Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.08.2008., 22:55   #541
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
za tebe je očito LCDPlazma,ugl uzmi Plazmu,može i FULL HD i stavi zastore preko dana i sve 5
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 23:07   #542
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
samo da se ubacim; po ovome kako opisujete da se plazma ne vidi dobro u osvijetljenoj prostoriji ispada kao da je slika negledljiva. malčice pretjerujete.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 23:15   #543
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
samo da se ubacim; po ovome kako opisujete da se plazma ne vidi dobro u osvijetljenoj prostoriji ispada kao da je slika negledljiva. malčice pretjerujete.
to si u pravu,samo ne pretjerujemo mi već proćitaš negdje i zapamtiš, a možda je na nekoj bez veze str dobila takvu kritiku a neme veze sa logkom i istinom.ja ono što sam vidio preko dana u dućanima nemam nikakvih zamjerki ili da sam neki nedostatatk uoćio.
normalno da će ti biti odlićna i preko dana,ne zamaraj se time već uzmi neku dobru i bićeš prezadovoljan.baš sam bio u king krosu u tehnomaxu,imaju te odlićne plazme od panasonica,otiđi pa pogledaj.

pozdrav
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 23:22   #544
sirupdzija
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: dasasdasda
Postovi: 161
ne mogu nemam vremena.
jel može preporuka plazme po veličini ekrana od 22-23 inča?
pandan ovom lcd-u gorepreporučenom samsung t220hd
sirupdzija je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 23:37   #545
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
nema tko malih plazmi
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 23:52   #546
sirupdzija
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: dasasdasda
Postovi: 161
a koje su najmanje i jesu li šrot?
sirupdzija je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 00:15   #547
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
haahhahaha
Kupis oba i stavis jedan pored drugoga

Pa uvjek imas prioritete, stvar je da sad imas na trzistu i 1080p plazme koje nude jednaku ostrinu i kvalitetu kad su u pitanju igre
i konekcija sa PC-em.
Dakle uzmi 1080p plazmu, tipa Panasonic PY8(0) sa 24 podrskom i 100Hz, kod Samsunga to je P96 model, Pionner je bezobrazno skup tako da ga i ne volim spominjati.

Dakle ako razmislis malo, sa 1080p panelima 24p podrskom i true 100Hz 2008 plasma modeli su se poravnali sa LCD-ima na polju igara i PC konekcije, dok sa druge strane LCD tehnologija ima veoma male pomake u ispravljanju svojih nedostataka kad su u pitanju prikazivanje sjena, boja i brzine.
Meni nikad nisu bili jasni recezenti koji daju prednost LCD-u nad plasmom kad su u pitanju igre jer je odziv kod plazme ~0, pa sad kad su na trzistu i 1080p plasme ne vidim vise u cemu je i jedna prednost LCD-a, i jedna i jedina.
Sa druge strane plasme su i jeftinije i nude za istu lovu vecu dijagonalu, pa po meni uvjek je izbor ne da li ce se uzimati plasma ili LCD vec koju dijagonala ti treba.
Ako uzimas do 22,24, 26, 32" kupuje se LCD htio ne htio jer plasmi od 32" i manjih nema, od 37" pa na dalje plasma.
Uvjek ce biti pristasa LCD-a ali po meni dok OLED ne izadje i ne dokaze se plasma all the way.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 01:09   #548
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor sirupdzija Pregled postova
a koje su najmanje i jesu li šrot?
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Ako uzimas do 22,24, 26, 32" kupuje se LCD htio ne htio jer plasmi od 32" i manjih nema
Ima jedna


http://www.links.hr/index.php?option...kl=464.900.001

E sad, ako se neće spajat na pc nego isključivo gledat tv ovo bi trebala biti dobra plazma za analogni signal ?
A kako će ona prikazivati neki full HD i kakva će to biti slika ?
I nije nešto skup, da ga je iz fore uzet pa nemože valjda taj LG biti toliko loš ?

Evo malo sam istraživao, 32PC5 je zapravo ta serija televizora samo što za svaki dio svjeta je na kraju drugačija oznaka..
Vijest
Specifikacije

@Nani, šta ti misliš o ovom tv ?

Zadnje izmijenjeno od: stuc. 22.08.2008. u 02:42.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 02:50   #549
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
iskreno nikad ga vidio nisam
Ono sto mi prvi upada u oci je rezolucija koja nije ni HD ready dakle ima samo 480p, nebitno sto moze primiti i 720p i 1080i signal(1080p ne moze), u sustini ovo je EDTV i isplatnije je uzeti 720p LCD nego ovu plasmu pa i da je 2000kn samo.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 03:42   #550
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Ali kod nas i DVB-T emitira u 720x576 rezi, ne mogu sad tvrdit 100% ali logički se zaključuje da ta slika nemože nikako biti bolja na bilo kojem Lcd-u ili Plazmi sa većom rezom ??
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 08:41   #551
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
samo da se ubacim; po ovome kako opisujete da se plazma ne vidi dobro u osvijetljenoj prostoriji ispada kao da je slika negledljiva. malčice pretjerujete.
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
to si u pravu,samo ne pretjerujemo mi već proćitaš negdje i zapamtiš, a možda je na nekoj bez veze str dobila takvu kritiku a neme veze sa logkom i istinom.ja ono što sam vidio preko dana u dućanima nemam nikakvih zamjerki ili da sam neki nedostatatk uoćio.
normalno da će ti biti odlićna i preko dana,ne zamaraj se time već uzmi neku dobru i bićeš prezadovoljan.baš sam bio u king krosu u tehnomaxu,imaju te odlićne plazme od panasonica,otiđi pa pogledaj.

pozdrav
koristim panasonic plazmu i nikakve razlike nema dan-noc (mislim o gledljivosti>naravno da je nocu bolje da sad ne skoce odma), citaj, gledljivo je u bilo kojim uvjetima. najbolje je kaj je gledljiva iz bilo kojeg kuta bez ikakvog gubitka kvalitete poput zatamnjivanja slike, gubitka vidljive povrsine i slicnog. uglavnom, iako se plazme gase, cim padne cijena ovim hi-end modelima, uzet cu jos jednu plinaru nek se nade...

EDIT:zaboravih reci da joj isto tako nimalo ne smeta za kvalitetu i osvjetljenost te gledljivost slike, izvor umjetne rasvjete, citaj luster ili recimo podna halogena lampa. niti ima odbljesak niti se gubi vidljivost(iako je to mozda do kvalitete panasonikovog ekrana-neznam kak je s drugim proizvodacima)

a najbolje od svega je kaj superiorno izgleda kad je spojen picek na nju...igranje na necem tako velikome je poseban dozivljaj..recimo fajt s battle walkerom u BF2142...ili napad na svemirsku stanicu..pa sve spojeno na kucno kino....nema se kaj drugo reci


znaci, mala pomoc pri odabiru plazma/lcd:

plazma...jer nju koristim

ZA:
-odlicne boje(sasvim pristojna crna i siva)
-odlican kut gledanja
-dobra, osobno bi rekao odlicna vidljivost danju
PROTIV:
-osobno meni nekako cudna slika prilikom gledanja f1,nogometa ili necega takvoga...kao da je nekako na trenutke hmmm sve nekako trzavo i usporeno(naravno nije negledljivo, vec onako, primjetim to ponekada)..i to recimo, u trenucima kad je kadar iz daljine, recimo helica ili s vrha tribine..nije ghosting vec neznam ni sam...cudno..mozda je sve to samo zbog preogromnog komprimiranja maxtv signala, pa ponekada to izgleda tako..
-za ostalo nemam prevelikih zamjerki, vec su one uzrokovane samim modelom i proizvodacem(glupavi meni,neintuitivne neke komande i slicno) no to nema veze s plazmama opcenito.

eto,koristim plazmu, proveo i podosta vremena na odlicnom lcdu, i onak...kupit cu plazmu sljedeci put

mada iskreno...mislim da je proslo doba razlika, te sada lcd i plazma(koja se gasi malo pomalo-neki su je vec i onako otpisali iz svoje proizvodnje) stoje rame uz rame, te je odluka iskljucivo na kupcu kaj preferira. plazma i dalje ispada kao referenca za filmofile, dok lcd sluzi za one ostale
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote