Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.05.2023., 12:38   #3301
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
da, upravo to želim: sat sa samo svojim brojem, dakle samostalan sat


može primjer takvog sata? i kažem, ne želim da je nešto skupo...
Skupo je svakom drugi iznos. Ali evo Galaxy watch 5 pro LTE je oko 270 eura. Pametni satovi sa LTE podrškom nisu baš povoljniji od te cifre. Ako ti više odgovara možeš ga uzeti i preko pretplate kod teleopratera (Tcom itd) ali onda je sat ukupno s nešto višom cijenom nego ova iz dućana.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2023., 23:01   #3302
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Što se tiče gorenavedenog Huawei GT3 Pro 42mm (keramički).
Imam ga već nekoliko mjeseci i velike preporuke.

Jako je udoban za nošenje, nije težak ili glomazan za razliku od većine drugih.

Prije nego šta sam ga kupija ima sam Fenix 5 Sapphire kojem je baterija trajala 25-30 dana u idleu tako da sam definitivno izgubija nešto što se baterije tiče ali ni ovaj nije loš i traje mu 7-9 dana, većim modelima traje oko 15, ali se brzo napuni pa nije problem i ima magnetski dock pa je jako jednostavno napuniti bateriju.

Izrada je top, jako mi se sviđa keramika jer je topla na dodir i laka za održavanje. Iako sam kupio par silikonskih remena, koristim originalni keramički koji je vrhunski. Sat nakon par mjeseci svakodnevnog korištenja izgleda doslovce kao nov što se ne može reći za niti jedan drugi.

Čak mi je i par puta slučajno pao na pod i nije bilo nikakvih tragova dok se ostali metalni ogrebu (ovaj ima i safirno staklo pa ga je veoma teško ogrebati).

Smart funkcije su ok i dovoljne - kontrola glazbe, može se i prebaciti glazba na sat pa ako recimo ideš trčati ne treba nositi mobitel jer se može upariti i s BT slušalicama, gledanje i odgovaranje na poruke je isto ok ali se ne može tipkati.
Ima i remote shutter opciju za fotografiranje iz daljine.

Dobro prati sportske aktivnosti i ima hrpu instaliranih no ne može se spojiti na ANT+ i neke druge BT stvari na koje se Fenix mogao ali mi to nije toliko bitno.

Sinkronizacija sa Stravom radi već odavno, iako za vrijeme GT1 modela nije radila.

Iako preferiram always on display kao na Fenixu jer mi za sat nije bitna rezolucija i količina boja mora se priznati da je OLED ekran jako kvalitetan i da je vidljiv u svim uvjetima.

Sviđa mi se što posjeduje zvučnik i mikrofon pa se moguće javiti na sat i čak bolje funkcionira od handsfree opcije samog mobitela.

Ovaj model nije nimalo jeftin ali odiše kvalitetom pa mi nije žao para, a jedan od glavnih razloga zašto sam ga uzeo je i veličina jer izgleda normalno na ruci za razliku od velike većine takvih satova koji su jednostavno preglomazni.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2023., 23:28   #3303
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
...

AW mi se pokazao beskoristan van “kuća-posao” režima života.

...
I za otic na pizzu ako picerija nije predaleko i brzo jedes
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2023., 08:15   #3304
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
I za otic na pizzu ako picerija nije predaleko i brzo jedes
Ako je finija picerija i treba se dulje ostati, onda ništa smartwatch, samo Rolex…

Ne spominjem više Apple i Watch u istoj rečenici jer me strah novog temper tantruma
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2023., 12:47   #3305
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova

Ovaj model nije nimalo jeftin ali odiše kvalitetom pa mi nije žao para, a jedan od glavnih razloga zašto sam ga uzeo je i veličina jer izgleda normalno na ruci za razliku od velike većine takvih satova koji su jednostavno preglomazni.
To je sad isto subjektivna stvar. Meni generalno veći satovi ljepše izgledaju, pogotovo na muškoj ruci. Sad jedino ako si jako sitan pa onda stvarno moraš ići na manji. Dakle to bi bilo ono pod "stvar ukusa i osobnih potreba". Ali svakako je sat top.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2023., 15:28   #3306
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
To je sad isto subjektivna stvar. Meni generalno veći satovi ljepše izgledaju, pogotovo na muškoj ruci. Sad jedino ako si jako sitan pa onda stvarno moraš ići na manji. Dakle to bi bilo ono pod "stvar ukusa i osobnih potreba". Ali svakako je sat top.
Nisam niti malo sitan
Nego pogledaj tradicionalne, kvalitetne i skupe satove. Niti jedan nije ovako ogroman kao današnji smartwatchevi ili ripaški modeli Bvgarija i sl.

