Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 06.07.2014., 17:19   #9751
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 709
Pa pobogu miui v5 je službeni ROM 20ak uredjaja, ne razlikuje se po ničemu podrška za f5 i mi3 (donedavno) mi2 a bolje nego za m1 s1... Po tvojoj logici mi2 nema službenog Roma. Kako su oni to dogovorili ja ne znam, jesu li im platili ili pljunili na dlan i ispekli mladu ćuketinu na raznju ne znam, ali je službeno.

Ja nisam rekao da je rma u Londonu bolji nego VJEROJATNO brzi od servisa u RH. Tako da ti lazes. usput i vrijedjas. Takodjer end od story.

Zadnje izmijenjeno od: goran1985. 06.07.2014. u 20:29.
goran1985 je online  
Staro 06.07.2014., 19:12   #9752
Slav3n
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb - Križevci
Postovi: 145
Citiraj:
Autor Slav3n Pregled postova
Ljudi pomagajte. Instalirao sam xposed na JiayuG4S, kad je trazio reboot, potvrdio sam i samo se smrzo i pise Jiayu na ekranu. Izvadio sam bateriju, upalio ga, ali i dalje isto, krene Jiayu animacija i tak ostane. Kaj da radim?
Probao sam sve zivo i nema nikakvog napretka. Kad mob spojim na komp, pocne se puniti, ali ga komp ne prepoznaje. Jel to otislo u nepovrat, ili?
Slav3n je offline  
Staro 06.07.2014., 19:15   #9753
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Uhh, može biti da si brickao bootloader.
GoodLooker je offline  
Staro 06.07.2014., 19:18   #9754
Slav3n
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb - Križevci
Postovi: 145
Kak to mislis? Kad ga upalim prode Jiayu animacija i tu stane.
Slav3n je offline  
Staro 06.07.2014., 20:21   #9755
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
jel možeš ući u recovery?
jer kod instalacije xposeda on sam ti napravi zip file za disable
i flešaš taj zip
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline  
Staro 06.07.2014., 20:22   #9756
CubeS
Premium
 
