Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2014., 14:29   #151
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Zato sam mislio ugovor na godinu dana, jer sam računao kako bi onda dobio popust na priključenje.
Neke opcije s dijeljenjem me iskreno baš i ne oduševljavaju, imam osjećaj da ću opet pojesti drek.

Znam da je cijela ta stvar skupa i pada mi mrak na oči kada vidim cijene, ali trenutno povlačim nevjerojatnih 39 kB/s u dl-u...


Edit: Sada smo na T-Com-u, ona najosnovnija brzina. Baš si razmišljam kako i nemam neke opcije, a ovaj prijedlog od MadBoY-a mi se sve više i više čini najbezbolnija opcija...
__________________



Zadnje izmijenjeno od: sith_lord. 12.01.2014. u 14:39.
sith_lord je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 17:51   #152
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Preporuka interneta na par mjeseci

Selim kroz koji dan u stan kao podstanar i trebao bi internet na neodređen broj mjeseci. Ne želim stick, želim flat. Bitno mi je da je internet stabilan, a jel brzina ~4mbit ili ~20 nebitno.
Pošto ću bit u zgradi vjerojatno imam nekoliko opcija, ali pošto sam do sad živio u kući na brdu nisam uopće upoznat s ičim osim tcomom i nemam nikakvog iskustva sa stabilnosti veze drugih providera.
Eto pa bilo kakav savijet i preporuka su dobrodošli.
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 07.02.2014., 15:07   #153
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
*bump*

Pročitao sam thread i dok su jedni zadovoljni nekim operaterom, drugi nisu. Sutra bi trebao naručit neki internet u stan... stabilnost veza mi je najvažnija. Vjerojatno bi uzeo i TV.
Zvao sam amis i veli mi gospđa da bi dobio net 40-45 dana ako se uvodi nova linija... lol.. Dakle i brzina intalacije mi je bitna. Bnet je 7-10 dana.

Zadnje izmijenjeno od: ZMAJ. 07.02.2014. u 15:15.
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 15:42   #154
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Uzmi bnet ako ti je dostupan i miran si.
Svi veci operateri su stabilni(normalno, kod svakoga pojedinci imaju neke probleme).
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2014., 14:44   #155
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Molim inskustva korisnika ako su prosli sto ja prolazimi. Po ne neznam koji put pokusavam preko godinu dana da dobijem barem sugavi adsl koji mogu racunati na max 4 mbita zbog udaljenosti od centrale. Ne zelim ici na t com. Imam njihvov mobitel i mobilni internet i zakopo sam se sa tim gadovima. Sve je fungalo ok do prije 2 mj a sada slab signal, povecavaju mi racune, natezem se svaki mjesec sa placanjem sa njima, nitko se ne javlja na telefon. Naime kod mene postoji i h1, amis i slicni ali t com mi neda paricu da nema pristupne veze krajnjega korisnika. Meni je bitno da imam flat stabilni pa makar i pisljivih 4 mbita. Telefonski kabel postoji ali je telefon iskljucen. Trebao bih provo platiti koliko sam skuzio t comu prikljucak telefona 600 i nesto kuna te onda traziti od amis ili nekoga da mi ukljuci adsl ali kakve su mi sanse da cu uopce dobiti adsl bezveze potrosim 600 kn i jos imam skupi telefon od 73 kn koji niti ne koristim. Ima tko kakvo rjesenje. Poluditi cu vise od svih mogucnosti. Htio sam dici wlan (sto me poprilicno kosta ali nema kvalitetnoga rjesenje kada sam bas kao malo u kotlini i oko mene suma. Mjesto je Popovec pokraj Sesveta(Zagreb)
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2014., 11:56   #156
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
Molim inskustva korisnika ako su prosli sto ja prolazimi. Po ne neznam koji put pokusavam preko godinu dana da dobijem barem sugavi adsl koji mogu racunati na max 4 mbita zbog udaljenosti od centrale. Ne zelim ici na t com. Imam njihvov mobitel i mobilni internet i zakopo sam se sa tim gadovima. Sve je fungalo ok do prije 2 mj a sada slab signal, povecavaju mi racune, natezem se svaki mjesec sa placanjem sa njima, nitko se ne javlja na telefon. Naime kod mene postoji i h1, amis i slicni ali t com mi neda paricu da nema pristupne veze krajnjega korisnika. Meni je bitno da imam flat stabilni pa makar i pisljivih 4 mbita. Telefonski kabel postoji ali je telefon iskljucen. Trebao bih provo platiti koliko sam skuzio t comu prikljucak telefona 600 i nesto kuna te onda traziti od amis ili nekoga da mi ukljuci adsl ali kakve su mi sanse da cu uopce dobiti adsl bezveze potrosim 600 kn i jos imam skupi telefon od 73 kn koji niti ne koristim. Ima tko kakvo rjesenje. Poluditi cu vise od svih mogucnosti. Htio sam dici wlan (sto me poprilicno kosta ali nema kvalitetnoga rjesenje kada sam bas kao malo u kotlini i oko mene suma. Mjesto je Popovec pokraj Sesveta(Zagreb)
Počni se baviti politikom.

