Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.12.2020., 18:57   #3391
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor exzzy Pregled postova
Po onom kaj pise na techpowerupu trebala bi bit u rangu odnosno mrvu jaca od 2070 super i 1080ti. Ja sam doduse malo skeptičan prema tome. Al to su ionako nagađanja sam.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
Evo okvir u koji 100% ide - mora biti mininalno 10% slabija od 3060Ti, to je maximum maximuma (vjerojatno i 15%), dok će sigurno biti jača od 2060 super kao minimum, jer "ne smije" biti neka last gen "60" gpu od koje nije jača, uključujući i superke

RTX 2070 super je 15% slabija od 3060Ti na 1080p, dakle najviše što "smije" je za mrvicu prebacit to. Ne smije biti preblizu 3060Ti
3060Ti je 30% jača od 2060 super na 1080p

Pričamo o nekom okviru od 15% gore-dole u koji će upast, nema tu neke velike mudrosti i nepoznanica

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 28.12.2020. u 19:04.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 14:37   #3392
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Head_Hunter Pregled postova
Meni je fascinantnije kako ubiti korist postojanja rtx 3090 jer ce rtx 3080ti biti ista performansama kao 3090 uz izuzetak nvlinka i manjak 4gb vrama za 30% manju cijenu.
U svakom slucaju ce kupci 3090 posteno ispusiti kod prodaje
Kupci RTX3090 nisu gameri (primarno) i njima 4GB vise ima upotrebu i svrhu a dobrom dijelu tih kupaca treba i NVlink (pogotovo za simulacije) tako da tvoje predvidjanje je samo pusto nagadjanje bez nekog konkretnog pokrica .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 15:35   #3393
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Ima smisla
3090 je zapravo Titan
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 16:10   #3394
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
A Christmas Miracle: 500,000 NVIDIA RTX 3080 Cards Found in Lost Shipping Container

Link TPU: https://www.techpowerup.com/276498/a...ping-container

WTF? Koga oni farbaju, pa toliko ih nije prodano (veeliko možda) od launcha..?
Btw, na Euro-paletu stane kakvih 180-200 kutija sa karticama.. ), nema šansone da ih je toliko u kontejneru, možda u kakvom omanjem cargo-tankeru..)).
Cirkus samo takav, da netko tj. Samsung, može izgubit robu min. vrijednosti cca. 350 Milja $ !!!
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 16:29   #3395
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
10) a ubili su NVlink koji zbraja kolicinu VRAMa izmedju linkanih grafi pa nemogu upariti dvije 3080 i dobit 20GB raposlozivog VRAMa .

Citiraj:
Autor Head_Hunter Pregled postova
Ok, netko ce naci prednosti kod kupnje 3090 ali mislim da je to u jako malom postotku ljudi, za dvije 3090 kupis tri 3080ti, sirova radna snaga je u tom slucaju ogromna na strani 3080ti.

U svakom slucaju ce biti koma to za prodat em cjenovno, em kaj je extremno mali broj tih koji ce biti zainteresirani za kupnju tih grafa zbog tih nekih svojih prednosti spram 3080ti.
Sve te grafe koje kostaju 10, 12-15000 kn su ionako "bitne" jako malo postotku ljudi ali firme , freelanceri, content creatori ih kupuju sve vise jer software sve vise dobija podrsku za GPU i RTX pogotovo pa jedna firma koja se bavi renderingom,video efektima, simulacijama i slicno moze imati 50ak tih kartica bez problema.

Ne bavis se time pa jednostavno nisi u toku s time i cini ti se ovako da to nema smisla ali zna Nvidia sta radi, bez brige .

Plus to da 3080ti jos nije vani (i kad bude bit ce ih na kapaljku) pa se nemoze kupiti tako da dok one budu dostupne kako treba ekipa koja treba ce pokupovat 3090 i odraditi posao s njima i ne zamarati se koliko ce dobiti sa prodajom istih za koju godinu .

