Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.06.2013., 20:32   #3001
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Thermaltake, a kako si dobio euroDOCSIS3.0? Samo prištekao drugi router koji ga podržava, ili?
Ne mislim da to nebi ni išlo jer oni tamo to moraju pustit. Dobio sam od njih.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 21:39   #3002
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Ha, dobro pitanje. Imam Grundig Tv pa sam pogledao po softveru jačinu signala. Pokazalo je 0 i bio je plavi ekran. Očito sam trebao pokrenuti pretragu...
I jesi sta pronasao, koliko programa gledas.
Cilim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2013., 23:36   #3003
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
I jesi sta pronasao, koliko programa gledas.
Nađoh jučer osnovni analogni paket 7-8 programa, no danas više ne radi.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2013., 21:00   #3004
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Morao bi bez problema naci 4 digitalna programa, HTV1 i 2 te Novu i RTL.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2013., 22:38   #3005
rossoneri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: dalmeJša
Postovi: 139
ovaj bnet otkad ih je vip uzea, ništa konkretno nije ponudia da osjetno poboljša usluge... Evo H1 telekom sad nudi vdsl2, brzine 20/2 za 199kn s telefonom, a u akciji ko potpiše do kraja mjeseca daju i brzinu do 50Mbps u iduće 2 godine... Također imaju i paketi od 30Mbps sa solidnim cijenama... Bitno da u bnet-u samo nadoplata za brzinu od 28/1,50 do 40/3, košta 450kn, plus još cijena paketa kojeg korisnik odabere, 2d, 3d itd... sad kad imaju masu ljudi sve manje ulažu i ove cijene za povećanje brzine su bezobrazne. Pitam ih imaju li u vidu poboljšanje usluge ili korekcije cijena, neke akcije, bilo šta, s obzirom da im je konkurencija poprilično aktivna i imaju dobre ponude... ovi mi govore da nema ništa i da neznaju ništa o planiranju ikakvih promjena
rossoneri je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 10:08   #3006
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
odlično....vec vidim novi net sa 30/10mbita nego.....kad s bnetom raskinem ugovor analogna kablovska ostaje ili se i to gasi ?
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 12:22   #3007
rossoneri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: dalmeJša
Postovi: 139
Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova
odlično....vec vidim novi net sa 30/10mbita nego.....kad s bnetom raskinem ugovor analogna kablovska ostaje ili se i to gasi ?
e neznan, triba to vidit sa njima...
ali svi neke akcije udrili, h1 krenia žestoko, amis najavljuje isto... a bnet ništa, i kad ih pitaš šta je s njima govore da nemaju saznanja da je išta u planu... nesićan se u zadnje 2ipo godine da mi se išta prominilo u paketu, osim šta je cijena par kuna porasla, i šta mi par puta misečno zaštekaju telefon i net
rossoneri je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2013., 22:29   #3008
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Napokon sa srijede na četvrtak u noći novi software za albis 8100 HD risiver. Danas saznao. Ovo je više užas nemoš uživat u filmu, a da se ne smrzne il uspori nenormalno.


EDIT:
Dobio sam poštu danas i u koverti od b.neta knjižica kako će izgledat novi softver, izgleda predobro, vidit ćemo u četvrtak kad dođe.

EDIT2:
Novi softver je dizajnerski ajmo reć ok napravljen, mada ima glitcheva, smrzavanja itd. i dalje, užasno šteka za poludit već mi se smrzo jednom ujutro, videoteka šteka kad se mičeš kroz meni i našo sam par bugova koje sam prijavio skupa sa svim ovim šta sam napiso i dobio odgovor da je to tako sad po novom LOL te da je kod njih taj novi softver na testu već par mjeseci mislim si pa šta ti testeri jedu krafne tamo wtf ono....Ukratko ako idete uzimat neku kabelsku za gledanje tv-a NEMOJTE uzimat B.NET TV bar ne ovaj digitalni HD risiver albis 8100 jer nesposobni ljudi neznaju za njega napravit softver kako spada, samo ćete imat probleme i zivkanja tehničke službe koja baš i nije od neke pomoći jer nemogu oni riješit ono šta su programeri krivo složili. A sljedeći softver iliti popravci ovog softvera će ko zna kad vrlo vjerovatno za pola godine kolko se i za ovaj čekalo. Ja sam uzeo znači u prvom mjesecu i od tad mi govore uskoro, za koji tjedan, pa sad će još malo i takve fore i evo sad pustili i banana je ovo.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 20.06.2013. u 15:47.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2013., 10:34   #3009
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Nema frke, drago mi je da mogu pomoć.

