Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.03.2013., 18:21   #91
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
sad već pričaš gluposti i trolaš bezveze
domis je online   Reply With Quote
Staro 12.03.2013., 18:56   #92
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Treba gledati objektivno. Windows 8 su tehnicki odlicni windowsi i po nicemu "ispod haube" ne zaostaju iza 7. Iskustvo koristenja je dosta losije i iza odlicnih windows 7 osmica ne grabi trziste.

W7 je u prva 4 mjeseca imao preko 9% trzista dok je 8 u istom vremenu tek negdje na oko 2.5%. Vista je imala više trzista u tom vremenu. Doduse W8 nasljeduju odlične W7, no s druge strane cijena nadogradnje u promotivnom roku za W8 je bila gotovo badava. Sad dok se i cijena vratila na 200 dolara daljni rast ce biti jos usporeniji.

Lako je zakljuciti da ljudi ne kupuju W8 i mozda se ne moze sloziti da su loši kao vista, ali svakako ce ih povijest zapamtiti kao loše (neuspješne) windowse.

Najgori dio price je sto je MS na bazi "Metro" i "8" plasirao i WP8, a pokusao se ugurati i u svijet tableta. Windows 8 nije tim platformama dao bilo kakav zalet pa one sad pužu po dnu tržišnog udjela. Uz to stradat ce Nokia, a i cijelo PC trziste (proizvodaci) nisu odusevljeni. Da sam ja direktor u M$-u glave bi letjele. Pocevsi sa Ballmerom.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2013., 20:24   #93
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Da sam ja direktor u M$-u glave bi letjele. Pocevsi sa Ballmerom.
Balmer je glava MS-a

Nevjerojatno mi je kako i ovdje korisnici tvrde da su Windowsi 8 "odlični" a da ni sami nisu svjesni kako su zapravo sa dodanim Startom i gašenjem naprednih opcija zapravo prepravili Windows 8 u Windows 7. Smiješno mi je da se i dalje tvrdi da su Windowsi 8 toliko "napredniji, brži i bolji" od Windows 7 a onda se svi trude imati Windows 8 prepravljen u te iste WIndowse 7. HALOOOO??? Što je onda to toliko napredno, brže i bolje? Već smo apsolvirali da ne sjede svi sa štopericama u ruci ispred ekrana i da se rad na računalu ne svodi na pokretanje tone benchmarka...
Mislim, volio bih da mi netko točno navede zbog čega bi netko sa Windowsa 7 trebao ići na Windows 8. Osim toga što je Microsoft izgleda odustao od SP2 za Windows 7...
Sinac je online   Reply With Quote
Staro 12.03.2013., 21:37   #94
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Koliko znam generalno su odustali od SP-a. Ni 8 ih nece dobivati. Sad su manje-vise sva racunala spojena na internet i nadogradnje se skidaju automatski.

"Swipe" nacin razmisljanaj se nije primio. Posebice kada novi W8 user sjedne pred PC i krene googlat kako da uopce ugasi windowse, dobiva prilagođene upute koje redovito započinju sa "swipe". Swipe za svih 15 ljudi koji su kupili neki tablet sa W8 i jos ga koriste?!? A sam "swipe" nacin razmisljanja dovodi nas do nativnih programa (apps) ciji je rast u zadnja 2 mjeseca konstantni (oko 4000), odnosno nema uzleta i uglavnom se baziraju na portovima i nepotrebnim igricama i slicno.

Neprihvacenost W8 znaciti ce i izostanak ulaganja u konkretne "apps-e". Ima hrpa zdravih sistema programa ciji vlasnici (programeri, izdavaci) nece uloziti hrpu para da smanje mogucnosti istih programa i plasiraju taj isti program preko MS store na trziste.

Uvodenje metro-a i svega sto se veze na to je trebalo ici postepeno kroz 2 do 3 sljedece verzije windowsa. Ovakvim zaokretom od 180 stupnjeva MS si je sam pucao u nogu. I umjesto da pokusavaju spasiti sto se spasiti moze od W8, oni nece pokleknuti, izgubiti ce hrpu para (manje MS koliko PC industrija), i za par mjeseci najaviti W9.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 10:38   #95
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Win 8 = Vista. IMHO
Ako ne i Windows 2000. Daj nemoj molim te pričati takve stvari.

