Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.09.2020., 11:41   #2551
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Imate neki trik kako ocistiti Markusov naslon za glavu od masne kose itd? Kupio polovnog pa gledam da ga ocistim koliko mogu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 15:28   #2552
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
CORONA nas je sve zadesila.
Tako sada više nego ikada delamo od doma, čak i mi koji to nikada nismo, a posao je takav da se može od doma obavljati. To je stvorilo neke probleme koji se vide tek kad počnete sjediti više od 4h u komadu (priroda posla) bez mrdanja na stolcu koji nije adekvatan.
Tako da sam se odlučio na kupnju kvalitetnog stolca koji odgovara na sve moj zahtjeve i odluka je pala na Steelcase Leap V2.
Nakon puno traganja bespućima interspleta, reviewova, i isprobavanja, došao sam u firmu Delight (nikakva reklama, oni su zastupnik za Steelcase kod nas) i isprobao više Steelcase stolaca ali mi je Leap bio daleko najprihvatljiviji za moju strukturu (150kg žive vage ).
Tako da sam od jučer ponosni vlasnik istog.
Pišem ovo sve jer znam da je uvijek oko takvih proizvoda (koji su skupi i nigdje ne piše cijena), nekakva enigma oko svega, počev od toga gdje nabaviti, koliko koštaju, kakav je postupak, koje su opcije...
Cijena varira i ovisi o pregovaračkim sposobnostima, ali evo moj primjer je da sam uspio dobiti ponudu (za moju specifikaciju stolca) sa čak 9% rabata, što je na iznos od skoro 1000€ sa PDVom, lijep popust.
Kod odabira, ima stvarno hrpa opcija, od boje tkanine (koja je uključena u cijenu) do boje postolja i materijala istog, do materijala okvira, rukohvata, naslona za glavu, kotača...
Moj savjet je da ako ste zainteresirani, nazovete, dogovorite sastanaka, isprobate stolce i dogovorite specifikacije pa možda i ponuda bude dovoljno dobra.
Stolac je dostavljen u stan, čeka se cca 5 tjedana, i tako je i bilo, došlo je nakon 4 tjedna i 2 dana. Svaki stolac se naručuje jer nitijedan nije isti zbog gore navedenih opcija.
Ako koga zanima konkretan kontakt prodajnog savjetnika, rado ću mu proslijediti br. telefona i email preko PM-a jer ponavljam, ne reklamiram nego pokušavam pomoći ako nekoga zanima.
Još ću naknadno naručiti i naslon za glavu (kojeg također dođu oni dostaviti i montirati, sve uključeno u cijenu).
Jamstvo je

SEATING
Steelcase: AmiaTM, B-Free, Buoy®, BrodyTM**, cobiTM, GestureTM*, i2iTM, LeapTM*,
NodeTM, QiViTM, ReplyTM, Steelcase Series 1, SILQTM, UmamiTM, and ThinkTM
Coalesse: Hosu®, Lagunitas, Massaud, Millbrae, LessThanFiveTM, Montara650,
Lifetime Warranty
Frame (except Coalesse), seat shell, outerback, arm frame structure, base, stool
12 Year Warranty
Mechanisms, pneumatic cylinders/gas lifts, arm caps, foam, casters and glides,
and Node personal worksurface; Coalesse lounge wood, bent-ply or steel frames




I na kraju par fotki stolca.

https://photos.app.goo.gl/7P1yyWhAoaUgjh1F6
https://photos.app.goo.gl/HaeTidf2BScKznzT6
https://photos.app.goo.gl/YjPVAkdU2KpJ9ryT7

__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 15:38   #2553
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ja sam ostao sokiran kad sam procitao tekst, cijenu i onda vidio slike. Da nisi krive slike stavio?

Vjerujem da je cvrst i dugotrajan, za te novce a i warranty garantiraju to. Ali naoko mi ne izgleda da bi u njemu mogao sjediti 8 sati ili vise.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 18:45   #2554
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Mozda te razocaram, i ja imam taj Steelcase Leap kao drugi stolac (na poslu), po kvaliteti izrade nije predaleko od Aerona (koji je doma). Doduse, Aeron je klasu iznad, ali i cjenovno isto

Ali za Leap mogu rec da je prilicno otporan na habanje (2g+ ga raubam po 8h na dan, ni traga ofucanoj tkanini, skripanju, nis - sve ko novo.

