Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2020., 16:19   #1
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
"Cisti" Android uredjaj sto manjih dimenzija s USB 3.0/1 standardom

Trebam preporuku za mobitel karakteristika navedenih u subjectu, ako je moguce da ne kosta kao BDP omanje africke drzave, ali nije ni to najveca drama.

Ovo "cisti" Android mislim na nesto kako je Motorola furala na G4/G5 verzijama - samo Google aplikacije, ne treba mi [umetni_brand] kalendar, kalkulator ili bilo koji drugi kurac, samo me pusti na internete da se zakacim sa svojim accountom, stani u djep i dozvoli mi da spojim USB dock da radi kako spada.

Gledao sam na europskim Amazonima onaj Pixel 4a, ali lakse covjek naruci djevojke u Klub nego to cudo.

Trazim li previse?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 16:50   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Pixel 4a možeš naručiti iz Mediamarkta , Otta ili Saturna uz pomoć Mailboxa.
Postoje i manji mobiteli od njega, ali ne znam kakav softver imaju tj. bi li zadovoljio tvoje potrebe.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 06.10.2020. u 16:55.
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.10.2020., 16:57   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Glasno razmišljam, ako je za jedan / par uređaja onda nešto gotovo i postojeće,
al ako je kakva serija specifične namjene onda možda neki kineski klon pa može i custom rom.
Već znam da ćeš se buniti, unatoč raznim vještinama da nemaš kose oči za borbu sa kinezi
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 17:12   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pixel 4a možeš naručiti iz Mediamarkta , Otta ili Saturna uz pomoć Mailboxa.
Postoje i manji mobiteli od njega, ali ne znam kakav softver imaju tj. bi li zadovoljio tvoje potrebe.
Ovo je cak vrlo korektna cijena, naravno, pitanje je mogu li napraviti reverse charge u takvom slucaju, odnosno bi li mi oni izdali takvu fakturu, ja je platim, a lako si sredim tko ce pokupiti mobitel fizicki u poslovnici...

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Glasno razmišljam, ako je za jedan / par uređaja onda nešto gotovo i postojeće,
al ako je kakva serija specifične namjene onda možda neki kineski klon pa može i custom rom.
Već znam da ćeš se buniti, unatoč raznim vještinama da nemaš kose oči za borbu sa kinezi
Jok, nista specificno, radi se o uredjaju kojeg cu ja koristiti.

Zelim maleni mobitel jer na njemu doslovce procitam poruku/mail i eventualno odgovorim u maksimalno jednoj recenici, dakle, nije mi presudno da mobitel bude velik jer... ne znam ni zasto bi mobitel trebao biti velik, picka mu materina.

3.0/3.1 zahtijev je takav jer USB C mobiteli s 2.0 prikljuckom uglavnom ne podrzavaju video izlaze i slicne finese; a ako je mobitel malen, onda mi je uvijek pri ruci imati malu torbu s prezenterom i dockom i biti fleksibilan (poslovne i edukativne prezentacije).

Cisti Android je prekrasna stvar koju sam iskusao na Motodrolji i sve nakon toga mi je uzasno, neprakticno i fuj. Ionako za sve koristim Google ekosustav, od kalendara, drivea mailova i svih ostalih cuda, pa mi je to bila super prica.

Ovo sto je coconut poslao cini se vrlo korektnom cijenom, cak ako i preskocim reverse charge pricu...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 17:34   #5
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Sve ove [umetni_brand] pizdarije lako deinstaliraš odmah nakon pokretanja mobitela, bar za Samsung znam da je malo omekšao po tom pitanju.

Imam Samsung A40 zbog jednakih kriterija kao i ti, koliko god se tu sprdali sa svime što nije S20 i bolje. Do prije par tjedana sam paralelno imao i iPhone 7.