Jesi li ti koristio vistu i windows 8? Pa to nije za usporedbu ali niti na jednoj razini. Vista je proper odron od OSa. Jedini OS kojeg sam imao kraće od mjesec dana.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 10:56   #96
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
ajd dobro hamdija, barem onda nisi imal Millenium
domis je online   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 11:27   #97
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Balmer je glava MS-a

Nevjerojatno mi je kako i ovdje korisnici tvrde da su Windowsi 8 "odlični" a da ni sami nisu svjesni kako su zapravo sa dodanim Startom i gašenjem naprednih opcija zapravo prepravili Windows 8 u Windows 7. Smiješno mi je da se i dalje tvrdi da su Windowsi 8 toliko "napredniji, brži i bolji" od Windows 7 a onda se svi trude imati Windows 8 prepravljen u te iste WIndowse 7. HALOOOO??? Što je onda to toliko napredno, brže i bolje?
Ma ko tvrdi da su tolko super brzi, napredniji i wahtever? Di si to izvuko molim te ? Poanta je da vas par tvrdoglavaca konstanto brije da vam neko pokaze di je i kako i sto je brze na 8-ci, kad dobijete konkretne odgovore (koji ne zance da je 8ca duplo bolja ili brza, konkrento san naveo nekoliko primjera koje svaki dan susrecem i sve je to unutar par sekundi razlike ali kao sto sam vec rekao bitno da nije sporije ili kako nasi stari kazu "i nogom u guzicu je korak naprijed.." ). onda se bacate na ideju "kome to treba" i "ko stoji sa stopericom u ruci" i slicno. Kao da vas netko tjera da predjete na 8-cu ili da negdje u zakonu pise da morate dokazivat kako je 7ca bolja zato sto je vi koristite . Ono kako bi ti reko HALOOOO ? .

Sto se tice start menia i prepravki 8ce meni ni kod 7ce start menu nije valjao i uzasno mi je sto su ukinuli QuickStart menu tako da sam morao to prepravljati i tamo pa po tvojoj teoriji trebao sam ostati na Xp-u i flejmat na forumu kako je XP dobar i nepotrebno je prelazit na 7cu jer si mi ukinuli quick launch bar i uveli stupidni Pin to bar .

Ono, kom se nesvidja nek ostane na 7ci i gotovo, nema potrebe da uvjeravat nes koji korisitmo 8-cu da nam to nevalja i da nije brze kad mi vidimo da je i da nam je to OK .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 12:13   #98
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Ja se slažem s Ivanom. 8-ica je kao i Vista nedovoljno promišljen i završen OS. Pri tome ne mislim na brzinu već na upotrebljivost.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 12:15   #99
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Ja se slažem s Ivanom. 8-ica je kao i Vista nedovoljno promišljen i završen OS. Pri tome ne mislim na brzinu već na upotrebljivost.
Koju upotrebljivost ? Metro je fancy fora za Tablete ali desktop se upotrebljava jednako kao 7ca bez problema.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 12:29   #100
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
ajd dobro hamdija, barem onda nisi imal Millenium
Misliš?

Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Ja se slažem s Ivanom. 8-ica je kao i Vista nedovoljno promišljen i završen OS. Pri tome ne mislim na brzinu već na upotrebljivost.
Jesi probao koristiti win8 ili je to rekla/kazala/temeljim svoje mišljenje na tuđem mišljenju itd...
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 13:38   #101
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Probao koristi, prešao na Linux Koristit ću ga za igre, za ostalo sumnjam.