Ali kao sto rekoh ako trebas vise VRAMa 3090 je jedina opcija i zato je Nvidia "ubila" NVlink na slabijim modelima posto ih je to "kostalo" kod serije 20X0 jer su ljudi kupovali 3070 i uparivali sa NVlinkom da dobiju vise VRAMa u odnosu na 2080Ti jer je Titan bio bezobrazno preskup u odnosu na 2080ti (3000$ vs 1300$) a kamo li 3070.
-->
Citiraj:
Autor Head_Hunter Pregled postova
Pa nije li Titan imao podrsku za neke drajvere i programe za koje ove gaming grafe nemaju, ima li tu podrsku i 3090?
Nije, nesto is pobrkao, Quadro je imao posebne drivere ali Titan je radio i radi s "normalnim" driverima (Imao sam tri koamada TitanX u rendermashini).

Isto tako Nvidia vec neko vrijeme ima Studio drivere (optimizirane vise za aplikacije - stabilnije) i Game drivere za svoje "obicne" graficke pa kod downloada biras koje zelis premda ce s obje verzije raditi i igre i aplikacije samo pitanje koliko stabilno/optimizirano.

Citiraj:
Autor Head_Hunter Pregled postova
I koliko to tih 4gb vrama vise znaci i taj nvlink kad koliko sam ja cuo ovi koji rendaju sa grafama , uglavnom grafe međusobno ni ne povezuju radi svaka za sebe.
Svaki GB znaci, zato bi konkrento meni prelaz sa 2080ti na 3080 (koja je brza u renderu) bi bio u djelu situacija downgrade jer su smanjili kolicinu RAMa (11--->10) a ubili su NVlink koji zbraja kolicinu VRAMa izmedju linkanih grafi pa nemogu upariti dvije 3080 i dobit 20GB raposlozivog VRAMa .

Citiraj:
Autor Head_Hunter Pregled postova
Ok, netko ce naci prednosti kod kupnje 3090 ali mislim da je to u jako malom postotku ljudi, za dvije 3090 kupis tri 3080ti, sirova radna snaga je u tom slucaju ogromna na strani 3080ti.

U svakom slucaju ce biti koma to za prodat em cjenovno, em kaj je extremno mali broj tih koji ce biti zainteresirani za kupnju tih grafa zbog tih nekih svojih prednosti spram 3080ti.
Sve te grafe koje kostaju 10, 12-15000 kn su ionako "bitne" jako malo postotku ljudi ali firme , freelanceri, content creatori ih kupuju sve vise jer software sve vise dobija podrsku za GPU i RTX pogotovo pa jedna firma koja se bavi renderingom,video efektima, simulacijama i slicno moze imati 50ak tih kartica bez problema.

Ne bavis se time pa jednostavno nisi u toku s time i cini ti se ovako da to nema smisla ali zna Nvidia sta radi, bez brige .

Plus to da 3080ti jos nije vani (i kad bude bit ce ih na kapaljku) pa se nemoze kupiti tako da dok one budu dostupne kako treba ekipa koja treba ce pokupovat 3090 i odraditi posao s njima i ne zamarati se koliko ce dobiti sa prodajom istih za koju godinu .

Ali kao sto rekoh ako trebas vise VRAMa 3090 je jedina opcija i zato je Nvidia "ubila" NVlink na slabijim modelima posto ih je to "kostalo" kod serije 20X0 jer su ljudi kupovali 3070 i uparivali sa NVlinkom da dobiju vise VRAMa u odnosu na 2080Ti jer je Titan bio bezobrazno preskup u odnosu na 2080ti (3000$ vs 1300$) a kamo li 3070.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 16:34   #3396
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Citiraj:
Autor BusMaster Pregled postova
WTF? Koga oni farbaju, pa toliko ih nije prodano (veeliko možda) od launcha..?
Btw, na Euro-paletu stane kakvih 180-200 kutija sa karticama.. ), nema šansone da ih je toliko u kontejneru, možda u kakvom omanjem cargo-tankeru..)).
Cirkus samo takav, da netko tj. Samsung, može izgubit robu min. vrijednosti cca. 350 Milja $ !!!
To su valjda one Ampere GPU jezgre koje nVidia prodaje direktno rudnicima kriptovaluta. Sad je samo pitanje ko je zajebal i otkud odjednom kontejner(i).
Citiraj:
It is estimated that nVidia has sold at least $175 Million worth of GeForce RTX 30 graphics cards utilizing its Ampere GPUs directly to ethereum miners.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 16:47   #3397
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137







Citiraj:

Then there's SPECviewperf where we can see that the RTX 3090 is, sorry, wait, what?

