Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.10.2016., 21:02   #481
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor fran123456 Pregled postova
Ili sam ih ja lazirao zato jer su krivi podaci s mojim potpisom?
Obično se potpisom potvrđuje da si nešto pročitao i da se slažeš s istim.
Primjer rba:
Citiraj:
banka i taj i taj, 1234, (dalje: vlasnik)
tekst ugovora
vlasnik: potpis
Time ja potpisujem da sam vlasnik, odnosno onaj na početku ugovora.

Zaba isti q, samo nije "vlasnik" nego "korisnik paket - računa". Pbz isto piše vlasnik. Dakle ti nisi lažirao namjerno, ali si potpisao bez da čitaš pažljivo, odeš tamo i kažeš da je došlo do greške. Ako se već bojiš dat OIB, platiš dug i neće te ni tražit. Oprostit ti neće. Eventualni "oprost" za banku znači prodaja duga lihvarima tipa eos matrix, cei i sl., pa će te oni zvat ko mutavi. Naravno samo ako te ne uspiju nikako ovršit.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2016., 12:36   #482
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Dal ima tko problema sa PBZ net-om na Mozilli? Ostali preglednici uredno prolaze.

I imam jedan problem, veliki

Naime, prošli tjedan naručim projektor u DE shopu, platim preko paypala, paypal mi napravi rezervaciju za sumu na računu i sve ok.

I jutros gledam status, juče mi je kao napravljena naplata i skinuta mi je još tolika cifra. Isto za paypal, ista oznaka transakcije. Logiram se na paypal, uredno imam samo jedno plaćanje, i to juče.

Ima tko kakvih iskustava? Sutra idem u banku, glupo mi ih je danas zvati.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.11.2016., 14:30   #483
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Dal ima tko problema sa PBZ net-om na Mozilli? Ostali preglednici uredno prolaze.

I imam jedan problem, veliki

Naime, prošli tjedan naručim projektor u DE shopu, platim preko paypala, paypal mi napravi rezervaciju za sumu na računu i sve ok.

I jutros gledam status, juče mi je kao napravljena naplata i skinuta mi je još tolika cifra. Isto za paypal, ista oznaka transakcije. Logiram se na paypal, uredno imam samo jedno plaćanje, i to juče.

Ima tko kakvih iskustava? Sutra idem u banku, glupo mi ih je danas zvati.
Nazovi ih na karticno, obicno su oni informiraniji od ovih na salterima. 90% poziva im je paypal
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2017., 15:37   #484
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
molim vas ljubazno za informacije, pošto mi u erste banci ne znaju ili ne žele objasniti, treba mi račun za PayPal account/online naručivanje/shopping, kako sam u Erste banci već neko vrijeme, koristim njihov net banking, tekući kunski račun, bla, bla, ne sviđa mi se se dvije stvari vezano za online shopping kod njih: a to je naknada od 5 kuna za koji god račun da otvorim ukoliko na njemu taj mjesec ima prometa - a ujedno se ne prikazuje na netbankingu -5kn kao vođenje računa i njihova fora sa "balance", znači moram imati minimalno još 40-50 kuna na tom računu + ostatak sa kojim želim shoppingirati, mislim da kada sam koristio PBZ Visu za tekući, sve je išlo puno brže, lakše, bolje, valjda su i na to ciljali...

