Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.06.2010., 22:28   #1051
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470


Sve valja ali stekaju torenti ,steka skype, steka jutub, promjenim lozinku nitko nije spojen i dzaba ... koji im je k...
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2010., 02:10   #1052
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Taman razmisljam da uzmem 3D paket i procitam tonu postova sa ovakvim zaljenjem

Zivite li u neboderima sa puno korisnika b.neta/gusto naseljenom kvartu ili to nema nikakve veze sa ovim problemima ?
Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2010., 22:57   #1053
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor St-M Pregled postova
Taman razmisljam da uzmem 3D paket i procitam tonu postova sa ovakvim zaljenjem

Zivite li u neboderima sa puno korisnika b.neta/gusto naseljenom kvartu ili to nema nikakve veze sa ovim problemima ?
hm neznam ocito je to do toga kaj su povecali brzine kod moga brata u posve novoj zgradi stara 1.5godinu potpisao ugovor za 2D paket net+tel jos u 11mj., i svako malo zeza tel. tj. svaki mj. jedanput prek cijelog dana neradi koji puta i net da bi drugi dan odijednom proradio, a da nije nazvo sluzbu za korisnike
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2010., 08:48   #1054
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
hm neznam ocito je to do toga kaj su povecali brzine kod moga brata u posve novoj zgradi stara 1.5godinu potpisao ugovor za 2D paket net+tel jos u 11mj., i svako malo zeza tel. tj. svaki mj. jedanput prek cijelog dana neradi koji puta i net da bi drugi dan odijednom proradio, a da nije nazvo sluzbu za korisnike
I kakve veze ima to što nije zvao službu za korisnike, očito da je bila neka greška ili nešto drugo za što su znali da je problem.

Ja jučer došo kuč i neradi mi net ionako ruter kaže da je spojen, i ja resetiram ruter i proradi net bez da sam zvao službu za korisnike.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2010., 11:39   #1055
KiLLa SwAg
Swagged Up
Moj komp
 
KiLLa SwAg's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Split
Postovi: 49
Ja imam inače 3d paket i problemi sa internetom su mi počli kad sam dobio bezicni modem a u isto vrijeme su povecali brzine. Tako kad upalim pc treba sacekat dosta vremena da internet proradi i cesto brzina pada na 0 tako da sve steka. Dok u torrentima brzina probija granice i skida 1mb po sekundi.
Tko god misli prijeć na B.net ne namjervam ga sprječit jer je to firma na koju nisam nikad imao niti riječ prigovora, jedni eto ti problemi od nedavno ali smatram da ce se rjesit.
KiLLa SwAg je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2010., 16:52   #1056
black4mation
Premium
Moj komp
 
black4mation's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 38
bnet

Ovako to danas izgleda u Osijeku popodne


Bnet očito ima problema na mjestima gdje imaju velik broj korisnika.
Prije nekih godinu dana kada je krenula cijela ova fama sa digitalnom tv, 2 mjeseca sam čekao da se se sredi ping premda je brzina gotovo svakog dana bila i više nego što je paket nudio ,ali je štekanje i igranje bilo gotovo nemoguće. E sad da li nakon ovog zadnjeg dizanja brzina još uvijek sredjuju parametre za mrežu, što rade....nemam blage veze, znam evo da je prije 5-6 dana net štekao u vražju mater. Ali po svemu sudeći na nekim mjestima imaju užasnu zagušenost. Mogli bi fino zarađene novce uložit u infrastrukturu pa nam ponudit optiku do kuće i povećat propusnost
black4mation je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2010., 19:55   #1057
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Da evo danas banana sa netom, download je shit a isto tako i ping. Kod mene je bar bilo sve 5 do ovog zadnjeg dizanja brzine... nadam se da ce rijesiti to.
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 13:31   #1058
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ja srecom nisam ima problema s torrentima, dok su Youtube i surfanje opcenito, ponekad znali zastekat (uz iskljucen bittorent naravno), i sve to tijekom ove akcije "dajmo im svima 8 Mbit" kroz ovih mjesec dana
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 14:01   #1059
amilo1538
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Solin
Postovi: 44
Meni ništa ne šteka, isto živim u zgradi sa masu korisnika. Download torrenta mi bude i do 1 MB/s, ovisno o seederima, a upload oko 100 kb/s. Ni youtube također ne šteka.
amilo1538 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2010., 20:33   #1060
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Kako Bnet uz 3D Carnet pakete nudi jedino žićni modem za 300kn iz nekog razloga (navodno tehnički razlozi, iako se uz "običan" 3D paket može odmah uzeti i WLAN modem) trebao bi mi neki prijedlog WLAN routera koji bi radio s time.

