Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2014., 00:08   #2401
Necronomicon
सच्चाई यह है कि वहाँ से ब
Moj komp
 
Necronomicon's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 568
Pa to sam i trazio ali trazili su da zatvorim dispute pa ce kao onda srediti slanje... Kad se zatvori dispute nema boga da ih itko ista vise natjera. Ma ne bi se ja zahebavao s njima da ima igdje kupit back cover za ovaj odron, a izgleda da nema...
__________________
Necronomicon je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2014., 00:22   #2402
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
A jel vi dobijete inače neki račun nakon što platite taj PDV ili? Jer meni je uvijek poštar samo dao da potpišem tamo pored navedenog iznosa i to je to
Kada podignes u posti dobijes.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2014., 06:53   #2403
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Kalkulacija nakon RMA

Napokon dobio "refund" s Merimobiles za s*ebani hongmi
13.01. kupljen (187,54$ uključivo 8$ singpost)
12.03. došao
16.03. napravljena reklamacija
23.04. su ga zaprimili na RMA
26.06. primljen refund na paypal acc

Prvo su pokušali vratiti 168$ (srećom nije prošlo, fulali su mail adresu), nakon moje žalbe vratili mi jučer 179,54 (bez poštarine 8$ singpost). Usput paypal uzeo 5% provizije:
Code:
Amount received: $179.54 USD
Fee amount: -$9.10 USD
Net amount: $170.44 USD
Ukupno 5 mj. zajebancije, popušio 17$ + 261kn (PDV) + 100kn poštarina
A tu su još i sitni troškovi u pošti, parking u Branimirovoj, gorivo,.... izgubljeno vrijeme niti ne računam
Ukupno poslo 18, a primio 26 mailova na temu RMA + jedno 15 poruka preko web shopa i ponešto vremena na chatu.
Sad još samo par dana pričekati da lova sjedne na račun.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2014., 10:09   #2404
Janer Nevis
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 45
To2c CTI

Ja sam jutros malo svog vremena proveo u razgovoru sa to2c u vezi Customs tax insurance, i nakon 100 pitanja i odgovora došao sam do zaključka da ni oni tamo ne znaju ništa o toj usluzi a kamoli da mi išta znamo.

Na svako pitanje bi odgovor išao: yes, pa mala stanka, pa no, pa maybe, I don't know; I must check...

U zadnjem bacanju, loptica ruleta je operaterki pala na to da pokrivaju puni iznos koji piše na računu koji se dobije od carine (u visini do 70$), ali da taj iznos ne plaća kupac carini, već kupac račun od carine skenira, pošalje to2c-u, i onda ga oni plaćaju preko dostavne službe izravno carini????

Kako oni to misle izvesti u praksi meni nikako nije jasno. Što će oni SingaporePostu dati novce, da ovi to plate gdje?, na koji bankovni račun? Kako će kupac dobiti taj carinski račun od pošte ako ga ne plati? Koliko će paket stajati na pošti dok ovi to ne plate? A paket može na pošti biti zadržan max 5 dana.

Uglavnom ovo što vam prenosim je krivo (hahaha) i to tako u praksi nije, ali eto prenosim da se vidi u kakvom je stanju ta usluga kod to2c. Iz čega proizlazi da nam je stvarno potreban pokusni kunić. Ili ako još netko ima viška vremena za ugodan razgovor sa to2c-ovim operaterkama.

S druge strane, imam jedno iskustvo sa coolicool shopom u vezi ove usluge gdje su bili pokriveni svi troškovi carinjenja. Ali to je bilo prije 3 mjeseca, da li se išta mjenjalo, ne bih znao.
Janer Nevis je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2014., 10:23   #2405
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Nemoj ih puno čačkati da ne skuže da PDV!=tax
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2014., 10:36   #2406
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Bas to. Treba netko tko je narucia mob sa to2c pokusat poslat to nazad, pa kud puklo.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2014., 10:36   #2407
Janer Nevis
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 45
E, nisam im to namjerno htio izričito navesti, već sam im govorio, da li će pokriti iznos koji bude pisao na računu od carine ako je do 70$. Znači bez spominjanja koje su sve stavke na tom računu i što znače. Nadam se da su i ostali dovoljno pametni da ne spominju PDV tj VAT.
Janer Nevis je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2014., 10:49   #2408
xnautix
Premium
 