Ozbiljno ti govorim.

Postoje određene crne rupe u Gradu Zagrebu što se tiče pokrivenosti ADSL-om. Dok se ne napravi centrala negdje bliže, ništa nećeš moći napraviti. Ograničenje je sama tehnologija, tako daleko od centrale ti ne može ADSL normalno raditi.

S obzirom da je to GČ Sesvete, odi u svoj mjesni odbor i pitaj jel se može nešto napraviti, to su ljudi koji su trebali biti izabrani upravo da bi vodili interesa o lokalnoj zajednici. Vrši pritisak na njih, pogotovo ako imaš još ekipe kojoj treba internet, a ne mogu ga dobiti. Njima su to glasovi na izborima.

Druga opcija je samoorganizacija, WLAN-ovi preko udruga, ponuda od svih (pogotovo manjih operatora, BTNet, Metronet, Amis) da vam daju ponudu za FTTC, dovuku do sredine mjesta opremu i spoje vas bakrom. Iako ne znam jel smiju to raditi po ovoj postojećoj infrastrukturi.

Uglavnom, bez samoorganizacije ćete čekati dok se HT sam ne odluči uložiti u infrastrukturu, a pitanje je kada će to biti.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2014., 15:20   #157
madeofbr
Registered User
 
madeofbr's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Ja sam sad na Iskonu, i nemam nikakvih prigovora. Nijednom nije bilo ispada mreže ili nečeg sličnog.
__________________
I believe that a simple and unassuming manner of life is best for everyone, best both for the body and the mind.
madeofbr je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 08:17   #158
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ovo će zvučati kao jedno vrlo vrlo općenito pitanje, no pošto mi je istekao ugovor sa HT-om, gledam kojeg operatera bi uzeo za triple play paket uz 10mbps, a da je jeftin i uredu. HT me traži 350kn, vip također, total me traži oko 340kn, sve su to više manje iste cijene. Postoji li netko tko ne traži toliko i tko ima kakav takav popust na usluge da je cca do 300kn, a da zadržava nekakvu kvalitetu?

Napominjem da sam u ruralnom području i nemam pristup optici ili kabelskoj (bnet, amis).
Hvala
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 09:05   #159
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
H1 ima ok uslugu i jeftin je nekih 250kn za 3play uslugu, 280kn ti je iskon na kojima sam trenutno isto tako su ok. Sve ovisi kako ti je sto dostupno, ako ti je dostupno preko necije centrale onda ce ti to biti dosta povoljnije ako ti dostupno preko t.comove centrale onda bolje ostani na t.comu i nemoj prelazit jer razlike i ustede su minimalne.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 10:04   #160
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Da, upravo to je pušing, T-Com centrala mi je pol km zračne linije od kuće i jedino preko njihove infrastrukture mogu dobiti bilo kakav oblik telekomunikacijskih usluga. Znači ipak je savjet ostati na T-Comu...
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2014., 10:51   #161
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Da, upravo to je pušing, T-Com centrala mi je pol km zračne linije od kuće i jedino preko njihove infrastrukture mogu dobiti bilo kakav oblik telekomunikacijskih usluga. Znači ipak je savjet ostati na T-Comu...
Tak će ti vječno i ostati samo T-Com. Ja bi prešao na nekog drugog (izgleda da će samo H1 opstati...Iskon i Optima su pod T-comom pa je to sve isti drek) pa samo zato da T-Com ima -1 korisnik, a ako bude dovoljno ljudi u tvom kraju uzet će netk odrugi i vlastiti dio u centrali pa možda ili čak napravit komplet vlastitu infrastrukturu (nije baš vjerojatno al...)

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 25.02.2014. u 10:57.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 11:16   #162
ECHO