Meni su ti oversize satovi u istom košu sa BWM-ovim maskama koje su došle na urnebesne dimezije zadnjih godina. Kič i neukus samo da se pokaže.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2023., 15:35   #3307
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Ima i normalnih satova koji su komadi željeza. Npr. moj Breitling SOH ima dijametar od 46mm. Koliko smartwatcheva ima toliki dijametar? Isto tako mi Bulova Precisionist Champlain (nije ovaj, ali mu je sličan) ima i veličinu i masu. Baš je hrga od sata.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2023., 17:15   #3308
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
Mar je od brda odvaljen i ima taj gej bijeli sat na ruci.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 02:05   #3309
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kad već uspoređuješ kruške i jabuke, daj se bar ranije informiraj.

Fenix 6 košta oko 450-500€ novi, dok Apple ni nema ništa usporedivo u ponudi. Ultra se može nekim funkcijama približiti, ali košta koliko? 800-900€
Što je tu točno preskupo s obzirom da je Fenix sportski sat, a Venu 2 koji je šminka u istom stilu, košta nekih 300€.

Kvalitetom čega je lošiji? Ekrana? Kruške i jabuke opet. Hoćeš OLED, imaš Epix ili Venu 2. Cijenom je Epix praktički identičan AW Ultra. AW mi se pokazao beskoristan van “kuća-posao” režima života.

Plivam - nema nikakvih načina praćenja aktivnosti. Ne možeš ni upravljati njime jer touchscreen ne radi pod vodom. Opališ po pločicama u bazenu, ogrebotina na aluminijskom kućištu. Titan i safirno staklo? Odlično, cijena?

Vozim bicikl - ne smijem pokrenuti nikakvo praćenje ili ne daj bože navigaciju jer je pitanje hoću li doći do odredišta, a o vraćanju doma da ne pričam. ANT podrška ne postoji, tako da od brda senzora za brzinu, temperaturu i sl. ništa ne mozeš povezati.
Imam Garminov Edge za bicikl i mogu Instinct (a i ostale Garmin satove) koristiti kao vanjski senzor otkucaja srca, tlaka zraka... I nije samo ograničeno na Garmin jer ANT podržavaju svi osim Applea.

Planinarenje ili višednevno kampiranje?
Nema podršku za .gpx, nema podršku za topografske karte ni ikakvu offline kartografiju, tako da nije za apsolutno ništa van asfalta i van dometa mobilnog signala.

Ima ljudi koje to apsolutno ne zanima i super, Apple Watch si kupe i prezadovoljni su lijepim blještavim ekranom na kojem se savršeno vidi svaki i

Zadovoljan si i drago mi je. Meni se ne uklapa u život, a s obzirom što mi nudi, ne bi trebao koštati više od 200€.
Opa, puno toga si nadrobio od informiranja.

Nisam ni tražio usporedbe kvalitetom ekrana. Ali svejedno hvala za trud. Sa nekime si pobrkao, a još potpuno promašio sa razumjevanjem. Nigdje nisam napisao Garmin vs Apple ako si baš na to mislio . Da li Garmin ima touchscreen? Ima ima, od Fenix 7 i cijenom kao AW Ultre.

