Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.03.2003., 00:39   #1
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Kvaliteta Divxa

Ajd da koristimo ovu temu. Zanima me od nas koji redovito doma rade Divx, ko koristi koji program, kako ripa, prevodi, koja kvaliteta zvuka, videa... Bilo je govora več o ovome u par navrata ali porasturano na sve moguče strane na forumu. Pa ono pošto sada postoji sekcija striktno o ovom ajd sad da vas vidimo. Ko zna možda i nekom pomognemo.
Ja osobno koristim Gordiana, ripam s DVDDecrypter, prevodim s Subrip-om, adjustam s SubAdjust-om, zvuk radim s BeSweet, modanim Lame-om. Zvuk i sliku skoro uvjek radim odvojeno pa finalni mux radim s VirtualDubom (iako u zadnjoj verziji Gordiana se to da fino napraviti sve u njemu bez ručne dorade). Titl je naravno uvjek odvojen.
Sad če neki reći da se jebem s tim Divx-om dva dana da dobijem nešto što kupim kod lokalnog dilera za 10 kn. Možda, ako ste zadovoljni s lokalnom kvalitetom. Ja nisam. Ne kažem da su mi filmovi savršeni ali imam njih dosta za koje ne znam ko može uočiti razliku ovako od oka.
Evo, nemojte samo da ja pišem.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2003., 00:54   #2
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Kvaliteta divx-a se mjeri rezolucijom u komem je film spremljen. Tako ja koristim 720x576. Da bi to radilo bez trzavica stavim bitrate na 1000 (srednja vrijednost). U zadnje vrijeme češće u xvid i stvar je savršena. Od toga se ne može bolje osim na DVD-u.

Nije isto kupiti od lokalca i sam napraviti. To što radim je za mene i samo za mene. Ostaje meni a ako nekom posudim, ne zanima me da li mu se sviđa. Na slabijim kompovima nije htjelo raditi. Njihov problem. Meni ostaje gušt.

Što me briga što kom radi cijelu noć. Zagasio sam ga za Božić, Novu Godinu i jednom bezveze. Ostalo vrijeme neka bude koristan.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2003., 07:58   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Originally posted by RAK
Kvaliteta divx-a se mjeri rezolucijom u komem je film spremljen. Tako ja koristim 720x576. Da bi to radilo bez trzavica stavim bitrate na 1000 (srednja vrijednost). U zadnje vrijeme češće u xvid i stvar je savršena. Od toga se ne može bolje osim na DVD-u.

Nije isto kupiti od lokalca i sam napraviti. To što radim je za mene i samo za mene. Ostaje meni a ako nekom posudim, ne zanima me da li mu se sviđa. Na slabijim kompovima nije htjelo raditi. Njihov problem. Meni ostaje gušt.

Što me briga što kom radi cijelu noć. Zagasio sam ga za Božić, Novu Godinu i jednom bezveze. Ostalo vrijeme neka bude koristan.
Potpuno se slažem s tobom oko lokalacai cjele noći.
BTW, još jedan post pa si legenda
tor je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2003., 09:47   #4
widowmaker
m e m b e r
Moj komp
 
widowmaker's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 446
Re: Kvaliteta Divxa

Citiraj:
Originally posted by tor
Titl je naravno uvjek odvojen.
[/B]
Zbog čega titl mora biti uvijek odvojen? Kad već radiš za sebe i znaš kak i na čemu gledaš zakaj u virtualdubu ne ubaciš titlove u film?
__________________
widowmaker je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2003., 09:59   #5
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Re: Re: Kvaliteta Divxa

Citiraj:
Originally posted by widowmaker
Zbog čega titl mora biti uvijek odvojen? Kad već radiš za sebe i znaš kak i na čemu gledaš zakaj u virtualdubu ne ubaciš titlove u film?
Zato sto se ubacivanjem titlova u sam film znatno degradira kvaliteta filmova i uzitak gledanja.
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2003., 17:34   #6
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
I zato kaj onda mogu mjenjati font, boju, položaj i ostale stvarčice. Nekom paše ovaj font, ove veličine nekom ko ima TV 72 cm ne....
tor je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2003., 15:49   #7
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ajd da ne pizdim puno
Do sad sam samo radio razno-razne konverzije,video formata,pretežno u VCD

Kupio sam "linijski"DVD player koji podržava XVCD i XSVSD do 4 MB btr...

