Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.05.2011., 17:35   #5131
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
ovaj smještaj je debeli kompromis na moju stranu tako da više od ovoga nema smisla tražiti, a tepih možda kasnije...
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2011., 09:47   #5132
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,951
Citiraj:
Autor Armand Pregled postova
Dobar dan

Da li se za 1600-1700kn moze kupiti neki entry level pojacalo i 2 zvucnika? Bilo bi pozeljno da zvucnici budu nekih manjih dimenzija. Ako moze, sta se preporucuje?
Bok,

Links u Osijeku ima jeftino malo pojačalo. Nisam ga poslušao i vjerojatno nije napravljeno da bi bilo glasno i imalo puno dinamike, ali za tu lovu se nema šta puno tražiti

za ostatak novaca si možeš ubosti stvarno jako dobre male zvučnike tipa Mordaunt-Short Aviano 1 (kad su na akciji), Monitor Audio BR1, Wharfedale 10.1...
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2011., 13:48   #5133
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
To je solidan mali ampić, imam iskustva s njime iz prve ruke i po meni bolje zvuči od entry level AV receivera. Za tu lovu nema se što razmišljati.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2011., 14:57   #5134
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
To je solidan mali ampić, imam iskustva s njime iz prve ruke i po meni bolje zvuči od entry level AV receivera. Za tu lovu nema se što razmišljati.
Što misliš, bi li to pojačalce i tip manjih zvučnika kakve je medo naveo par postova iznad (ili nekih malo jeftinijih, do 1000 kuna poput Jamo S602) davalo kvalitetniji zvuk od audigy 2 se kartice spojene na 10 godina staru (ali ne silovanu ) AIWA NSX-V50 liniju (http://www.audioreview.com/mfr/aiwa/...4_2749crx.aspx
ili:
http://www.limundo.com/slika-mini-li...518644x640.jpg)


Hvala!
P.s.
muzika dolazi iz "dobrog" izvora - ili su original CDi u pitanju, ili FLAC, ili, rijedje, najbolje moguce ripani MP3
__________________
In Construction...

Zadnje izmijenjeno od: Botlorn. 15.05.2011. u 15:13.
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2011., 15:18   #5135
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Sigurno bi, no minimum zvučnika po meni bio bi sa 16 cm mid/basom jer sa 13 cm to je jednostavno...nema tijela zvuk koji dolazi iz takvih zvučnika i šteta je potrošiti novce na takve zvučnike kad vjerojatno ne budeš zadovoljan time. Malo se novčano rastegneš i kupiš ono s čim ćeš biti zadovoljan
Ove zime sam tražio zvučnike za sebe i s obzirom na svoje dojmove preporučam Monitor Audio Bronze BX2 ili Focal Chorus 706v. Focali provjereno i više nego dobro rade na tom Scytheu (no imam bolji amp pa su onda ne njega "trajno" spojeni). Najveći problem kod Scythea je mala masa, pa će ga kablovi lako vući po polici ili po stolu
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2011., 15:55   #5136
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Sigurno bi, no minimum zvučnika po meni bio bi sa 16 cm mid/basom jer sa 13 cm to je jednostavno...nema tijela zvuk koji dolazi iz takvih zvučnika i šteta je potrošiti novce na takve zvučnike kad vjerojatno ne budeš zadovoljan time. Malo se novčano rastegneš i kupiš ono s čim ćeš biti zadovoljan
Ove zime sam tražio zvučnike za sebe i s obzirom na svoje dojmove preporučam Monitor Audio Bronze BX2 ili Focal Chorus 706v. Focali provjereno i više nego dobro rade na tom Scytheu (no imam bolji amp pa su onda ne njega "trajno" spojeni). Najveći problem kod Scythea je mala masa, pa će ga kablovi lako vući po polici ili po stolu
Hvala ti na odgovoru! Nazalost, trenutno nemam 2 tisuce kuna za zvucnike
Tako da moram nesto gledati do 1000 kuna. Brijem da ce promjena s linijskih zvucnika biti itekako vidljiva ionako.
Vidim da su Mission MX1 nahvaljeni bili, ali uopce ih na HR ne mogu naci

Hvala. Odo jos malo u potragu
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2011., 16:00   #5137
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Bio bi pomak, ali kažem, po meni se ne isplati jer je praktički bacanje novaca u vjetar zato što dugoročno nećeš biti zadovoljan. 13 cm driveri jednostavno ne daju basa, ne znam kakvu glazbu slušaš, ali praktički koju god slušao to će zvučati mlitavo. Uostalom, možeš se i sam uvjeriti ako poslušaš u nekoj hi-fi trgovini modele sa 13 cm i 16 cm driverima. Bolje pričekati pa skupiti još malo novca ili naći nešto preko oglasnika, evo ja sam bacio kratko oko na jedan od najposjećenijih oglasnika u Hrvata i našao sam odmah MA BX2 za 1000 kn.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2011., 16:05   #5138
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Bio bi pomak, ali kažem, po meni se ne isplati jer je praktički bacanje novaca u vjetar zato što dugoročno nećeš biti zadovoljan. 13 cm driveri jednostavno ne daju basa, ne znam kakvu glazbu slušaš, ali praktički koju god slušao to će zvučati mlitavo. Uostalom, možeš se i sam uvjeriti ako poslušaš u nekoj hi-fi trgovini modele sa 13 cm i 16 cm driverima. Bolje pričekati pa skupiti još malo novca ili naći nešto preko oglasnika, evo ja sam bacio kratko oko na jedan od najposjećenijih oglasnika u Hrvata i našao sam odmah MA BX2 za 1000 kn.
hehe, istovremeno smo ih nasli.
Na to sam i mislio kad sam rekao "da idem jos malo trazim po netu".

Naravno da bih radije bolje zvucnike ako ima ocuvanih polovnih. Od glazbe slusam metal/jazz/blues/extremni metal/ dubstep
Haha, znam, shizofrenija.
Ali svatko bi trebao voljet fini komad basa, pa tako i ja
Potrazim malo, hvala na savjetima. Zapravo, moram pricekati par dana da vidim ako dobivam posao - ako da, krecem u nekakvu nabavku obavezno.
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2011., 22:15   #5139
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,951
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Što misliš, bi li to pojačalce i tip manjih zvučnika kakve je medo naveo par postova iznad (ili nekih malo jeftinijih, do 1000 kuna poput Jamo S602) davalo kvalitetniji zvuk od audigy 2 se kartice spojene na 10 godina staru (ali ne silovanu ) AIWA NSX-V50 liniju
za onako slabo pojačalo su ti poželjni zvučnici što veće osjetljivosti, puno veće nego ovi Jamo zvučnici. mislim da ti je puno bolje da za tu lovu ostaneš na onome što imaš.

Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Vidim da su Mission MX1 nahvaljeni bili, ali uopce ih na HR ne mogu naci
Ve-mil je bio uvoznik i otkako je kihnuo nema više Missiona u HR. Šteta jer je njihova M serija zvučnika bila jako dobra.

Ja sam si na onoj rasprodaji prije 2god uzeo M34i tek toliko da imam nešto malo bolje za slušat na PCu i iznenadio se kad sam ih spojio na pojačalo. Dobio sam jaaako puno zvuka za jako malo novaca
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m

Zadnje izmijenjeno od: medo. 18.05.2011. u 22:26.
medo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2011., 23:08   #5140
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Tih 10W koje može dati taj Scythe adekvatno je za prosječnu sobu od 16-20 kvadrata, isprobano na kutijama tvornički deklarirane osjetljivosti od 90 dB (Focali u sigu) i ~86 dB (Sony zvučnici od linije, za koje procjenjujem kako ne mogu imati neku bajnu osjetljivost).
A i nije da linija ima znatno veću snagu od tog Scythea...
No nedostatak je taj (uz malu masu ) što ima samo jedan ulaz pa ako imaš više izvora, stvari su onda malo nezgodne. Svakako bi valjalo skupiti još malo love pa uzeti u startu nešto bolje, tako da čovjek ne bi požalio poslije.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guard