ono šta me muči je sljedeća stvar; šta otvoriti - tekući devizni, žiro kunski ili žiro devizni račun? i koja je razlika? po meni, razlike nigdje nema, svugdje se dobije debitna visa electron sa CVV kodom na poleđini - znači, što se tiče paypala sve prolazi. što se tiče banke, svaka izrada kartice i pina košta 35 kuna i vrijedi 4 godine, ako u mjesecu ima prometa, plaća se 5 kuna naknada i obavezno mora biti balance od min. 40-ak kuna da bi se s njom uopće šta moglo naručivati. pitanje - šta da ja otvorim od toga? po svemu sudeći, sasvim je svejedno u mom slučaju i potrebi (a to je online shopping samo), bilo to tekući devizni, žiro kunski ili žiro devizni? i da, najviše od svega bi volio da mi kune budu prikazane na uslugi net banking, dakle, nekako me najviše vuče da otvorim žiro kunski i to je to? prebacim sa tekućeg na žiro 100kn, i tamo mi se prikaže 100kn, i to je to? molim za mišljenja, savjete i prijedloge
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2017., 16:18   #485
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
ovo radiš jednom i želiš da bude kako treba. obiđi banke: rba, otp, pbz. zaba ne preporučam. ove tri koje sam naveo uglavnom ljudi imaju manje negativnih iskustava nego sa ostalima. kad je riječ o bankama govorimo o tome ko ima manje problema
pitaj ih koliko im je kartica za kupovanje na internetu. bit će ti razlika ako imaš otvoren račun kod njih i ako nemaš. oni koji ti daju najbolju ponudu odeš kod njih. zatvoriš račun u erste i prebaciš se kod ovih drugih.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2017., 16:53   #486
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
molim vas ljubazno za informacije, pošto mi u erste banci ne znaju ili ne žele objasniti, treba mi račun za PayPal account/online naručivanje/shopping, kako sam u Erste banci već neko vrijeme, koristim njihov net banking, tekući kunski račun, bla, bla, ne sviđa mi se se dvije stvari vezano za online shopping kod njih: a to je naknada od 5 kuna za koji god račun da otvorim ukoliko na njemu taj mjesec ima prometa - a ujedno se ne prikazuje na netbankingu -5kn kao vođenje računa i njihova fora sa "balance", znači moram imati minimalno još 40-50 kuna na tom računu + ostatak sa kojim želim shoppingirati, mislim da kada sam koristio PBZ Visu za tekući, sve je išlo puno brže, lakše, bolje, valjda su i na to ciljali...

ono šta me muči je sljedeća stvar; šta otvoriti - tekući devizni, žiro kunski ili žiro devizni račun? i koja je razlika? po meni, razlike nigdje nema, svugdje se dobije debitna visa electron sa CVV kodom na poleđini - znači, što se tiče paypala sve prolazi. što se tiče banke, svaka izrada kartice i pina košta 35 kuna i vrijedi 4 godine, ako u mjesecu ima prometa, plaća se 5 kuna naknada i obavezno mora biti balance od min. 40-ak kuna da bi se s njom uopće šta moglo naručivati. pitanje - šta da ja otvorim od toga? po svemu sudeći, sasvim je svejedno u mom slučaju i potrebi (a to je online shopping samo), bilo to tekući devizni, žiro kunski ili žiro devizni? i da, najviše od svega bi volio da mi kune budu prikazane na uslugi net banking, dakle, nekako me najviše vuče da otvorim žiro kunski i to je to? prebacim sa tekućeg na žiro 100kn, i tamo mi se prikaže 100kn, i to je to? molim za mišljenja, savjete i prijedloge
Ja sam otvorio štedni kunski u Erste, dobio Visa electron za njega. Prebaciš koliko ti treba. Nisam primijetio da mora ostati 50kn na njemu, ali otprilike uvijek imam 100kn tamo za kupnju sitnica.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2017., 17:02   #487
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
molim vas ljubazno za informacije, pošto mi u erste banci ne znaju ili ne žele objasniti, treba mi račun za PayPal account/online naručivanje/shopping

Evo kolega ovo ti je moja kartica (doduše ja ju imam još od vremena Hypo banke) i ne brinem dali je devizni, žiro, tekući... jer me to ne zanima.
Putem internet bankarstva (imam sve preko ZABA-e) si uplatim na ovu karticu iznos koji želim i u radnom danu je taj iznos na kartici za cca 2-3h na raspolaganju.

Kada kupujem na eBay-u, uvijek odaberem da mi naplati po valuti prodavača (ne radi se 3 konverzije nego samo jedna) i to je to.
Ja uplaćujem kn na karticu, a i Mastercard je u igri kojeg svi primaju i nikada nikakvih problema.

