Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 21.08.2014., 14:20   #1
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 876
HDD 4 TB, koliki je iskoristiv prostor?

Planiram uzeti nas ladicu i 2x 4tb pa me zanima koliki je iskoristiv prostor nakon formatiranja?
2tb ima 1,8tb iskoristivo....
robee je offline  
Staro 21.08.2014., 14:26   #2
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 524
U Windowsima je vidljivo 3.6TB, u NAS-u vjerovatno malo manje, zbog operativnog sustava
zdravko_c je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2014., 14:27   #3
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 876
Hvala
robee je offline  
Staro 21.08.2014., 14:42   #4
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
3.63798 TB
Baja 001 je offline  
Staro 21.08.2014., 14:43   #5
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 876
Jedino jos ostaje pitanje dali zbog sigurnosti ici na raid pa imati 3,6 ili lijepih 7,2tb
robee je offline  
Staro 21.08.2014., 14:51   #6
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor robee Pregled postova
Jedino jos ostaje pitanje dali zbog sigurnosti ici na raid pa imati 3,6 ili lijepih 7,2tb
Mislin da ti najbolje znas odgovor, ako je gori HD 3D Gay p0rn mozes komodno ostavit 7,2TB, ako je nesto bitnije onda bolje RAID1
Baja 001 je offline  
Staro 21.08.2014., 15:00   #7
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 876
Ide gore cca 1TB glazba a ostalo filmovi, kolekcija koju vec prilicno dugo slazem..znaci 90% HD, po filmu cca 6GB...
Trenutno ima 6TB filmova koji su na manjim hardovima...relativno jeftinije rjesenje je dlink 320l i 2x4tb hdd...posto su nas ladice skupe...steta sto nema neki sa barem 4 mjesta za hdd a da je pristupacan cjenovno...
Opcija da mi PC glumi nas otpada, posto sve to tako slozeno papa dosta struje...a nas se vrti ispod 20W...
robee je offline  
Staro 21.08.2014., 15:09   #8
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor robee Pregled postova
Ide gore cca 1TB glazba a ostalo filmovi, kolekcija koju vec prilicno dugo slazem..znaci 90% HD, po filmu cca 6GB...
Trenutno ima 6TB filmova koji su na manjim hardovima...relativno jeftinije rjesenje je dlink 320l i 2x4tb hdd...posto su nas ladice skupe...steta sto nema neki sa barem 4 mjesta za hdd a da je pristupacan cjenovno...
Opcija da mi PC glumi nas otpada, posto sve to tako slozeno papa dosta struje...a nas se vrti ispod 20W...
A racunaj i da ce bit jako spor, PC je dosta fleksibilan, neka APU kombinacija ili ATOM isto malo vuku a znacajno su brzi.
Baja 001 je offline  
Staro 21.08.2014., 15:26   #9
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 876
Hm
Jel uopce ima u tom svijetu tehnike da je nesto jednostavno i da radi normalno ?
Kak spor? Mozes povuci film na xbmc preko mreze a da radi normalno ili?
Ponekad nesto povuci na smartphone...
Skidati torente...
Znam da je synology cool ali bome i cijena..
robee je offline  
Staro 21.08.2014., 15:54   #10
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Ma ja uzeo tog dlinka i radi cisto zadovoljavajuce. Nije brzinski rekoreder, potegnem oko 30-40MB/s sa samsung zelenim diskovima od 2TB.
Jedini problem je sto se dere, glasan je, kao da neregulira vent. Ali zbuksan je dalje tako da nikome nesmeta...
Momir je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2014., 16:46   #11
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 876
Auuu glasan
Onda trazim dalje...ako nesto mrzim, onda je to zujanje ventilatora...
Onda za pocetak 4TB ide u htpc gdje vec i je 6TB...
robee je offline  
Staro 25.08.2014., 23:43   #12
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,241
Citiraj:
Autor robee Pregled postova
Auuu glasan
Onda trazim dalje...ako nesto mrzim, onda je to zujanje ventilatora...
Onda za pocetak 4TB ide u htpc gdje vec i je 6TB...
Nije da ne možeš zamjeniti ventilator, ne??
Ak trebaš više mjesta za diskove a ne želiš ostaviti bubreg za prazan NAS, pogledaj cijene HP microserver N54L. Bio na amazonu po 162 eura. Ima 4x 3.5 mjesta, jedno 5.25 ali ekipa je uspjela do 18 diskova nagurati unutra, tak da mjesta ima Za 150-200e bolje kante nema. Eventualno da stavis nekaj PC bazirano, ali trebas gledati da podržava ECC memoriju. ECC memorija je kul, jer ti jamči integritet podataka -> osim krepanog diska, podatke moze shebat i non-ECC ram koji može grešku zapisati. Jest da je to ako-onda slučaj ali događa se. Nije raid1 rješenje svih problema.
johnsmith je offline  
Staro 26.08.2014., 00:22   #13
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
zyxell imam ja nsa 320
I sasvim ok radi za to što sam ga kupio
Gigabit lan i piči full gigabit
vuče i seeda torrente i xbmc na njemu + ftp server za ekipu preko WIFI mreže + IP kamere snimaju u njega ako ima micanja
Preporod, više komp ne gori ili da mi zvoni mob i daj upali kutijo da si skinem ovo ili ono.
Jedino što sam sad na 1TB + 512GB diskovima i sad se pitam.. što če se desit kada kupim recimo 2TB pa kasnije još 2TB, a ovo je sad već puno do vrha.. kako to prebacit?
dadoremix je offline  
Staro 26.08.2014., 00:34   #14
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
pa, il manje "teške" filmove il više TB...