Očito plivaš u plićaku pa i imaš fobije straha od grebanja.Ha? Ali nije neka sreća u prezicnosti na zatvorenoj prostoriji bazena jer Garmin više oslanja na GPS (krivo očitava otkucaje i često fula domete 150m više/manje u istom vremenu ,makar u glavi znaš točno brojati okrete 25/50m. ). Ne pada mi napamet doplatiti vanjski senzor. Na otvorenom je točan (provjereno Raslina)

Vozim auto pri 70km/h, Garmin detektirao hodanje i broji korake.
Senzorika na Garminu su malo zeznuti. Kao i kod barometara treba kalibrirati jer ne zna razlikovati suho /tuširanje ili roniti, a tek termometar ima kriva očitavanja sa ruke prema okolini - ali nema veze, bit će dobar za mjerene temperature vode/mora ako si početnik. Meni temperatura nije presudna jer već sam zagrijan od suhog treninga i štopanja vremena.
Kad bi barem uveli QI bežično punjenje radi kontakta zbog korozije (ali sumjam jer ukinuli pristup PC radi upload .gpx i import u Stravi - ako se sjećam da su blokirali sync)

Ima ljudi koje ne zanima nikakva sportska aktivnost, super, kupuju Garmina radi trajanje baterije i hvalisanja. Primjer kao što sam naveo kao kolega iz posla.

Glavno da si zadovoljan, ali ja baš nisam oduševljen kada slovi pravi sportski sat sa nekoliko mana. A i tek cijenom. Prije 5 g. AW 3 koštao 240 eura. Ajde, poštedi me gluposti i hvatanje nepotrebnih prepucavanja.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ako je finija picerija i treba se dulje ostati, onda ništa smartwatch, samo Rolex…

Ne spominjem više Apple i Watch u istoj rečenici jer me strah novog temper tantruma
Samo zezaj. I ja bojim od sakupljača Garmin frikova.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 12:03   #3310
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
Dottore, jebeš mi sve ako sam razumija šta si sad napisa
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2023., 17:11   #3311
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Opa, puno toga si nadrobio od informiranja.

Nisam ni tražio usporedbe kvalitetom ekrana. Ali svejedno hvala za trud. Sa nekime si pobrkao, a još potpuno promašio sa razumjevanjem. Nigdje nisam napisao Garmin vs Apple ako si baš na to mislio . Da li Garmin ima touchscreen? Ima ima, od Fenix 7 i cijenom kao AW Ultre.
Okrećeš priču kako tebi najviše paše, i već si se pogubio
Ako je to što nema touchscreen mana jednog uređaja, onda je mana drugog što nema 4 ili 5 tipki pa se ne može koristiti kad imaš rukavice ili si u moru/pod morem/u bazenu/na kiši.

Nikako da shvatiš da nisu svi korisnici isti i da nemaju svi iste želje i mogućnosti.

Evo, sad si usporedio AW Ultra i Fenix 7. Po čemu su usporedivi osim tome što imaju touchsreen i jednako koštaju? Kruške i jabuke, ne znam zašto se uopće trudiš toliko opravdati svoju investiciju u AW. Svatko je istaknuo prednosti i mane onog što koristi, dok ti bacaš dramatične postove u kategoriji uvrijeđene 16-godišnjakinje jer ne možeš prihvatiti što netko kritizira nešto što ti imaš

Ne znam kako da komentiram uopće ovo dalje što se Garmina tiče, jer lupaš budalaštine, al ajde, imam vremena
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Očito plivaš u plićaku pa i imaš fobije straha od grebanja.Ha? Ali nije neka sreća u prezicnosti na zatvorenoj prostoriji bazena jer Garmin više oslanja na GPS (krivo očitava otkucaje i često fula domete 150m više/manje u istom vremenu ,makar u glavi znaš točno brojati okrete 25/50m. ). Ne pada mi napamet doplatiti vanjski senzor. Na otvorenom je točan (provjereno Raslina)
Bazen u kojem plivam nije gumeni ko tvoj, nego je obložen pločicama, pa da, tu i tamo pukneš rukom po njima. Shvaćam da ako plivaš prsno toplice stilom ne možeš doći u tu situaciju.

U zatvorenom se ni ne može oslanjati na GPS jer kod te aktivnosti ni ne radi, nego moraš unijeti dužinu bazena. Ni onda ne mjeri udaljenost (jer očito nema kako), nego se oslanja na accelerometar i udaljenost mjeri na principu udarca (okreta na kraju bazena). Ako se vratimo na plivanje bapskim stilom, moći ćeš 3 sata tako kružiti po bazenu i na satu će i dalje stajati 25, ako si unio dužinu bazena od 25m.