P.S
Jučer sam saznao da uskoro izlazi novi firmware za thomson twg850-4 routere i trebao bi također novi softver izać za albis 8100 pošto im s vremenom zna štekat meni i epg pri prebacivanju programa, bezobzira šta već ima neka nadogradnja softvera, ali ta nadogradnja ništa ne poboljšava, a ova šta će doć bi trebala poboljšat tako su mi bar rekli, a i ja se nadam jer sam jedan od korisnika albisa koji također ima problema sa štekanjem.
Evo mene opet. Sad već opet tjedan-dva imam problema sa brzinom Bneta. Postavke u routeru su sve OK, probao sa DHCP-om i bez za svaki slučaj. Spojen sam preko wirellesa. Imam Thompsono router. Ne znam više što da radim. Dok ih zovem kažu da garantiraju samo mrežnu brzinu, ali da je wireless toliko loš, nemoguće.

mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2013., 11:33   #3010
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Jesi probao vidjeti kakve su brzine kad se prikljucis sa mreznim kabelom, probaj reinstalirati wireless drivera na kompu ili laptopu.
Cilim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.06.2013., 12:54   #3011
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Jesi probao vidjeti kakve su brzine kad se prikljucis sa mreznim kabelom, probaj reinstalirati wireless drivera na kompu ili laptopu.
Skroz sam napravio razmještaj po stanu, router je sada na drugoj poziciji i sada dobro radi, jer sam skužio da kada se spojima mobitelom na router imam maksimalnu brzinu preko wirelessa.

Puno bolje:


Zadnje izmijenjeno od: mskvorc1. 23.06.2013. u 14:47.
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2013., 19:45   #3012
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Nema frke, drago mi je da mogu pomoć.

P.S
Jučer sam saznao da uskoro izlazi novi firmware za thomson twg850-4 routere i trebao bi također novi softver izać za albis 8100 pošto im s vremenom zna štekat meni i epg pri prebacivanju programa, bezobzira šta već ima neka nadogradnja softvera, ali ta nadogradnja ništa ne poboljšava, a ova šta će doć bi trebala poboljšat tako su mi bar rekli, a i ja se nadam jer sam jedan od korisnika albisa koji također ima problema sa štekanjem.
Znam da je to bilo u 2. mj, al koja verzija firmwarea?

mskvorc1 - taj thomson je smece, nemoj se cudit zasto ne radi… Vjerojatno mu i prasina u zraku smeta.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 23.06.2013. u 19:50.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2013., 22:56   #3013
ChP3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Već me duže vrijeme iritira što mi titlovi kasne na par kanala.
Može li se kako to u postavkama riješiti
ChP3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2013., 10:26   #3014
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor ChP3 Pregled postova
Već me duže vrijeme iritira što mi titlovi kasne na par kanala.
Može li se kako to u postavkama riješiti
može, nazoveš ih i kažeš na kojim kanalima kasne titlovi!
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2013., 15:47   #3015
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Znači svi koji se dvoumite uzet HD prošireni paket od b.neta s njim ćete vrlo vjerovatno dobiti albis 8100 risiver, odma da vam kažem da NE UZIMAJTE. Ja gori softver od ovog nisam u životu vidio i to ovaj novi softver šta je došo prije tjedan dana, stari softver je također bio očajan ko i ovaj. T-com risiveri, amisovi risiver, svi oni imaju neke bugove, al ovaj albis ih definitivno šiša u bugovima sve njih kolko ih ima. Nevjerovatno kolko je taj softver nestabilan, bugovit i loše dizajniran. Upravo mi se smrzo iz čista mira zvuk ide, a slika se smrznula, nisam mogo program promjenit nego jedino mi je ostao restart box-a, ukratko očajno, a plaćam kao da sve najnormalnije radi, pa eto samo da upozorim one koji su razmišljali uzet.