xnautix's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor lumtu Pregled postova
Stigla danas razglednica sa carine, kako će zaračunati pdv ako su sve cifre izražene u dolarima koji tečaj uzimaju?
Vrlo vjerojatno srednji tecaj hnb na datum carinske obrade paketa.
xnautix je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2014., 10:55   #2409
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor Janer Nevis Pregled postova
Ja sam jutros malo svog vremena proveo u razgovoru sa to2c u vezi Customs tax insurance, i nakon 100 pitanja i odgovora došao sam do zaključka da ni oni tamo ne znaju ništa o toj usluzi a kamoli da mi išta znamo.

Na svako pitanje bi odgovor išao: yes, pa mala stanka, pa no, pa maybe, I don't know; I must check...

U zadnjem bacanju, loptica ruleta je operaterki pala na to da pokrivaju puni iznos koji piše na računu koji se dobije od carine (u visini do 70$), ali da taj iznos ne plaća kupac carini, već kupac račun od carine skenira, pošalje to2c-u, i onda ga oni plaćaju preko dostavne službe izravno carini????

Kako oni to misle izvesti u praksi meni nikako nije jasno. Što će oni SingaporePostu dati novce, da ovi to plate gdje?, na koji bankovni račun? Kako će kupac dobiti taj carinski račun od pošte ako ga ne plati? Koliko će paket stajati na pošti dok ovi to ne plate? A paket može na pošti biti zadržan max 5 dana.

Uglavnom ovo što vam prenosim je krivo (hahaha) i to tako u praksi nije, ali eto prenosim da se vidi u kakvom je stanju ta usluga kod to2c. Iz čega proizlazi da nam je stvarno potreban pokusni kunić. Ili ako još netko ima viška vremena za ugodan razgovor sa to2c-ovim operaterkama.

S druge strane, imam jedno iskustvo sa coolicool shopom u vezi ove usluge gdje su bili pokriveni svi troškovi carinjenja. Ali to je bilo prije 3 mjeseca, da li se išta mjenjalo, ne bih znao.
Ma skeniraš im račun od Carine, staviš svoj broj računa i pošalješ im pa nek ti uplate.. Pa kud puklo, ionako plaćamo PDV
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2014., 11:17   #2410
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nekako mi se čini da je neka muljaža u pitanju što se To2C-a tiče. Ne kažem da nije istina ovo što kolega kaže za Coolicool, vjerujem mu da su mu refundirali PDV, no MOŽDA to2c mulja čisto da upikne koju kintu extra.

Nego, pitanje vezano za Banggood. Jel ima ko kakvih saznanja ako bi se kupio mob sa UK warehouse, da li se u slučaju RMA šalje natrag u UK? Jel itko to ispipao?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2014., 11:29   #2411
Janer Nevis
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 45
Mene zanima kako bi se PayPal ponašao u slučaju da kupac plati 6$ to2c-u za tu uslugu. I carina naplati svoje, kupac pošalje račun to2c-u i ovi onda kažu da neće to platiti. Da li bi se PayPal onda zadovoljio sa tim da to2c vrati kupcu 6$ ili bi išli na to da moraju kupcu isplatiti ukupni iznos carinjenja pošto je usluga plaćena. Što vi mislite, kako bi se PayPal ponašao u tom slučaju?

edit: Nisam imao mira nego sam ih ponovno kontaktirao, ovaj put naravno kao sir Charles. Očito je bila druga operaterka jer je na moje pitanje da li će mi vratiti cijeli iznos s računa rekla da će, naravno, vratiti cijeli iznos s računa do visine od 70$ ali da to isključuje VAT ako se on nalazi jkao stavka na tom računu.I da će iznos biti vraćen kao partial refund preko PayPala. I ako kojim slučajem uzmem više mobitela koji će biti poslani kao jedan paket, da se plaća 6$ a ne za svaki mobitel u paketu 6$.
Eto to su nove informacije do kojih sam došao.

