Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.09.2010., 23:49   #1
Borg789
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 11
Dell Studio prijenosnik

Kupujem novi laptop.
Dvoumio sam sem između Lenova i Della no ipak odlučio na Dell.
Laptop bi bio namjenjen za profesionalnu video montažu, znači isključivo da bez pardona vrti after effect, premiere, edius.... također obrada fotki i web dizajn (ali ako ovo prvo vrti vtrit će i ovo ostalo) bitno da on dobro obavi svoj export na videu, render itd...
Isključivo još jedna od opcija prijenosnik mora biti s Full HD monitorom.
E sad što najbolje odabrati.

Dvoumim se između Dell Studio 1555 Full HD monitorom cijena mu je oko 6000kn
a druga opcija je Dell Studio XPS 16 cijena kojih 9000kn

E sad, da li se isplati dati tolike novce za to. Dal neko ima takav laptop pa da izjasni svoje mišljenje. Naime, jedna od dosta bitnih stvari jest da se laptop ne zagrija i pregrijava. Znam da dosta velike konfiguracije troše mnogo struje i brže se zagrijavaju od ovih slabijih.
Uzeo bi ovaj 1555 mislim da bi on vrtio sve što je meni potrebno, ali opet kroz neko vrijeme trebat će mi novi zbog tehnologije koja ide naprijed i softwareskih zahtjeva. A ovaj XPS ima novu generaciju procesora pa mislim da će me duže godina poslužiti ... e sad da li je to isplatljivo davati tolike novce ili je to samo bacanje novca. Ne želim se opeći kao prošli puta dao za sranjski Forcebook 12000 kn koji je nakon godinu i pol rikavao zbog pregrijavanja i išao je na čiščenje ali nula bodova.

Ako netko ima nekih drugih prijedloga slobodno neka izjasni svoje mišljenje, dobro će doći. Isto tako ako ovdje ima video montažera također savijet oko odabira i na kojem stroju rade dobro će doći za poticaj mog razmišljanja.

Unaprijed hvala.
Borg789 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 06:54   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Link za Studio 1555 ti ne valja pa je teško dati ti savjet.
Što se tiče zagrijavanja, nema ni teoretske šanse da se XPS neće zagrijavati obzirom na svoj četverojezgreni i7 i dediciranu grafu (Mobile HD565v je preimenovana Mobile HD4670).
Pitanje: mora li biti laptop? Za tu lovu možeš dobiti debelo bolju konfu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2010., 15:25   #3
Yumi
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Ne znam za studio xps 16 konkretno, no ljudi su imali uzasnih problema sa studiom 1558 sa i7 procesorima zbog lose rjesenog hladjenja, tako da potrazi malo po netu za svaki slucaj.

Da ne otvaram novi topic, dvoumim se izmedju inspirona N5010 i studia 15(58?) - 3. inspiron na listi (imam i jeftiniju soluciju al nek ovaj bude primjer )i jedini studio ovdje http://www.jadraninfo.hr/dell.asp. Studio sam vidjela jednom u ducanu (radilo se o modelu 1555) i djeluje mi robustnije i poprilicno kvalitetnije od inspirona (znam da je inspiron entry-level), a vjerujem da je i ekran kvalitetniji? Ono sto me muci kod studia je sto ispusni vent ima na straznjoj strani, i zbog nacina na koji se monitor pomice, mogao bi mu poprilicno smetati prilikom koristenja. Nemam priliku sama vidjeti/isprobati pa me zanimaju vasa iskustva s time. Ako zna biti problematicno uzeti cu inspiron, ako je ok studio.

