Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.05.2014., 14:31   #1
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
PING: General Faliure, RT8168

Pozz.
Prijatelj mi ima problem s mrežnom karticom, Asrock s1150 H81M-DGS i na njoj se nalazi RT8168 LAN čip. Win7 64-bit
Prije par dana su mu upali virusi (Regisry optimizer Pro i te slične gluposti) i prestao mu je radit net, viruse sam očistio, no lan nije proradio, naravno deinstalira sam drivere i ponovo instalira sa CD-a od matične i onda se pojavilo da je spojeno ali sa uskličnikom, znaci no internet connection.
Troubleshooting od Windowsa kaže da su krive postavke za IP, kad upišem ručno(bez DNS-a) , kaže da nema problema, no veze idalje nema, kad ručno upišem DNS, kaže da je krivi DNS, Ali u među vremenu, svaki pokušaj PING routera(192.168.1.1) završava sa u naslovu navedenm porukom "PING: General Faliure"

Kao najednostavnije rjesenje sam mu predlozio da kupi novu LAN karticu, šta je i napravio, no matična nema PCI slotova

E da miniwindowsXP sa hirena nepomaže, nijedan live linux nisam imao pri ruci da provjerim sa njim.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 16.05.2014. u 14:52.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2014., 15:44   #2
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
ima usb to LAN adapter. to uredno radi, a ziher ima USB port
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.05.2014., 16:12   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Nisi očistio do kraja / ostalo ti je nešto sprčkano oko mrežnih servisa, čest slučaj kod čišćenja inih nametnika.
Probaj:
- resetirati winsock
http://windows7themes.net/en-us/wins...for-windows-7/
https://www.google.com/search?q=wind...it+winsock+fix
- obriši DNS cache > cmd, ipconfig /flushdns, pa nakon reboota provjeriš sa ipconfig /displaydns
- odvrti System File Checker > cmd, sfc /scannow
- reinstaliraj AV sw kako bi se i on "provjerio" i povezao gdje treba
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2014., 15:42   #4
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Sve sam to proba i nece nista, ide reinstall windowsa, posto su svi restore pointovi noviji od nastanka problema

Donio sam i wlan stick i nece da instalira drivere, a sfc nemoze popravit jedan file
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2014., 15:50   #5
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
To je glavni razlog zasto se jednom mjesecno zlacim i radim "Image" sistemskog diska. Drzim u rezervi 3 stara image-a da se mogu vratit i tri mjeseca unatrag, ako se ukaze potreba. Zasad jos nije, ali radje to nego nova instalacija sistema i instalacija/podesavanje svih stotinjak programa koje tuitamo koristim
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2014., 15:53   #6
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Ma imam i ja od system diska (ssd od 60 gb) al ovo su amater korisnici, cim su kliknili SPEED UP YOUR PC reklamu, a boot time im je 11 sekundi, dovoljno.
Al navuka me problem, mislio sam da je nesto jednostavno, kad ono dobro ga zapaprio "registry optimizer pro" i toolbar ekipa

Instaliram im sad WOT plugin na browsere, valjda ce se predomislit kad im on izbaci upozorenje iduci put
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na