Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.10.2014., 17:48   #1981
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
anina rulez
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 17:54   #1982
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Svega se u kvartu nagledam. Dotični je prešao kolonu od još 6-7 auta iza mene. Tko je ikad prošao onuda zna da se čeka ohoho za skretanje u pola 5 kad masa ide s posla.

Prije su znali u potoku završiti, pa je bilo par specijalaca koji su završili u betonskim blokovima s lijeve strane. Zadnji put smo tipa vadili iz auta jer se omotao oko drveta ispred...

Kamera je najbolja investicija danas i čak razmišljam da si i stražnju nabavim.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 20:25   #1983
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kamera je najbolja investicija danas i čak razmišljam da si i stražnju nabavim.
Nelos snimak; sto i gdje si pazario?

Uz to, kako se ovakva snimka gleda kao dokazni materijal? Prolazi OK jer se obicno snima na javnom dobru ili moras usarafiti na auto gigantski znak "moj prostor oko auta je pod video nadzorom"?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 22:33   #1984
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Dosta ti je da osiguranju svome daš pa se onda oni nek svade s vetrenjacama :-)
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 22:59   #1985
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Nelos snimak; sto i gdje si pazario?

Uz to, kako se ovakva snimka gleda kao dokazni materijal? Prolazi OK jer se obicno snima na javnom dobru ili moras usarafiti na auto gigantski znak "moj prostor oko auta je pod video nadzorom"?
Ovu sam uzeo. Ugodno sam iznenađen jer nisam očekivao tako dobru sliku, pogotovo ne po noći.
Na sudu ti snimka ništa ne znači kao dokazni materijal, ali sigurno ne može odmoći.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 23:08   #1986
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Ma nije ništa pio ni jeo u međuvremenu, spavao je do očevida jer je bio do ujutro vani. Da, pio je, jebi ga.
Slažem se ja da treba naučit pouku, nije ni vozio otad skoro ništa jer mu nitko neda auto. Međutim 5000 kuna kazne njemu kao studentu je pouka i pola, zato pokušavam to malo smanjiti.

Mislim, napravio je glupost. Koliko mu se i poklopilo nesreće, jer stvarno se ne vidi na izlazu iz ulice, nadobudna baba biciklira u rano jutro na godišnjem, toliko je i sam kriv zbog tog alkohola. Al kaj sad s njim, moram mu probati pomoći jer stvarno 5000 on ne može platiti, a starcima sam rekao da mu ni slučajno ne plaćaju jer tek onda neće ništa naučiti iz toga.
"Nadobudna baba" kak ju ti zoveš može biciklirat kad god želi, nije ona kriva.

Mislio sam da ti je buraz popio pivu kasnije pa su ga hvatali nakon ručka ili nešto, ali sad sam skužio da se je vozio pijan i 8 sati nakon toga je još imao 0.3 promila?!?! Nema diskusije, trebalo mu se uzet odmah vozačku na godinu dana i još više kazne, pogotovo jer je mladi vozač. Jedino kaj se ne može dokazat da je bio pijan pa će mu skinut tu kaznu. Slovenka je smotana kaj odmah nije zvala policiju cim se alkohol osjetio. Ja bi oprostio nekome da me tak pobere i da mi nije nis, ali da je pijan jos bi i ja zaradio kaznu za nanosenje tjelesnih ozljeda.

Nemam niš ni protiv tebe niti protiv buraza, ne znam kakvi ste. Ali pijan se ne vozi i to je nulto pravilo. Na to ne bi smjelo biti tolerancije.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 23:40   #1987
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Gle stari, ja se slažem s tobom kaj se tiče buraza. Samo onda je mogla odmah zvati murju i bok. Dok smo ju razvozili kamo je god rekla, vozili joj bicikl doma, uređivali isti nije ništa govorila. Ostavili smo joj sve kontakte i podatke ako bude kaj trebalo da smo na raspolaganju. I onda ona zove murju i da im te podatke.