ja uskoro prelazim na 3TB gdje su filmovi i serije + 1TB za muziku koji su dostupni u 4 mjesta po kući 24/7 jer komp radi 24/7 i sa njega sve ide na switch pa na 4 media playera...

svako gleda svoje a da ne smeta onom drugom i da komp može nesmetano radit ili torentirat sadržaj.
smirnoff je offline  
Staro 26.08.2014., 17:51   #15
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 876
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
zyxell imam ja nsa 320
I sasvim ok radi za to što sam ga kupio
Gigabit lan i piči full gigabit
vuče i seeda torrente i xbmc na njemu + ftp server za ekipu preko WIFI mreže + IP kamere snimaju u njega ako ima micanja
Preporod, više komp ne gori ili da mi zvoni mob i daj upali kutijo da si skinem ovo ili ono.
Jedino što sam sad na 1TB + 512GB diskovima i sad se pitam.. što če se desit kada kupim recimo 2TB pa kasnije još 2TB, a ovo je sad već puno do vrha.. kako to prebacit?
Uvijek i je problem sa prostorom, pa sam zato sam i imao namjeru uzeti D-link...(netko kaze da je dobar a netko da nista ne valja...)...trenutno imam 6TB u htpc-u i to je puno do kraja
Znaci ako ga uzmem, bez problema mogu povuci 1080p u htpc bez zezanja i trzanja...? Naravno, sluzio bi i za download i seed i pristup sa fona i tableta...
Kak si na njega stavio xbmc i na koji nacin to vrtis?
Druga opcija je obnova postojeceg htpc-a stavljanjem novog AM1 proca i male mbo, pa da htpc radi 24-7...
robee je offline  
Staro 26.08.2014., 22:56   #16
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
xbmc aka kodi je na laptopu
nečkam se oko minix x8-h ali mislim da će to ostat laptop i bok.
A sve ostalo mi je tu zyxell i bok. meni radi sasvim ok i na giga mreži bez problema rade i blue ray filmovi od 20GB i više. (jednog probao) a ostalo imam do 5GB, i to držim po 2-3 mj na disku i briši, kad se ekipa naskida.
dadoremix je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na