Iako eto imao sam i ZABAinu Mastercard karticu i isto nikada nikakvih problema samo što se onda nisam mogao kontrolirati jer nije bilo limita, a ovdje nema minusa, nego koliko uplatiš, toliko imaš na raspolaganju.



Ako trebaš još kaj da objasnim, slobodno pitaj.
Meni je ovo najbolje jer ne patim onda da će mi netko hakirati karticu i napraviti na njoj hrpu pormeta jer kao što rekoh, ako nema para na njoj (pre-paid), nema ni transakcije
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2017., 17:25   #488
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
hvala ti na lijepo i iscrpnom odgovoru, koliko plaćaš karticu mjesečno? treba li ti onaj "balance" koji sam gore napisao? baj d vej, mislim da jedino erste ima takvu glupost, meni je to tako nepraktično! i da, ovo npr. gore si naveo da treba 2-3h da se pojavi na kartici iznos, to je isto poprilično nepraktično, puno je tu detalja, a ko ima vremena, volje i živaca sve banke isprobavati za takve "sitnice"? u erste kada bi prebacio iznos, istog momenta bi sjeo na devizni, ali, volim i ja prikazane kune, a ne da mi se triput mijenja valuta... osim toga, tu transakciju platim svaki put jednu kunu, mislim da sada prelazim veću u onu fazu "preanaliziranja"
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2017., 19:50   #489
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
ja sam u OTP-u još od kad se zvala nova banka, mjesečno plaćam 5kn za index paket (nije da su baš ažurni u gašenju...) koji ukljućuje kunski žiro, devizni žiro, tekući, visu i visu prepaid karticu, na koju stavljam pare preko net bankinga. za korisnike index paketa je kartica džabe, i nema godišnje članarine (samo jednom su mi opizdili 50kn jer sam zaboravio produžit index paket, i onda su mi na prelazu iz jedne u drugu godinu naplatili članarinu). sad je opet đabe. ne moraš imat niš para na njoj dok ti ne zatrebaju.
nema nikakve naplate transakcije. ja sam prestao koristit paypal jer jedu govna i kad god mogu platim karticom direkt. ne radi mi 3 konverzije nego samo jednu.
jp_rv je online   Reply With Quote
Staro 30.01.2017., 20:42   #490
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Ja sam uzeo VISA karticu u HPB-u. 3 godine - 50 kuna.
LINK
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2017., 21:41   #491
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
U PBZu je ziro 0 kn, ide Visa Electron uz njega. Samo neces moc imat internet banking na njoj buduci da ta usluga zahtjeva tekuci.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2017., 21:48   #492
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor fran123456 Pregled postova
U PBZu je ziro 0 kn, ide Visa Electron uz njega. Samo neces moc imat internet banking na njoj buduci da ta usluga zahtjeva tekuci.
To je nesto novo?
Davno sam imao otvoren samo ziro u pbzu i imao sam internet banking (mjesecno se placao 8 kn mislim, nisam siguran).
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2017., 21:51   #493
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
To je nesto novo?
Davno sam imao otvoren samo ziro u pbzu i imao sam internet banking (mjesecno se placao 8 kn mislim, nisam siguran).
e jebiga, u zabi je tako pa sam mislio da je isto ovdje tako je, banking se placa 8 kn kod njih mjesecno.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2017., 23:28   #494
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
hvala ti na lijepo i iscrpnom odgovoru, koliko plaćaš karticu mjesečno? treba li ti onaj "balance" koji sam gore napisao? baj d vej, mislim da jedino erste ima takvu glupost, meni je to tako nepraktično! i da, ovo npr. gore si naveo da treba 2-3h da se pojavi na kartici iznos, to je isto poprilično nepraktično, puno je tu detalja, a ko ima vremena, volje i živaca sve banke isprobavati za takve "sitnice"? u erste kada bi prebacio iznos, istog momenta bi sjeo na devizni, ali, volim i ja prikazane kune, a ne da mi se triput mijenja valuta... osim toga, tu transakciju platim svaki put jednu kunu, mislim da sada prelazim veću u onu fazu "preanaliziranja"

30kn svake 3g i to je za izradu kartice.
Ne, ne moraš imati rezervirano više sredstava da bi kupio nekaj. Ja obično uplatim svega 10ak kn više tek toliko da me tečaj ne zahebe, neki put i manje.