Citiraj:
Autor mskvorc1 Pregled postova
Evo mene opet. Sad već opet tjedan-dva imam problema sa brzinom Bneta. Postavke u routeru su sve OK, probao sa DHCP-om i bez za svaki slučaj. Spojen sam preko wirellesa. Imam Thompsono router. Ne znam više što da radim. Dok ih zovem kažu da garantiraju samo mrežnu brzinu, ali da je wireless toliko loš, nemoguće.
A zovi, žali se budi uporan nema ti druge.


Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Znam da je to bilo u 2. mj, al koja verzija firmwarea?

mskvorc1 - taj thomson je smece, nemoj se cudit zasto ne radi… Vjerojatno mu i prasina u zraku smeta.
Više nemam taj router pa ti nisam odma odgovorio morao sam do frenda ić pogledat, a pošto su svima napravili upgrejd treba bit ovako Firmware Build Time 11:47:33 Tue Apr 24 2012

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 03.07.2013. u 16:28.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2013., 19:38   #3016
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Došao je novi update softvera za albis 8100 pa ko nije još dobio nek izgasi i ponovo upali risiver. Ovaj put je zaista brži dosta, stabilan i vidit ćete uglavnom neke još izmjene itd.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2013., 13:42   #3017
Take
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 181
Jel netko probao nakon 3mj promo akcije otkazat ugovor? Mozda mi ponude neki prosireni paket? :kava:
Take je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2013., 15:12   #3018
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Take Pregled postova
Jel netko probao nakon 3mj promo akcije otkazat ugovor? Mozda mi ponude neki prosireni paket? :kava:
Čisto sumnjam da će ti išta ponudit.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2013., 16:16   #3019
Stepss
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
pitanje router

Uzeo samb-netov žični internet i dobio modem koji stanndardno dolazi s njim.
Zanima me informacija koji router mogu spojiti na njega (koji model) kako bi složio kućni wireless? probao sam s edimax routerom no samo je jedan uređaj (laptop) mogao biti spojen na internet, a više uređaja istovremeno nisu se mogli spojiti.

laik sam po toj problematici pa molim pomoć.

hvala
Stepss je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2013., 00:53   #3020
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: abrakadabra
Postovi: 253
dlink dir652
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2013., 22:14   #3021
mister11
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 38
dakle, planiram uzet internet s upgradeanom brzinom na 16-20 Mbit/s...e sad, to bi sve skupa bilo oko 170 kn (oko 90 osnovni + 50 nadoplata brzine + 30 modem)...i zovem ja njih danas i to mi oni potvrde, pitam jel problem da telefon ostane preko t-coma(jer sam na stanu i ne da mi se s gazdaricom to sve mjenjati), vele on da nema problema....

e sad, meni se to nekako čini predobro sve pa me zanima jel ima neka fora koju su mi prešutili ili???
mister11 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2013., 22:28   #3022
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Zasto ne bi moglo ostati? Svatko ima svoje zice.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2013., 22:31   #3023
mister11
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 38
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Zasto ne bi moglo ostati? Svatko ima svoje zice.
ma znam da ima, al uvijek mi je sigurnije ispitati sve moguće i nemoguće stvari prije nego se odlučim na nešto tak da budem siguran da neću fulat...zato sam i pitao tu jel to to ili postoji neka fora...
mister11 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2013., 10:55   #3024
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Naravno da se može, ja imam telefon preko T-coma i Bnetov net i telku. Doduše, pripremi se na zivkanje svakih par mjeseci i nagovaranje na 3D paket
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2013., 11:10   #3025
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Mene nitko ne zivka.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 03:19   #3026
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Kakva im je situacija s b.netom xCarnet u Rijeci?

