Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2022., 21:49   #31
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
AMD is building an entirely new R&D design site in New York
Citiraj:
Older hardware enthusiasts will remember that the Radeon Technology Group started life as Array Technology Inc, later known as ATi Technologies. ATi was one of the smaller names in graphics adapters in the early days of PCs, but quickly gained prominence in the multimedia era due to its excellent video acceleration functions. ATi was one of the very first to offer combined 2D and 3D acceleration capabilities in a single chip, too. AMD bought ATi in 2006 and the company has remained more or less competitive with its biggest rival, nVidia. While Radeon cards' popularity may have taken a dip in the last few years, they're still extremely capable hardware with solid software, which is more than we can say for essentially everyone else that dates to the same vintage.

On the CPU side of things, AMD is seeing unprecedented success against long-time rival and competitor Intel. Sure, back around the turn of the millennium AMD landed some blows on the blue team's jaw with the Athlon, and its leadership with x86-64 forced Intel to continue the cross-licensing agreement the companies established with the 32-bit x86 architecture. However, the company faltered with major performance-sapping bugs during the Phenom era and then fell flat on its face with the "Bulldozer" AMD FX CPUs. That's all ancient history now, with Ryzen outselling Intel at DIY shops and EPYC making serious inroads in the server market. AMD has some cash in pocket, and it's looking to expand.

AMD witnessed its sales increase dramatically, which has caused the company to rethink the budget for its Research and Development department, which sees millions of dollars each quarter. AMD's R&D department assists the company in further discovering and innovating its company's core products and new technologies. The company is now looking to hire another large set of new employees for a unique CPU design center in New York which will be focusing on next-gen processor design. AMD's research and development departments saw increasing budget costs, surpassing $1 billion in 2016 to $2.8 billion by 2021. Since the most significant percentage of sales is funneled into research and development expenses, it allows the company to produce further assistance in creating new hardware and software advancements.

AMD's RDNA 3 GPUs for Radeon RX 7000 series look dapper in fan-made renders
Citiraj:
Izvor: HotHardware
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 08:37   #32
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400


TLDR: Kaže da bi po svim glasinama ovo trebao biti AMDov Maxwell trenutak.
Izgleda da AMD ima osjetno napredniju arhitekturu što se tiče cijene proizvodnje i potrošnje.
Kaže i da bi AMD mogao imati osjetno niže cijene od nV, ali to je pričao i kod RDNA2, a vidjeli smo da su cijene podjednake ili veće, tako da u to ne vjerujem. Lova je lova.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2022., 11:05   #33
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 329
@Disco
Cijene bi mogle biti nize naspram Rtx 4000 zbog chiplet tehnologije i iskoristivosti silicon wafera, a i zbog manje potraznje jer je opao mining, dali ce Amd ici na nize cijene to je pitanje.

Rdna 2 kao i Rtx 3000 su mogli imati visoke cijene jer se sve proizvedeno prodavalo za vrijeme mining groznice, to je kupce naviklo na visoke cijene tako da za nove kartice bi mogao Msrp biti veci a tu je i inflacija heh.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 11:16   #34
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
A tu je sve manje novih naslova, pogotovo za one koji su izgrali sony ekskluzive koje dolaze na PC. Niš mi nije napeto osim Starfielda koji je odgođen, tak da bu se rješavao backlog koji je pi_kin dim za trenutne grafe.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 12:16   #35
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
AMD's RDNA 3 Graphics by Angstronomics - po mnogima najkompletniji i najtočniji leak dosad pun specifičnih detalja...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 17:03   #36
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
AMD-ove LEGO kockice za CPU i GPU čuda tehnike. Daleko su dogurali u posljednih pet godina, od potencijalnog bankrota do rekordnih zarada i sve većeg tržišnog udjela.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 00:34   #37
Taproot7
Premium
Moj komp
 
Taproot7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: HR
Postovi: 208
zanima me hoce li izdati graficku karticu koja je po potrosnji kao ova koju sad koristim. sve te lego kockice su mi nebitne u karticama €1000 i vise. neka 7600xt bude po potrosnji kao 6600xt i moja je.
Taproot7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 01:00   #38
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,035
Citiraj:
Autor Taproot7 Pregled postova
zanima me hoce li izdati graficku karticu koja je po potrosnji kao ova koju sad koristim. sve te lego kockice su mi nebitne u karticama €1000 i vise. neka 7600xt bude po potrosnji kao 6600xt i moja je.
Ne kuzim zasto se opterecivat default potrosnjom kad ju mozes sam namjestat....
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 09:19   #39
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Ne kuzim zasto se opterecivat default potrosnjom kad ju mozes sam namjestat....
+1

Ne možeš imati potpunu kontrolu (barem ne na nV), ali da, tu je undervolt i smanjiš bar 10-ak % ili više potrošnju.