Jel to isto kao taj XVID kaj je RAK spomenuo,ili nekaj drugo???
Ajd me malo prosvijetlite...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2003., 16:20   #8
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Kratko. NE

XVID je samo još jedan verzija DIVX-a ali radi na bitno slabijim strojevima. Capture uz pomoć njega se radi i na krševima i sl. Super stvar.

XVCD je samo poboljšana verzija VCD-a koji je po mom mišljenju smeće ali u ono vrijeme...
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2003., 16:39   #9
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by RAK
Kratko. NE

XVID je samo još jedan verzija DIVX-a ali radi na bitno slabijim strojevima. Capture uz pomoć njega se radi i na krševima i sl. Super stvar.

XVCD je samo poboljšana verzija VCD-a koji je po mom mišljenju smeće ali u ono vrijeme...
A...čuj-izbor mi je ograničen.
Ak hoću da mi bude gledljivo na tom playeru mora biti neki od takvih formata...
Dakle-ak ti nije teško objasnit...ako bi snimao u XSVCD...koja bi to bila veličina u mb,i da li možeš dobiti kvalitetnu sliku i zvuk na dva standard CD-a???

Snimao sam s web-cam u AVI i radio konverziju u VCD sa Canopus-om/izvrsno/,s Power VCR/ok/,samo me malo bune ti novi formati-XVID,XVCD,XSVCD.....
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2003., 18:36   #10
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by Jelc
A...čuj-izbor mi je ograničen.
Ak hoću da mi bude gledljivo na tom playeru mora biti neki od takvih formata...
Dakle-ak ti nije teško objasnit...ako bi snimao u XSVCD...koja bi to bila veličina u mb,i da li možeš dobiti kvalitetnu sliku i zvuk na dva standard CD-a???
Nisam se zabavljao sa tim formatima. Samo sam prema potrebi (kao i tvojoj) prebacivao svoje DVIX-e u VCD i SVCD i to u Neri. Znam da nije neka kvaliteta konverzije ali niti film koji je tako napravljen nije nešto. Radi se o smanjenoj rezoluciji pa me to uopće ne zanima.

Moj je komp dovoljno blizu televizoru i sve je podređeno da slika na ekranu bude kvalitetna pa nemam potrebe niti za linijskim DVD-om. Sve ide preko kompa.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2003., 20:15   #11
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Ma što se tiče kvalitete ništa nije ravno Divx-u. Nedavno sam naletio na jednu stranicu gdje su jako detaljno opisivali pojedine codece, uključujuči Xvid i neke microsoftove i još hrpetinu drugih. Točno se vidi nadmoč divixa naspram drugih bez obzira na vrstu filma, bitrate, rezoluciju...
Što se tiče video CD i raznoraznih inačica njega nažalost njihova kvalitete je dosta ispod nekakvog standarda po kojem bi ja to nazvao gledljivim.
A ito kao što je RAK rekao i moj comp je blizu TV tako da sve živo ide preko njega. O linijskom DVD playeru ni ne razmišljam.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2003., 17:38   #12
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ah...ja probao po onoj gujdi sa DVDRHelp-a,nije ispalo loše-mislim na capture u "letu",probao sam i ono o full dobroj kvaliteti,bog te...kaj to ždere prostor ali slika i zvuk su izvrsni.

Mislim da bi bilo dobro da jednom načnemo i tu temu(DiviX),pa da se nama laicima objasne najosnovnije stvari...

Mislim...jebeš ti to kad delaš po gujdi,ispadne ok,a pojma nemaš kak si kaj napravil...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2003., 19:11   #13
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
ne bi rekao da je DivX u bilo kojoj njegovoj verziji Bogom dan. probao sam se igrati sa fvfm (brijem da se tako piše) i mogu reći da je jako jako dobro i da podrzava mnoge zgodne feature iz MPEG-4 Advanced Simple Profila koje ostali ne podrzavaju.

Osobno, koristim Vidomi za kodiranje videa. Također, sve opcije stavim na najsporije i najkvalitetnije - kad se kodira nek se skodira kako treba, jer kodira se jednom, a gleda više puta. Ionako se proces odvija ili u pozadini ili dok me nema doma....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na