Kako sam vidio na stranici, čini se da se modem (žićni) i router samo spoje kablom i router se konfigurira za PPTP. Jel to to?

Oni na svojoj stranici imaju uputstva za spajanje routera Linksys WRT-54GC, Canyon CN-WF514 (i D-Link DI-604), ali morao bi prema tome ići bilo koji wlan router pošto oni prodaju "svog" za 420 kuna, a ima masu jeftinijih po dućanima, pa ako netko ima to tako složeno samo da mi potvrdi da to radi thx
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 09:17   #1061
bas
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Meni net radi dobro, jedino ponekad zajebava youtube. Ali mi se to nekak cini da je do youtuba i razlicitih servera na kojima je video pohranjen.
Primijetio sam da neke otvara dobro, a neke tak sporo da je za popizdit.

Ne znam kako vecina, ali ja imam bnetow wifi Thomson TWG850 Router i kad sam koristio wifi spajanje na net onda je net stalno stucao. Zovem korisnicku sluzbu i kazu ma racunalo vam predaleko od routera, ima previse zidova. Reko wtf komp u drugoj sobi i jedan zid izmedju. Promijenio dve wifi kartice i onda mi dopizdilo pa sam kupio Linksys wrt610n router, piknuo ga u shrotnetov router i da vidis wifija ne samo po cijelom stanu nego po cijelom ulazu (zgrada 3 kata) i jos mi i do parkinga di mi je auto dopire.

Uglavnom kaj sam htio reci je ovo
ako uzimate bnet (shrotnet) onda uzmite onaj najjeftiniji zicani modem u njihovom paketu i u njega piknite svoj wifi router ili stagod.
bas je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 15:27   #1062
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Ljudi, trebam pomoć. Zanima me dali Bnet šalje digitalni signal preko kabelske? U zadnje vrijeme mi je jako loša slika jer su stari kablovi a i još su dva tv-a spojena preko splittera pa me zanima dali ima šanse da primim digitalni signal od njih. TV je panasonic 42x10 i ima mpeg2 tuner. Probo sam searchat programe na auto ali ne nade nista digitalno (možda ja ne znam kako da tražim)...
Znači koristi se obična bnet kabelska (nema neta ni telefona jer nije dostupno još)...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 15:29   #1063
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Krivi topic. Ovo je DVB-T.

Anyway, nemam bnet, ali zar je tak teško nazvat i pitat. Tak i onak ćeš to morati ako dobiješ pozitivan odgovor. (iako mi za digitaliju smrdi ako ne nude net)
  Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 16:13   #1064
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Cool

Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Ljudi, trebam pomoć. Zanima me dali Bnet šalje digitalni signal preko kabelske? U zadnje vrijeme mi je jako loša slika jer su stari kablovi a i još su dva tv-a spojena preko splittera pa me zanima dali ima šanse da primim digitalni signal od njih. TV je panasonic 42x10 i ima mpeg2 tuner. Probo sam searchat programe na auto ali ne nade nista digitalno (možda ja ne znam kako da tražim)...
Znači koristi se obična bnet kabelska (nema neta ni telefona jer nije dostupno još)...
Obična kabelska (analogna usluga sa oko 40 programa) ima i 4 nacionalna digitalna kanala. HTV 1, HTV 2, NOVA, RTL se preko tih kablova šalju u mpeg2 kvaliteti i trebao bi ih moći primati normalno bez da imaš uslugu digitalne TV od samog B.net-a.
Ja priključim običan dvb-t prijemnik od 150 kn i lovi te kanale kao iz zraka.
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 20:27   #1065
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Ma problem ih je zvat jer na neku foru (njihova greska valjda) su prestali slat uplatnice pred dosta godina, tak da vec dugo gledamo osnovni paket za dzaba...da placam TV vec bi im se i zalio na kvalitetu analognog
Nego, kako da ja nadem ta 4 digitalna?
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 11:18   #1066
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Kod mene bez DVB-C receivera nema digitalne, samo analogno... DVB-T je radio jedno kratko vrijeme pa su isključili.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 11:55   #1067
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Ma problem ih je zvat jer na neku foru (njihova greska valjda) su prestali slat uplatnice pred dosta godina, tak da vec dugo gledamo osnovni paket za dzaba...da placam TV vec bi im se i zalio na kvalitetu analognog
Nego, kako da ja nadem ta 4 digitalna?
Običan DVB-T receiver spojiš na kabel od b.net-a i odeš na search

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Kod mene bez DVB-C receivera nema digitalne, samo analogno... DVB-T je radio jedno kratko vrijeme pa su isključili.
Kod mene ima
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 20:19   #1068
Zeky
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2
Ima li netko iskustva sa ovim w-lan modemima od b-neta?
Rekli su mi u bnetu da imaju u ponudi cisco epc2425 i neki thomson, zanima me isplati li se to uzeti, ili je bolja solucija uzeti odvojeno wlan router i spojiti na "obični" bnetov modem?
Znači zanima me kakvi su ti bežični modemi sa switchem, pa ako ih netko ima neka podijeli iskustva?
Zeky je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 00:46   #1069
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Citiraj:
Autor Zeky Pregled postova
Ima li netko iskustva sa ovim w-lan modemima od b-neta?
Rekli su mi u bnetu da imaju u ponudi cisco epc2425 i neki thomson, zanima me isplati li se to uzeti, ili je bolja solucija uzeti odvojeno wlan router i spojiti na "obični" bnetov modem?
Znači zanima me kakvi su ti bežični modemi sa switchem, pa ako ih netko ima neka podijeli iskustva?
Ovisi o tome koliko napredne opcije ti trebaju. Ako misliš samo na net sa više kompova i eventualno neki port forwarding i firewall onda ti je bežični modem/router od b.net-a sasvim dovoljan i dobro će ti to odraditi, pogotovo ovi novi modeli.
Ako ti treba nešto naprednije onda ti je bolji izbor kupiti neki (skuplji, ne nešto za 300-400 kn jer je to isto kao i b.net-ov) zasebni router.

__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 15:29   #1070
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor gnjepar Pregled postova
Ovisi o tome koliko napredne opcije ti trebaju. Ako misliš samo na net sa više kompova i eventualno neki port forwarding i firewall onda ti je bežični modem/router od b.net-a sasvim dovoljan i dobro će ti to odraditi, pogotovo ovi novi modeli.
Ako ti treba nešto naprednije onda ti je bolji izbor kupiti neki (skuplji, ne nešto za 300-400 kn jer je to isto kao i b.net-ov) zasebni router.

Potpis na ovo. Kolko god bi voljeli svi što jeftinije proć sa neznam kojim idejama, pizdarije tipa modificiranje firmware-a na st780wl-ima su idiotarije koje su rezervirane za ljude koji ipak malo više razumiju CLI i telnet.


kao jedan od idiota koji se voli zabavljat time, mogu reć da su performanse očaj. Da, radi. Ne, ne radi preveć dobro.


na kraju sam odjebo sve kupovne routere i sam si složio varijantu koja radi ko bubica. kupio compactflash na ide adapter, 4GB cf karticu, digao gore najnoviju IPCop router/firewall distru i radi ko bog.