Jer vidim http://www.bnet.hr/internet/superbrzi_xcarnet#?of=tab1

111,68 kn + pretpostavljam 29,72 kn za router pošto će mi biti 2 računala (1 UTP kabel, 1x wireless), te još 1-2 mobitela i jedan laptop svako toliko

to je 141 kn mjesečno, što mi se čini ok (ja i cimber bi to plaćali po pola)


da li mi se isplati imati tako najam u ruteru, ili uzeti negdje neki ruter? pošto ja osobno nisam ljubitelj wirelessa, pa bih imao žičano dok bi on preko wifia...
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 11:59   #3027
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
Meni nisu dali klasični router u najam preko xcarneta nego samo kabelski modem, kao konekcija je vezana preko tvog akademskog identiteta pa ju samo ti imaš pravo koristiti. Ali ti bez problema kupiš router sa strane i spajaš na njega šta hoćeš i koliko hoćeš. Samo budi spreman na redovito pucanje veze kod downloada torrenta, pa čak i sa msdnaa servisa. To im je navodno neka zaštita protiv piratluka koja jako loše funkcionira jer veza puca i kad je sve legalno...
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 14:13   #3028
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor mighty Pregled postova
Meni nisu dali klasični router u najam preko xcarneta nego samo kabelski modem, kao konekcija je vezana preko tvog akademskog identiteta pa ju samo ti imaš pravo koristiti. Ali ti bez problema kupiš router sa strane i spajaš na njega šta hoćeš i koliko hoćeš. Samo budi spreman na redovito pucanje veze kod downloada torrenta, pa čak i sa msdnaa servisa. To im je navodno neka zaštita protiv piratluka koja jako loše funkcionira jer veza puca i kad je sve legalno...

Pa vidim da imaju zato ovaj router s kojim bi se trebalo moći...jer ćemo biti ja i cimer, a htio bih imati wirless i za mobitel
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 19:55   #3029
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: abrakadabra
Postovi: 253
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Kakva im je situacija s b.netom xCarnet u Rijeci?

Jer vidim http://www.bnet.hr/internet/superbrzi_xcarnet#?of=tab1

111,68 kn + pretpostavljam 29,72 kn za router pošto će mi biti 2 računala (1 UTP kabel, 1x wireless), te još 1-2 mobitela i jedan laptop svako toliko

to je 141 kn mjesečno, što mi se čini ok (ja i cimber bi to plaćali po pola)


da li mi se isplati imati tako najam u ruteru, ili uzeti negdje neki ruter? pošto ja osobno nisam ljubitelj wirelessa, pa bih imao žičano dok bi on preko wifia...
Mislim da ne mozes proc jeftinije, ako uzmes zicni pa onda kupis jos jedan na kraju te ispadne isto, jer njihov moras uzeti.

Ja skidam sve preko privatnog torrent.hr i nemam nikakvih problema sa pucanjem veze, nikad mi se to nije desilo u 2 godine.Kad sam skidao preko javnih torrenta onda su mi blokirali net i morao sam ih zvati da mi maknu zabranu, tip mi je tada rekao da izbrisem sve iz torrenta.

Imao sam godinu i po dana zicani pa sam sad vec nekih 6 mj na bezicnom, kupio sam i spojio preko zicanog.no problem.
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 22:11   #3030
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor bokinho Pregled postova
Mislim da ne mozes proc jeftinije, ako uzmes zicni pa onda kupis jos jedan na kraju te ispadne isto, jer njihov moras uzeti.

Ja skidam sve preko privatnog torrent.hr i nemam nikakvih problema sa pucanjem veze, nikad mi se to nije desilo u 2 godine.Kad sam skidao preko javnih torrenta onda su mi blokirali net i morao sam ih zvati da mi maknu zabranu, tip mi je tada rekao da izbrisem sve iz torrenta.

Imao sam godinu i po dana zicani pa sam sad vec nekih 6 mj na bezicnom, kupio sam i spojio preko zicanog.no problem.
Čuo sam se danas s njima, mislim da ću uzeti u najam taj bežični, pošto on ima 4x LAN slot pa mogu spojiti normalno računalo unutra, a i mobitel, ipad što sve ne

Inače rekao mi je na telefonu da je najbolje da uzmem 3mj 6 mbit/s za 1 kn mjesečno, a onda zadnji mjesec da se prebacim na xcarnet
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na