Zadnje izmijenjeno od: Yumi. 18.09.2010. u 15:30.
Yumi je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 17:55   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Studio je kvalitetniji od Inspirona. Što se tiče ispušnog venta iza, na slikama se vidi da ekran neće pokriti taj ispust tako da nema problema oko toga.
Ono oko čega ima problema je cijena jer je drugdje debelo jeftiniji i zato ga, draga susjeda, naruči od tamo jer i sa dostavom će te doći skoro 100EUR jeftinije.
http://www.superbit.hr/Prijenosna-ra...uct-flyer.html
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2010., 13:58   #5
Borg789
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 11
Evo @coconut radi se o ovom Dell Studiu 1555 (onaj link je ugašen)
Što mislite o toj konfigruraciji?! Meni je šteta što nije DDR2 i neki "i" procesor.
A kakva je to grafička u koji rang se ona može uvrstiti?
Ako ima tko kakvih preporuka za preporučiti i izjasniti neko mišljenje, iskustvo slobodno, jer stvarno želim biti oprezan pri odabiru, unaprijed hvala.
Borg789 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2010., 15:23   #6
Yumi
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Studio je kvalitetniji od Inspirona. Što se tiče ispušnog venta iza, na slikama se vidi da ekran neće pokriti taj ispust tako da nema problema oko toga.
Ono oko čega ima problema je cijena jer je drugdje debelo jeftiniji i zato ga, draga susjeda, naruči od tamo jer i sa dostavom će te doći skoro 100EUR jeftinije.
http://www.superbit.hr/Prijenosna-ra...uct-flyer.html
Eh znam da ima jeftinije, no nazalost ne mogu iskesirati te pare...ici ce preko kreditne na 13+ rata, jedino da osobno odem tamo, ali onda prednost u cijeni vise i nije tolika. Ako ga rasprodaju u linksu u iducih par dana, I might as well get a lenovo Y560 (jer je u jadraninfo studio na rate skuplji). Hvala na savjetu u svakom slucaju sused

Sad cu cjepidlaciti, evo jednog citata o xps studiu 13.

"screen partially blocks the vents and the hot air is expelled over the screen"

Jest da se radi o drukcijem i manjem modelu, no kad ja pogledam slike studia 15 po netu meni se cini da ako ekran vec nece malo pokriti vent, onda ce biti opasno blizu sto s vremenom moze utjecati na ekran...No hajd mozda cu imati prilike vidjeti


@borg - dell studio 1555 graficka
http://www.notebookcheck.net/AMD-ATI...0.13885.0.html

i iz xpsa http://www.notebookcheck.net/AMD-ATI...0.13881.0.html

Zadnje izmijenjeno od: Yumi. 19.09.2010. u 15:30.
Yumi je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2010., 20:12   #7
Borg789
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 11
Znači i nije baš nešto...
A da li je moguća opcija uzeti neki laptop i njega odnjeti nekud da oni zamjene monitor, recimo stave Full HD?
Borg789 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2010., 21:39   #8
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Moguće je, ali računaj onda na još ~1200kn ako naručiš monitor izvana i čak i više ukoliko ga kupuješ preko servisa.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 02:45   #9
Yumi
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
za svaki slucaj ako ima jos picajzli poput mene :P

xps studio 16
http://en.community.dell.com/support.../19618804.aspx

rgb led ekrani koji s njim dolaze su posebno osjetljivi na taj problem

studio 15
"While the hinge design on the screen is great, it seems to block part of the vent on the back, which can heat up that area a little more than you'd like."

slicica xps studia 13
http://img207.imageshack.us/img207/4...2309174900.jpg
Yumi je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 09:44   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
E, stvarno si picajzla. Ako tako budeš gledala, nijedan lap ti neće biti dobar i zato bih ti prijateljski savjetovao da snižiš kriterije. Moraš shvatiti da je u pitanju masovna proizvodnja potrošne robe i da se neće oni prilagođavati tebi ili meni. Njihova je logika: ili ćeš kupiti ili nećeš.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2010., 18:14   #11
Yumi
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
i'm ocdish, unobtainium is my thing ma znam, nema do stolnih racunala...mozda sam u krivu, no laptope u principu dozivljavam kao poprilicno nepouzdana racunala, i kao nesto isplativo samo ako je zaista potrebno. u nekom delusional napadaju htjela sam i ovce i novce, a ne mogu puno potrositi :P odlucila sam se za 14" thinkpad edge, ima super tipkovnicu i ok hladjenje (sto mi je zaista vazno jer su mi se laptopi koji se previse griju zgadili) i konstrukciju, baterija je ok, velicina savrsena, sve ostalo cu prezivjeti. a igre osim malo zahtjevnih indie/casual stvari ce mi ostati za stolno/doma. ugl thanks 4 the friendly advice
Yumi je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2010., 14:23   #12
Brejn
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 10
Preporučio bih ti da u širokom luku zaobiđeš Studio XPS seriju. Radim kod jednog od naših distributera za Dell i mogu reći da je to najnepouzdanija serija prijenosnika koju je Dell ikad proizveo.

