Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.08.2014., 16:02   #1
Markos
I woke up in Hell
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,054
Lg Flatron W2261v Osd meni problem

Imam navedeni monitor,radi ali svako malo mi izletava osd menu locked nasred ekrana,morao sam ga zaključat jer mi je mjenjao kontrast,brightness i sve sam cijelo vrijeme,već sam ga otvorio,pogledao jel su tipke zapele ili slično,čak sam i izvadio pločicu s tipkama al i dalje mi je bacao osd menu na ekranu,ako netko zna jel se da složit ovak bilo bi super da napiše,hvala unaprijed
Markos je online   Reply With Quote
Staro 24.08.2014., 17:30   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Ako si ga već raskopao provjeri kakvi su elektroliti na psu pcb - u,
pokušaj iskopati service manual, probaj ovdje > http://elektrotanya.com/lg_w2261vp_c.../download.html
text je kanji ali se shema uredno vidi, univerzalcem provjeri dva napona (+5V i +22V),
ovako napamet ja bih zamjenio elektrolite C204 i C205 (1000uF/16V) novima,
na drugom pcb - u imaš stabilizatore "malih" napona (+1.8V, +3.3V) pa tu imaš gomilicu 100uF/16V elektrolita ...
Ovaj +5V napon ti je najbitniji jer sva pamet / logika radi na njemu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2014., 15:22   #3
Markos
I woke up in Hell
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,054
Nisam baš majstor za te stvari,samo sam išao vidit jel su tipke zapele,al eto nisu,neznam jel se isplati to popravljat po tvom mišljenju?baš bode u oči cijelo vrijeme
Markos je online   Reply With Quote
Staro 28.08.2014., 15:43   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
U Zg - u si, nađi dobar rtv servis, ako je problem sa elektrolitima u napajanju (šta je vrlo velika vjerojatnost) popravak ne smije biti skup, dakle ispravan monitor.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2014., 18:08   #5
Markos
I woke up in Hell
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,054
Ma to me zanimalo dal se isplati slagat,ak nije preskupo budem ga odpeljo onda,hvala ti kolega,može lock!
Markos je online   Reply With Quote
Staro 28.11.2014., 22:02   #6
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Ja sam nasljedio kolegin monitor i baš sam ga rastavio nekidan i zamjenio ova dva od 1000uF, koji su bili vidno napuhani, no problem je ostao. Monitor ima više problema, često ne želi otiću u sleep mode ako nije spojen na neki input, nekada se ne želi ni uključiti, ili se gasi nakon nekoliko sekundi, osd divlja kako mu dođe, te ne reagira na tipke (naravno kada su spojene). Po mome je isto vrlo vjerojatno do elektrolita na power boardu, no kako sam u Daruvaru, nemam ih trenutno odakle sve nabaviti.

Dođem danas u trgovinu "Elektro materijal", pitam ženu jel ima 470uF 35V, a ona me gleda ko tele i kaže, vi se baš i ne razumijete u to, to vam ne postoji, postoje samo 2,6 i 120uF
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2014., 10:54   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Ah naši trgovci, baš jučer sam na dva mjesta pitao za onaj mali remen kao u cd / dvd > nema, ne držimo više
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2014., 11:22   #8
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Nikky, što misliš, postoji li mogućnost da loš izlazni napon tog powerboard-a na neki način uništi nešto na logic-boardu? Ne mislim da neke velike varijacije napona, već baš ovakav slučaj kad su kondići krivi.
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2014., 11:53   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
A čuj, kažu da je sve moguće
ako neki napon izađe "puno" van tolerancije jasno da nešto može i stradati,
sam si rekao, promjeni elektrolite (možda sve), provjeri kontrolne točke / napone ...
ako iza toga luduje onda je "lakše" eliminirati taj i nabaviti drugi monitor.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2014., 12:56   #10
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
zanimljivo kum isti takav monitor ima i iste probleme! tipke su poludjele! stissnes menu on se ugasi,stisnes neki drugi gumb on napravi auto adjust...nisam nasao na niakakve vidljive kvarove na ploci tako da sumnjam da je do elektrolita kod tebe problem...nesto je s kontrolerom ocito serijaska greska neka...
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2014., 15:07   #11
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Ja sam monitor nabavio s lošim backlightom te zaključanim OSD-om, čime se smanjuje površina koja iskače. Backlight, kao i druge postavke sam riješio preko ddc/ci-a, a s power boardom se još igram. Inače to iskakanje nije toliko strašno, Nekada po cijeli dan gledam u ekran i sve je ok, no počne divljati nakon hibernate-a ili sličnog.

Čekam neki put za ZG, pa pravac u Tevetron
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2014., 10:46   #12
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Samo da javim, do kondića i je i nije. Zamjenio sam sve kondiće novima, na power i logic boardu. (Tevetron 21kn ukupno za sve) Monitor više ne pokazuje OSD menu dok se tipke ne diraju, čak se i malo bolje može po menu-ima OSD-a uz tipke, no nije savršeno, u OSD-u menu-i i dalje divljaju, te sam na kraju zaključao OSD i kako više sam ne iskače na ekran, ostalo sam podesio preko DDC/CI-a. Problemi sa uključivanjem ekrana i standby su doduše u potpunosti riješeni.
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na