Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.03.2015., 07:51   #2101
toshiro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 154
Citiraj:
Autor hardtoget Pregled postova
A moraju malo ukrast'..meni je propustnost 63/15 Mbits (dok sam mogao provjeriti, prije novog firmwarea), paket 50/10, al zasto ne bi malo ukrali...

http://www.speedtest.net/result/4233736420.png

i btw, sad sam morao rebootati router, nije radio wireless, lampica svijetli, tablet i mob prijavljeni, al promet - nula
inace, radilo je sve "savrseno" prvih mjesec dana.
Ista stvar se i meni dogodila i izgleda u isto vrijeme. Jucer oko 10 navecer. Zapamtio vrijeme jer je bas pocinjalo drugo poluvrijeme el klasika.
toshiro je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2015., 07:53   #2102
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Nocas i meni dosao novi fw ako je u uopce u pitanju fw.... nije da nisam mogao sprijeciti ali neda mi se natezati sa njima kod bilo kojeg kvara, prije ili kasnije stavili bi ga i onako medjutim...

Ako je u pitanju novi fw onda nekom logikom svi podatci sto su bili sa starim fw, bi se trebali izbrisati ? Reset na tvornicke postavke ja nisam radio ali sam primjetio da se router resetao kompletno sam.

Ono sto je zanimljivo da sam na starom fw imao Admin ulaz tj. usera sa administrator ovlastima i da mi je to ostalo i dalje !

Dakle gore je "novi fw" i sasvim sam se normalno logirao sa tim userom. Nista nisam morao petljati i dodavati ga na onaj nacin.

Kako je moguce ako je u pitanju drugi fw da je to ostalo ? Reboto sam ga jedno 4-5 puta za probu i sve ok, admin acc nije nestao.

Da oni sljucajno ne petljaju po config postavkama sta ce router prikazivati a sta ne pa tamo samo upisu kao novi fw ? Ni to mi nema logike jer imam stari config spremljen i restorao sam ga nazad u router medjutim nema i dalje prikaza xDSL Statistics, sve prazno.

Koliko je uopce zakonski legalno da ISP uskrati informacije o statusu linije/parice ? Mislim mozda ono u centrali je njihovo ali ono sto ulazi u moju kuce glasi na moje ime i ako placam te dvije zice valjda imam pravo znati kakva usluga dolazi kroz njih a ovakvo uskracivanje informacija nisam 100% siguran da je bas zakonski cisto.

Jedino sto mi pada na pamet je skupit dovoljan broj korisnika i svi masovno prema HAKOMU uputit zalbe, doslovce zatrpati HAKOM prituzbama prema Iskonu radi ovoga i onda bi se mozda nesto desilo....
silver_tip je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2015., 11:28   #2103
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
I koju verziju fw-a sada imaš?
(to vidiš na glavnom zaslonu ako klikneš desno-Status)
Po meni je Firmware Version: V1.00(AAUN.0) najbolja.
Kasniji changelog samo ispravlja da ne svijetle obje lampice telefona i da router dobije novi IP svakih 24h.

Ovaj IP imam već skoro 2 dana
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2015., 12:06   #2104
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
To lokalni dhcp ip ili vanjski?
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2015., 12:16   #2105
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Zadnji IP mi je završio 21.3. u 15:54h (taj je trajao 24h) i odonda imam ovaj IP.
Moj.iskon pokazuje isto:

Baš zanimljivo.
Btw je li tko otkrio u kojem smjeru ovaj Zyxel pruža wi-fi. Odnosno ima li utjecaja kako se okrene (prema kojoj strani) router?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2015., 12:42   #2106
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
@silver_tip meni su šibnuli novi FW a sve postavke su ostale identične, i WiFi i port fw i sve je ostalo kako je...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2015., 14:22   #2107
hardtoget
Premium
Moj komp
 
hardtoget's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Karlovac
Postovi: 78
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
...i odonda imam ovaj IP..
Prije jucerasnjeg restartanja, konekcije su mi bile po 24:00:01, budem obratio paznju veceras.

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Koliko je uopce zakonski legalno da ISP uskrati informacije o statusu linije/parice ?
Ne znam na sto imaju pravo ili nemaju (skrivanje statusa), u Opcim uvjetima i u ugovoru ne pise nista o tome. To moze biti njihovo tumacenje, ali ako kod svakog drugog provajdera se to vidi, a na iskonu to skrivaju...e onda ja ovako laik mogu posumnjati da se nesto mulja. S vremena na vrijeme sam znao virnuti u statistiku i na tekomu i na metronetu, cisto da vidim da li je sve "po starom", greske, spajanja itd..

