Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.03.2014., 17:14   #331
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor tommyman1507 Pregled postova
koji si ti lik majko mila...pa logično da je malo " više ušparao" kada je i imao više goriva u bolidu
Kakve veze ima gorivo u bolidu ako je prisa AF mix? Znaci da je svojom voznjom dosao do viska, koji je moga iskoristit, svi imaju isto goriva.

Anyway za mi je ne samo cina kaznjavanja (pravila su jasna) nego ovo preseravanje s pravilima. Makni jebene eco motre i ostavi utrkivanje, kalkulacije s gorivom, livanjem i sl.
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Rekao je danas slovenac na slo2 kad je vettel odustao "verjetno su Ricciardov bolid dali Vettelu"
Da, isto se desilo i Hamiltonu, koje price...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 17:21   #332
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Kakve veze ima gorivo u bolidu ako je prisa AF mix? Znaci da je svojom voznjom dosao do viska, koji je moga iskoristit, svi imaju isto goriva.

Anyway za mi je ne samo cina kaznjavanja (pravila su jasna) nego ovo preseravanje s pravilima. Makni jebene eco motre i ostavi utrkivanje, kalkulacije s gorivom, livanjem i sl.

Da, isto se desilo i Hamiltonu, koje price...
Pevilo koje je prekrio glasi: Dozvoljen protok goriva je 100l/h,pošto utrke traju više od sat vremena njima je dozvoljeno da troše ušteđeno puno više(na utrci od 1.30.00, ti je 150l goriva).Znači imaju mogučnost štednje i punog gasa i to poprilično veliku, pa kad ti to nije dosta onda DQ
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 17:23   #333
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Ja sam vam davno rekao da je F1 krenula nizbrdo kad su odlucili srezati duhanske reklame. Prvo je pocelo s uvodjenjem jeftinijih i manje kvarljivih V8, pa su ih limitirali i godisnje su trosili oko 10 motora cini mi se. Sad se otislo jos dalje. Pa pogledajte samo jedan McLaren koji nema naslovnog sponzora, kao sto je imao prije.
Sa ovim V6 prdekalicama se otislo jos vise u ocaj, a i veliki lobiraju u guranju hibrida da pripreme teren za guranje takve tehnologije u cestovne pile. Prije svega Ferrari i Mercedes. Jebe se njih za utrkivanje. Ferrariju je lani po prihodima bila najuspjesnija godina u povijesto kompanije i to je to.

Formula 1 je samo jedan veliki prodajni izlog
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 17:52   #334
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Aski, pa da, više manje će ovo iz formula gurnuti u aute u manjem obliku. Pa već sada vrte reklame na TV-u za neki novi Renault autek kako ima neki k iz f1 i ima sistem stvaranja energije prilikom kočenja ili kako se već to naziva ( ja to znam kao KERS..) Sve u svemu, da, sra.nje

Baš mi je stari pizdio jutros kako više ni formulu ne može gledati kako treba, ne čuje niš i onda u pol svega samo makne kanal njie to to više, Bernie je to već mislim rekao jednom...
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 18:08   #335
Passat
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 26
Nije me posebno oduševio ovogodišnji Melbourne. Da nije bilo komada felge, SC ne bi uopće izašao. Rosberg od početka do kraja u vodstvu i uz Magnussena i Ricciarda vozač utrke.
Ova kontroverza s mjeračem protoka goriva samo dokazuje koliko u F1 ima politike. Službeni mjerači ne valjaju pa 'ajmo stavit svoje. Umjesto instantne diskvalifikacije, još ima prostora za dogovore, upozorenja, prijetnje...


Citiraj:
Autor aski Pregled postova
BTW, s gorivom se jedino progledalo kroz prste u Brazilu 2007. jer je ipak u pitanju bilo prvenstvo
Koliko se sjećam, radilo se o bolidima BMW-Saubera? Navodno su imali pothlađeno gorivo i na to se žalio McLaren
Passat je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 18:14   #336
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Navodno je problem u tome što je RB populjuvao FIA senzor i bez odobrenja ubacio svoj, to su im progledali kroz prste, a onda su im javili da troše više od dopuštenih 100kg/h i da smanje, a oni su to ignorirali i rezultat vidimo...


Uglavnom, ako netko troši 20kg/h to je njegovo pravo i s time će uštediti gorivo, ali kada odluči stisnuti gas ne smije prosječno trošiti više od 100kg/h pa makar tako vozili 5 minuta.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 18:30   #337
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Lupetate gluposti,jebeš zvuk, za dvije tri utrke bit će nam normalno čuti takav zvuk.Ovakvi bolidi nisu bili zadnjih 25g.Posljednji bolidi sa ovakvim omjerom snage i gripa su bili krajem 80-ih, kada su takođe bili V6 Turbo motori čak i manji od ovoga 1.5l.Znači nije ovo ništa novo i nije ništa sada izmišljeno nego prije 25g.A što se tiče zvuka prigušen je jer se ispušni plinovi više i bolje iskorištavaju sada nego prije 25g.I ovaj bolid je puno jači od prošlogodišnjih.Dosta je bilo onih tvornica GRIPA bez snage koje si mogao voziti zavezanih očiju i punim gasom kroz sve zavoje.Razmislite kada ste zadnji puta vidjeli spin zbog gasa u posljednjim sezonama(a da nije kvar bio u pitanju).Što se tiče goriva takva pravila važe u večini drugih klasa kao npr. LeMans, gdje takođe imaju limitirano gorivo pa je zanimljivije za gledati od F1 a večina niti ne zna za to pravilo.Sada će se vidjeti tko zna voziti a tko ovisi o gripu i elektronici.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 18:37   #338
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
A ogranicenje rpm na 15000 i ogranicen protok goriva nemaju veze sa zvukom?
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 18:40   #339
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Navodno je problem u tome što je RB populjuvao FIA senzor i bez odobrenja ubacio svoj, to su im progledali kroz prste, a onda su im javili da troše više od dopuštenih 100kg/h i da smanje, a oni su to ignorirali i rezultat vidimo...


Uglavnom, ako netko troši 20kg/h to je njegovo pravo i s time će uštediti gorivo, ali kada odluči stisnuti gas ne smije prosječno trošiti više od 100kg/h pa makar tako vozili 5 minuta.

Da, navodno su FIA senzori jako problematični (još od predsezonskih testiranja) te su ih ovaj vikend na RB vozilima mijenajli dvaput jer je FIA sama zaključila da prvi nije bio dobro kalibriran. Ovi iz RB su na to ugradili svoje senzore i vidjeli velika odstupanja i odlučili postupati prema svojim očitanjima, a ne FIA-inim kroz utrku. Nekamo mi se čini da je sve ovo patka od strane FIA-e, jer nema šanse da je RB namjerno riskirao čitavu utrku uz navodno nekoliko upozorenja FIA-e, jer sam siguran da sami zajedno sa svojom mjernom opremom bolje znaju kako im bolid funkcionira od bilo kakvih 3rd party senzora. Ovo što se njima desilo može se od sada događati svakome u sljedećih pola godine i izravno utjecati na tok prvenstva. Dovoljno je reći "naši senzori su u pravu, vaši nisu".
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 18:43   #340
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Pa naravno da ima i hrpa drugih stvari takođe,od materijala izrade do jedne ispušne cijevi ali bit F1 nije da lijepo zvuči nego da bude zanimljiva za gledanje.A ovdje oni koji prate F1 dvije godine trkeljaju o novo izmišljenim pravilima a nemaju pojma o povijest F1 i da je ovo povratak 25g. unazad kada su pravi vozači vozili prave bolide.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 19:28   #341
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Pa naravno da ima i hrpa drugih stvari takođe,od materijala izrade do jedne ispušne cijevi ali bit F1 nije da lijepo zvuči nego da bude zanimljiva za gledanje.A ovdje oni koji prate F1 dvije godine trkeljaju o novo izmišljenim pravilima a nemaju pojma o povijest F1 i da je ovo povratak 25g. unazad kada su pravi vozači vozili prave bolide.
Hoćeš reći da je i tada bilo regulirana potrošnja goriva po satu i da nisi smio nagaziti bolid do krajnjih granica?
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 19:43   #342
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Ne nije bilo potrošnje po satu ali je bilo limitirano gorivo(mislim na 150l) i imali su ograničenje na pritisku turbine(što ima sličan efekt), isto tako nisu imali niti 170 konja trenutne električne snage, niti su imali kontrolu Tubo Laga koja skoro potpuno neutralizira isti.Ali da je pravilo o potrošnji po satu glupo, glupo je.Isto tako ako se pokaže lošim da se ukinuti,ali sve u svemu ova promjena pravila je po meni napredak u F1.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 19:51   #343
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
slažem se sa partwishom.
Sve je to ok što oni žele da se u F1 testiraju nove tehnologije itd. ali jednostavno su zalutali u krivi smjer. Kada bi se ukinulo ograničenje protoka goriva i vratilo nadoljevanje goriva, tada bi ta silna učinkovitost motora došla do pravog izražaja, netko bi recimo mogao dulje netko kraće stintove radit zbog goriva(ali barem bi se skoro stalno vozilo bez pažnje na potrošnju), pa onda kombinacija s gumama itd. Po meni je ogroman minus to ograničenje količine i protoka goriva, oduzimaju utrkivanje u utrkama kada većina mora štedjeti gorivo. Kome je to zanimljivo?

btw. Baja hvala na Ustreamu, prava je stvar
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 20:04   #344
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Pevilo koje je prekrio glasi: Dozvoljen protok goriva je 100l/h,pošto utrke traju više od sat vremena njima je dozvoljeno da troše ušteđeno puno više(na utrci od 1.30.00, ti je 150l goriva).Znači imaju mogučnost štednje i punog gasa i to poprilično veliku, pa kad ti to nije dosta onda DQ
Brate nisan siguran da si u pravu, kasnije cu pogledat pravila. Ne radi se o average 100l/h, nego peak, stisni gas i nema priko 100. Mogli bi komodno napravit onda overboost, i kad se triba obranit vuci koliko triba, kasnije opet stednja... I nema veze koliko utrka traje, osnova novog sustava je ERS. Ako isti prdne nema te, a to je ono di se oni igraju i glume majmune. KERS je bio ako ispadne imas cca 80 ks po krugu manje (~6s), a tu je ERS sve, jer koci, puni turbinu, i naravno nemas jebenog goriva.
Citiraj:
Autor Speedbreaker Pregled postova
btw. Baja hvala na Ustreamu, prava je stvar
Bijaše dobar dok ga nisu ukinili, i to me svaki put jebe. Je li može neko (nekako) složit BiTorrent Stream iz vanka da nismo ovisni o ustreamu i sranjima? Ili bar da imaju neki private kanali na usteamu, jer stvarno kvaliteta slike i komentara je na razini (BBC iPlayer je SD). ~6Mbita kod mene vuče prilikom streama pa san ja zadovoljan dobivenim
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 20:06   #345
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Štednja goriva je besmislena, ali o tome smo već razjasnili gore.

Ali samo nadolijevanje goriva tijekom utrke je i onako obilježilo novije razdoblje F1 ('93-'09), a znamo da je bilo dosta sranja u utrci od silne brzine tko će prije natočiti. Pa i