Ali... da, izgleda "meh" na prvu, naizgled slican hrpetini 500-1000 kn slicnih stolica, dok ne probas materijale. Jedina mana zapravo mu je ta spuzva ispod guzice, kevlar mreza od Aerona je neunistiva i gotovo nepoderiva, dok ovo definitivno nije
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 19:02   #2555
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Baš je herclih stolček.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 21:18   #2556
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Ja imam SteelCase Gesture evo 6ta godina, nista se nije pokidalo, ohabalo, spuzva i dalje drzi tj. nije spljostena. Koristi se 8-12h dnevno pa i vikendima.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 21:35   #2557
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ja imam SteelCase Gesture evo 6ta godina, nista se nije pokidalo, ohabalo, spuzva i dalje drzi tj. nije spljostena. Koristi se 8-12h dnevno pa i vikendima.
Takodjer korisnik gesturea, imamo ga na poslu, na kraju prelomio i odlucio se njega i kupio i za doma, preporuke.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 21:50   #2558
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
kevlar mreza od Aerona je neunistiva i gotovo nepoderiva, dok ovo definitivno nije
Kak je na tome sjediti, jel to dobro za visesatno sjedenje? To je mreza nema spuzve, kako je to za guzicu?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 18:29   #2559
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
https://www.emmezeta.hr/duke-uredska...ja-626441.html


Ima li netko ovo možda? Trenutno koristim istu onakvu kakvu je netko linkao na prethodnoj stranici iz kauflanda i ubi me koliko je neudobna, doduše i stara je preko 5 godina pa je sva rasklimana i vrijeme je za zamjenu. Čitam da je dosta ljudi zadovoljno s Markusom koji je sada 1000 kn + dostava u Os, pa me izađe dosta to. Ako nema ništa pametno do 1000 kn strpim se do BF pa uzmem Markusa iako mi ne djeluje puno kvalitetnije od ove Kaufland koju imam, iako nisam vidio uživo stolicu nikada pa je teško ocijeniti. Uglavnom tražim nešto ispod 1000 kn a da je iole kvalitetno i da se može sjediti par sati dnevno.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 18:42   #2560
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Markus je barem tri puta teži od ove iz Kauflanda tako da izgled vara
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 18:59   #2561
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Ma u to ne sumnjam, vjerujem ja da je ona odlična jer ne bi ju svi toliko hvalili, ali me dizajnom podsjeća na ovu što imam, najviše zbog tog mreža naslona koji mi je ružan. Iako izgled mi nije bitan ako je stolica udobna i kvalitetna, tako da ako ne dobijem neku preporuku za nešto ljepše u tom cjenovnom rangu pričekam neki sale da Markus bude 700 kn kao što je netko spomenuo da je bila već, i kupim.

Zadnje izmijenjeno od: slavonac90. 11.09.2020. u 19:10.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 19:48   #2562
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Kak je na tome sjediti, jel to dobro za visesatno sjedenje? To je mreza nema spuzve, kako je to za guzicu?
Udobno, prozracno, mos prdit i ne stvara mocvarno dupe. Jedina mana je sto ti zimi ne grije dupe. Ali za to imas grijanje. To mi je daily driver na kompu doma vec 8-9? godina i jednom kad ga uspijem slomit - kupit cu opet identican takav 1-2g star

Sto se tice Markusa - to je definitivno best buy stolac do 1000 kn. Ali nije udoban ko Aeron ili Leap, nije tolko kvalitetan, spuzva je okej za te pare ali Leapova je puno bolja. Ali jedan kosta 8-10x vise, drugi 5-6x vise od Markusa
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 23:22   #2563
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Imate neki trik kako ocistiti Markusov naslon za glavu od masne kose itd? Kupio polovnog pa gledam da ga ocistim koliko mogu
Da odgovorim sam sebi - čista spužvica, čim više pjene od čarlija s čim manje vode, izribati par puta i između toga prebrisati naslon suhom krpom. Ako je sloj masnoće jači, slobodno koristiti zelenu grublju stranu spužvice. Čisto ko suza, a nema nikakav čudan miris poslije, ni čarlijev ni nešto smrdljivo.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2020., 09:28   #2564
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
https://www.hcl.hr/vijest/ikea-krece...y33yltIpa3L3yY

Ekipa pripremite se za Markusa sa RGB-om
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2020., 11:37   #2565
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
https://www.hcl.hr/vijest/ikea-krece...y33yltIpa3L3yY

Ekipa pripremite se za Markusa sa RGB-om



I force feedback opcijom
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2020., 23:28   #2566
Crypto
Premium
Moj komp
 
Crypto's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 103
Vlasnici Aerona, ima netko sa 180cm/90kg da može preporučiti Size B ili Size C? Da znam dal je baš jasan izbor, ili moram isprobati prije.
Crypto je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 00:12   #2567
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Koliko ste dali za rabljenog Markusa?