Zadnje izmijenjeno od: Janer Nevis. 26.06.2014. u 11:53.
Janer Nevis je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2014., 11:39   #2412
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Eto, kontaktirao sam Banggood SZK na live chatu i pitao za UK warehouse.
Prilažem SS chata, pa se sami uvjerite što i kako sa Banggood UK Razlomljen je na 2 SS-a zato što im je nizak chat window...



Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 03:24   #2413
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Hahaha kraljevski! Nego,kako se i pretpostavilo,salje se u Kinu. Trebao si jos pitati je li moguce da nakon popravka mob bude poslan prvo u UK iz Kine,pa tek onda u HR. Mozda bi to napravili za neku sitnu nadoplatu
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 13:18   #2414
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274


Danas stiglo pismo s PCP-om. Znaci 3 radna dana, nadam se da f1 imam sljedeci tjedan. Brzi su nego prosli put kad sam ceka.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 14:27   #2415
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
računaj oko 11.07. ..... a budi sretan ak bu prije .... treba nadoknaditi sve ove neradne dane, ja čekam od 20.06.
dak0001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 14:37   #2416
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
stigao i meni F1
ima zadnju verziju 62 i jedva ga rootao s vroot
ja nikako da se priviknem na taj UI
ima dosta toga neprevedeno dok se koristi hr
mob ide frendu kao prvi android pa vjerujem da će biti zadovoljan
i prošao bez zna se....
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 14:54   #2417
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Meni još nije stiglo pismo a nadao sam se da je kod mene tablet već sljedeći tjedan.
http://prntscr.com/3x0g23
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 14:59   #2418
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Kako ce i stic kad je tek jutros na carini...
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 15:08   #2419
inkognito3
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20


Doogee Valencia na carini napokon.
Prije par mj mi je isto paket dosao malo skuplji pa sam otisao direkt na carinu kada mi je doslo pismo. Objasnio im da mi je hitno pa je sve bilo gotovo za 5 min

Zadnje izmijenjeno od: inkognito3. 30.06.2014. u 23:44.
inkognito3 je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 19:52   #2420
lumtu
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 9
Citiraj:
Autor inkognito3 Pregled postova
http://www.pohrani.com/?2Q/RX/1evYrx...-06-26-22-.png
Doogee Valencia na carini napokon.
Prije par mj mi je isto paket dosao malo skuplji pa sam otisao direkt na carinu kada mi je doslo pismo. Objasnio im da mi je hitno pa je sve bilo gotovo za 5 min
Lako je tako kad si u zg svi mi ostali moramo čekat, ja se nadam da neću morati čekati više od 5 radnih dana tj. do utorka da bude obrađen i u srijedu da ga imam.
lumtu je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 20:02   #2421
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor inkognito3 Pregled postova
http://www.pohrani.com/?2Q/RX/1evYrx...-06-26-22-.png
Doogee Valencia na carini napokon.
Prije par mj mi je isto paket dosao malo skuplji pa sam otisao direkt na carinu kada mi je doslo pismo. Objasnio im da mi je hitno pa je sve bilo gotovo za 5 min
E, super.
Očekujemo iscrpni review, hrpu slika samog moba kao i one fotkane mobom
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 21:46   #2422
inkognito3
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
E, super.
Očekujemo iscrpni review, hrpu slika samog moba kao i one fotkane mobom
Samo da bude sve ok sa njim
Gledao i kako da se pojaca signal sa alufolijom(umetne se kod wifia i radi jace). Samo gledo kaj se odmah moze popraviti ak nes ne valja.