Mislim na sitne stvarčice oko sučelja, pogotovo guranje dva sučelja. Meni se barem čini da bi se neke stvari mogle jednostavnije izvesti i bolje integrirati i vjerujem da bi i MS to rješio bolje da nisu žurili sa izdavanjem. Vidjet ćemo s 9 (ako ga bude) u kojem će smjeru ići dalje.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 19:06   #102
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ma ko tvrdi da su tolko super brzi, napredniji i wahtever? Di si to izvuko molim te ? Poanta je da vas par tvrdoglavaca konstanto brije da vam neko pokaze di je i kako i sto je brze na 8-ci, kad dobijete konkretne odgovore (koji ne zance da je 8ca duplo bolja ili brza, konkrento san naveo nekoliko primjera koje svaki dan susrecem i sve je to unutar par sekundi razlike ali kao sto sam vec rekao bitno da nije sporije ili kako nasi stari kazu "i nogom u guzicu je korak naprijed.." ). onda se bacate na ideju "kome to treba" i "ko stoji sa stopericom u ruci" i slicno. Kao da vas netko tjera da predjete na 8-cu ili da negdje u zakonu pise da morate dokazivat kako je 7ca bolja zato sto je vi koristite . Ono kako bi ti reko HALOOOO ? .
Ne kažem da ti tvrdiš da su Windowsi 8 toliko bolji, želim samo da mi netko konkretno opiše što je to tako dobro u Windowsima 8 da bi ih neki korisnik Windowsa 7 poželio kupiti. Ono, bez reklama, uljepšavanja i ukrašavanja.

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Sto se tice start menia i prepravki 8ce meni ni kod 7ce start menu nije valjao i uzasno mi je sto su ukinuli QuickStart menu tako da sam morao to prepravljati i tamo pa po tvojoj teoriji trebao sam ostati na Xp-u i flejmat na forumu kako je XP dobar i nepotrebno je prelazit na 7cu jer si mi ukinuli quick launch bar i uveli stupidni Pin to bar .
Na Windowsima 7 si se barem mogao bolje snaći nego na Windowsima 8, barem je tako za zaključiti. Moje je pitanje/komentar bio u smjeru ZAŠTO imati novi OS a onda izvoditi kerefeke da imaš opcije koje su ti bile dostupne u generaciju-dvije starijem OS-u.

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ono, kom se nesvidja nek ostane na 7ci i gotovo, nema potrebe da uvjeravat nes koji korisitmo 8-cu da nam to nevalja i da nije brze kad mi vidimo da je i da nam je to OK .
Ne kažem da su Windowsi 8 loši ili da ne valjaju, dapače, odlični su po svojoj funkcionalnosti ali suxaju u smislu sučelja. Gurati takvu idiotsku ideju touchscreena a ne nuditi korisnicima izbor desktop ili swipe način rada je čisti idiotizam, mislim da i proizvođačima hardvera smeta što se gura mogućnost rada na touchscreenu a da 90% hardvera nema touchscreen. Naravno da od nekud treba početi gurati tu mogućnost ali se onda treba ostaviti mogućnost izbora i da korisnik sam odabere način rada.
Sinac je online   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 22:46   #103
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Evo, samo da se nadopunim nečim što potvrđuje moje riječi:
http://www.tomshardware.com/news/Win...ell,21461.html
Sinac je online   Reply With Quote
Staro 14.03.2013., 02:10   #104
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Evo, ajde ovako:

Prijelaz sa Windows XP na Windows 8? Da.
Prijelaz sa Windows Vista na Windows 8? Da.
Prijelaz sa Windows 7 na Windows 8? Why?

Ako imate priliku uzeti Win8 za 15$ ili, kao što sam ja napravio, preko MSDN-a imati Winse for free - onda naravno da ću preporučiti Windows 8 + StartIsBack (Jer ako za tako malu lovu/free imate legalne Winse 3€ nisu problem). Sve ostalo - no need.

Ipak, nekoliko stvari mog prelaska.
Evo moj primjer - ja sam jedan od onih koji želi što optimiziraniji sistem. Manje procesa, manje zauzeće memorije. Manje memorije znači da će mi više RAM-a biti dostupno aplikacijama ili da će više stvari biti u cacheu pa će pokretanje aplikacija biti brže. Osjetljivo bolje radi sve skupa naspram Win7, pogotovo nakon velikog uptime-a. Oslobađanje memorije nakon terminiranja aplikacije je isto bolje, Chrome mi je znao zbog njegovog konstantnog paljenja/gašenja uzeti i do 500mb RAM-a kroz razno razne svchost-eve i .dll fileove.

Izgled sučelja - o ukusima se ne raspravlja. Meni se izgled Windows 8 sviđa i nakon njih mi Aero izgleda - pa ne tako dobro kao prije. Istina, i na Windows 7 sam imao isključen transparency ali oštre, čiste linije definitivno izgledaju bolje. Ponovno, IMHO.

Boot time - nemojte me razapeti jer to spominjem ali na laptopu mi puno znači. Neću dalje jer sve znate.

Performanse - prilikom startupa mogu puno brže krenuti raditi. Možda je u Windows 8 explorer.exe dobio veći priority, ne znam, no nakon prikaza desktopa brže mogu pokrenuti explorer/task manager/aplikaciju. Win7 je trebao dosta duže. Govorim o dva jednako podešena OS-a sa instaliranim istim/sličnim driverima i istim aplikacija i startup entry-jima. Safely remove hardware sada instantno prikaže eject prozor. Control Panel se brže učitava i dosta je responzivniji.

Task Manager je dotjeran, prikazuje dosta više informacija i omogućuje mi bolju kontrolu. Znam, postoji Process Explorer ali govorimo ovdje isljučivo i OOBE i nativnim aplikacijama.

Jedna posljedica lošeg Metroa je frekventnije korištenje tipkovničkih kratica.
Start, "Downloads" - enter. Ctrl+Shift+N - "pr0n" - enter. Miš niti ne diram.
Win + X je jedna fantastična kratica koja mi izrazito nedostaje u Win7.

Stare igre (Robot Arena, Starcraft) nemaju problema sa teksturama/invertiranim bojama kao što imaju na Win7. Isto tako čitam da je Win8 optimiziraniji za gaming. Vjerujem da je to zbog nedostatka Aera (manji GPU usage od strane Winsa) + više memorije na raspolaganju.

Power management poboljšanja za bolju autonomiju baterije. Iako mi je wear level baterije veći nego što je bio na Windows 7 autonomija baterije je ostala poprilično jednaka. Pretpostavljam da bi sa novijom baterijom dobio veću autonomiju od Win7. Ništa spektakularno ali i 15 minuta nekad dosta znači

Sinkronizacija postavki, aplikacija, WiFi postavki i passworda, Skydrive - odlična stvar. Skydrive nema toliki memory usage kao na Win7 i nema problema sa syncanjem Office dokumenata. Uzmite ovo s rezervom jer je najvjerojatnije problem u ranijim buildovima Skydrivea koji su me zezali na Win7.

Ribbon - opet dosta diskutabilno, ja ga ne koristim ali je tu. Nekad zatrokiram ako želim nešto napraviti (Move To, Copy To, nešto zipat na brzinu) pa koristim Ribbon naredbe. Nit smrdi nit miriše. Starcima je doma lakše raditi jer velike ikone su razumljive i jednostavne

Kopiranje fileova - mogućnost pauziranja move/copy je nekaj bez čega isto ne mogu
Prebacujem film na USB a treba mi - ok, pauziram kopiranje filma, iskoristim USB da prebacim neke fileove, vraitm ga natrag i stisnem resume. Ne trebam čekati ponovno da kopira isto, pogotovo kad imam USB 2.0.

DISM.exe - napokon mogu malo obuzdati onaj prokleti winsxs. Ne želim priču "joj, pa to su samo hardlinkovi, explorer krivo pokazuje itd." jer ti hardlinkovi su možda krivi za 20% zauzetog prostora. Preko dism naredbe mogu maknuti neke Windows opcije koje ne koristim i tako smanjiti veličinu windows instalacije.

Evo, uglavnom to je to. Nabrojao sam samo dobre stvari, naravno da ima i loših ali ne da mi se više pisati, ionakon sam napisao bibliju

Pročitajte moj post i prosudite ima li smisla prelaziti sa Win7 na Win8. Po meni - da ako imate priliku dobiti Win8 free ili za cijenu manju od 15$. U suprotnom komotno čekajte Win9 (ne Windows Blue jer ne donosi ništa posebno).

Pozdrav
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je online   Reply With Quote
Staro 15.03.2013., 00:24   #105
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Ne kažem da ti tvrdiš da su Windowsi 8 toliko bolji, želim samo da mi netko konkretno opiše što je to tako dobro u Windowsima 8 da bi ih neki korisnik Windowsa 7 poželio kupiti. Ono, bez reklama, uljepšavanja i ukrašavanja.
Windows 7 cijena: 1700kn
Windows 8 cijena: 15€ x3 jer sam ih stavio na sva 3 računala uključujući Aspire One 9" netbook... naravno win7 skoro pa ne radi na netbooku sa 1gb rama
Tu je još start8 kojeg sam platio 5$ i koristim na sva 3 računala.

