Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.05.2008., 22:27   #1
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
Exclamation problem sa Epsonom dx4450

dobio sam doticni uredjaj,krenuo ja sve to polako kak pise spajat,sve se instaliralo i sad zadnji korak je da ga treba povezat sa kompom,spaja spaja i veli da nije uspjelo dal hocu ponovit il ne..nije uspio ni nakon par pokusaja. ali (!) komp ga je nasao,ikona se pojavila u alatnoj traci i u my computer..probao sam printat,radi. dal je to ok,bojim se da ne zeznem nekaj jer se ne kuzim bas u to.. e da,i kad sam isprintao ostala mi je ikona i alatnoj traci da printanje dok dokumenta nije uspjelo..a uspjelo je..pa ak mi mozete bacit par savjeta..hvala..
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2008., 15:19   #2
hp compaq
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: /
Postovi: 86
Je ti došla ona poruka od Windowsa da bi volio spojiti se na internet za potražiti drajvere, pa te pita dali želiš, dali želiš samo ovaj put, ili uopće ne želiš...

Reci mu da dozvoljavaš traženje toga na internetu, zatim kad opet neš pita klikni neka sam sa sliste nađe, ili što već ponudi u opcijama (neznam napamet).


Ako nije to, onda nebih znao
hp compaq je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2008., 17:04   #3
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
nije me to trazio,sam sam to pokrenuo pa kaze da nije nasao drivere..
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2008., 19:31   #4
hp compaq
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: /
Postovi: 86
Citiraj:
Autor MuroF Pregled postova
nije me to trazio,sam sam to pokrenuo pa kaze da nije nasao drivere..
Neka ti CD od printera bude u kompu dok traži drivere. Trebao bi ih onda prepoznati i kopirati u tamo neki folder od Windowsa...
hp compaq je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2008., 22:13   #5
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
je,bio je,i kopirao je,al zadnji korak je bilo to neko spajanje,prozor i u njemu nacrtani printer i komp kak se kao spajaju i veli da to nije uspjelo..nema veze,sve radi,to je valjda bitno..
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2008., 08:27   #6
hp compaq
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: /
Postovi: 86
A, pa printer radi?


U čemu je onda problem ...
hp compaq je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2008., 10:07   #7
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
Citiraj:
Autor hp compaq Pregled postova
A, pa printer radi?


U čemu je onda problem ...
pa da..radi.. al me zanimalo zakaj veli da mu nije uspjelo,da rijesim tu zagonetku..
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2008., 10:25   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Printer spojen preko USB - a?
Odgovor na tvoje pitanje vjerojatno leži u tome šta si printer priključio (preko usb - a) na komp prije nego je to od tebe tražila instalacijska rutina.
Da bi rješio taj problem najprije deinstaliraj sve šta je vezano tj. instalirano sa printerom (origigi software, driver) i ištekaj usb od printera. Napravi restart. Pokreni install sa cd - a i tek kad instalacija od tebe to zatraži priključi usb kabel od printera.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2008., 11:42   #9
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Printer spojen preko USB - a?
Odgovor na tvoje pitanje vjerojatno leži u tome šta si printer priključio (preko usb - a) na komp prije nego je to od tebe tražila instalacijska rutina.
Da bi rješio taj problem najprije deinstaliraj sve šta je vezano tj. instalirano sa printerom (origigi software, driver) i ištekaj usb od printera. Napravi restart. Pokreni install sa cd - a i tek kad instalacija od tebe to zatraži priključi usb kabel od printera.
a steti kaj ako ostavim ovako..? jer radi..
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2008., 14:20   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Ne šteti, obzirom da sad vjerojatno radi preko generičkih drajvera od XP - a, možda nemaš na raspolaganju sve moguće opcije a koje su dostupne preko origigi drajvera.
Gore opisanu proceduru obaviš za 5 min, . . .
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2008., 16:42   #11
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
pomagajte..idem na onu ikonu za print u wordu i ponudi mi star hp printer kaj sam imal prije,kak da ga se rijesim? problem 2. :isprintal sam 6 str,al sad hocu dalje i baca mi prazne papire,a puna je tinta i sve,,ne znam kaj mu je..i kak da napravim da mi text bude tamniji,blijedo mi je nekako..skeniranje i printanje slika radi super..
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2008., 21:17   #12
Dino C.
Apsolvent
 
Dino C.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Čakovec - Zagreb
Postovi: 7
Citiraj:
Autor MuroF Pregled postova
problem 1. pomagajte..idem na onu ikonu za print u wordu i ponudi mi star hp printer kaj sam imal prije,kak da ga se rijesim?

problem 2. :isprintal sam 6 str,al sad hocu dalje i baca mi prazne papire,a puna je tinta i sve,,ne znam kaj mu je..i kak da napravim da mi text bude tamniji,blijedo mi je nekako..skeniranje i printanje slika radi super..
Problem broj 1.

Jesi probao pobrisati software od starog pisača ?

Problem broj 2.

a) Na alatnoj traci (kod sata) imaš ikonicu od printera, desni klik na tu ikonu pa na "Printer setings" i prozor koji ti otvori imaš "Quality Option" i tu si odaberi "Text" ako već nije odabrano i onda bi se normalno trebalo vidjeti, jer za blijed ispis je tebi odabrano pretpostavljam "Draft" postavka.

b) Ako nije to, da nemaš možda ti neki software koji služi ko foll za štednju boje ("Inksaver" ili nešto slično k tome), pa je tu podešno da kao štedi tintu...

S obzirom na datum posta pretpostavljam da si riješio oba problema.

Nego, ja sam baš danas kupio Epson Stylus DX 4400, neke male razlike su između tvog i mog modela, daj mi reci i tvoja žaruljica koja signalizira da je pisač uključen konstantno treperi ?
__________________
Lp, Dino C.
Dino C. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na