No, no, go back to that. Catia ran over 40% faster on the Titan?

How does that make sense?


Okay, so as it turns out, this card (RTX 3090), while it has more raw hutzpah than the Titan RTX, and was introduced as if it were Titan-ish. It isn't.

When we spoke to Nvidia, they explained that there are driver optimizations for the Titan that have not been enabled for the RTX 3090, and presumably won't.

And they confirmed that these results are 100% expected behavior, which kinda sucks because if this thing is mostly just a giant overgrown 3080 Ti at $1500

What's the Ampere Titan gonna cost? Three grand?

Anyway, back to SPECviewperf, we did get several wins for both the RTX 3090 and the Titan RTX depending on the workload with Siemens NX not even being in the same area code, let alone ballpark.

That's kind of rough for professionals who are looking to juice up their work station for cab work by day and gaming at 8K by night.

Izvor: Linus tech tips @ 9 min 32 sek Making Nvidia’s CEO mad - RTX 3090 Review

https://youtu.be/YjcxrfEVhc8?t=573






Citiraj:
SPECviewperf® 13 benchmark

The SPECviewperf® 13 benchmark is the worldwide standard for measuring graphics performance based on professional applications. The benchmark measures the 3D graphics performance of systems running under the OpenGL and Direct X application programming interfaces. The benchmark’s workloads, called viewsets, represent graphics content and behavior from actual applications.

de of previous versions of the benchmark. Medical and energy viewsets incorporate new models and raycasting for volume visualization; the Maya viewset features new models based on the SPECapc® for Maya 2017 benchmark; and the Creo viewset has been updated with fresh application traces.

https://www.spec.org/gwpg/gpc.static/vp13info.html
-->
Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
3090 je zapravo Titan
Nikad bila nit ce bit.










Citiraj:

Then there's SPECviewperf where we can see that the RTX 3090 is, sorry, wait, what?

No, no, go back to that. Catia ran over 40% faster on the Titan?

How does that make sense?


Okay, so as it turns out, this card (RTX 3090), while it has more raw hutzpah than the Titan RTX, and was introduced as if it were Titan-ish. It isn't.

When we spoke to Nvidia, they explained that there are driver optimizations for the Titan that have not been enabled for the RTX 3090, and presumably won't.

And they confirmed that these results are 100% expected behavior, which kinda sucks because if this thing is mostly just a giant overgrown 3080 Ti at $1500

What's the Ampere Titan gonna cost? Three grand?

Anyway, back to SPECviewperf, we did get several wins for both the RTX 3090 and the Titan RTX depending on the workload with Siemens NX not even being in the same area code, let alone ballpark.

That's kind of rough for professionals who are looking to juice up their work station for cab work by day and gaming at 8K by night.

Izvor: Linus tech tips @ 9 min 32 sek Making Nvidia’s CEO mad - RTX 3090 Review

https://youtu.be/YjcxrfEVhc8?t=573






Citiraj:
SPECviewperf® 13 benchmark

The SPECviewperf® 13 benchmark is the worldwide standard for measuring graphics performance based on professional applications. The benchmark measures the 3D graphics performance of systems running under the OpenGL and Direct X application programming interfaces. The benchmark’s workloads, called viewsets, represent graphics content and behavior from actual applications.

de of previous versions of the benchmark. Medical and energy viewsets incorporate new models and raycasting for volume visualization; the Maya viewset features new models based on the SPECapc® for Maya 2017 benchmark; and the Creo viewset has been updated with fresh application traces.

https://www.spec.org/gwpg/gpc.static/vp13info.html
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 29.12.2020. u 16:54.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 16:50   #3398
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746