Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.08.2008., 13:16   #1
Njokli
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 97
Hlađenje Anteca P182

Molim vas za savjet oko odabira ventilatora za Anteca P182. Htio bih promjeniti stock ventilatore i dodati još na "optional" mjesta ventove(2 s prednje strane). Evo što mi nije skroz jasno: Antec sa stražnje strane ima gumbiće za podešavanje brzine vrtnje ventova u tri stupnja. Stock se vrti na nekih 900 okretaja, ali ne znam u kojem modu, vjerojatno najbrzem. Kako to funkcionira ako ja kupim brzi vent? Hoće se on vrtiti na maksimumu, pa ga ja s tom stražnjom sklopkom mogu stišati ako bude preglasan? Čitao sam na forumu da neki ventovi rade buku u vodoravnom položaju, pa bih vas molio ako netko ima iskustva da mi preporuci kvalitetan ventilator koji ne buči u vodoravnom položaju i ostatak vertikalnih ventova.
Njokli je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2008., 08:40   #2
mmatrix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Mislim da ti to baš i nije potrebno, ovi orginalni su sasvim dobri. Ja ih držim na low i prilično su tihi. Možda jedino dodat 2 s prednje strane. Scythe S-Flex su jako dobri i tihi, naravno nisu jeftini.
mmatrix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.08.2008., 10:03   #3
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Citiraj:
Autor mmatrix Pregled postova
Mislim da ti to baš i nije potrebno, ovi orginalni su sasvim dobri. Ja ih držim na low i prilično su tihi. Možda jedino dodat 2 s prednje strane. Scythe S-Flex su jako dobri i tihi, naravno nisu jeftini.

Potpisujem!
Sada, preko ljeta, ja ih drzim na medium, obzirom da mi nije klimatizirana prostorija. I ni tako nisu preglasni. Na low su sasvim OK. Kupio sam jos jedan Scythe Slipstream 1900rpm i stavio ga naprijed na gornji dio kucista da upuhuje zrak prema grafulji i procu. Na 7V je hiperbucan u usporedbi s Antecovim Tricool fanovima. Zamijenio sam ga s Antecovim fanom kojeg sam kupio od jednog forumasa na trznici i sad sam potpuno zadovoljan
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2008., 10:12   #4
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
te "sklopkice" su dio ventilatora te ih neš moć bez kemija koristiti za neke druge ventove..

Ali to je ionako mjenjanje modova 5/7/12V što možeš napraviti prepravkom molex konektora od drugih ventova iako meni su ovi iz anteca već stari godinu i pol i dalje su mi skroz ok, samo ih cca svakih 3mj propušem kompresorom da maknem prašinu.
Foxman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na