Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2023., 21:44   #181
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Tirkiz Pregled postova
Jel ti stvarno na toj Reolink RLC-823A radi 4K stream?
Imam je više od godinu dana, stavljen najnoviji firmware i 4K na rtsp-u negledljiv (zeleni i sivi artefakti) a preko rtmp-a nije ni dostupan clear 4K.

Pa sam cijelo vrijeme na 2K - 1440p preko rtmp-a

I na raznim stranim forumima pišu da Reolink to nije napravio kako spada...
Nemam problem s time, svi snimci su 4K bez ikakvih artefakata, snimam na Snyology SS a ne na njegovu SD karticu (to nisam ni proboa pa neznam).

Ovo su settingsi koje koristim:
https://prnt.sc/Xvv8EjFQsJsf
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2023., 22:57   #182
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nemam problem s time, svi snimci su 4K bez ikakvih artefakata, snimam na Snyology SS a ne na njegovu SD karticu (to nisam ni proboa pa neznam).

Ovo su settingsi koje koristim:
https://prnt.sc/Xvv8EjFQsJsf
I kod mene je tako ali slika ne valja koju dobiva od same kamere kada je baš 4K rezolucija u bilo kojem app-u.
S time da kod mene kamera ide preko PoE switcha pa eventualno možda da na njega posumnjam

Jel i kod tebe kamera na PoE switchu ili ima zasebno napajanje?
Jel možda možeš vidjeti u tom app-u koji link koristi za stream sa kamere?
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2023., 23:03   #183
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
I kod mene je na PoE switchu (Unifi - ovja 24 Entrprise - https://eu.store.ui.com/eu/en/produc...erprise-24-poe)

Nekuzim gdje ti slika nevalja ? Pogledao sam evo maloprije 10ak snimljenih fileova od danas i sve ok iz Surveilance stationa ili kad "downloadam" file van ili ako pogledam preko Snyology SS appa na mobitelu.

Preko cega ti snimas/gledas to i jeis proboa pogeldati iz windowsa snimljeni file (media player ili neki video editor program ?)
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 09:41   #184
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
I kod mene je na PoE switchu (Unifi - ovja 24 Entrprise - https://eu.store.ui.com/eu/en/produc...erprise-24-poe)

Nekuzim gdje ti slika nevalja ? Pogledao sam evo maloprije 10ak snimljenih fileova od danas i sve ok iz Surveilance stationa ili kad "downloadam" file van ili ako pogledam preko Snyology SS appa na mobitelu.

Preko cega ti snimas/gledas to i jeis proboa pogeldati iz windowsa snimljeni file (media player ili neki video editor program ?)
Ne mislim na snimke, nego baš stream koji kamera šalje, bilo programu za snimanje ili video playeru na kompu/mobu

Snimao sam preko Shinobi NVR, neko free rješenje za Linux koje mi radi odlično godinama a snima na WD Purple i Seagate SkyHawk 2TB, oba HDD-a za videonadzor.

Sa te Reolik PTZ ne snimam jer je koristim za livestream na YT pa mi nisu potrebne snimke. SD karticu nema.

Imam Hikvision 4K kamere na istom PoE switchu i njihov 4K rtsp stream ne šteka nikada i to u H264/25 FPS-a/bitrate 8 Mbps

Kod ove Reolink PTZ nema šanse da preko rtsp-a dobijem čistu 4K sliku, evo ti ispod screenshoti.
VLC ništa ne prikazuje iako se stream izvodi.
I drugi playeri mi bacaju iste artefakte ili ne prikazuju sliku.
Čak probao FFmpeg restream pa i FFmpeg ima problema sa 4K streamom sa te kamere

Komp je i više nego snažan za 4K gledanje.

RTSP link koji koristim za 2K/4K:
rtsp://korisnik:lozinka@192.168.x.x:554/h265Preview_01_main

Na 2K slika je odlična, na 4K samo artefakti ili nema slike, kako u kojem playeru...

Preostaje mi još da je demontiram i isprobam bez PoE-a hoće li slati 4K bez artefakata. Inače ću doživotno ostati na 2K rezoluciji.

Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 09:47   #185
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Ja sam preko Synology SS podesio automatski kako ju je nashao na search kao ONVIF.
Nisam nista cackao i sve radi prkeo Reolink mobilen aplikacije ( stim d aprkeo nje mogu gldati samo live posto nemam SD karticu unutra) i preko Synologya i iz bilo kojeg playera i video editora sve ok (i tu mogu gledati snimke/evente i sve sto zelim preko synology android aplikacije)..
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 10:32   #186
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ja sam preko Synology SS podesio automatski kako ju je nashao na search kao ONVIF.
Nisam nista cackao i sve radi prkeo Reolink mobilen aplikacije ( stim d aprkeo nje mogu gldati samo live posto nemam SD karticu unutra) i preko Synologya i iz bilo kojeg playera i video editora sve ok (i tu mogu gledati snimke/evente i sve sto zelim preko synology android aplikacije)..
Vidiš, dao si mi detalj kojeg se nisam sjetio testirati - ONVIF http link

Probam i to pa javim...




EDIT: bez uspjeha i preko ONVIF-a, koristi isti rtsp link preko kojeg šteka 4K... odustajem i ostajem na 2K...
svejedno hvala na pomoći

Zadnje izmijenjeno od: Tirkiz. 11.09.2023. u 10:44.
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 13:42   #187
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Jeeeej, osposobio 4K clear stream na Reolink RLC-823A nakon godinu dana

Nakon puno čitanja po svakakvim forumima, u video player ili softver za videnadzor trebalo je dodati tri FFmpeg parametra za rtsp stream:
reorder_queue_size=1000
rtsp_transport=tcp
rtsp_flags=prefer_tcp


Neki programi ne znaju automatikom pogoditi ove parametre pa je 4K sa te kamere skroz negledljiv (zeleni i sivi artefakti)
Tako je kod mene bilo dobrih godinu dana dok nisam otkrio ovo

Eto neka se zna
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 13:44   #188
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Hehe eto ga, ipak nije do kamere, bitno da si rjesio .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 07:20   #189
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
ja vec jedno 4 god imam reolink i snimam na PC, nemam NVR, a sa moba mogu vidit live i snimke sto mi je dovoljno unazad 3-4 dana,

jos uspio osposobiti da vidim na Alexa echo show ili na TV-u.
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 15:40   #190
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
Nakon šta sam tu tražio savjet za kamere ipak sam uzeo Reolink kada sam naletio na neku akciju. Sada provlačim kablove i ono što me zanima je sljedeće : - imaju kutije https://alex.shop/reolink-b10-razvodna-kutija/ i https://alex.shop/reolink-d20-razvodna-kutija/

Problem je što mi ne treba ova uvodnica za kablove, a ne znam da li u kutiji dolazi čep umjesto toga? Ima li netko da mi kaže informaciju iz prve ruke?
Volio bi te okrugle i da se ne zaje*avam s nekim random kutijama da moram nešto pripasivat ovo mi je najbolje. Neke kockaste desete iz pevexa i sl mi ne dolaze u obzir.

Cijenovno vidim da se isplate uzeti ovdje kada su na ovako nekoj akciji, a ne negdje izvana kada platim poštarinu dođe mi na isto

- ako netko zna gdje uzeti te okrugle u slučaju da kod ovih ne dođe taj čep volio bi neki link.
Zahvaljujem.
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 15:47   #191
shamtam
Registered User
 
shamtam's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Bok, htio bih si u zgradi postaviti IP kamericu (sve sa susjedima i GDPR-ima je riješeno i dogovoreno ) i sad imam par pitanja:
  1. treba mi kamera koja bi imala i LED osvjetljenje - hodnik nam tokom zimskih mjeseci bude potpuno mračan i ne bih htio da LED osvjetljenje stalno radi, nego da kada se skuži pokret da se upali na 30 sekundi recimo. Naravno, kamera bi trebala snimati cijelo vrijeme. Ima li takvih kamera koje mogu snimati u mraku (i da se vidi, naravno), ali da kada skuže čovjeka da uključe lampu?
    Pretpostavljam da tu treba biti kombinacija IR osvjetljenja i LED osvjetljenja, ili?
    Da li bi ova HikVision kamera bila dobra za takvo što?
  2. Treba li mi snimač ako kamera ima SD slot? Koja je prednost snimača u usporedbi s klasičnim pristupom kameri preko browsera?
Ostalo je više manje jasno - napajanje bih riješio preko PoE-a, ne trebam mogućnosti mrdanja kamere i sl., jednom kad se postavi neće se dirati. Ali me muči ovo s osvjetljenjem, pa ako netko ima iz rukava nešto...


