Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 06.05.2012., 22:21   #121
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Kad ti bane Inspektorat u firmu njih zanimaju licence za kupljene komercijalne račune koje koristiš na kompu u svrhe poslovanja svoje firme naravno i uz to se još traže računi za te računalne programe koji moraju glasiti na tvoju firmu kao kupca i to je to, as simple as that. Sve ostale šeme me uvažavamo
Sto je s prijenosom licence s jednog poduzeca na drugo? Firma A je u stecaju i prenosi licence na firmu B?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 06.05.2012., 22:22   #122
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
lopovski prevaranti i brute force vladajućih! SRAMI SE!

edit: @buba... ako u nas možeš ostaviti dugove u staroj firmi i na istom mjestu registrirat novu, onda mislim da se može napraviti nešto i sa licencama
syss je offline  
Staro 06.05.2012., 22:30   #123
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Sto je s prijenosom licence s jednog poduzeca na drugo? Firma A je u stecaju i prenosi licence na firmu B?
Može, također sam se susreo i sa ugovorom o poslovnoj suradnji gdje firma A daje svoja računala na korištenje firmi B, dakle licence i računi firme A pokrivaju i firmu.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline  
Staro 19.05.2012., 14:57   #124
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Može, također sam se susreo i sa ugovorom o poslovnoj suradnji gdje firma A daje svoja računala na korištenje firmi B, dakle licence i računi firme A pokrivaju i firmu.
Nevezano, isključivo uz software, to je stari prokušani model koji se koristi od osamostaljenja. Osnuje se nova tvrtka registrirana za istu djelatnost, imovina stare tvrtke se iznajmi novoosnovanoj tvrtki (koja je kao što syss reče često i na istoj adresi), radnici prijeđu u novu tvrtku, a stara tvrtka, koja je možda i godinama u blokadi, ima prihod od najma po cijeni kikirikija.

Mali OT:

To je još šećerna vodica u usporedbi s kupnjom tvrtke novcem tvrtke.
listerstorm je offline  
Staro 20.05.2012., 11:55   #125
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Nevezano, isključivo uz software, to je stari prokušani model koji se koristi od osamostaljenja. Osnuje se nova tvrtka registrirana za istu djelatnost, imovina stare tvrtke se iznajmi novoosnovanoj tvrtki (koja je kao što syss reče često i na istoj adresi), radnici prijeđu u novu tvrtku, a stara tvrtka, koja je možda i godinama u blokadi, ima prihod od najma po cijeni kikirikija.

Mali OT:

To je još šećerna vodica u usporedbi s kupnjom tvrtke novcem tvrtke.
ili ukratko: gospodarski kriminal.
ivo_k je offline  
Staro 01.01.2013., 17:00   #126
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Kad ti bane Inspektorat u firmu njih zanimaju licence za kupljene komercijalne račune koje koristiš na kompu u svrhe poslovanja svoje firme naravno i uz to se još traže računi za te računalne programe koji moraju glasiti na tvoju firmu kao kupca i to je to, as simple as that. Sve ostale šeme me uvažavamo

Doink, zanima me praksa, posto eto, radis taj posao koji radis

Imamo situaciju, inspektorat dolazi u firmu gdje se nalazi jedno računalo sa windowsima i officeom, za koje vlasnik obrta ima kutiju/cd i račun, ali taj račun nije na firmino ime, vec ga je kupila neka x osoba i recimo prodala vlasniku firme.
Znači imamo računalo sa legalno kupljenim i instaliranim softwareom, iako nema račun na firmino ime.


Zanima me sta vi onda radite u ovom slučaju(praksa)?
__________________

srale7 je offline  
Staro 01.01.2013., 17:14   #127
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
Da li obrt ima ovjereni ugovor o prodaji računala sa osobom x? Nema? Pravno gledajući, u prekršaju je. Druga bi stvar bila da je osoba x takav komp unijela u imovinu svoje firme/obrta. Tada bi bilo legalno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 02.01.2013., 14:21   #128
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Jasno mi je da je vlasnik obrta u prekršaju, nego me zanimalo kako inspektorat u praksi postupa u tom slučaju.
__________________

srale7 je offline  
Staro 02.01.2013., 14:30   #129
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Najčešće-da, leti kazna

Mogu ti oni ako su loše volje odrapit kaznu i ako ti je OEM Win instaliran na računalo starije od toliko i toliko...ja se nebi zezal sa tim budući da ti i najmanja kazna pojede "korist" ovako nabavljenog kompa.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 02.01.2013., 14:35   #130
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
OEM Win instaliran na računalo starije od toliko i toliko

Pretpostavljam de se pod ovim misli na pretpotopni komp za koji su kupljeni friški OEM prozori.

@srale7
Najbolje je ni ne dovoditi se u tu situaciju.
ShanTech je offline  
Staro 02.01.2013., 14:46   #131
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
ima toliko pravila i propisa, toliko gluposti kojima se moras baviti nevezano za posao da je najbolje staviti linux ili uzeti mac jer ovi jedva cekaju puniti proracun kaznama onima koji jos uvijek imaju koju kunu.
ivo_k je offline  
Staro 02.01.2013., 14:48   #132
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj: