Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.12.2014., 14:31   #1
Neomalik
Registered User
 
Neomalik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 82
Bios error 502 laptop HP G62 čudan način paljenja ?

Laptop HP G62 nece da se upali pritiskom na tipku za paljenje. Izvadim bateriju za bios i ponovo je spojim i spojim ga na struju i sam se odma upali i prikaze na ekranu error 502 onda stisnem tipku enter i win7 se podignu normalno ali moram promjeniti datum i sat i onda je sve OK.Napravim restart windoza i sve je OK. Kad napravim shotdown laptop nece da se pokrene pa opet moram vaditi bateriju biosa pa je vratiti pa se opet sam upali i tako se ponavlja cijeli proces ako ga izgasim. Izvadio sam i bateriju od laptopa ali uvijek isto.Kad sam bio u win7 nadogradio sam bios na noviju verziju ali nista od toga.

Da li se neko susreo sa ovakvim problemom.

Unaprijed zahvaljujem na prijedlozima ,sugestijama i podrsci.

Pozdrav.
__________________
Ako nemaš kome,dođi sam sebi
Neomalik je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2014., 16:02   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Error 502 > CMOS Checksum Error > zbog toga se Bios resetira na factory default vrijednosti (od datum / sat pa dalje).

Mogući uzroci, obavezno po ovom slijedu:
a) neispravna / prazna / loš spoj Bios baterije > treba rastaviti lap da bi došao do te baterije i kontrolirati je ili zamjeniti,
potom postaviti / promjeniti šta treba u postavkama Bios - a + Save da zapamti ...
b) korumpirani Bios > treba odraditi flash Bios - a sa istom ili novijom verzijom (ako je ima)
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2014., 17:48   #3
Neomalik
Registered User
 
Neomalik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 82
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Error 502 > CMOS Checksum Error > zbog toga se Bios resetira na factory default vrijednosti (od datum / sat pa dalje).

Mogući uzroci, obavezno po ovom slijedu:
a) neispravna / prazna / loš spoj Bios baterije > treba rastaviti lap da bi došao do te baterije i kontrolirati je ili zamjeniti,
potom postaviti / promjeniti šta treba u postavkama Bios - a + Save da zapamti ...
b) korumpirani Bios > treba odraditi flash Bios - a sa istom ili novijom verzijom (ako je ima)
bios baterija je OK,u bios nemozes uci,nadogradio sam bios na najnoviju verziju i opet isto ?
__________________
Ako nemaš kome,dođi sam sebi
Neomalik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na