CubeS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
Driveri ti nisu dobro instalirani..zato ga nece prepoznati..
CubeS je offline  
Staro 06.07.2014., 20:28   #9757
Slav3n
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb - Križevci
Postovi: 145
Nemogu nikam uc, komp ga neprepoznaje. Jel postoje drajveri za win 8?
Slav3n je offline  
Staro 06.07.2014., 23:42   #9758
razorinc
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Croatia
Postovi: 59
sorry nisam citao od samog pocetka o tvojem problemu... koji rom si imao prije nego sto si stavio xposed? znas kako se ulazi u recovery, znas postupak za flash preko pc?
razorinc je offline  
Staro 06.07.2014., 23:47   #9759
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor Slav3n Pregled postova
Nemogu nikam uc, komp ga neprepoznaje. Jel postoje drajveri za win 8?
Stari ak ne uspiješ sam donesi/pošalji mob pa ti riješim to(besplatno naravno, ljudi smo).
bg_4_l je offline  
Staro 06.07.2014., 23:49   #9760
Slav3n
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb - Križevci
Postovi: 145
Bio je stock rom. Neznam, nisam nikad nis slicno radio.. Stavio sam xposed jer sam htio ugasiti notification led da ne svijetli kad je baterija prazna. Najvise me muci kaj neznam kak da spojim mob na komp. Kad ga spojim, pocne se puniti i to je to. Komp ga ne prepoznaje.
Slav3n je offline  
Staro 07.07.2014., 08:50   #9761
Janer Nevis
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 45
Ako je to uzrokovano xposed-om, onda on prilikom instalacije na SD karticu stavi i paket za deinstalaciju a koji se pokrene iz recoverya. Tako ćeš to riješiti ako je uzrokovano xposed-om.
Ako si slučajno flashao i tu zeznuo, onda može biti da si bootloader prebrisao. Onda ćeš trebati zamoliti nekoga tko ima taj mobitel da skine bootloader i pošalje ti ga.
Janer Nevis je offline  
Staro 07.07.2014., 09:27   #9762
Slav3n
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb - Križevci
Postovi: 145
Nisam fleshao, dogodilo se kad je xposed trazio reboot prilikom instalacije. Imas kakav link za recovery tutorijal?
Slav3n je offline  
Staro 07.07.2014., 09:33   #9763
Janer Nevis
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 45
Budući da imaš stock android pretpostavljam da imaš i stock recovery. E sad, ne sjećam se da li stock recovery ima opciju install zip from sdcard, jer nikad nisam koristio stock recovery. Ali pogledaj. U recovery bi se trebalo ulaziti kombinacijom tipki power i volume +. Znači ugasiš mobitel i držiš te dvije tipke skupa dok ne uđe u recovery.
Ako nema te opcije onda ćeš morati flashati neki custom recovery koji ima tu opciju.
Janer Nevis je offline  
Staro 07.07.2014., 09:34   #9764
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor Janer Nevis Pregled postova
Budući da imaš stock android pretpostavljam da imaš i stock recovery. E sad, ne sjećam se da li stock recovery ima opciju install zip from sdcard, jer nikad nisam koristio stock recovery. Ali pogledaj. U recovery bi se trebalo ulaziti kombinacijom tipki power i volume +. Znači ugasiš mobitel i držiš te dvije tipke skupa dok ne uđe u recovery.
Ako nema te opcije onda ćeš morati flashati neki custom recovery koji ima tu opciju.
Ali ono što sigurno može iz stock recoverya je factory reset koji bi isto trebao otkloniti problem. Probaj ili power button+volume up držati pri paljenjum ili power button + volume down, ili power button +volume up+volume down. Ono što jedno od toga je sigurno za ulazak u recovery a drugo za bootloader. Stock recovery ti ima nekakvog onesvještenog zelenog Androida, a bootloader su samo linije teksta u boji među kojima je i linija Stock recovery ili go to recovery ili reboot to recovery. Znači imaš 2 načina da dođeš do tamo, ili direkno u recovery ili iz bootloadera.
bg_4_l je offline  
Staro 07.07.2014., 09:38   #9765
Janer Nevis
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 45
Da, ako je xposed uzrok problema, onda će factory reset riješiti stvar. Jedino se tu onda mora napomenuti da će se izgubiti podaci, pa ako ima nešto važno onda ne bi trebao koristiti tu opciju. Ali ako podaci nisu važni onda mu je to najjednostavniji postupak.
Janer Nevis je offline  
Staro 07.07.2014., 09:56   #9766
Slav3n
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb - Križevci
Postovi: 145
Jbg, ne ulazi u recovery :/
Slav3n je offline  
Staro 07.07.2014., 09:59   #9767
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor Slav3n Pregled postova
Jbg, ne ulazi u recovery :/
Pa dobro šta se desi, odma ode u bootloop? Izvadi bateriju na 10ak sekundi, od početka drži tu kombinaciju tipki i pusti nakon 5-10 sekundi.
bg_4_l je offline  
Staro 07.07.2014., 10:11   #9768
GreenM
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: VŽ
Postovi: 31
ljudi pomagajte. flashao sam neki dan svoj lenovo a830 [mtk6589] sa zadnjim sluzbenim romom pomocu flash toolsa, stavio cwm i rootao ga.
kako su mi smetale lenovo aplikacije brisao sam nemilosrdno, i obisao neku vazno zbog koje više nije mogao fukncionirati android
tako samo odlucio ponoviti postupak i ponovno flashati rom, ali ovaj put se javio neki error koji sam zanemario, i pokusao opet, no tad nisam oznacio DA DL ALL...i sad samo problemi...pokušavam flashati bilo što, ali stalno neki error.
ima li mi spasa?
http://upload.slike.com/slike/2014/0...39px-brick.jpg
GreenM je offline  
Staro 07.07.2014., 10:12   #9769
Slav3n
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb - Križevci
Postovi: 145
Power + volume up mob ovo http://imgur.com/ZfnuTvi, ostale kombinacije se niš ne dogodi.

Zadnje izmijenjeno od: Slav3n. 07.07.2014. u 10:28.
Slav3n je offline  
Staro 07.07.2014., 11:07   #9770
Janer Nevis
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 45
Citiraj:
Autor GreenM Pregled postova
Na ruskom forumu je jedan taj error 3060 riješio tako što je kabel prebacio na stražnji USB. Znači, prvo je koristio prednje usb ulaze i javljalo mu je taj error; valjda slabi napon. Onda je prebacio na stražnji usb utor (na matičnoj ploči) i onda mu je radilo.

Citiraj:
Autor Slav3n Pregled postova
Power + volume up mob ovo http://imgur.com/ZfnuTvi, ostale kombinacije se niš ne dogodi.
Nekako mi se čini da tvoja situacija nije nastala samo zbog instalacije xposed modula. Mislim da ti ne prostaje ništa drugo nego reflash.
Janer Nevis je offline  
Staro 07.07.2014., 11:09   #9771
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
@GreenM, za početak skini noviju verziju SP falsh toolsa jer je tvoja stara.
http://www.mediafire.com/download/ai...01%29.rar.html
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 07.07.2014., 11:13   #9772
GreenM
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: VŽ
Postovi: 31
hvala, ali evo mobitel je spasen, flashnuo sam mu samo cwm i uspio uci u njega. vec sam mislio da je sve izgubljeno...taj sp flash tool je uzasan alat, jedan dan radi, drugi dan vec ne
GreenM je offline  
Staro 07.07.2014., 11:41   #9773
constantine1
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 66
Citiraj:
Autor matija.gubec Pregled postova
Zasto mu nitko ne rece za Jiayu G4?

BTW samo zelim demantirati da je ekran na F1 pukao zbog lose izvedbe, pukao je jer je dobio ili iznimno jak udarac ili je bio jako stisnut. Kad kazem jako, onda mislim stvarno jako.

