Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.02.2016., 21:13   #1
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Remote full time posao za mrežara

Pozdrav,

nadam se da ovde ima ljudi koji su mrežari sa stažom pa me zanima, da li imate saznanja može li se uopće remote raditi mreža full time za nekog poslodavca? Prije svega ciljam da radim za US ili UK poslodavca od doma. Recimo da posjedujem CCNP & CCDA i ne zanimaju mu adhoc poslovi ala odesk\upwork\elance jer toga se uvijek može naći nego full time. Mreža je sama po sebi nezgodna šta uglavnom trebaš neko techa da ti nešto pošteka negdje itd... Jedan kolega devops\linux engineer radi tako za jednu US firmu, plata $60k godišnje. Dugoročno želim to, samo je pitanje da li investat vrijeme u mrežu ili jednostavno respeccat na release\automation engineera jer mi je to isto OK.

Zadnje izmijenjeno od: Firecracker. 06.02.2016. u 21:18.
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 00:42   #2
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
A kako drugacije mislis ostvariti kontakte, za remote job, nego na gore navedenim stranicama ?

Svog proslog poslodavca ( VerneGlobal ) sam nasao upravo preko UpWork-a, a preko njega sam skupio dovoljno kontakata da si ugovorim posao sa trenutnim poslodavcem/korporacijom. ( No radi se o jobu koji trazi odricanja, 16h radnog vremena i 0/24 dostupnost poslodavcu, dok je placa nesto ispod 10k $ / mj + zovu me svako malo on-site. Mada ovo "predavanje" sebe kao osobe, radim zbog sebe, posto mi je nedopustivo da nesto ode van funkcije jer sam ja "na cugi s ekipom".)

Da se moze, moze se, jedino sta u svemu tome zna stekat je "on-site muscle", odnosno tech/evi koji su tamo fizicki, pa se zna desit da zbog neke trivijalne stvari cekas ( ak im se bas taj dan neda radit previse ) da oni odrade svoj posao.

Perestrojka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2016., 03:48   #3
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Fina cifra Perestrojka Daj link na linked in ili nesto, da vidimo kako si dosao do nje.
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 05:01   #4
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Linked-sta ? ( ne koristim kvazi 'biznis-sosl networking - spam' sajtove )

Jednostavno sam stavio na hrpu ono sto sam naucio u zadnjih 19godina IT-a ( teoriju / praksu ) i okrenuo se poslodavcima koji imaju veze s RH isto koliko ja znam pricat korejski.
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 08:58   #5
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Ja nisam bas imao srece s nalazenjem full time posla tu premda imam preko 1000 sati odradeno i preko 100 klijenata s kojima sam radio. To su uglavnom bili neki fixevi ili one time migracije/implementacije. Imam neko odrzavanje mjesecno s jednim, s drugim sam na adhoc na dnevnoj bazi ali uglavnom se tu radi o ljudima koji imaju svoje it firme i koji prodaju sistemsku usluge. Korporacije se nalaze na toptalu di sam isto upao kao sistemac/mrezar ali tu nema nista poslova s tim opisom. Samo devops jobovi. Po oglasim sa monster i linkedin ima jako slabo remote mreznih poslova, devopsa se vec moze nac.

Ovde imam dobro placen full time posao ali kako to biva kod nas, "katica za sve". Firma je americka ali je HR direktor malo nerealan u svojim ocekivanjima tako da ne stignem sebe dalje razvijat jer se bavim i glupim stvarima koje jedu vrime a koje moze student odradivat npr..
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 16:35   #6
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Citiraj:
Autor Perestrojka Pregled postova
Linked-sta ? ( ne koristim kvazi 'biznis-sosl networking - spam' sajtove )

Jednostavno sam stavio na hrpu ono sto sam naucio u zadnjih 19godina IT-a ( teoriju / praksu ) i okrenuo se poslodavcima koji imaju veze s RH isto koliko ja znam pricat korejski.
Zanima me kakav to mrezaski posao radis za 60k+ kuna remotely koji trazi od tebe za radis 16 sati i da si dostupan 24/7. Mozes li barem opisati sto radis? Isto tako ako nije tajna daj nam neki summa summarum iskustva i obrazovanja.
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 17:07   #7
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Svaki datacentar ima svoj NOC gdje se dezura 24/7 + s obzirom na iskustvo vjerojatno je arhitekt kod sirenja mrezne infrastrukture.
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 17:28   #8
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Tako nekako, ugrubo...
Napisao sam PM gnjeparu, s malo detaljnijim opisom, posto bas ne bi o svemu javno
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 17:56   #9
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Ti si nekih 10tak godina ispred mene... Nemam bas gdje praticirat mreze na visokom nivou osim u ispu / banci ali to je sve u ZGu i placa 2x manja nego sta sad imam....


Cini mi se najbolje uzet ccnp i ccda pa nakon toga se prebacit na automatizaciju infrastrukture/code release. Kako ja to vidim, dugorocno gledano kasicno sistamasenje nestaje tako da ce se sistemasenje konsolidirat i na kraju imat sljedece:

1) ljudi koji supportaju dcove i njihove proizvode
2) tehnicare koji rade u malim firmama i katice su za sve
3) devopsi

Pod 3) se masu trazi, najvise startapi a tu se vrti najveca lova. S obzirom da se cisco cert treba obnavljat svako 3 godine ne znam bi li se uopce certificirao...
Firecracker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na