QoS koji radiš kak treba, tebi se klanjam ja.
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 19:45   #1071
Zeky
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2
Hvala na odgovorima

Meni netreba sad neka napredna tehnika, nego jednostavno modem, da mogu uštekat 2 kompjutera u switch, i laptop, pocket pc preko wlana, da sve radi normalno, da ne zeza previše.
Znači koliko vidim po vašim odgovorima ti modemi su za tu namjenu skroz dovoljni
Koji je od ta 2 bolji, da pitam da mi daju tog, meni Cisco ulijeva nekako više povjerenja?
Zeky je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2010., 13:29   #1072
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
thompsoni su bolji. osjetno. kao čisti cable modem/voip baza su dobre atlante, al na router atlante se p.....m
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2010., 21:53   #1073
black4mation
Premium
Moj komp
 
black4mation's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 38
torrenti

Jel se nekome možda još dešava da prilikom skidanja torrenta (kada torrent povuče max brzinu) sve stane na na 10-20 sekundi. Torrent se neskida, msn, i ostali programi vezani za net se pogase, i onda opet sve krene normalno...Nesjećam se da se to prije dešavalo u toj mjeri. Sada svaki put kada krenem nešto skidat kao da veza puca.
black4mation je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2010., 22:00   #1074
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor black4mation Pregled postova
Jel se nekome možda još dešava da prilikom skidanja torrenta (kada torrent povuče max brzinu) sve stane na na 10-20 sekundi. Torrent se neskida, msn, i ostali programi vezani za net se pogase, i onda opet sve krene normalno...Nesjećam se da se to prije dešavalo u toj mjeri. Sada svaki put kada krenem nešto skidat kao da veza puca.
Ne
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2010., 18:08   #1075
iko222
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Zanimaju me iskustva s Bnet-om a posebno ako netko ima optički net. Uzeo bi 1play2 optički net za 100 kuna pa me zanimaju iskustva.
iko222 je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2010., 18:33   #1076
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Citiraj:
Autor iko222 Pregled postova
Zanimaju me iskustva s Bnet-om a posebno ako netko ima optički net. Uzeo bi 1play2 optički net za 100 kuna pa me zanimaju iskustva.
Fulao si temu, B.net nema FTH (trenutno).
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2010., 17:57   #1077
iko222
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Citiraj:
Autor gnjepar Pregled postova
Fulao si temu, B.net nema FTH (trenutno).
Da zejebunio sam se. Riječ je o bTnet-u

http://www.btnet.hr/1-play.aspx
iko222 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 04:05   #1078
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor iko222 Pregled postova
Da zejebunio sam se. Riječ je o bTnet-u

http://www.btnet.hr/1-play.aspx
imaš thread niže kolega.
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2010., 20:25   #1079
filippm
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zg
Postovi: 43
Pozdrav ljudi. evo uzeo bi bnet u stanu u zagrebu. Stan je na Borovju, bnet ima povucene vodove po zgradi, uzeo bi 3D paket, pa me zaminaju vaša iskustva, mišljenja i dal da uzimam nekog drugog providera? Koja je razlika između kabelske i digitalne televizije? Dal se placa samo pretplata mjesecna ili i najami wlan routera?

hvala
filippm je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2010., 20:59   #1080
Sturmer
Registered User
Moj komp
 
Sturmer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Čitam i ne vjerujem...od kad sam prije 2 godine rekao Hitler telekomu FUCK OFF! Samo smješak na licu imam, nikakvih problema sa torrentima, nikakvih problema sa jubitujom NIČIM! 2 puta je nestalo signala za sad, jednom oko Božića odmah prve godine , te sam dobio refound od kakvih 50 kn i ispriku , i drugi puta nakon grmljavine na kojih cca 24 sata. A o tome da oprema koju Bnet daje , a koju hitler telekom daje je neusporedivo.... Tcom - THOMPSON BULŠITH & KASDA BROTHERS dok, Bnet daje više manje kvalitetniju Cisco opremu..... Istina da živim u zgradi sa malo stanova, no stvarno NIKAKVIH problema , od mene samo i jedino pohvale! (Čak su i brzi što se kvarova tiće)

PS. Vlasnika sam 3d paketa sa ojaćanim tevejom i brzinom interpleta....
Sturmer je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na