Npr. kolega je kupio XPS 13, došao je potpuno mrtav, napravili DOA, došao novi sa neispravnim diskom. Nakon par mjeseci krepala grafička, nakon toga matična na način da se ne budi iz standby moda...

Što se XPS 16 tiče, ne znam više ni sam koliko ih je došlo da već "out of the box" ne rade.

Situacija sa Studio serijom je skroz drugačija, prodano ih je jako puno a na reklamacijama ih skoro uopće nema.

Poz
Brejn je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2010., 21:11   #13
Borg789
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 11
Što kažeš za ovaj model? Dell Studio 1555 s Full HD ekranom.
Što bi mi Ti preporučio? Što je sada best-buy na tržištu, ili ne mora biti best-buy nego best kvaliteta, pouzdanost.
Borg789 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2010., 10:09   #14
Brejn
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 10
Ako te zadovoljava konfiguracija, Studio 15 je dobar izbor.
Studio serija nije namjenjena za to što si ti naveo. Za video obradu bih tražio nešto sa Cuda supportom... Dell za tu namjenu ima Precision seriju, ali to je skroz druga kategorija prijenosnika.

Što se omjera "pouzdanosti/kvaliteta izrade/cijena" tiče Studio 15 je best buy, ali kao što rekoh, samo je pitanje dali ti je ta konfiguracija dovoljna za tvoju namjenu.
Brejn je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 00:48   #15
Borg789
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 11
Što bi Ti preporučio?
Borg789 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 07:38   #16
Brejn
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 10
Precision M4500 sa Quadro FX1800 grafikom
Brejn je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 08:15   #17
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Grafa mu nije baš nešto (barem za igranje).
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-...M.26544.0.html
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2010., 11:23   #18
Brejn
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Borg789 Pregled postova
Laptop bi bio namjenjen za profesionalnu video montažu, znači isključivo da bez pardona vrti after effect, premiere, edius.... također obrada fotki i web dizajn (ali ako ovo prvo vrti vtrit će i ovo ostalo) bitno da on dobro obavi svoj export na videu, render itd...
Nije spominjao igranje.
Brejn je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2010., 21:31   #19
Borg789
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 11
Ma igranje ne dolazi u obzir ni u kojem slučaju.
Borg789 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2010., 16:17   #20
tictac
Premium
Moj komp
 
tictac's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 63
Imam dell studio 1558 ali nikako nemogu napraviti da mi radi bluetooth.
OS je win 7 64 bit

Ako netko ima isti da mi kaze kako je to rjesio.

Instaliram drivere sa dellove stranice i uredno ih instalira i vidim ih u device manageru.

Samo je problem kada hocu pokrenuti settings ili Devices and Printers onda mi nece uopce otvoriti tu mapu (samo ide ona zelena traka za ucitavanje) gdje bi mi se trebao pojaviti bt kao device i gdje bi mogao pokrenuti ili traziti bt uredjaje.

Unaprijed zahvaljujem
LP
tictac je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2010., 01:16   #21
tictac
Premium
Moj komp
 
tictac's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 63
Rjesenje

Win 7 update ili AV je iskljucio servis za bluetooth.

Rjesenje je:
Start>upisat u trazilicu Services OK>Bluetooth Support Service desni klik start i automatic

Napravit restart i ako onda nece, ponovno pokrenut instalaciju drivera i automatski sam popravi instalaciju.

Ovo vrijedi za Dell Studio 1555, 1558 i ostale koji imaju 365/370 ili druge bluetooth module..

Ako netko ima isti problem mozda mu ovo pomogne.
tictac je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na