Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.05.2014., 22:24   #1
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
TP-LINK TL-WR740N client mode dd-wrt

Spojio sam tv (panasonic g30) i av reciever (marantz sr5008) preko ovog routera (instaliran dd-wrt na njega - CLIENT MODE). Preko njega se ova dvojica spajaju na internet (vip-ov homebox) i to sve radi.

Još bi htio upariti mobitel s tv-om i recieverom preko njihovih android aplikacija, ali mi to nikako ne radi jel ih mobitel ne može pronaći na mreži.

Molim pomoć.
hrca je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2014., 12:30   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Kako mob vidi / hvata druge wifi mreže ?
Na kojem kanalu radi ta tvoja wifi mreža i jeli ssid vidljiv ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.06.2014., 13:55   #3
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Ne samo to, nego to ovisi uvelike i o mogucnostima uredjaja na koje se zeli spojit. Za reciever ne znam, ali za taj Pana G30 tv sam siguran da se na njega nece moci spojiti, jer taj tv ne posjeduje neki program/plugin/aplikaciju koja omogucava drugim uredjajima da se spoje na njega. Ima samo client za spajanje na net i CEC protokol (Viera Link) za spajanje/kontrolu uredjaja preko HDMI prikljucaka.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2014., 19:39   #4
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
Uglavnom, imam dva routera, jedan je vip-ov (homebox) koji ima izlaz na internet(hsdpa), drugi je tp-linkov ali je modan s dd-wrt i nema izlaz na internet(nemam ga gdje žičano priključiti na internet).

Panasonic G30 i Marantz SR5008 su putem lan kabla spojeni na tp-link.

1) Kada tp-link prebacim u CLIENT mode i povežem s homebox-om, onda se uspostavi bežična veza između ta dva routera i omogući mi internet na panasonicu i marantzu. Međutim kada se s mobitelom (HUAWEI Ascend P1) spojim na homebox i pokušam pronaći ova dva uređaja nema šanse.

2) Kada tp-link prebacim u AP mode, onda mi se naravno pojavi nova mreža dd-wrt koju pušta tp-link jel je u ap modu, i tu naravno nema interneta jel se tp link ne može povezati s homeboxom a žičano ga ne mogu spojit na net nikako...ali kad se preko mobitela povežem na tp link onda mi uredno prepozna oba dva uređaja i prorade oba dvije aplikacije (marantzova aplikacija nešto šteka, ne znam jeli problem u aplikaciji ili ću morat hard reset na recieveru napravit, ali uglavnom ga prepozna i poveže se s njim)

Dakle, ono što ja želim je:
1) LAN kabelom povezati panasonic i marantz s routerom (tp-link)
2) Bežično povezati tp-link i homebox
3) Omogućiti internet na panasonicu i marantzu
4) Spojit se bežično s panasonicom i marantzom preko mobitela

Mislim da je problem oko IP adresa i da bi trebalo postaviti fixne IP adrese, ali mi to sve nije baš najjasnije

Na tp-linku postoji još i mod CLIENT bridged mode, osnovna razlika između CLIENT i CLIENT bridged je u tome što se u 1. slučaju tp linku postavlja ip adresa 192.168.2.1, a u drugom slučaju 192.168.1.6, a ip adresa homeboxa je 192.168.1.1.

Probao sam i u CLIENT bridged modu, ali opet nisam ništa postigao

Zadnje izmijenjeno od: hrca. 01.06.2014. u 19:52.
hrca je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2014., 19:48   #5
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ne samo to, nego to ovisi uvelike i o mogucnostima uredjaja na koje se zeli spojit. Za reciever ne znam, ali za taj Pana G30 tv sam siguran da se na njega nece moci spojiti, jer taj tv ne posjeduje neki program/plugin/aplikaciju koja omogucava drugim uredjajima da se spoje na njega. Ima samo client za spajanje na net i CEC protokol (Viera Link) za spajanje/kontrolu uredjaja preko HDMI prikljucaka.
Postoji android aplikacija za taj tv i zove se PANASONIC TV REMOTE, aplikacija radi bez problema kad su oba uređaja spojeni na isti router (tv žicom a mobitel bežično).