Koliko god ne volim Apple i dosta njihovih ideja, reći ću ti da uzmeš u obzir i iPhone SE (ovaj novi). iPhone 7 je izašao 2016. a jede za doručak sve entry i mid range Androide danas po brzini i fluidnosti rada, pogotovo se osjeti nakon višednevnog uptimea. SE je u istom kućištu uz nešto novih stvari. Još nisam našao nešto što mi dimenzijama bolje paše od ovog.

Ima sve što tražiš, a dodatna investicija ti je jedino Lightning na HDMI ili Lightning na VGA, ovisno na što se želiš spajati.

Ako ti treba set & forget uređaj, ne traži dalje. Preporučam samo model s većim kapacitetom, jer je Apple pain in the ass sa svojim cloudom kad ponestane prostora.

Pozitivno: ima ga kod nas na svakom ćošku i dobro drži cijenu (za 7 s 256 GB sam dobio 1700 kn i još su stajali u redu)
Negativno: cijena (128 GB - 3800 kn, 256 GB - 4700kn) i baterija uz koju trebaš negdje imati izvor napajanja već tamo od 6 popodne ako češće svajpaš po grindru

Osobno, ozbiljno razmišljam o ajfonu 11, jer je dimenzijama opet prihvatljiviji od tacni koje vidim na Androidu, a riješili su i problem slabe baterije. + kaj sam stariji, to mi se manje čačka po mobitelu i više sam set&forget user.
Čekam samo da 12 izađe, pa se influenceri počnu jeftino rješavati 11 i 11 pro
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 06.10.2020. u 17:45.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 17:47   #6
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Ja sam za OnePlus, valjda svi od modela 7 i 8 imaju USB 3.1 i lako se kupe u EU.

Pogledaj i Huawei, ako ne trebaš Google servise. Moja stara krama iz 2017. ima 3.1 i odličan desktop mode tako da imaju i noviji, recimo P40.

EDIT: Mogu se složiti i s 1v@nom. Također ne volim Apple, ali iPhone SE + Apple Watch kao remote controller će ti biti super za prezentacije.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB


Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 06.10.2020. u 18:00.
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 20:29   #7
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
One plus nije bas malen. Imam 7t pro i to je uzasna cigletina. Al jebacki brza
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 20:36   #8
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ovo je cak vrlo korektna cijena, naravno, pitanje je mogu li napraviti reverse charge u takvom slucaju, odnosno bi li mi oni izdali takvu fakturu, ja je platim, a lako si sredim tko ce pokupiti mobitel fizicki u poslovnici...

Jok, nista specificno, radi se o uredjaju kojeg cu ja koristiti.

Zelim maleni mobitel jer na njemu doslovce procitam poruku/mail i eventualno odgovorim u maksimalno jednoj recenici, dakle, nije mi presudno da mobitel bude velik jer... ne znam ni zasto bi mobitel trebao biti velik, picka mu materina.

3.0/3.1 zahtijev je takav jer USB C mobiteli s 2.0 prikljuckom uglavnom ne podrzavaju video izlaze i slicne finese; a ako je mobitel malen, onda mi je uvijek pri ruci imati malu torbu s prezenterom i dockom i biti fleksibilan (poslovne i edukativne prezentacije).

Cisti Android je prekrasna stvar koju sam iskusao na Motodrolji i sve nakon toga mi je uzasno, neprakticno i fuj. Ionako za sve koristim Google ekosustav, od kalendara, drivea mailova i svih ostalih cuda, pa mi je to bila super prica.

Ovo sto je coconut poslao cini se vrlo korektnom cijenom, cak ako i preskocim reverse charge pricu...
Imaš Sony Xperia XZ2 Compact, neki tip ti je prodaje na forumu.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2020., 20:39   #9
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Vidis mi smo 3a i 3a xl uzimali u neutrina, vidim da nemaju vise pixele, mozda da im se javiš pa ce ti nabavit, il da se ninu javis iz UZI-ja, on je meni osobno zanimljive stvari dobavljao
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 07:42   #10
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Mobis je isto znao imati Google Pixel mobitele. Sad vidim da nema na stanju, ali možda dođe 4a.
SrKi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas