Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.09.2020., 22:02   #1
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Katastrofalni TP Link Archer T4u

Pošto mi je dobri stari vjerni WN422G pri kraju snaga(ugasi se kad se pregrije) Kupio sam si T4U koji bi kao trebao biti "nasljednik". Not. WN radi ko sat osim kad je vruce i zagrije se i jbg ode. A ovo je glanjc novi Archer T4U 3 metra od routera, full signal.

http://prntscr.com/ukp48t

Laptop x3, tv, mob x2 svi rade ko sat, jedino komp kad ga spojim sa ovim katastrofa, vidi se po pingu.
Windows 7, Windows 10 malo bolje sta se tice pinga, ali opet ima lossa 13%.
Na 7 je bilo i gore ali sam nasao neke stare drivere za Realtek realtek rtl8812aurtl8822bu sa kojima radi bolje.

Archera sam kupio prije mjesec dana i nisam se puno zamarao dok me je WN služio, ali nažalost sve je gore i gore sa gašenjem... Tako da sam prisiljen prijeći na archera, a majke mi gori je on od dede..... Sta da radim ima neko ideju?

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 06.10.2020. u 10:00.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 22:31   #2
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Imam baš taj model i spaja se na mikrotik, radi bez greške. Možda si dobio primjerak s greškom? Moj se niti ne grije jako...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.10.2020., 16:02   #3
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Evo razmjena sa TP-Link supportom jedno 10+ mejlovaa, ona otisla na godisnji u međuvremenu sa porukom da je to sve normalno da je 4% packet loss ok(bio je 12) i posto mi je i na W10 4% tako to je sve okej... A ping od 500, zaokruzen crvenim nije niti dozivila...

http://prntscr.com/uranc1


U medjuvremenu sam problemu pristupio ghetto style http://imgur.com/a/6p8yrMv

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 01.10.2020. u 16:13.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 17:16   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Mislim da tu nema sreće, sve revizije su bazirane na nekom od Realtek chipseta > https://deviwiki.com/wiki/TP-LINK_Archer_T4U_v3
Još kad dodaš na to W10 smetje i njihov igrokaz sa drajverima eto veselja.
Vidi koja je tvoja revizija pa da eventualno probaš sa drajverom direkt sa Realtek stranica.
Moguće je i da si dobio primjerak sa greškom, ali ajde ti to dokaži (jajca i zec)

U protivnom poklonit neprijatelju i uzeti drugi WiFi adapter, u drugoj temi hvale Asus AC56.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2020., 09:46   #5
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Vidis ti kako sam se jos jednom opekao na savjet koji dijelim svima a sam ne poštujem:
Nikada kupovati u trgovini, uvik narucit online. Lipo bi ima 14 dana da vidim jel malo govno valja i vratio ga nazad kad vidim da ne valja i adio mare. Sad 177 kn u vitar

Naša sam te Realtek drivere, sa njima na w10 bude malo bolje, ali idalje je to realno neupotrebljivo. Tp link mi je poslao 3-4 drivera, jedan unsignani, nista ne pomaze, bude malo varijacija neki malo poprave neki pogoršaju, ali u pravilu govno od uređaja i definitivno nije nasljednik TN-WN422G koji besprijekorno radi ko zna koliko godina vec.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2020., 11:17   #6
theo
Premium
 
theo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 68
Možda malo offtopic, ali imam u kući 2 rutera i 2 antene TP Link i ništa ne radi kako treba, tako da sam odustao od TP Linka. Možda su prije bil oke, ali ovo je katastrofa, nikad nisam bacio komad hardvera u zid, ali TP Link će biti prvi.
theo je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2020., 11:37   #7
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Da stvarno je katastrofa, tplink je prije bio plug and play, bez velike filozofije, pouzdan i radi.

Nezz cini mi se da je Asus sad postao stabilan po komentarima ljudi... TP-link od routera, switcheva, i pametnih utičnica sve crkaje samo tako, jedino mi je range extender radi.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2020., 16:09   #8
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Vise nas sad ima tog Asusa ac56, i svima radi uredno.. jest skuplji ali AC je standard i radi kako spada.. i isto zamjerke na tplink, imam tj koristio sam 722, 822 modele i prvo su radili kako spada, a kasnije samo disconnect itd, vecinom problem s win10 jer forsira neke tudum drivere
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2020., 16:14   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Nije da branim TP-Link ali mislim da je više u pitanju aktualni hw / chipset na kojem je baziran + "zahebi" mi WiFi stick bez vanjske antene + puni N ili AC bi trebao imati i 3 antene.

"Stari" 722 i 822 modeli rade ko zmaj i danas, pogotovo kad staviš origigi drajver, šta je spomenuo i kolega poviše.
Opet su svi krivi a ne W10 smetje.

U vezi crkavanja, tako je jedno vrijeme bilo sa raznim uređajima D-Link - a pa sam ih stavio na svojevrsnu crnu listu...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2020., 17:00   #10
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Dada i meni su D-link odavno na crnoj listi, od sivog sticka sa malom zelenom ledicom, kojeg je zamjenio 722 koji je neumorno roka. W7 idalje koristim.
W10 je dual boot samo za ono što moram koristit ali i na njemu radi 722 bez problema. Doduse ja sam pogasio sve W10 gluposti koje sam mogao, tako da mozda i ne stavlja svoje drivere W10
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2020., 18:57   #11
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Ja imam TP-Link Wireless Nano USB Adapter spojenog na mikrotik router i roka savršeno već godinu dana.

A što ti je postavljeno na routeru pod wireless opcijama, koja autorizacija i enkripcija, možda to radi probleme?
Alister je online   Reply With Quote
Staro 03.10.2020., 20:07   #12
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Pa jel znaš koji je točno čip u tom Archeru, i jel ti se da zayebavat da ga probaš na linuxu dignut, pa da vidimo kako tu radi.
Evo, da ne bude, javljam se ko dobrovoljac mazohista da ti ga upogonim i istestiram na Linux mašini prek Teamviewera ili sličnog rješenja.
Ili slučajno ako imaš kakav Raspberry, tu se podigne dosta jednostavno većina Realtek baziranih kartica.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 11:44   #13
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217