Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2008., 15:33   #1
smrad
Premium
 
smrad's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: split
Postovi: 630
Kompletna konfiguracija s periferijom za 1.000 kn

Bez monitora, cila kutija, sa misom i tastaturom + jeftini 15" lcd.

Gleda sam u hgspota, imaju u ponudi za oko 1300kn gotovu konfiguraciju, a monitor nisam moga nigdi nac jeftino.
Jel se moze iskombinirat sta jeftinije. Kompjuter triba mojoj staroj susidi za ucenje koristenja worda i excella.
Bilo bi dobro da svi djelovi budu iz hgspota ili vemila.
__________________
ako znate odgovor na moje pitanje, molim vas -> recite mi ga (napišite )

ako NE ZNATE odgovor na moje pitanje, molim vas -> ne pišite ništa
smrad je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 15:56   #2
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
jako tesko da ces moci ispod 1100-1200 kuna, kuciste+mis+tipkonica. sada sto sam slozio nabrzinu u vemilu ispada 1190 kuna, a jednako je prakticki kao ove konfe u hgspotu.

vise bi ti savjetovao, ako se misli ustedjeti, da se uzme neka konfa tu sa foruma, socket A ili 468. moglo bi se cak i AM2 naci cist ok za ove pare, samo treba traziti i kupovati u komponentama, tako da traje.

inace, evo iz vemila:

CPU AMD Sempron LE-1150 BOX, Sck AM2
MB ECS GeForce6100SM-M, sAM2, GeForce 6100, VGA, SATA II, mATX
DDR2 1GB PC6400 (800MHz), GoodRAM
HDD Seagate ST380815AS, 80 GB 8MB, S-ATA300, 7200
DVD+RW/-RW/RAM LG GSA-H55/H58/GH22, Dual Layer, 20x, black, bulk
CODEGEN midi tower 4063-CA, 400W, P4, USB, audio, crno-srebrno
Samsung Pleomax Standard Combo desktop PKC700B tipkovnica + SPM-710B miš crna USB/PS2 /PKC-700B


ovdje je dosta velika prednost - garancija po komponentama.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.09.2008., 04:16   #3
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Nemoj semprona stavljati, to čudo ima jednu jezgru... Nema kasnije smisla ni upgrade... 80Gb disk je samo 20-30 kn jeftinij od 160Gb, opet pucanj u prazno...

CPU:4000+ X2 Brisbane

RAM:1GB DDR2

MBO:ECS 6100SM-M

HDD:160GB Hitachi

OPTIKA:OPTIARC DVD-/+RDL/RW RAM

Kućište+500W napajanje

Ukupno: 1286kn bez miša i tipkovnice, ali i ne može se drugačije, ovo je za sad isplativije od onog gore...
Kad se skupi još nešto para, +1/2 GB rama, neka grafa do 500-600kn (recimo 3850) i već se može na ovom stroju i malo žešće poigrati...
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 09:46   #4
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Nemoj semprona stavljati, to čudo ima jednu jezgru... Nema kasnije smisla ni upgrade... 80Gb disk je samo 20-30 kn jeftinij od 160Gb, opet pucanj u prazno...
jel ti citas sto se trazi u temi, koji su zahtjevi i tako? ocito da ne citas, jer:
Citiraj:
Autor smrad Pregled postova
.....
Kompjuter triba mojoj staroj susidi za ucenje koristenja worda i excella.
Bilo bi dobro da svi djelovi budu iz hgspota ili vemila.
eto, cak sam i zaboldao ono vazno. ne kazem ja da tvoja konfa nije bolja, ali dualac za word, tj office? 160GB? koji ce joj klinac 160GB, kada ce joj i 80GB biti previse?

inace, ja sam bio na single coru dobrih 9-10 godina (jer prije nisu postojali multicorovi, jel), i ne kuzim zasto svugdje treba ici > 1 jezgre? pogotovo za ovakve konfiguracije? ovaj sempron ce prozvakat sve sto mu gospodja naredi, mozda bi bilo malo bolje uzeti athlona zbog veceg takta, ali je skuplji dosta tako da ne stane u budget.
jesi imao komp sa jednom jezgrom? jel bila tolika razlika u "obicnom", nezahtjevnom radu?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 21:38   #5
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...&Sifra=5000114

znam da debelo probija limit ali sve ti je uključeno u cijenu. teško da češ tako nešto složiti ako ideš slagati po komponentama. možda se varam. ali ovo je samo prijedlog.
bamuja je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 21:24   #6
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
mislim da bi bilo jeftinije ako uzmes nesto iz oglasnika jer brzina i snaga ti nisu bitni za office i takve stvari evo ti par linkova
http://www.njuskalo.hr/oglas180487
http://www.njuskalo.hr/oglas179774
http://www.njuskalo.hr/oglas176295 - po meni najbolja opcija
kurc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na