Sve navedeno vrijedi i za marantza.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Kako mob vidi / hvata druge wifi mreže ?
Na kojem kanalu radi ta tvoja wifi mreža i jeli ssid vidljiv ?
Mobitel se uredno spaja na sve mreže, i uredno se spoji i na homebox, ali budući da su ova dva uređaja spojena bežično putem tp linka na homebox, onda kontam da tu nešto ne štima...

SSID vidljiv, kanal 11

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 01.06.2014. u 20:01.
hrca je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2014., 20:37   #6
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
Citiraj:
Autor hrca Pregled postova
Na tp-linku postoji još i mod CLIENT bridged mode, osnovna razlika između CLIENT i CLIENT bridged je u tome što se u 1. slučaju tp linku postavlja ip adresa 192.168.2.1, a u drugom slučaju 192.168.1.6, a ip adresa homeboxa je 192.168.1.1.

Probao sam i u CLIENT bridged modu, ali opet nisam ništa postigao
ostavi ga u client bridge jer u client router modu nemožeš postići to što želiš na jednostavan način. zatim provjeri taj homebox ima li kakva kontrola prometa između pojedinih uređaja (client isolation i slično)

probaj s androida ili drugog wireless uređaja pingat tv i receiver
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2014., 20:41   #7
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Citiraj:
Autor hrca Pregled postova
Postoji android aplikacija za taj tv i zove se PANASONIC TV REMOTE, aplikacija radi bez problema kad su oba uređaja spojeni na isti router (tv žicom a mobitel bežično).
To kod tebe radi i se mozes spojit/kontrlirat tv kad je samo TP-Link u igri (bez interneta naravno)?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2014., 20:51   #8
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
To kod tebe radi i se mozes spojit/kontrlirat tv kad je samo TP-Link u igri (bez interneta naravno)?
Da naravno da radi, bitno da su tv i telefon spojeni na isti router, ne treba internet.

Citiraj:
Autor back2quick Pregled postova
ostavi ga u client bridge jer u client router modu nemožeš postići to što želiš na jednostavan način. zatim provjeri taj homebox ima li kakva kontrola prometa između pojedinih uređaja (client isolation i slično)

probaj s androida ili drugog wireless uređaja pingat tv i receiver
Eo spojio sam ga preko client bridge moda, i ugasio automatic dhcp, sad su mi svi uređaji na 192.168.1.x, uspijem pronaći marantza, ali ručno unesem ip adresu u aplikaciju i pronađe ga, ali ne radi kako bi trebao, ali mi je to radio i prije kad su bili spojeni na jedan router...

Panasonica uopće ne pronalazi...

JEdino kad pogledam na status i lan, nema naziva uređaja koji su spojeni nego samo ip adrese, možda zbog toga ne može pronaći tv automatski

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 01.06.2014. u 21:55.
hrca je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2014., 21:00   #9
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Onda, ako sam dobro shvatio, je problem samo u bezicnom povezivanju TP-Linka i Homeboxa, ne?
(Stavke 1. i 4. iz tvog popisa zelja su vec ostvarene, pa trebas ustvari jos samo ostvari 2. koja ce automatski omogucit 3. ne?)
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2014., 21:01   #10
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
nema naziva jer uređaj ima statičku ip adresu, kad je dhcp dodjeli onda ima naziv uređaja. probaj restart uređaja nakon konfiguriranja
back2quick je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2014., 09:05   #11
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
Eo ovako, djelomično sam uspio, uspijem upariti mobitel s tv-om i recieverom ali preko neke druge aplikacije, i to ručno moram upisati ip uređaja i onda proradi, preko službenih aplikacija mi ne funkcionira.

Moram se sada poigrati malo s tim opcijama pa uspijem možda i povezati službene aplikacije.
hrca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na