Neznam zašto svi radite dramu sa metro sučeljem.. meni je to jedna od korisnijih stvari za brzo pokretanje aplikacija. (lijevi win klik start, desni win klik metro)

Driveri na 8ici rade besprijekorno iz razloga kompatibilnosti 7/8

ali da ne pretapamo iz šupljeg u prazno, win8 su mi prvi windowsi na kojima neznam kako izgleda rušenje aplikacije, blue screen itd. Koristim dosta aplikacija koje rade samo na XPu i na 64bitnoj 7ici sam imao hrpe problema kod pokretanja istih. 8ica je to riješila.. radim jako odgovoran posao i ovo su prvi windowsi koji me nisu ostavili na cijedilu.. da kucam u drvo jelte
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2013., 17:13   #106
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
@ Mario92, hvala na iscrpnom pojašnjenju.

@ Njusskallo, samo da te ispravim, cijena od 15€ je vrijedila samo za UPGRADE ako si kupio računalo s instaliranim Windows 7 OS-om, inače je NELEGALNA LICENCA, kako god ti sebi to tumačio. I ne znam zašto ti ne vidiš problem s Metro sučeljem. Kupiš OS i još daš 5$ za nešto što bi trebalo biti dostupno unutar samog OS-a. Znači za dodatnu funkcionalnost koju si imao u jednu generaciju starijem OS-u moraš platiti i platiš zato jer ti je ta funkcionalnost bolja/potrebna...
Sinac je online   Reply With Quote
Staro 15.03.2013., 17:33   #107
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Win 8 mi je više za touch sučelje, odnosno nešto tipa Tableti i takve stvari. Dosta je sličan 7-ici što se tiče samog izgleda itd., ali vjerujem da je "brži", tj. bolje raspolaže RAM-om i cacheom nego 7. Instalirao sam ga na laptop na kojemu je bila 7-ica te je taj isti laptop puno brže bootao Winse i otvarao neke aplikacije za koje mu je prije trebala vječnost.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2013., 04:26   #108
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Ja se slažem s Ivanom. 8-ica je kao i Vista nedovoljno promišljen i završen OS. Pri tome ne mislim na brzinu već na upotrebljivost.
svakavih se gluposti čovjek ovdje načita ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2013., 21:52   #109
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
svakavih se gluposti čovjek ovdje načita ...
Zapravo, imaš pravo, usporedba sa Windows Millenium je prikladnija za Windows 8. Ustvari ne , Millenium je imao "standarno sučelje" dok je Windows 8 i donio "novitet". Evo arhivirajte ovaj post , pročitajte ga 2016 g. i kad se iskristalizira sav "sjaj" Windowsa 8 , slobodno pročitajte.
I Vista i Millenium su imali svoje "sljedbenike" koji su plesali jedno ljeto.
A za pitanje "da li sam probao" , jesam i ne samo Windows 8 , moji prvi windowsi su bili 3.11.
  Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 00:14   #110
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Zapravo, imaš pravo, usporedba sa Windows Millenium je prikladnija za Windows 8. Ustvari ne , Millenium je imao "standarno sučelje" dok je Windows 8 i donio "novitet". Evo arhivirajte ovaj post , pročitajte ga 2016 g. i kad se iskristalizira sav "sjaj" Windowsa 8 , slobodno pročitajte.
I Vista i Millenium su imali svoje "sljedbenike" koji su plesali jedno ljeto.
A za pitanje "da li sam probao" , jesam i ne samo Windows 8 , moji prvi windowsi su bili 3.11.
čitanje ovakvih članaka neće te učinit expertom, bez obzira koje windowse koristio ...

Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 00:59   #111
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Imam jedno pitanje posto iskreno nisam bio cesto u kontaktu sa originalom :P

Bratic je dobio original Win8 CD + key naljepnica.... njega to nezanima pa mi je dao naljepnicu i cd.... sad pitanje... jer mogu ja sebi na svoj komp nakacit te windowse. Na naljepnici pise samo Feniks (Feniks racunala valjda) i key!
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 01:01   #112
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Stormer Pregled postova
Imam jedno pitanje posto iskreno nisam bio cesto u kontaktu sa originalom :P

Bratic je dobio original Win8 CD + key naljepnica.... njega to nezanima pa mi je dao naljepnicu i cd.... sad pitanje... jer mogu ja sebi na svoj komp nakacit te windowse. Na naljepnici pise samo Feniks (Feniks racunala valjda) i key!
To je OEM licenca tak da legalno gledano je NEprenosiva s kompa na komp.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 01:20   #113
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
moji prvi windowsi su bili 3.11.
Ja radim jos na njima u firmi
RAUL je online   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 01:24   #114
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
To je OEM licenca tak da legalno gledano je NEprenosiva s kompa na komp.

Da ali nije instaliran key nikad ni na jedan komp... naljepnica nije stavljena na kuciste uopce nego je u svojoj foliji.. ajmo rec totalno neiskoristeno i key i naljepnica.
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 01:25   #115
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Ja sam instalirao jednom 8icu i za dva sata deinstalirao jer sam dobio slom živaca vukući miš po ekranu tražeći gdje je kakav meni i sl. Kad se godinama radi na jednom i sad se pređe na totalno drugo sučelje to mi nema veze s zdravim mozgom (govorimo o OSu koji cijeli svijet koristi i koji bi se trebao koristiti u domovima, firmama i dr.) - nije mi normalno da trebaš prolaziti cijeli tečaj da uopće zagasiš komp (karikiram)....

Pretpostavljam da je optimizacija bolja, i sl. al što će mi brže otvaranje programa kad trebaš pol sata tražiti kako ga uopće pokrenuti (odn. slični slučajevi).....

Sad sam si kupio Start8 pa ću dati još jednom šansu - vidio da se s njim može odmah bootat u desktop mod pa računam da metro ne moram uopće gledat....
denied je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 09:06   #116
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor denied Pregled postova
Sad sam si kupio Start8 pa ću dati još jednom šansu - vidio da se s njim može odmah bootat u desktop mod pa računam da metro ne moram uopće gledat....
Start8 radi OK. Koliko sam ga ja isprobao, odličan je jer totalno obiđe Metro i boota se na destop kao i W7.
Moja zamjerka mu je ta da kad se kreiraju folderi u njemu, da je malo krut, ali to je stvar navike.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 10:01   #117
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Start8 radi OK. Koliko sam ga ja isprobao, odličan je jer totalno obiđe Metro i boota se na destop kao i W7.
Moja zamjerka mu je ta da kad se kreiraju folderi u njemu, da je malo krut, ali to je stvar navike.
Start8 je odlična stvar za one koji se ne mogu pomirit sa metro sučeljem
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 10:06   #118
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Sve navedeno stoji, međutim opet ostaju neogovorena moja pitanja:

Imam najnoviji OS a opet moram platiti ili doinstalirati besplatne dodatke koji omogućuju istu funkcionalnost kao i jednu ili dvije generacije stariji OS.
ZAŠTO?
U ČEMU JE ONDA PRESNOST TAKVOG SUČELJA WINDOWSA 8?
Sinac je online   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 10:44   #119
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Pa jedina prednost mu je ako imaš touchscreen monitor! Tada je lakše koristiti metro i ribbon-e.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2013., 11:02   #120
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Sve navedeno stoji, međutim opet ostaju neogovorena moja pitanja:

Imam najnoviji OS a opet moram platiti ili doinstalirati besplatne dodatke koji omogućuju istu funkcionalnost kao i jednu ili dvije generacije stariji OS.
ZAŠTO?
Zato što tako želiš i tako si odabrao. Ne znam koji odgovor očekuješ za osobni odabir?

Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
U ČEMU JE ONDA PRESNOST TAKVOG SUČELJA WINDOWSA 8?
Svakakva i nikakva. Ovisi od usera do usera. I od kad je sučelje glavna odlika OSa? IMHO nije mi baš stalo do grafike. Važnije su mi druge stvari.

U ostalom ispada ko da su svi cijele dane brljali po start izborniku. Koristim ga kad pokrećem nešto kaj nisam koristio mjesecima ili kad pokrećem nešto kaj mi je potrebno jednom u par mjeseci.
Hamm je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na