Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2015., 20:05   #901
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Najdosadniji topic u ovom dijelu foruma. Uvjerljivo. Preporuke da se topic locka, nema smisla da se dalje ovdje pise
Do-bar.

Sto se kartica tice, malo je puno zapelo ali radi se i na tome. Mislim da je 09. mjesec prekretnica na tom polju.

Citiraj:
Europski parlament sredinom ožujka je izglasao Dopunsko Izvješće o prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o međubankovnim naknadama za platne transakcije na temelju kartica. Riječ je o Uredbi kojom će se znatno smanjiti naknada banaka za upotrebu kartica.

Uredba, između ostaloga, propisuje da međubankovna naknada koju pružatelj platnih usluga naplaćuje po pojedinoj platnoj transakciji ne smije biti viša od 0,2% vrijednosti transakcije potrošačkom debitnom karticom, odnosno ne smije biti viša od 0,3% od vrijednosti transakcije potrošačkom kreditnom karticom.

Ove odredbe Uredbe o visini međubankovnih naknada počinju se primjenjivati istovremeno za nacionalne i prekogranične platne transakcije na temelju platnih kartica u svim državama članicama EU šest mjeseci nakon stupanja na snagu Uredbe. Iz Hrvatske narodne banke pritom skreću pozornost da se odredbe Uredbi ne prenose u nacionalna zakonodavstva, već se izravno primjenjuju u svim državama članicama EU te danom stupanja na snagu postaju dijelom nacionalnog pravnog sustava.
Kao malog poduzetnika, jednostavno me je bilo "strah" uvoditi karticno placanje obzirom na % koje sam svojim ocima vidio, a isli su i do 9% (6+3) na obrocno plaćanje.

Naravno da cemo sve novitete predstaviti na vrijeme kao i lagani redizajn weba koji ce kao prvo nastupiti uskoro sa odredjenim poboljsanjima, najvise sto se tice mobilnog pristupa, kako bi bio prilagodjen smartphone/tablet uredjajima.

Ovim putem i isprike svima ako sam zakasnio odgovoriti na upit ili ako je eventualno mail zavrsio u spam filteru.

Ekipa, jos jednom svima na podrsci i strpljenju sa mojim nacinom poslovanja.

Zlatko
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2015., 21:39   #902
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Mislim da je 09. mjesec prekretnica na tom polju.
Znači u 10mj možemo očekivati R.I.P. uzi shopa?
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2015., 21:42   #903
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
To će bit tek kad poslovnice počnu nicat u drugim gradovima
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2015., 21:47   #904
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Mah nisu poslovnice toliko smrt kao naše banke i kako oni lijepo zarađuju... Čekovi, kartice, krediti... smrt i za nas kupce i za prodavače jedino banke uživaju... bolje mir s tim glupostima
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 18:17   #905
tbmatuka
root
Moj komp
 
tbmatuka's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Stigla placa pa napokon narucujem monitore koje vec dugo ganjam

btw dodavanje u favorite na sajtu mi ne radi. Nove verzije browsera ne dopustaju ajax/iframe requestove na http adrese ako se sajt vrti na https, samo treba favorite_products_url* js varijable prebacit na https pa ce opet radit

Edit:
Upravo mi je stigao mail od registracije i u njemu je password koji sam ja upisao u plaintextu To je jako losa praksa i treba ili izbacit pass iz maila ili napomenut kod registracije da ce se slat...

Zadnje izmijenjeno od: tbmatuka. 14.05.2015. u 18:22.
tbmatuka je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 08:41   #906
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Jel to dobro čitam, UZI shop uvodi obročno plaćanje!
Svaka čast, napokon nešto za nas koji ne možemo odvojit svotu odjednom!
Jel AMEX u igri?
  Reply With Quote
Staro 17.05.2015., 19:06   #907
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Ja se spremam za narudžbu, pravim popis...nadam se da će biti raspoloživo .
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 07:24   #908
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Nino, mislim da je ključna riječ "međubankovne". To se vjerojatno odnosi na transakcije učinjene karticama jedne banke na POSovima i bankomatima druge banke.

Otplata na rate je u biti kreditiranje, tako da te troškove netko mora snositi, bilo kupac, bilo trgovac. A u ovom trenutku mi nije vjerojatno da će netko kreditirati uz 0,2 ili 0,3 posto kamate/naknade.
Garro je online   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 10:14   #909
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Je, međubankovna je ali je i ona sada priličnih 2, 3 i možda i više posto, pa nije za zanemariti. Ali da, i dalje će otplata na rate i obično plaćanje karticama, jednokratno jel, biti dobrana razlika u odnosu na gotovinsku uplatu. Meni je najgluplje u svemu tome što sve banke, koliko ja znam, tretiraju ili isto ili skoro pa isto debitnu i kreditnu karticu. što mi je debilizam. Ok, znam da postoje određeni troškovi u obradi takvog oblika plaćanja i slično, no potpuno mi je glupo da to košta isto kao i obrada kredine koja će doći na naplatu i za mjesec dana, još ako je revolving pa to kupac koristi, 100 čuda..
tor je online   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 11:22   #910
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Kreditne/charge kartice izdaje kartičarska kuća, a debitne banka, tako da nemaju baš isti tretman. Te sve transakcije idu pak putem infrastrukture koju drži treća firma koja ju je izgradila kupivši servere i POS uređaje te koja plaća HEPu struju i HTu mjesečnu naknadu za telekomunikacijske usluge. Također ima neke svoje zaposlenike koje mjesečno plaća.

Sve to ima neke svoje troškove i nije realno očekivati da će peglanje kartice (koja isto nešto košta) ikada imati isti tretman kao gotovina (iako i ona ima trošak čuvanja i prijevoza) ili bezgotovinska transakcija putem računa u banci (opet su u priči serveri i telekom linije, održavanje i plaće zaposlenika, ali u daleko manjem udjelu).

Ono što je univerzalna istina je da će svi troškovi biti prebačeni na kupca (troškovi trgovca/kartičarske kuće/banke/izdavatelja kartice/infrastrukture...), a kod kartičnih transakcija su ti jednostavno najveći. Na stranu svakakve akcije gotovina=kartica na 24 rate, računica uvijek postoji.
Garro je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2015., 12:18   #911
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Kao što napisah gore, niti ne očekujem da se to obračunava na isti način kao gotovina, sve je meni jasno po tom pitanju
No, da ne duljimo o tome, kupac će biti taj koji će na kraju platiti razliku ako želi stvar platiti kreditnom karticom i adio...
Ajmo mi nazad na temu o iskustvima s UZI shopom.
tor je online   Reply With Quote