Moje preporuke idu za Coolpad F1, stvarno super mobitel, malo preko budzeta, ali super bang for buck, sto smatram kao poantu kineza opcenito. Nema nikakvu izrazenu manu u svakodnevnoj upotrebi.
-Jiayu G4 upravo ga gledam i čini mi se ok mobać, ali u tom cjenovnom razredu možda bolje neki od navedenih, s time da je jako lijepi dizajn.

Citiraj:
Autor GreenM Pregled postova
spomenuo sam ovaj mobitel ranije, mislim da je u klasi do 120$ najbolji izbor - xiaocai x9+
premda to uzmi sa rezervom jer kolko znam nitko ga od nas osobno nema
gledao sam ga i čini mi se poprilično dobar za te novce, ali htio bi nešto provjereno (nešto što je netko ovdje kupio/imao/vidio).

nakon cijelog vikenda mozganja što izabrati i najbitnije koliko love mogu istovariti, odlučio sam da probam prodati svoj bb storm2, i nadam se da ću uspjeti dobiti oko 400-injak kuna za njeg, pa se time vračam na ono što sam i htio tipa; Coolpad F1, Dakele Small Cola, s time da laganu prednost dajem HUAWEI Honor 3C.
vidio sam da HUAWEI ima ovlaštenih servisera kod nas pa si mislim kako bi to bila najpametnija kupnja.
ukoliko dođe do kvara i slanja moba u kinu, dali je istina da se mora špediciji platiti privremeni izvoz oko 500kn, ili to funkcionira drugačije?
a gledao sam i po top listama koje sam našao na telekinezi u tom cjenovnom razredu HUAWEI Honor 3C mete konkurenciju.
ne znam koliko je to pouzdano, ali sigurno da ima neke isine u tome.
sada planiram kupovinu, ono što me zanima je na šta treba paziti, odnosno vidio sam na nekim stranicama da kupci u komentarima daju naputke preko broja naruđbe o onome što žele da im bude instalirano, pa i razne prijetnje da će ih blatiti na kojekakvim stranicaam ako mob bude oštećen, bez nekih programa, jezika ili tko zna što!!!???
malo ne uljeva povjerenje kod kupnje ali vjerujem vama na forumu.

i na kraju krajeve, dali je to plug & play ili moram rootat, koješta instalirat i ostale bakarače da bi mob mogao koristiti, jer je za mene to znanstvena fantastika
constantine1 je offline  
Staro 07.07.2014., 12:00   #9774
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
HUAWEI Honor 3C je dobar uređaj, ima ga kompa i jako je zadovoljan. Igrao sam se s njim jedno pola sata pa nemam baš full iskustvo iz prve ruke.
Jedna od boljih kamera na < $200 odronima.
Ovo sa slanjem na popravak ili RMA je istina, mogu potvrditi iz prve ruke (slanje Newmana N2 na popravak). Potrebno je napraviti izvoznu špediciju ili jednostavno poslati natrag i platiti još jednom pdv pri povratku.
GoodLooker je offline  
Staro 07.07.2014., 12:08   #9775
Slav3n
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb - Križevci
Postovi: 145
Citiraj:
Autor Janer Nevis Pregled postova
Nekako mi se čini da tvoja situacija nije nastala samo zbog instalacije xposed modula. Mislim da ti ne prostaje ništa drugo nego reflash.
Nisam stigao instalirati ni jedan modul jer je ovak ostalo prilikom instalacije xposeda kad sam prihvatio reboot.
Slav3n je offline  
Staro 07.07.2014., 12:19   #9776
gazda73
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
http://www.tportal.hr/gadgeterija/te...=facebookshare

Evo i portali su počeli pisati o kinezima.
gazda73 je offline  
Staro 07.07.2014., 15:11   #9777
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Stigao coolpad f1, dok ga upogonim i dok splasne nerdgasm proc ce par dana ili tjedan i onda cu nabacit par rijeci.
__________________
prileee je offline  
Staro 07.07.2014., 15:27   #9778
puding22
Registered User
 
puding22's Avatar
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: ...
Postovi: 364
I ima li itko ideju zašto umi s1 mogu flashati na stock rom ali ga ne mogu upaliti. Ne daje znakove zivota. Pokušao sam s drugom baterijom i ništa. Ne može se upaliti. Da je riknio valjda se nebi mogao ni flashati ili????
puding22 je offline  
Staro 07.07.2014., 15:32   #9779
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Da nije ekran krepa?
__________________
prileee je offline  
Staro 07.07.2014., 15:35   #9780
razorinc
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Croatia
Postovi: 59
Slaven xposed neradi na svim romovima, posljedica tome je bootloop... e sad ili ces stavit novi rom preko custom recoverya ili ces ga flashat sa pc. Ajd za pocetak povezi uredaj s pc putem usb kabla i istovremeno pritisni power+vol up. Tak cemo vidjet jel imas custom recovery. Nemoj brinut mob nije izgubljen
razorinc je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na