2-3h traje zato jer nemam u Addico banci ništa osim te kartice i prebacujem internet bankarstvom iz druge banke. Kad bi imao kod njih i tekući (odnosno, nekakav s kojeg prebacujem lovu) isto bi bilo insta.


I da, još jedna važna stvar koju sam skužio tek nedavno jer su mi se javili nekoliko njih nakon što sam objasnio kako se na eBay-u, prilikom kupnje, odabere opcija da ti konverziju radi u valuti prodavača. A to je da Mastercard jedini ima tu opciju, Amex-u je to po defoltu, ali Visa to ne dopušta, onda iskjučivo radi konverziju u valutu u kojoj imaš račun i zato ćeš uvijek čuti (pročitati) od ekipe koja ima Visu da moraju imati i devizni račun i da moraju odrediti u kojoj valuti preferiraju da im radi konverziju.
Barem sam ja tako shvatio.

__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 00:40   #495
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
kako cujem, dodjes na motoru u fininu poslovnicu, opalis zlepu zastitaru i daju ti sve novce
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 08:25   #496
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova

I da, još jedna važna stvar koju sam skužio tek nedavno jer su mi se javili nekoliko njih nakon što sam objasnio kako se na eBay-u, prilikom kupnje, odabere opcija da ti konverziju radi u valuti prodavača. A to je da Mastercard jedini ima tu opciju, Amex-u je to po defoltu, ali Visa to ne dopušta, onda iskjučivo radi konverziju u valutu u kojoj imaš račun i zato ćeš uvijek čuti (pročitati) od ekipe koja ima Visu da moraju imati i devizni račun i da moraju odrediti u kojoj valuti preferiraju da im radi konverziju.
Barem sam ja tako shvatio.

imam i ja to za izabrat konverziju na vizi kad placam peypalom, nisam preko ebaya nikad uzimao direkt preko kartice, pa neznam kakva je onda procedura...
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 13:47   #497
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Ako imalo češće koristiš uzmeš si tamo i onu karticu gdje imaš račun i internet/mobilno bankarstvo. Ako uzmeš npr spomenutu Addiko prepaid i uplaćuješ na nju sa npr zabinog )ili bilo koje druge banke) računa normalno da će ti naplati naknadu i normalno da ćeš čekati da sjedne prema pravilima i satnici međubankovnog plaćanja.
Iz osobnog iskustva 2 najveće i najrasprostranjenije banke su i najbolje ali nisu i najpovoljnije. Ovdje ne pričam o osobnim horor pričama jer svatko sa svakom može imati a naravno da će ih i one veće imati više obzirom na broj klijenata / ne nužno njihovom krivnjom. Način, usluge, brzina rješavanja komplikacija su na višoj razini...

Uzmi ako ti je dostupno neku od prepaid ili najednostavnije kunski žiro sa VE debitnom karticom koja šljaka na netu. Prebaciš netom ili mobilnim kad i koliko ti treba, obavi ti pri plaćanju konverziju (odabereš na paypalu naplatu u valuti kupnje a ne kartice) iz bilo koje valute u kune i to je to.

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 31.01.2017. u 21:04.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 17:18   #498
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Za internet kupovinu je najbolje imati ovu karticu
Podržava Paypal i čak Bitcoin
https://loadoo.com/en/
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 17:38   #499
hakija
Premium
Moj komp
 
hakija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Citiraj:
Autor xXTheLuka1998xX Pregled postova
Za internet kupovinu je najbolje imati ovu karticu
Podržava Paypal i čak Bitcoin
https://loadoo.com/en/
Samo su fee malo veliki... jos ako povlacis kes 8posto je puno....
hakija je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 19:19   #500
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Onda Skrill jedinoo sam našao kao moguću soluciju
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote