Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.04.2020., 18:22   #4171
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
što recimo ak mi nebi radilo mobilno bankarstvo, mislim da bi to većini nas predstavljalo problem
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 01.04.2020., 19:31   #4172
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Bude to riješilo.

Отправлено через SM-N975F
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2020., 23:31   #4173
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
što recimo ak mi nebi radilo mobilno bankarstvo, mislim da bi to većini nas predstavljalo problem
Koliko sam vidio iz recenzija ZABA i PBZ ima u appgalleryu
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2020., 00:19   #4174
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Postoji još jedna stvar koja će biti problematična a to je riješavaje mikro transakcija u appovima i igricama.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2020., 08:32   #4175
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
instalirao sam si appgallery ima dosta appa koje ja koristim.

Od banaka tu su: PBZ, ZABA, OTP, Erste + kekspay
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2020., 12:50   #4176
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
što recimo ak mi nebi radilo mobilno bankarstvo, mislim da bi to većini nas predstavljalo problem
Ja sam se razmazio sa plaćanjem sa mobitelom, pa bi mi i googlepay falio.

Jel huawei ima neku alternativu za to?
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2020., 13:29   #4177
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ima, ali je još u povojima tj. sa slabom podrškom banaka
https://consumer.huawei.com/en/mobil...huawei-wallet/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2020., 13:37   #4178
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Još da bude dostupan Revolut


Отправлено через iPhone
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2020., 15:10   #4179
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Još da bude dostupan Revolut


Отправлено через iPhone
Upravo radi ove situacije, možeš skinuti apk i radit će.
mislim da čak šalju sada i link u njihovoj poruci za signup.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2020., 16:03   #4180
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Još da bude dostupan Revolut


Отправлено через iPhone
i ne treba nista drugo.. 👍

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2020., 02:39   #4181
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
evo još jedan o p40 Pro i app gallery kog zanima

__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 04.04.2020., 09:42   #4182
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Što se tiče gmaila, postoje druge aplikacije za mail..

YT ionak ne koristim, Vanced+microG rastura..

U gmaps se isto nemre logirat, al je aplikacija skroz funkcionalna, upališ gps i vozi
Jedino sad, kome je bitan imenik, kalendar a pohranjen u guglovom oblaku, sad ne znam kak bi se to dalo zaobić.

U mom slučaju sve je kod Gugla (imenik, fotke).
Al ono, gledajući ovaj video, nije niš strašno, jedino je spominjao neki backup sa Mate 30, koji po njegovim riječima, zvuči kompliciranije.

Znači, nije sve baš tak crno, a alternativa postoji.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2020., 13:51   #4183
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
How to install GooglePlaystore on the Huawei P40

Mod sry, zaboravio link ubacit u prvi post.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2020., 14:13   #4184
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
How to install GooglePlaystore on the Huawei P40

Mod sry, zaboravio link ubacit u prvi post.
Pitaj boga šta se nalazi u njegovom Huawei folderu na sticku i koliko su modificirani ti fajlovi... može imat neki trojan unutra, a da ni ne znaš.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2020., 14:37   #4185
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Uvijek će biti načina za instalirat GP
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2020., 15:12   #4186
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Uvijek će biti načina za instalirat GP
To normalno....samo je problem što je to metoda koja radi dok ne prestane radit. Tj googleove app ne izbacaju greške. Onda traži novi način.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 21:39   #4187
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Danas sam uzea P30 Pro za 2500kn, super stanje ali čini mi se da fokusna ravnina nije u redu, kad slikam, gornji dio slike bude van fokusa i mutan, ako tamo fokusiram, onda donji bude problematičan. Nisam siguran da li je do pomaknute leće ili neispravnog OIS-a.
Također imam i S10e i prijatelja kojem bi proda jedan od ta 2 mobitela pa se mislim što da si ostavim.

Moram priznati da nisam pretjerano oduševljen kvalitetom slike, neke fotografije bolje ispadnu na Samsungu, neke na Huaweiju, nije baš velika razlika. Osim naravno tele kamere, ali ultraširoka kamera na Samsungu je značajno šireg kuta.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 23:49   #4188
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Danas sam uzea P30 Pro za 2500kn, super stanje ali čini mi se da fokusna ravnina nije u redu, kad slikam, gornji dio slike bude van fokusa i mutan, ako tamo fokusiram, onda donji bude problematičan. Nisam siguran da li je do pomaknute leće ili neispravnog OIS-a.
Također imam i S10e i prijatelja kojem bi proda jedan od ta 2 mobitela pa se mislim što da si ostavim.

Moram priznati da nisam pretjerano oduševljen kvalitetom slike, neke fotografije bolje ispadnu na Samsungu, neke na Huaweiju, nije baš velika razlika. Osim naravno tele kamere, ali ultraširoka kamera na Samsungu je značajno šireg kuta.

Nemoj baš prijatelju prodat mob sa neispravnom kamerom


https://consumer.huawei.com/hr/support/warranty-query/


Garanciju valjda ima pa nek to poprave, zvuči kao da je kamera u ozbiljnoj banani.


P.S. probaj slikati kroz pro mode, on miče defaultni sharpening i sl. modifikacije. Iako i inače sumnjam da je velika razlika kod

normalnih uvjeta između dvije kamere. Jedino je u uvjetima slabog svjetla veća razlika.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 08:06   #4189
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Danas sam uzea P30 Pro za 2500kn, super stanje ali čini mi se da fokusna ravnina nije u redu, kad slikam, gornji dio slike bude van fokusa i mutan, ako tamo fokusiram, onda donji bude problematičan.
Pa daj par slika problema.
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 08:54   #4190
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Danas sam uzea P30 Pro za 2500kn, super stanje ali čini mi se da fokusna ravnina nije u redu, kad slikam, gornji dio slike bude van fokusa i mutan, ako tamo fokusiram, onda donji bude problematičan. Nisam siguran da li je do pomaknute leće ili neispravnog OIS-a.
Također imam i S10e i prijatelja kojem bi proda jedan od ta 2 mobitela pa se mislim što da si ostavim.

Moram priznati da nisam pretjerano oduševljen kvalitetom slike, neke fotografije bolje ispadnu na Samsungu, neke na Huaweiju, nije baš velika razlika. Osim naravno tele kamere, ali ultraširoka kamera na Samsungu je značajno šireg kuta.
Vidiš, ti si jedan od rijetkih za koji vele da fotić na P30P nije sad nekaj ekstra..
Dok okolo ljudi nižu hvalospjeve o toj kameri da je to nenormalno, a našao neke postove na xda (a ekipa se očito bavi fotografijom, bar amaterski) pa su iznjeli neke vidljive probleme, što očito većina ljudi zanemaruje ili ne zna ili ne želi vidit..

Pretpostavljam da je stvar softverske prirode, pa i otud ta negativna mišljenja što se tiče kamere.

Uspoređuješ sa inferiornijim smartfonom kojeg imaš, govorim u pogledu hardvera u kameri, vjerojatno je samsung u međuvremenu dobrano ispeglao softver na S10E unatoč manjem senzoru, dok huawei tu pak kiksa i ima znatno veći senzor, pa bi trebali bit i bolji rezultati, očito nije..
Ne znam, meni nije baš sjela ta kamera na P30P, neke fotke su ok neke samo prosječne, kadkad me više impresioniraju fotke od P4 neg od P30P, očito je sve u softveru..

Nego, baš gledam P40, živo me zanima kolko će on bit bolji po pitanju kamere od P30 serije..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 10:00   #4191
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor the.elles.d Pregled postova
Pa daj par slika problema.
Evo vidi, problem je u iskrivljenoj fokusnoj ravnini. Poslat ću na servis, valjda će promjeniti modul kamere. Kad klikneš na taj dio (da fokusira tu), onda je tu dobro, ali druga strana nije što pokazuje da fokusna ravnina nije ravna nego ukošena zbog i onda svjetlost ne pada ispravno na senzor.

https://photos.app.goo.gl/dndNGnZL9esbuZAo7

Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Vidiš, ti si jedan od rijetkih za koji vele da fotić na P30P nije sad nekaj ekstra..
Dok okolo ljudi nižu hvalospjeve o toj kameri da je to nenormalno, a našao neke postove na xda (a ekipa se očito bavi fotografijom, bar amaterski) pa su iznjeli neke vidljive probleme, što očito većina ljudi zanemaruje ili ne zna ili ne želi vidit..

Pretpostavljam da je stvar softverske prirode, pa i otud ta negativna mišljenja što se tiče kamere.

Uspoređuješ sa inferiornijim smartfonom kojeg imaš, govorim u pogledu hardvera u kameri, vjerojatno je samsung u međuvremenu dobrano ispeglao softver na S10E unatoč manjem senzoru, dok huawei tu pak kiksa i ima znatno veći senzor, pa bi trebali bit i bolji rezultati, očito nije..
Ne znam, meni nije baš sjela ta kamera na P30P, neke fotke su ok neke samo prosječne, kadkad me više impresioniraju fotke od P4 neg od P30P, očito je sve u softveru..

Nego, baš gledam P40, živo me zanima kolko će on bit bolji po pitanju kamere od P30 serije..
Par mjeseci sam ima Mate 20 Pro i sad ovaj P30 Pro... nakon S9 i S10e (kojeg i imam trenutno). Ne znam što da ti kažem, Samsung ima daleko prirodnije slike (puno manje kontrasta i sharpanja), ali Huawei ima bolji WB (neutralniji dok Samsung malo vuće na narančasto i daje topliju i ugodniju sliku).
Što se tiče fokusa, Samsung je puno bolji i brži, Huawei lovi fokus na slabom svjetlu po nekoliko sekundi ponekad.

Također, Master AI je užasno kičenje, najjače mi je kako one recenzije govore kako je puno blaži nego prije, ali svejedno je ultra over the top. Odmah ugasiti to govno.

Širokokutna kamera na Samsungu je značajno šira:
https://photos.app.goo.gl/QnBGeyndEbCr4eg88

Kvaliteta slike po danu s glavnom kamerom:
https://photos.app.goo.gl/ojf6c9dxErmTbkmq6

Malo zeznutiji uvjeti (kontra svjetlo, sumrak - Samsung je malo pretjera sa HDR-om i interesantno koristi F2.4 blendu)
https://photos.app.goo.gl/hbAvrS1XWRYZzahXA

Obični vs Night mode u stvarno lošem svijetlu (Huawei ima nešto oštriju sliku ali Samsung puno bolje i točnije boje jer je dolazilo narančastog odsjaja od sunca koje je zašlo, kod Huaweija je sve sivo i zeleno).
https://photos.app.goo.gl/wooJgpkL2dYxQocq8

Night mode (još više izražena razlika u prikazu boje koja je na Huaweiju kriva skroz)
https://photos.app.goo.gl/UG3AoScFBzuFuMaL8

Obični vs Night mode sa širokokutnom kamerom
https://photos.app.goo.gl/7sQRrpisRaPJbcbw6

Obični vs Night mode sa glavnom kamerom (meni Samsung bolje izgleda iako ima više šuma nema umjetnih detalja i razlika je puno manja nego što bi očekivao s obzirom na veličinu senzora, ali Samsung ima veći lens flare).
https://photos.app.goo.gl/fSRGEmmbQcqoWHCm6

Nevezano za kameru, sam telefon ima dosta težine i puno je glomazniji i veći od S10e (naravno i ekran je dosta veći), brz je naravno, ali i S10 je brz. Nakon S10e, ovaj mi je ogroman, da ne govorim da nema utor za slušalice, neke stvari nisu tako ispolirane, One UI je puno intuitivniji i lakši za korištenje od Huaweijevog sučelja, manje bloatwarea ima na Samsungu i moguće je disableati gotovo svaku aplikaciju za razliku od Huaweija. Veliki plus na Samsungu mi je Disconnect pro koji ubija oglase unutar aplikacija, a toga nema na Huaweiju.
Također, balans kamera na P30 Pro nije dobar, sve su nagurane na stranu i dosta strše te je potrebno imati debelu masku da se mobitel ne klacka na stolu.

Bateriju nisam još stiga probati, ali siguran sam da je odlična samo je i na će S10e vrlo dobra te mi uvijek traje cijeli dan tako da je upitno koliko to znači.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 08.04.2020. u 10:46.
Mar je online   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 10:33   #4192
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Nego, baš gledam P40, živo me zanima kolko će on bit bolji po pitanju kamere od P30 serije..
https://www.gsmarena.com/piccmp.php3...&idPhone3=9847

Po ovome mi se čini da će p40 fotić biti malo bolji od p30 pri dobrom svjetlu, a puno bolji pri lošem...

Mada se i meni dalje više sviđaju slike sa iphone-a... zrnatije su, ali meni osobno zbog toga izgledaju prirodnije...

U svakom slučaju kroz koji dan stiže P40 Pro, pa javim dojmove....
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 10:44   #4193
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Evo vidi, problem je u iskrivljenoj fokusnoj ravnini. Poslat ću na servis, valjda će promjeniti modul kamere. Kad klikneš na taj dio (da fokusira tu), onda je tu dobro, ali druga strana nije što pokazuje da fokusna ravnina nije ravna nego ukošena zbog i onda svjetlost ne pada ispravno na senzor.

https://photos.app.goo.gl/dndNGnZL9esbuZAo7



Par mjeseci sam ima Mate 20 Pro i sad ovaj P30 Pro... nakon S9 i S10e (kojeg i imam trenutno). Ne znam što da ti kažem, Samsung ima daleko prirodnije slike (puno manje kontrasta i sharpanja), ali Huawei ima bolji WB (neutralniji dok Samsung malo vuće na narančasto i daje topliju i ugodniju sliku).
Što se tiče fokusa, Samsung je puno bolji i brži, Huawei lovi fokus na slabom svjetlu po nekoliko sekundi ponekad.

Također, Master AI je užasno kičenje, najjače mi je kako one recenzije govore kako je puno blaži nego prije, ali svejedno je ultra over the top. Odmah ugasiti to govno.

Širokokutna kamera na Samsungu je značajno šira:
https://photos.app.goo.gl/QnBGeyndEbCr4eg88

Kvaliteta slike po danu s glavnom kamerom:
https://photos.app.goo.gl/ojf6c9dxErmTbkmq6

Malo zeznutiji uvjeti (kontra svjetlo, sumrak - Samsung je malo pretjera sa HDR-om i interesantno koristi F2.4 blendu)
https://photos.app.goo.gl/hbAvrS1XWRYZzahXA

Obični vs Night mode u stvarno lošem svijetlu (Huawei ima nešto oštriju sliku ali Samsung puno bolje i točnije boje jer je dolazilo narančastog odsjaja od sunca koje je zašlo, kod Huaweija je sve sivo i zeleno).
https://photos.app.goo.gl/wooJgpkL2dYxQocq8

Night mode (još više izražena razlika u prikazu boje koja je na Huaweiju kriva skroz)
https://photos.app.goo.gl/UG3AoScFBzuFuMaL8

Obični vs Night mode sa širokokutnom kamerom
https://photos.app.goo.gl/7sQRrpisRaPJbcbw6

Obični vs Night mode sa glavnom kamerom (meni Samsung bolje izgleda iako ima više šuma nema umjetnih detalja i razlika je puno manja nego što bi očekivao s obzirom na veličinu senzora, ali Samsung ima veći lens flare).
https://photos.app.goo.gl/fSRGEmmbQcqoWHCm6
Ove najt mode gluposti uopće ne razmatram, poanta mi je da je slika čim prirodnija, a ne još softverski nabrijana, a gledajući ove fotke, male su razlike između P30P i S10E, začuđujuće.. Hardverski je huawei superiorniji, al softverski, nije to to..
Šteta što P30P nema podršku za gcam, značajno bi poboljšao sliku.

Proizvođači su počeli stavljat sve veće senzore u smartfone, al ne vodeći računa kak će to sve u praksi ispasti, očito na softver jako slabo misle i rade, pa i otud takvi prosječni rezultati.

Očito su Gugl i Epl bog i batina za softverski dio kamera
Imam U11, star skoro tri godine, fotke nikad bolje, nevjerojatno da ne postoji neki napredak na tom polju, a tobože, napredak je vidljiv svugdje (na papiru).
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 12:12   #4194
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
@zvonac

Gcam nema veze s tim. Probaj onda Samsung exynos sa gcam pa usporediti sa Pixelom. Niti približno iste kvalitete.

Najveći problem je što ima puno ekipe što portaju gcam za razne marke pa neki odustanu u razvoju i traženje idealne postavke da ne sruši app. Nema stabilnosti i ide u začarani krug. I još ne osjete razliku u odnosu stock kamere. To je kao da iz fićeka pretvaraš u ferarri.

Gcam je optimiziran isključivo Google sa Snapdragonom a ne da pojedinici misle izvući jednako sa istim procesorom i drugim markama.

Отправлено через Pixel
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 15:58   #4195
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Još malo usporedbe:
P30P nije ni cigla nego brate mili bloketa, prosljedio sam ga prijatelju pa nek se on zafrkaje s reklamacijom - ovi iz Huawei servisa pametuju i uvjeravaju me da je to "normalno", a ne kuže se ništa u to, i to mi je "foto" firma koja se diči mobitelima s premium kamerama, a SZK nema blage veze o fotografiji.

Aperture (Portrait) mode je na S10e bolji - em su boje točnije (maloj ljubičasto/crvena majica je narančasto/crvena na Huaweiju dok je na Samsungu puno točnija nijansa), em je izdvajanje pozadine bolje - koji K služi ToF kamera na P30P, a S10e niti nema to...