Ovako ne mozes vidjeti nista, sto otvara mogucnosti za losiju uslugu a da korisnik neki duzi period ne skuzi, ili si misli da je problem sa serverima, strujom, podzemnim vodama, dok provajder moze reci: "Vjerujte nam, kod nas je sve u redu! probajte restartati komp"
hardtoget je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2015., 14:27   #2108
hardtoget
Premium
Moj komp
 
hardtoget's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Karlovac
Postovi: 78
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
meni su šibnuli novi FW a sve postavke su ostale identične, i WiFi i port fw i sve je ostalo kako je...
I meni, postavke za Wifi i port fw su ostale nepromijenjene.
hardtoget je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2015., 21:16   #2109
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Baš gledam. Telefon mi je spojen na "Phone1" ali na routeru svjetle lampice oba porta.
I u logu poziva na routeru je vidljivo kao da koristim Port 2. Tako da je vjerojatno ovo jedini bug koji je ispravljen na novom fw-u. Za sada ne uključujem menadžment da mi ne pokupi novi fw (bez statsa linije) i zadovoljan FW-om 1.0.

Inače su lijepo vidljivi odlazni, dolazni i propušteni pozivi. Lijepu statistiku mogu vidjeti u routeru. Čak i preusmjenja mogu kreirati. Šteta što nema govornu poštu, samo to fali
Btw što je sa starim routerom. Mene nitko ne zove ili dolazi po njega. Jesta ga vi vraćali?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2015., 21:58   #2110
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Moraš ga vratiti, na Korzu ti je poslovnica od Iskona, u istoj zgradi gdje je bio Sky Bar
tiki66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.03.2015., 00:16   #2111
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Moraš ga vratiti
Što ako ga ne vratiš? Pošalju račun za njega?
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 07:49   #2112
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Moj stoji doma kod mene, ako im treba neka dodju po njega.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 11:36   #2113
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Meni su rekli na telefon da ga moram vratiti u roku 45 dana ako se ne varam, valjda ti ga u protivnom naplate.

Ne znam kome mogu ponovno uvaliti tog Enkoma, sav je požutio koliko se grijao
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 13:47   #2114
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
600 kn su ruteri i 1300 kn stb-i. Moramo ih vratiti jer je oprema u najmu.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 16:04   #2115
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Eto novi ruter sam opet dobio, opet stara verzija FW-a i sad je sve u redu. Kako isključiti njihove updateove i management?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 16:41   #2116
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Na koju foru ti tako mijenjaš routere? Možda nije problem u routeru....
Za onemogućavanje Iskonovog menadžmenta (da recimo ne stave novi fw) sključiš 2 i 7. opciju u Broadbendu.

Btw ja se nadam da će mi ovaj put doći brže tehničari. Prošli put se ustanovilo da sam zabunom iskopčan u centrali (trebalo je tjedan dana) a ovaj puta će (valjda) tražiti bolju paricu od ove na kojoj imam max 27/3.


I po meni su glupo organizirali vraćanje routera. U t-comu ti poštar dođe po stari router a ovdje ti sam ili moraš plaćati poštarinu ili osobno odnijeti.
Što da netko živi u Rovinju, morao bi do Pule u njihov ured to nositi. Ili ako živi u Dubrovniku. Morao bi do Splita ići? Starije osobe, trošak prijevoza... itd.
Ja znam da moram vratiti jer sam zvao pa informativno pitao ali nisu nigdje sami rekli ili napisali, kakvu obavijest, gdje, kako....
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 24.03.2015. u 16:51.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 17:27   #2117
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova


Što da netko živi u Rovinju, morao bi do Pule u njihov ured to nositi. Ili ako živi u Dubrovniku. Morao bi do Splita ići? Starije osobe, trošak prijevoza... itd.
Ja znam da moram vratiti jer sam zvao pa informativno pitao ali nisu nigdje sami rekli ili napisali, kakvu obavijest, gdje, kako....
ja sam pitao tehničara da ga uzme sa sobom, već kad je bio tu. nije mi ostavio nikakvu potvrdu,ali je u radni nalog upisao preuzimanje routera i upisao serijski broj, valjda je to dosta.