Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.11.2008., 19:01   #991
Bokygs
Premium
Moj komp
 
Bokygs's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb/Gospic
Postovi: 105
Pa zar nije 12 cm dovoljan?
E dal se taj tvoj od 14 cm vent vrti na max okretajima i 12v ili?
Bokygs je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2008., 19:47   #992
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
Ma dovoljan je ali je se 14 cm vrti na manje okretaja pa je time i tisi,a vec kad kupujes 12cm za 80kn onda bolje uzmi 14cm za 70kn
Majo je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2008., 20:21   #993
Bokygs
Premium
Moj komp
 
Bokygs's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb/Gospic
Postovi: 105
E hebiga sad mi dođe dilema,

Accelero s1 + 140mm vent
ili
Coolink GFX Chilla VGA hladnjak
http://www.hardveraj.hr/shop/product...roducts_id/906

Razlika je + - 6kn...

Nekako više naginjem Acceleru,ali ipak tražim vaš savjet
Bokygs je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2008., 20:31   #994
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Čila zemi, ide na sve moguće grafe tak da ti ostane kada grafu promjeniš. A i accelero je trenutno out , ak ne bu valjao...barem možemo Vucu okrivit da širi dezinformacije.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2008., 20:39   #995
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Ja bih uzeo GFX-a, gdje god sam čitao radi vrlo dobre rezultate a uzima manje mjesta nego S1, da već nemam S1 uzeo bih sigurno njega, čak sam ga i naručio bio ali Darko iz hardveraja ga je malo prerano stavio u prodaju pa ga nije bilo dugo vremena, planirao sam da mi hladi gornju karticu iz cf-a, dok je njemu stigao, ja već odustao od cf-a.
Ako ikada budem trebao još jedan gpu cooler GFX-a uzimam sigurno.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2008., 21:55   #996
Bokygs
Premium
Moj komp
 
Bokygs's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb/Gospic
Postovi: 105
Što je taj GFX toliko dobar,da je čak bolji od accelera(koji je bio na glasu kao najbolji hladnjak današnjice za grafe,ha?)onda ću vjerovatno njega uzeti...
A vidio sam da se malo čuju ventovi na 2000rpm,a ipak kad već dajem pare htio bi da bude što tiši,a i nekako sam malo skeptičan jer većina ima accelero i svi su prezadovoljni...nekako mi ulijeva nadu što je već dobro provjeren...a i ima dužu garanciju
A za te iste pare ima ovo http://www.hardveraj.hr/shop/product...roducts_id/847 ,jel to isto ko ac s1 samo s ventovima njihovima ili...?
Bokygs je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2008., 23:31   #997
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Accelero je bolji, ali sa par zadnjih namontiranih na 4870 i turbo modulima nisam bio nikako zadovoljan sa temperaturama, pogotovo temperature PWM-a. Teško da sam nešta krivo radio, ali temp. od oko 100°C su bile koma.

Sad već duže vrijeme nisam imao GFX za namontirati, šteta, jer hladnjak je odličan.
Twin turbo je isti accelero, eventualno malo bolje temp. možeš imati jer su ventovi zatvoreni sa više strana (nego kod turbo modula npr.).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2008., 00:01   #998
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Vuco,koja komponenta ti je dosegla 100 celzića pod S1?
Kako si stavljao,tj. jel' možeš biti malo precizniji?
thx!

edit:evo moja toplija (dvije su unutra),ova druga je za oko 5 celz. hladnija.(idle,naravno )


...a niti jedna nema aktivni cooler na sebi
"samo" zračni tunel sa 140+2x92cm

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 08.11.2008. u 00:13.
  Reply With Quote
Staro 08.11.2008., 00:36   #999
Bokygs
Premium
Moj komp
 
Bokygs's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb/Gospic
Postovi: 105
Ma,ko ga hebe,ići ću na kombinaciju Accelera S1 i 140mm venta(http://www.hardveraj.hr/shop/product...roducts_id/236) jer je to provjerena i dobra kombinacija-nekako ipak vuče na twin turbo,ali ipak idem na ono što je provjereno i sigurno
Ako nešto ne bude u redu,vraćam nazad u hardveraj,jer ću kod njih kupovati i oni će mi to montirati na grafu.Samo jedno pitanje,dal trebam kupovati "pasivce" za memoriju ili će poslužiti oni koji se dobiju s Accelerom?

