Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2013., 14:44   #1
Mario1978
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 41
Spajanje vanjskog diska na TV i Android?

Ispričavam se ako sam pogriješio podforum ali ovaj mi se čini najprikladniji...
Imam vanjski disk A data Classic CH11 1TB USB 3.0 formatiran u NTFS-u na kojem su snimljeni filmovi u raznim formatima, Plazmu Panasonic TX-P50GT60 na koju je HDMI kabelom spojen Android Mini PC MK802 - https://www.miniand.com/products/MK8...specifications

S obzirom da ova plazma čita daleko manje formata nego Android mini PC htio bih imati stalno spojen vanjski hard i na plazmu i na mini PC - da ne moram stalno preštekavati, dakle nebi ga koristili istovremeno. Znači ako plazma vrti film super jer je jednostavnije, bolja rezolucija i vrti 3D filmove, a ako ne vrti onda ga otvaram preko mini PC-a.
Vanjski HDD sam uštekao u OTG port na mini PC-u i mini PC sve vidi i uredno vrti. U drugi USB port (mini) na mini PC-u sam uštekao u plazmu na USB 3.0 port i u USB devices plazma vidi Android Mini PC ali u Media Playeru ga ne vidi. Na mini PC-u sam probao par programa za mountanje OTG diskova ali što god napravim plazma ne vidi disk pa molim ako netko zna da mi pomogne. Inače, kad HDD uštekam direktno u plazmu, ona normalno vidi disk i vrti fileove koje podržava. Probao sam na androidu i uključiti USB storage ali opet ništa. Ne plazma ga ne vidi u media playeru.

Zadnje izmijenjeno od: Mario1978. 21.12.2013. u 14:49. Razlog: Dodatak
Mario1978 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2013., 15:49   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Čemu usb iz playera u TV? Spoji player i TV sa HDMI kabelom i deri. I fali ti jedna stvar - nekakav 'daljinski' za upravljanje playerom. Ja sam na MK802 i MK808B koristio Measy AirMouse RC12.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2013., 02:50   #3
Mario1978
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 41
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Čemu usb iz playera u TV? Spoji player i TV sa HDMI kabelom i deri. I fali ti jedna stvar - nekakav 'daljinski' za upravljanje playerom. Ja sam na MK802 i MK808B koristio Measy AirMouse RC12.
Pa uz USB kabel je spojen i HDMI kabel kao što sam i napisao ali primarno želim vrtiti filmopve kroz media player televizije jer:
1. Slika je bolja kada se film vrti na media playeru televizije jer je tada pravi 1080p, a MINI PC daje originalno 720p, a nekakvom interpolacijom postiže kao 1080p što se na tako velikoj tv i vidi.
2. Na televiziji je jednostavnije i brže pokretanje filma nego na mini pc-u
3. TV ima aktivni 3D i 3D filmove ne mogu pokretati sa sticka nego samo kroz media player sa tv-a

Problem je što tv podržava malo formata i ponekad ima problem sa titlovima i tada uskače mini pc.
Mario1978 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na