Ima li AMD nekakve TDP postavke u driverima pa da se to more kontrolirati?
To bi bilo kul, pa da možeš ful zauzdat grafu kada ti nije potrebna grijalica, premda tu i vsync (ili limitiranje FPS-a) radi dobar posao.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 09:23   #40
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,035
Na sta mislis kad kazes da sa nV nemas potpunu kontrolu?
ansha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.09.2022., 10:00   #41
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
+1

Ne možeš imati potpunu kontrolu (barem ne na nV), ali da, tu je undervolt i smanjiš bar 10-ak % ili više potrošnju.

Ima li AMD nekakve TDP postavke u driverima pa da se to more kontrolirati?
To bi bilo kul, pa da možeš ful zauzdat grafu kada ti nije potrebna grijalica, premda tu i vsync (ili limitiranje FPS-a) radi dobar posao.
Normalno da Amd ima isto kao i NV kroz drajvere undervolt a i priko Afterbunera voltage unlock pa se moze i sa njim.
prvi video kad guglas
https://youtu.be/6oaYlLIbkG4
od 6 min pa nadalje

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Tajl3r. 04.09.2022. u 10:06.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 10:18   #42
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Ma gdje je UV u nV driverima?
Koliko mi je poznato, za nV ide samo preko Afterburnera i nikako drugačije.
Sjećam se da sam prije X godina koristio coolbits za otključati OC menu u nV driverima ali koliko mi je poznato nema više tako nečeg.

Na potpunu kontrolu sam mislio na ograničavanje baš TDP-a, tj TGP-a ili kako su ga već prozvali. Tj to nebi bila potpuna kontrola nego idiot proof jednostavna kontrola.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 11:35   #43
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,035
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ma gdje je UV u nV driverima?
Koliko mi je poznato, za nV ide samo preko Afterburnera i nikako drugačije.
Sjećam se da sam prije X godina koristio coolbits za otključati OC menu u nV driverima ali koliko mi je poznato nema više tako nečeg.

Na potpunu kontrolu sam mislio na ograničavanje baš TDP-a, tj TGP-a ili kako su ga već prozvali. Tj to nebi bila potpuna kontrola nego idiot proof jednostavna kontrola.
A dobro, ako si vec i malko napredniji user, podrazumijeva se da ces koristiti Afterburner. Ja sam i sa zadnjom AMD karticom koristio Afterburner jer mi je AMD-ovo sucelje bilo uzasno...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 13:29   #44
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
KaCmo kod užasnih sučelja, nVidia Control Panel je još uvijek u Windows XP danima i to se valjda nikad ne bude poboljšalo, pa se uz to mora koristiti GeForce Experience bloatware.

Kaj se AMD-a tiče, sve ove postakve za koje (u nVidia slučaju) trebate dodatne alate, su već u samom driveru i Radeon Softwareu kao takvom.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 14:00   #45
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145







Mislim da je za automatsko OCanje trebalo uključiti experimentalne fićre:





-->
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ma gdje je UV u nV driverima?
Koliko mi je poznato, za nV ide samo preko Afterburnera i nikako drugačije.
Sjećam se da sam prije X godina koristio coolbits za otključati OC menu u nV driverima ali koliko mi je poznato nema više tako nečeg.

Na potpunu kontrolu sam mislio na ograničavanje baš TDP-a, tj TGP-a ili kako su ga već prozvali. Tj to nebi bila potpuna kontrola nego idiot proof jednostavna kontrola.
Ako imaš Geforce Experience i uključen overlay: alt+z -> Performance -> dobiješ opcije u spojleru







Mislim da je za automatsko OCanje trebalo uključiti experimentalne fićre:





__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 15:19   #46
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
A ne koristim taj bloat.
Tj imam drivere i bez telemetrije i još nekih gluposti.
OK, hvala na pojašnjenju.
Za mene samo AF i dalje.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 16:31   #47
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,035
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
KaCmo kod užasnih sučelja, nVidia Control Panel je još uvijek u Windows XP danima i to se valjda nikad ne bude poboljšalo, pa se uz to mora koristiti GeForce Experience bloatware.