Srece imam kaj sam iz zga al treba i pismo doci a i stvarno kada vidis da im treba ni 5 min da sve izracunaju i da ti daju odmah, izivciras se ako dugo cekas bezpotrebno
inkognito3 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2014., 15:01   #2423
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Zanimljivo je kako je carina skužila tko šalje paket.
Ne znam za ostale ali na Banggood paketima nigdje ne piše da to šalje baš "banggood" već bude napisano fake ime i prezime i poštanski sandučić za povrat. Tako je makar na DE,SE, SG i po novo Švicarskom poštom.
http://prntscr.com/3xygqm
Danas sam poslao mail, nadam se da će do kraja ovog tjedna biti kod mene doma.
Iako su u zadnje vrijeme nešto sporiji na carini.
A čini se da se SG pošta usporila jer je trebalo 3 tjedna da dođe, a nekoć je trebalo 7 dana.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2014., 15:24   #2424
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Zasto cijelo vrijeme lazes, iako sam te ispravio par puta? Cir na zelucu cu dobit.
Par stranica prije govoris kako se sg post usporila jer ti je poslan paket 9.6. a na trackingu uredno pise 14.6. Onda opet nakon ttoga spominjes isti primjer, kao i sada.

evo tu:

Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Meni još nije stiglo pismo a nadao sam se da je kod mene tablet već sljedeći tjedan.
http://prntscr.com/3x0g23

Znaci urednih 12 dana, ilitiga 9 radnih dana, kakvih bozjih 3 tjenda? To sta na carini stoji 10+ dana i sta te banggood laze da ti je "poslao" paket, to nema veze sa sg post.

I kakve veze ima tko salje paket, zaboli njih briga kad vide da je uredaj nov i da se radi o necem sto vrijedi iznad 20 eura.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: prileee. 30.06.2014. u 15:31.
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2014., 15:52   #2425
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Naručio sam 6.6., poslan je 9.6 i tada sam dobio taj tracking. A sam tracking je proradio tek 14.6
Tako da od 9.6. kada sam dobio tracking do danas kada je došao na carinu je prošlo 3 tjedna.
Dan više manje nije bitan a SG nije toliko brz kao prije.
Prije par dana mi je paket poslan preko Švicarske pošte (RU*CH) i zanimljivo, njihov tracking predviđa i budućnost.
http://prntscr.com/3xyx26
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2014., 18:30   #2426
lumtu
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Zanimljivo je kako je carina skužila tko šalje paket.
Ne znam za ostale ali na Banggood paketima nigdje ne piše da to šalje baš "banggood" već bude napisano fake ime i prezime i poštanski sandučić za povrat. Tako je makar na DE,SE, SG i po novo Švicarskom poštom.
http://prntscr.com/3xygqm
Danas sam poslao mail, nadam se da će do kraja ovog tjedna biti kod mene doma.
Iako su u zadnje vrijeme nešto sporiji na carini.
A čini se da se SG pošta usporila jer je trebalo 3 tjedna da dođe, a nekoć je trebalo 7 dana.
To možeš zaboraviti, ja sam poslao invoice prošli utorak i ne očekujem ga prije srijede sudeći po informacijama sa drugih foruma koji su imali direktan kontakt sa zaposlenima u carini.
lumtu je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2014., 18:43   #2427
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Naručio sam 6.6., poslan je 9.6 i tada sam dobio taj tracking. A sam tracking je proradio tek 14.6
Tako da od 9.6. kada sam dobio tracking do danas kada je došao na carinu je prošlo 3 tjedna.
Dan više manje nije bitan a SG nije toliko brz kao prije.
Prije par dana mi je paket poslan preko Švicarske pošte (RU*CH) i zanimljivo, njihov tracking predviđa i budućnost.
http://prntscr.com/3xyx26
Brz je sg,ali je problem bio u neradnim danima u Njemackoj.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2014., 19:56   #2428
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Može pitanje jedno.. Mobitel mi je na carini, jel mi može prijatelj skupit mobitel direktno sa carine, ako mu dam sve papire? Pošto nisam iz zagreba pa da necekam previše.
Zahvaljujem
robik666 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2014., 19:59   #2429
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ne. Isključivo osoba čije je ime na paketu uz osobnu iskaznicu može pokupiti.
Često na pošti priajtelji, roditelji, sestre i slično dolaze tj. pokušaju doći po paket ali bezuspješno jer bez punomoći djelatnici pošte ne smiju dati paket.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2014., 20:07   #2430
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Ok, hvala
robik666 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na