P.S.Hoće li hladnjak i vent uspjeti stati u Rebel 9 value pošto on na bočnoj stranici ima 25 cm vent?
Bokygs je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2008., 00:46   #1000
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
A da pokušaš samo sa tim bočnim 25cm ventom?(+ S1,naravno)
Ova kombinacija 14-ica + 25 na boku,zvuči kao dosta vrtloženja i "poništavanja" zračnih struja...osim toga,možda bude dovoljno dobro kako sam ti predložio gore,a ako ne,uvijek možeš vent (taj od 14) dokupiti naknadno,jel'...
Btw,ja držim pasivce od acc. na memi,ali sve ovisi:ako montaš vent na grafu,i nisu ti toliko nužni(ja nemam takav "setup" pa sam ih,stoga,nalijepio gore).
  Reply With Quote
Staro 08.11.2008., 00:54   #1001
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Taj bočni vent mu neće skoro ništa pomoći jer ne puše uzdužno po rebrima nego poprečno udara u prvo rebro i to je to, treba dobrano premjerit dali će uopće stati unutra pokraj ventilatora, jer meni je na knap na mome antecu900 s tim što ja uopće nemam bočni vent jer mi nebi stao, i ovako mi fali svega par milimetara da mi ne dodirne bočnu stranicu od kućišta...
Ako ne stane,mislim da je GFX i manji dimenzijama pa bi on morao ići unutra...
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2008., 01:08   #1002
Bokygs
Premium
Moj komp
 
Bokygs's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb/Gospic
Postovi: 105
Ajme same komplikacije!
Po ovima mjerama nemože stat accelero,ali može GFX
Accelero-dimenzije: 138(D) x 215(Š) x 33(V) mm
Kućište-dimenzije: 200 x 435 x 486 mm (WxHxD)-w=širina,h=visina,d=dubina,zar ne?
GFX-dimenzije: 115(D) x 161(Š) x 30(V) mm sa ventilatorima

Ništa onda ću uzet grafu sa drugačijim hlađenjem(GFX jer mi praktički ništa drugo ne preostaje),jer mi se kućište za 338 kn čini odlična ponuda...

@Vuco,pošto si imao iskustva sa GFX-om jel dobra termalna pasta i pasivci što se dobiju s coolerom ili se treba kupovati novo/dodatno?

Zadnje izmijenjeno od: Bokygs. 08.11.2008. u 01:41.
Bokygs je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2008., 02:01   #1003
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Vuco,koja komponenta ti je dosegla 100 celzića pod S1?
Kako si stavljao,tj. jel' možeš biti malo precizniji?
VDDC temperature, bile su nakon par min. Furmarka oko 95-98°C (to su temperature sa jednim 120mm na 1000rpm-a). Sa turbo modulom su temperature bile preko 100-tke (s time da sam jedan turbo modul stavio namjerno iznad pasivaca od VRM-ova), isto Furmark (postavke imaš na slici).



Ti si dao temp. u idle-u, a vidim da su kod mene u idle-u za oko 5°C više za VDCC, a ostalo sve niže. Kako sam stavljao ? Pasivci na memoriji normalno, pasivci na VRM-ovima, onim manjim crnim što se griju previše. Luxx_zg je dobro napisao gdje se šta grije (i koliko) na 48x0 karticama.

Citiraj:
Autor Bokygs
@Vuco,pošto si imao iskustva sa GFX-om jel dobra termalna pasta i pasivci što se dobiju s coolerom ili se treba kupovati novo/dodatno?
Termalna pasta je dobra, kao i svaka druga tvornička. Bez brige, za pastu se trebaš najmanje brinuti . Pasivci isti kao i kod Accelera, mislim, drugačijeg su oblika i visine, ali ljepilo je isto. Kad skineš stock hladnjak, očistiš sa alkoholom memoriju i VRM-ove, pređeš gumicom preko njih (samo prebriši malo, nemoj da ti komadine gumice ostaju gore) i onda će ti pasivci puno bolje primiti. Ne trebaš kupovati dodatno ništa.

I da, čisto sumnjam da ti AC S1 ne bih stao u kućište. Nekaj si sprčkao po dimenzijama, ne može hladnjak sam po sebi biti veći od širine kućišta. Mislim da si zamijenio mjesta 138 i 215 kod dimenzija AC-a. Definitivno je duži nego što je širi

Velim, ako kupiš Sapphire 4850 (a od nedavno i 4870), oni imaju odlično riješen stock hladnjak (pogotovo 4870 koliko sam uspio vidjeti), kako za jezgru tako i za VRM (mehanički pričvršćen) i ja ga osobno ne bih mijenjao. Imaš regulaciju ventilatora (bilo preko CCC-a bilo preko nekog drugog načina). Na 4850 čak po defoltu dolazi memorija bez heatsinkova ikakvih gore, što znači da čak možda ne trebaš niti ljepiti nikakve pasivce gore (ostaviš si ih za neku drugu grafu, jer jednom kad pasivce iskoristiš, ode ono ljepilo i onda se sljedeći puta snalazi kako možeš).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2008., 10:20   #1004
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Evo jedan solidan test di se također može vidjeti kvaliteta GFXa.

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 08.11.2008. u 11:24. Razlog: problem sa linkom
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2008., 10:43   #1005
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
[QUOTE=Vuco;1186664]VDDC temperature, bile su nakon par min. Furmarka oko 95-98°C (to su temperature sa jednim 120mm na 1000rpm-a). Sa turbo modulom su temperature bile preko 100-tke (s time da sam jedan turbo modul stavio namjerno iznad pasivaca od VRM-ova), isto Furmark (postavke imaš na slici).



Ti si dao temp. u idle-u, a vidim da su kod mene u idle-u za oko 5°C više za VDCC, a ostalo sve niže. Kako sam stavljao ? Pasivci na memoriji normalno, pasivci na VRM-ovima, onim manjim crnim što se griju previše. Luxx_zg je dobro napisao gdje se šta grije (i koliko) na 48x0 karticama.
/QUOTE]
Hvala na iscrpnome odgovoru.Znam koje su kritične temp.na 4x00,samo me zanimalo gdje (i koje) pasivce si stavljao;ostalo je bilo jasno.
Da,to Zlo(Furmark) nisam vrtio,ali sada-hoću,baš me zanima šta ću dobiti...
Kod mene je sobna stalno 25-26C,ono mi je toplija kartica,kao što sam naveo,no staviti ću i SS od hladnije,te obje u load-u.Kućište-zatvoreno
Ne očekujem puno,ipak je ovo crossfire setup,ali čak i uz Furmark,100-tka bi me bacila u depresiju

@Bokygs:Stane ti,naravno-zamijenio si dužinu sa širimom S1

Javim se sa SS-ovima.

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 08.11.2008. u 11:51.
  Reply With Quote
Staro 08.11.2008., 11:16   #1006
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Bokygs, ako i stane, bit će jako blizu. Evo kako je kod mene sa spužvom...



Spužva je debljine od 8 do 16 mm, a Acceleru sam skinuo onu ukrasnu plastiku.

Ako uzmeš rev.2, ona se može cca 5 mm pomicati u dubinu pa te to možda spasi.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2008., 11:30   #1007
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Evo,u depresiji sam


Furmark...taj bi i vraga iz Pakla vrućinom otjerao

A evo,očito i ne radi sa crossfire-om(optereti samo jednu grafu).
  Reply With Quote
Staro 08.11.2008., 11:33   #1008
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
na kolko furmark zagrije grafu pod stock coolerom?
domis je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2008., 11:41   #1009
Bokygs
Premium
Moj komp
 
Bokygs's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb/Gospic
Postovi: 105
@Domy,našao sam jednoga člana koji ima accelero s1(ali na hd4670) i rebel9 value i posalo mu PM,pa čekam njegov odgovor,ali bojim se da neće ili da će jedva stati
Bokygs je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2008., 13:32   #1010
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Evo,u depresiji sam


Furmark...taj bi i vraga iz Pakla vrućinom otjerao

A evo,očito i ne radi sa crossfire-om(optereti samo jednu grafu).
If you want crossfire to work in Furmark, you need to rename the FurMark.exe to something with a crossfire profile in the drivers. Try renaming FurMark.exe to ETQW.exe
Before doing this I was getting a score of 4400. After the rename I got around 8500. (this was with 2 HD4850s at stock)


Kaže neki lik sa foruma. A inače je i bez toga dobro rename-at exe od Furmarka, jer mislim da je 8.8 Catalyst varao na Furmarku, nije grafa radila na 100% jer se kao pregrijavala (što barem kod mene nije bila istina).
Citiraj:
Autor d'beast Pregled postova
na kolko furmark zagrije grafu pod stock coolerom?
Slične temperature kao gore od windfuckera sa S1 bez venta.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2008., 15:13   #1011
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
onda ne kuzim cemu briga...pa s1 je napravljen da hladi pasivno a ne bolje od stocka
domis je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2008., 17:19