Ponavljam, za buraza opravdanja nema, balavac nije mislio svojom glavom. Ali nije ni ok ovako jebat ljude iako ti nije ništa. Da je ona pazila do ovog nebi došlo, mogla je vidjeti svjetla, a vidjela je i zid te skužiti da auto mora malo proviriti na cestu da vidi ide li tko. Kad je tako revna, mogla je i prsluk staviti. Uglavnom, radi se o zajebanoj babi, što ničim ne opravdava brata. Mogao sam ja i tu napisati da je bio trjezan ko puška, al neću glumit nekog moralista. Sjebao je, otad je na velikom hlađenju od vožnje, a sad pokušavam da ga to financijski ne dođe njegovih 6 mjesečnih prihoda.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 01:31   #1988
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Eto sve 5, svakako se slažem sa tobom sve što si reko.

Isto tako se moglo dogoditi nešto puno gore, a to bi imao na sebi do kraja života. Lako se izvuko, nadam se da neće ponavljati. Ako je shvatio gdje je njegova greška i shvaća koliko su takve situacije ozbiljne nikakva kazna nije ni potrebna...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 11:44   #1989
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Evo da ne bude suhoparno, slike same lokacije. Crveno sam označio odakle brat dolazi, zeleno kuda biciklistkinja.

http://postimg.org/image/th1l9p7b1/
http://postimg.org/image/rcmscdpt3/
http://postimg.org/image/71vgzjul1/

Sama namjera žalbi nije da se izbjegnu kazne u potpunosti. Jasno je da odgovornost za nezgodu postoji. Željeli bi da se što više smanji iznos kazne po toj stavci, a u potpunosti ukine kazna za aklohol jer je nebuloza. Zato bi naveo stvari poput prsluka, priložio bi slike o slaboj preglednosti i slično.
Na mobitelu sam pa ne vidim naj ali ja tu ne vidim znakove?!?!?
Jel ima trokut u ulici di ti je bio buraz?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 11:58   #1990
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Da, ako nema znakova, a ne vide se, baba je kriva jer nije postivala pravilo desne strane
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 12:01   #1991
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
To je McAdams cesta odakle on izlazi (asfaltiran je samo ovaj dio u križanju).

Također ne vidim ni ja nigdi znakove, ali onda pravilo desne ruke ide

EDIT gunther me pristiga
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 12:53   #1992
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
To je McAdams cesta odakle on izlazi (asfaltiran je samo ovaj dio u križanju).
Ako je tako,onda pravilo raskrižja kaže :

Vozač je dužan propustiti sva vozila koja se kreću cestom na koju ulazi i kada ta cesta nije prometnim znakom označena kao cesta s prednošću prolaska, ako vozilom ulazi sa ceste bez suvremenog kolničkog zastora na cestu sa suvremenim kolničkim zastorom.

-Asfalt je jači od makadama drugim riječima
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 12:56   #1993
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Na sudu ti snimka ništa ne znači kao dokazni materijal....
Ovo mi niti dan danas ne ide u glavu. Mi može netko objasniti zašto je to tako, imamo li kakvog pravnika ovdje?

Da li to zakon definira ili je to individualna stvar suca, i ovisno od slučaja do slučaja? Koliko sam shvatio ne smije se snimati bez pristanka druge stranke? Mislim, koje su to gluposti, to ne umanjuje činjenicu da se to nešto (nesreća ili što već) stvarno i dogodilo, bilo na privatnom ili javnom prostoru.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 12:59   #1994
celeron
Premium
Moj komp
 
celeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: KR-ZG
Postovi: 136
Baba ide po glavnoj cesti,vide se trake ,zadržava smjer kretanja, tak da nema ona šta gledat pravilo desne strane , ko je na glavnoj cesti s prednošću prolaska i zadržava smjer kretanja taj je u prednosti, to što je bila na biciklu nema veze i dalje ima prednost. JOš jedna posljedica divlje gradnje na Viru.
celeron je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 13:43   #1995
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013