EDIT: možda bi ovo bilo dobro - ima li tko kakvih iskustava s ovom kamerom? Anker Eufy?

Zadnje izmijenjeno od: shamtam. 22.09.2023. u 15:56. Razlog: Dodavanje Eufy u izbor
shamtam je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2023., 13:01   #192
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
Citiraj:
Autor ruki31 Pregled postova
Bok svima.. trebam malu pomoć
Imam buzire na kući za 5 kamera, kablove još nisam nikakve provukao dok ne vidim kakve ću kamere, a kak sam totalni seljo za to tu trebam pomoć
Nešto da se mogu spojiti s mobitelom na live, ne želim memorijske u njima nego neki snimač, ne treba biti nešto gdje je vrhunska snimka nego nešto najbolje uloženo/dobiveno
Tipa setovi od 4-5 tkn su mi mrvicu previše
Jel moguće nešto nać do 3- 3500 ili ipak previše trazim?

Vidim da su kamere ili po 4 ili 8 tako da cu morati očito jednu po jednu kupovati s nekim snimačem koji ima 8 ulaza?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Znači ne mogu vjerovati da je ovoliko prošlo od mog upita

Da javim da sam složio. Kupio sam na alex.shopu na akciji Reolink snimač+kamere, provukao LAN kablove, spojio na PoE switch koji sam imao i sve funkcionira super. Još sam čekao da mi s Alija dođu razvodne kutije jer su mi one njihove D20 i B10 ili obrnuto bile preskupe.
Sve u svemu hvala tu svima na pomoći.

Na kraju sva ta igra snimač + kamere ( 5 ) 3.800kn, razvodne kutije 200kn, LAN kabel 100m oko 350kn, poe switch koji sam imao u vrijednosti cca 700kn i skupi se malo po malo.
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2023., 13:04   #193
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Koje kamere/snimac is na kraju uzeo (model) i jel ti radi remote spajanje mobitelom reicmo na live/snimke od kamera ?

thx
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2023., 13:09   #194
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
I mene zanima. Planiram isto reolink. Ima na njihovom webu zna biti na akciji, ja sam gledao RLC-811A + njihov doorbell ili možda onu duo jednu koja snima panoramu.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2023., 13:25   #195
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
Uzeo sam ovo + jednu kameru van toga jer mi ih je trebalo 5 https://alex.shop/reolink-rlk8-410b4...soba-i-vozila/

Radi, evo ja na poslu mogu se spojiti i gledati.. stavim sliku ovdje Di se vidi recimo do ceste, ovo je udaljenost od nekih 40-50m, možda čak i malo vise i dok sam se igrao i stavio prepoznavanje osoba, prepoznalo mi skroz kako netko hoda po cesti



Ne znam kakva je kvaliteta sada tu preko tapatalka, ali inače preko moba/app je super.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2023., 13:26   #196
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
ja sam uzeo susjedu set od 8 kamera RLC-811A i snimac. slike su odlicne u 4K, noc tako-tako.

al ulozeno- dobiveno mislim da nema bolje od reolinka
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2023., 13:42   #197
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
Uploadati ću ipak ovako, preko mobitela je stvarno loše.
https://ibb.co/NLtH8rj
https://ibb.co/zPckrVK
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2023., 18:32   #198
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
I mene zanima. Planiram isto reolink. Ima na njihovom webu zna biti na akciji, ja sam gledao RLC-811A + njihov doorbell ili možda onu duo jednu koja snima panoramu.
Ja sam uzeo RLC-811A, RLC-510A i RLC-520A, a doorbell nisu imali na stanju. Njihov NVR nisam htio jer već imam Synology i 16-port PoE switch. Čekam još cijevi za kabele, konektore i razvodne kutije.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2023., 20:52   #199
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Avan7garde Pregled postova
slike su odlicne u 4K, noc tako-tako.
Za noc ovo kupit:

https://www.aliexpress.com/item/3284...18491802jHlXnD

Ja imam jedan a prijateljima sam kupio jos 3 komada, svi uredno stigli i rade vec duze od godinu dana. Led, snjeg, kisa, sunce - sve OK.

Slika je cropana, kamera je Reolink 2K 4MP.

Basca-12-5-2023-8-10-58-PM
complicated math equation copy and paste


I na 50m se pali opca detekcija pokreta, naravno vidi se samo silueta da covjek prolazi ali vec na oko 35-40m ( ovisno o polozaju tijela prema IR svijetlu ) se uredno vidi lice/faca, vrsta odjece itd... Konkretno receno ove cjepanice od 32 do 40m sto su desno ako malo zumiram kameru mogu po noci prebrojavati, ako mi je bas tako dosadno
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2023., 21:00   #200
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ja sam uzeo RLC-811A, RLC-510A i RLC-520A, a doorbell nisu imali na stanju. Njihov NVR nisam htio jer već imam Synology i 16-port PoE switch. Čekam još cijevi za kabele, konektore i razvodne kutije.
Napiši onda kako si zadovoljan s njima kad upogoniš.
I ja sam mislio synology isprva, ali mislim da je preslab model.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2023., 21:49   #201
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
RLC-510A i RLC-520A su generalno OK kamere, detekcija osoba i vozila radi odlicno i da se fino podesiti osetljivost kao i udaljenost od kada ce detektirati. Nema detekciju "Pet" sto znaci da se opci motion mora iskljuciti ako imate macku, cucka, kokosi ili nesto slicno.... Proleti ptica ili se proseta macka i sve zivo se popali, snimanje, push obavijest itd... dakle opci motion mora biti iskljucen.

Nadalje, 2560x1920 (5.0 Megapixels) kamere treba izbjegavati u smislu kombinacije ako se uzima bilo koja 2K ili 4K kamera jer AR ratio ( 1.33 ) je najslicniji SD televiziji tj: 4:3 AR-u. Na svim 16:9 ili 16:10 monitorima ili televizorima na kojima pratite kamere slika ce imati bocne crne rubove i to ne bas male... Naravno u Reolink programu se slika moze "razvuci" ( strech mode ) ali onda je deformirana i kud kamera radi svoje lece "loni" sliku po rubovima, zakrivljuje ju, tud je jos slika deformirana radi "neispravnog" AR-a. Na mobitelima je podnosljivo gledati tako razvucenu sliku ali na bilo cemu drugome sa vecim ekranom smeta, bar meni.

Na oba ta modela IR ledice su dovoljne za max 20-tak metara, preko toga se vise ne vidi nego sto se nesto vidi... Snimanje na SD karticu radi odlicno, pregledavanje snimaka bi moglo ici malo brze ali ajde, dobro je. Prebacis gledanje snimaka u low kvalitet pa se to sve otvara brze a ako bas trebas neku snimku mozes ju skinuti u najvecoj kvaliteti. Prosle zime je u 2 navrata temperatura bila -17 i -14 ali prijatelj nije prijavio nikakav problem, uredno su radile. Takodjer od tuče velicine ljesnjaka nije bilo stete iako je jedan komad leda bas fino opandrknio po sred lece. Isto tako je jedna mlada vrana kljucala po leci/staklu - prezivjela kamera i to.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2023., 22:12   #202
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Super, to je koristan info. Pretpostavljam da neće biti problema ni ako je obojam u crno? Sjeverna je strana i sunce će po njoj tući tek u srcu ljeta prilikom svitanja i zalazaka.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2023., 22:44   #203
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Pretpostavljam da neće biti problema ni ako je obojam u crno?
Radi manjeg prljanja? Ja svoje kamere u ljeto uzmem spuzvicu za sudje i domestos, malo pocistim i to je to... Koliko sam proucavao cvrstocu kamere u samim rukama i tak malo okretao i nakretao zapelo mi je za oko ona plava obujmica na pola kamere. Mozda grijesim ali sam stekao utisak da je to neka vrsta dihtunga, brane, obujmice i predpostavljam da bi tuda mogao ici visak topline koji se stvori u kameri tjekom ljeta. Osobno ako bi i farbao kameru, nebi tu plavu liniju ofarbao jer boja moze zatvoriti hermeticki ako je to ujedno i neki dihtung koji pusta samo toplinu van.

Inace za oba navedena modela mogu reci da rade remonte uredno ali upload na strani kamere mora biti minimalno 10Mbps po kameri!! Iako se stream u najvecoj kvaliteti krece oko 8Mbps sam program Reolink ako se gleda na PC-u hvata 2 strema. Jedan snima ako je pokret i onda se desava sljedece:

1. Gledas uzivo i sve OK, slika fluidna i nista ne steka.
2. Gledas uzivo i desi se motion i kamera krene snimat tj. program krene snimati na PC, slika uzivo ako nemas +10Mbps krene stekati, cukati pa zna i stati ali kada se motion zavrsi i snimanje stane opet je sve OK. Ako gledas taj snimak on je dobar sa fluidnom slikom. Znaci u slucaju motiona kamera prednost daje snimku a uzivo snimka zavisi od toga kolika ti je upload brzina na strani kamere naravno ako sve to pratis remonte na PC-u.

Sa mobitelom to ide lakse jer mobitel ima opciju balanced mode.

Isto tako sto se tice samog gledanja, birata se moze spustiti na 2Mbps ili 4Mbps ( ovisno o modelu ) a izabrati da snima sa najvecom biratom, malo bude slika uzivo zrnasta ili kao da se umaglila ali pomaze kod remonte pristupa sa PC-a.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2023., 23:55   #204
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Ne nego zato što kamera ide na crnu podlogu pa će biti previše uočljiva.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2023., 07:02   #205
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
dobra je nadzorna kamera IMILAB EC5.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2023., 14:32   #206
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
A kakav je software? Hoće li nakon mjesec dana korištenja biti neupotrebljiva zbog reklama i kojekakvih ponuda?
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2023., 18:37   #207
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
A kakav je software? Hoće li nakon mjesec dana korištenja biti neupotrebljiva zbog reklama i kojekakvih ponuda?
normalan... imam ju sada godinu dana, i nema problema.

reklama nema nikakvih...
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2023., 21:39   #208
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Naručio sam jednu Reolink kameru pa me zanima moram li kupiti original razvodnu kutiju (B10) ili je mogu montirati na kuću i bez te kutije? Da li je dovoljno uzeti npr. KINGSTON Canvas Go! Plus karticu ili da idem na endurance model?
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2023., 10:16   #209
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor spaceman Pregled postova
Naručio sam jednu Reolink kameru pa me zanima moram li kupiti original razvodnu kutiju (B10) ili je mogu montirati na kuću i bez te kutije? Da li je dovoljno uzeti npr. KINGSTON Canvas Go! Plus karticu ili da idem na endurance model?
Ne moraš originalnu, možeš i u Bauhausu ili Pevexu kupiti onu koja ti odgovara i proći čak i jeftinije (ja sam na jednoj kući stavio kvadratne jer je takve lik imao i rekao da je njemu to ok, centralnu rupu izbušiš ako je nema da provučeš kabele).
Bez kutije ti ne bih savjetovao jer su ti spojevi više izloženi vlagi i onak vise ružno...

Što se tiče kartica, do sada sam ugrađivao SanDisk Ultra microSD seriju i pokazala mi se ok (OVE crveno-sive)
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2023., 10:25   #210
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
Ne znam koliko ti je hitno, ja sam s alija naručio tu razvodnu kutiju, došla je u roku cca 20 dana.
https://www.aliexpress.com/item/1005...262318028mH2r0

Tih okruglih nisam našao kod nas..
ruki31 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na