Tonalni raspon, ekspozicija, fokus fotografija je daleko točniji i konzistentniji na S10e nego na P30P, kao i dinamički raspon (AutoHDR). Samsungov foto software je puno bolji od Huaweija i jedan od boljih općenito. Mislim da ovdje ljudi često previše pizdekaju po Samsungu po tom pitanju, a u samom vrhu su po tome.

Da ne govorim o hendlanju mobitela jednom rukom, S10e je milina po tom pitanju i stvarno jedan od najboljih mobitela trenutno na tržištu.

Uspoređiva sam i otvaranje aplikacija i sl, nema razlike, neki app se otvori djelić sekunde brže na Huaweiju, neki na Samsungu... zanemarivo skroz.

Čitljivost ekrana na suncu je slična, iako na "Vivid", Huawei ima previše plavu nijansu i dosta slabiju čitljivost nego Samsung, na "Basic" je manja razlika.

Na kraju je presudila upotrebljivost - S10e je puno ugodiniji za nošenje, korištenje jednom rukom je moguće, razlika u veličini ekrana mi je nebitna jer je ekran i na S10e dovoljno velik za sve što mi treba, razlika u širini ekrana je minimalna, s maskom (Liquid silicone sa Alija) S10e minimalno raste u gabaritima dok P30P kao i ostali "edge" modeli zahtjeva robusniju masku što mu dodatno povećava ionako pozamašne gabarite, zvučnici su bolji na S10e, punch hole kamera u biti manje smeta nego waterdrop notch itd...
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 08.04.2020. u 16:08.
Mar je online   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 16:49   #4196
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Još malo usporedbe:
P30P nije ni cigla nego brate mili bloketa, prosljedio sam ga prijatelju pa nek se on zafrkaje s reklamacijom - ovi iz Huawei servisa pametuju i uvjeravaju me da je to "normalno", a ne kuže se ništa u to, i to mi je "foto" firma koja se diči mobitelima s premium kamerama, a SZK nema blage veze o fotografiji.

Aperture (Portrait) mode je na S10e bolji - em su boje točnije (maloj ljubičasto/crvena majica je narančasto/crvena na Huaweiju dok je na Samsungu puno točnija nijansa), em je izdvajanje pozadine bolje - koji K služi ToF kamera na P30P, a S10e niti nema to...

Tonalni raspon, ekspozicija, fokus fotografija je daleko točniji i konzistentniji na S10e nego na P30P, kao i dinamički raspon (AutoHDR). Samsungov foto software je puno bolji od Huaweija i jedan od boljih općenito. Mislim da ovdje ljudi često previše pizdekaju po Samsungu po tom pitanju, a u samom vrhu su po tome.

Da ne govorim o hendlanju mobitela jednom rukom, S10e je milina po tom pitanju i stvarno jedan od najboljih mobitela trenutno na tržištu.

Uspoređiva sam i otvaranje aplikacija i sl, nema razlike, neki app se otvori djelić sekunde brže na Huaweiju, neki na Samsungu... zanemarivo skroz.

Čitljivost ekrana na suncu je slična, iako na "Vivid", Huawei ima previše plavu nijansu i dosta slabiju čitljivost nego Samsung, na "Basic" je manja razlika.

Na kraju je presudila upotrebljivost - S10e je puno ugodiniji za nošenje, korištenje jednom rukom je moguće, razlika u veličini ekrana mi je nebitna jer je ekran i na S10e dovoljno velik za sve što mi treba, razlika u širini ekrana je minimalna, s maskom (Liquid silicone sa Alija) S10e minimalno raste u gabaritima dok P30P kao i ostali "edge" modeli zahtjeva robusniju masku što mu dodatno povećava ionako pozamašne gabarite, zvučnici su bolji na S10e, punch hole kamera u biti manje smeta nego waterdrop notch itd...
Onda ne znam zakaj tolki hajp oko te kamere na P30P, softver ih dost koci, pa i otud ti rezultati koji nisu bas bajni..

I dalje cekam P40 da pokaze taj svoj adut, koji skriva u lecama objektiva
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 16:58   #4197
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Zato jer nije do kamere nego do kamermana 😅

_________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 17:19   #4198
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Meni bi P40 (ne pro) bija super da su ostavili ultrawide kameru iz Pro, ovako je bezveze.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 17:22   #4199
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,286
I sad ispada da u globalu S10E ima bolju kameru od P30 Pro 🤭
locks je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 17:31   #4200
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
I sad ispada da u globalu S10E ima bolju kameru od P30 Pro 🤭



Moram priznati da ne razumijem koliko smisla ima uspoređivati P30P sa neispravnom kamerom sa bilo čime
Exy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na