Kaj se AMD-a tiče, sve ove postakve za koje (u nVidia slučaju) trebate dodatne alate, su već u samom driveru i Radeon Softwareu kao takvom.
Kakve veze ima Geforce experience sa nv control panelom? Jedno ne mijenja drugo jer im je funkcionalnost potpuno razlicita...

Edit: Nisam znao za alt+Z u experience-u....
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 16:40   #48
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Poanta mojeg posta je da baš kao i Radeon Software, nVidia GeForce driveri mogu imati sve unutar jednog sučelja i stvarno nema potrebe gurati dva različita, kad s jednim mogu objedinti funkcionalnosti oba.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 01:40   #49
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
A ne koristim taj bloat.
Tj imam drivere i bez telemetrije i još nekih gluposti.
OK, hvala na pojašnjenju.
Za mene samo AF i dalje.
NVSlimmer, NVCleanstall, debloatani driveri sa guru3D-a itd., i meni je to bilo interesantno prije. Jbg, stara garda Omega i XG drivera. Ali neda mi se više, updateam preko Geforce Experiencea.

@ansha probaj i alt+r (Performance Overlay).

@The Exiled i meni je iritantno što jednostavno ne ubace sve u Geforce Experience i kompletno ne maknu stari CP.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 01:57   #50
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
NVCleanstall je dan-danas moj izbor za nVidia kartice, a i isto tak su se nekad koristili Omega driveri. Ne kužim zbog čega ne slože sve unutar jednog GeForce driver paketa i voljno.

Imaju dovoljno novaca i ljudskih resursa. Na kraju bude Intel za svoje ARC mudrolije prije objedinil sve pod istim krovom, a možda onda i to natjera nVidiju da složi svoje.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 17:45   #51
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Geforce Experience je sasvim OK softver. Bilo bi OK da objedine ali OK je i ovak razdvojeno pa si svak instalira kaj želi.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 20:25   #52
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Ma, ako može šrot AMD složiti sve unutar drivera i prilikom instalacije nuditi opciju za samo driver + osnovno ili sve u kompletu, onda može i moćna nVidija.

Nema potrebe da budu dva odvojena softverska paketa i sučelja, a stvarno može biti sve u kompletu kak spada.

Budemo pričekali nove kartice od obje (tri) firme, pa se i po tom pitanju posloži taj dio priče.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2022., 19:29   #53
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
AMD RDNA 3 GPUs allegedly hit almost 4GHz clock speeds, refined adaptive power-management & next-gen Infinity Cache confirmed
Citiraj:
The rumor comes as a tweet published by hardware leaker, HXL (@9550Pro) who has quoted a 4 GHz GPU speed for the upcoming RDNA 3-powered Radeon RX 7000 GPUs. HXL states that these new chips will be able to achieve "Almost" 4 GHz clock speeds and even getting close to 4 GHz will be a huge achievement for AMD. In addition to the 4 GHz rumor, AMD's SVP & Technology Architect, Sam Naffziger, has highlighted that the next-generation RDNA 3 GPUs featured on the Radeon RX 7000 GPUs and next-gen iGPUs, will going to offer a range of new technologies including a refined adaptive power management tech to set workload-specific operation points, making sure that the GPU only utilizes the power required for the workload. The GPUs will also feature a next-gen AMD Infinity Cache which will offer higher-density, lower-power caches and reduced power needs for the graphics memory.
Izvor: Interneti
Ko zna, možda ima kaj istine u ovome.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2022., 16:41   #54
Antony
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 69
AMD to launch Radeon RX 7000 series on November 3rd

Samo dva sata prije nego Nvidia najavi RTX 40, AMD izbaci svoju najavu najave
Antony je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2022., 18:58   #55
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Taman budu ubacili RDNA 3 predstavljanje između RTX 4090 i 4080 modela i bog-bogova, posebice, ako budu nove kartice stvarno dostupne 03.11.2022.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 22:11   #56
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 329
Koji modeli Rx 7000 serije se ocekuju pocetkom 11. mjeseca.
Samo Rx 7900 Xt ili jos koji model?
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 22:15   #57
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
RX 7900 XT i 7800 XT bi trebali biti, ali ko zna, jer kad je šrot firma u pitanju, sve je moguće, pa možda ništa ne predstave.
Citiraj:
  • Radeon RX 7950XT: 822W PSU (GPU TBP ~420W)
  • Radeon RX 7900XT: 730W PSU (GPU TBP ~330W)
  • Radeon RX 7800XT: 700W PSU (GPU TBP ~300W)
  • Radeon RX 7700XT: 598W PSU (GPU TBP ~200W)
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2022., 13:37   #58
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Napokon neki leakovi za RDNA 3: https://appuals.com/rdna3-2x-faster-than-rdna2/
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2022., 20:51   #59
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
AMD announces Radeon RDNA 3 GPU Livestream event for November 3rd at 1pm PT (20:00 UTC)
Citiraj:
The company has now confirmed to host an official Livestream which will go live on the 3rd of November at 4 PM ET. The AMD RDNA 3 GPUs will be featured on the next-gen Radeon RX 7000 graphics cards, offering a massive gaming performance uplift. On November 3rd, AMD will host a live stream called “together we advance_gaming”, a continuation August “together we advance_PCs” event dedicated to AMD Ryzen 7000 series. The GPU event is to likely follow suit by only providing the most important information on the new Radeon series, such as product names, design, and performance. The company should also confirm the exact launch dates and pricing. According to the rumors, the actual product launch should be expected by the end of November, so just before holiday sale season.
Izvor: AnandTech
Citiraj:
Radeon RX 7000 Series Won't Use 16-pin 12VHPWR, AMD Confirms
Citiraj:
AMD just officially confirmed that its upcoming Radeon RX 7000 series next-generation graphics card will not use the 12+4 pin ATX 12VHPWR connector across the product stack. Scott Herkelman, SVP and GM of the AMD Radeon product group, confirmed on Twitter that the current RX 6000 series and future GPUs based on the RDNA3 graphics architecture, will not use this power connector. This would mean that even its add-in board (AIB) partners won't find the connector as a qualified part by AMD to opt for. This would mean that Radeon RX 7000 series will stick with 8-pin PCIe power connectors on the card, each drawing up to 150 W of power. For some of the higher-end products with typical board power of over 375 W; this will mean >2 8-pin connectors. AMD is expected to debut RDNA3 on November 3, 2022.
Izvor: TechPowerUp
EDIT:
Citiraj:
AMD Radeon RX 7000 RDNA3 to launch early December
Citiraj:
AMD's next-generation Radeon RX 7000-series graphics cards based on the RDNA3 graphics architecture, are expected to launch in early-December 2022. The cards will be unveiled at a media event to be held on November 3, 2022, with market availability following a month after (between 1st to 5th December). The company is expected to take a top-down product-stack release cycle similar to that of nVidia, with the release of two of its top SKUs, the Radeon RX 7900 XTX and the RX 7900 XT. Both these cards are based on the 5 nm Navi 31 MCM GPU. This will be AMD's first client-graphics MCM GPU with more than one logic die. The company has a decade of experience with MCMs, but past generations have been one logic die surrounded with on-package HBM. Navi 31 has on-package logic chiplets, but discrete GDDR6 memory, like most other GPUs in the market today. It's rumored that the company is targeting a 100% performance uplift over the previous-generation, which means team-red is on the prowl to compete with nVidia's fastest SKUs, including the RTX 4090 and upcoming RTX 4080.
Izvor: TechPowerUp
RDNA 3 - AMD's Zen Graphics Moment
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 01.11.2022. u 23:25.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 09:56   #60
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Taman sam mislio stavit Jimov video kad vidim već je tu. Ovako kad editiraš se ne kuži...

Sviđa mi se što je jako optimističan i što kaže da nV za sada i nema baš izlaza i da bi trebali biti doslovno pregaženi najkasnije sa RDNA4.
Opet, sve mi se čini da on to opet priča neke svoje prognoze koje je sklepao u suradnji sa vidovitim Milanom, ali svejedno mi ga je gušt poslušat.
Da da, sve je on to super obrazložio, kao i uvijek, ali već je omašio i prije...pa povreda ega i slične nebuloze zbog kojih ga dugo nije bilo u ovim vodama...

Evo odmah i MLID:

__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na