Imam jednog koji stoji već neko vrijeme. Nekih 6 mjeseci je korišten po doma. U stanju novog je i razmišljam ga prodati jer mi ne treba.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 02:08   #2568
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Prodao jednog i nedavno kupio jednog - po 500kn su isli. To je bilo unutar ekipe koju znam, nista njuskalo. Mozda bi se dalo nategnuti i na 600 ako nekome bas treba, a ne zeli cekati akciju kad budu za 700.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 07:43   #2569
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 09:26   #2570
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Sumnjam. Uzmi markusa, budu na akciji za 700 kn. Ili od 1v@n.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 09:48   #2571
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Evo već sam mu se javio pa ćemo vidjet šta kolega kaže.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 14:26   #2572
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
https://www.emmezeta.hr/duke-uredska...ja-626441.html


Ima li netko ovo možda? Trenutno koristim istu onakvu kakvu je netko linkao na prethodnoj stranici iz kauflanda i ubi me koliko je neudobna, doduše i stara je preko 5 godina pa je sva rasklimana i vrijeme je za zamjenu. Čitam da je dosta ljudi zadovoljno s Markusom koji je sada 1000 kn + dostava u Os, pa me izađe dosta to. Ako nema ništa pametno do 1000 kn strpim se do BF pa uzmem Markusa iako mi ne djeluje puno kvalitetnije od ove Kaufland koju imam, iako nisam vidio uživo stolicu nikada pa je teško ocijeniti. Uglavnom tražim nešto ispod 1000 kn a da je iole kvalitetno i da se može sjediti par sati dnevno.
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ništa to, katastrofa, promjenio sam 5 stolica iz emmezete(3x pod garancijom), to puca, mehanizam ne valja/procuri, bole leđa, najobičniji kineski škart. Zadnja se polomila, zet sio na nju(malo je jači, 120kg), var se isčupa, katastrofa, žali Bože para.
Imam tu iz Kauflanda isto, ništa to nije bolje od ovog isti đava. Nakon potrosenih 3000kn na gluposti uzeo sam Markusa ima god ipo dana. To je ko novo idalje. Leđa manje bole, sustav naginanja je bolji nego ti kinezi od 10 dolara u kini. i pazi, nije se polomio kad je zet sjeo na nju i izvalio se. Znači Markus ne možeš uspoređivat sa doslovno niti jednom stolicom do 2500 kuna koja se nalazi u našim salonima (emmezeta, lesnina i ostali). Razina kvalitete je osjetno puno veća i jednostavno se isplati. Ima i ona svojih mana, previsoki nasloni za ruke, nije za ljude nižeg rasta bla. bla. ali prema ovim jeftikanerima je jugo vs mercedes.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 18.09.2020. u 14:34.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 14:30   #2573
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Markus je meni odličan, 190cm+ i cca 120kg.
Nisam baš imao sreće isprobat high end stolice, tipa HM i slično, tako da od ovih jeftinijih, ovo je definitivno najbolje u čemu sam sjedio.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 14:39   #2574
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Ja sam sjedio u aeronu mirri u americi, ali nisam isao za tim u to doba jer sam doma sjedio u emezetinom jeftikaneru al bila mi je dobra, nisam imao primjedbi, ali onda me jos nisu bolila leđa i nisam išao za tim jel ergonomska ili ne. Nije žvaka za seljaka Da je sad probam vjerojatno bi malo vise imao dojma na čemu sjedim.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 21.09.2020. u 15:32.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 14:53   #2575
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 351
Privatno imam Markusa, zadovoljan sam, no sad trebam uredske stolice i Markus se nameće kao logičan izbor. Pa prije nego naručim zanima me ako ima još kakva uredska u tom cjenovnom rangu vrijedna pažnje?
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 19:39   #2576
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Ima isto u ikee neka Yafalafelet kako god se zove, za malo vise ljude jer je naslon za glavu podesiv i ima neka bez naslona zab sam ime. I zvoni mi da je bila neka racer za 2500 da je dobra, al nisam probao i ne sjecam se ni koja ni di
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 19:54   #2577
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ja sam sjedio u aeronu u americi, ali nisam isao za tim u to doba jer sam doma sjedio u emezetinom jeftikaneru al bila mi je dobra, nisam imao primjedbi, ali onda me jos nisu bolila leđa i nisam išao za tim jel ergonomska ili ne. Nije žvaka za seljaka Da je sad probam vjerojatno bi malo vise imao dojma na čemu sjedim.
Ko učenik sam sjedio na smeću jer starce je bolio kuki. Iako pare za komp nisu bile upitne. Kao studoš sam sjedio na malo manjem smeću jel nisam imao para za bolje. Kad sam počeo radit došli krediti, klinci itd...I sad imam problema s leđima. Probao sam MArcusa i super je ali meni nije odgovarala pozicija lumbalne potpore. Da mogu vratiti vrijeme još tamo na faxu bi skupljao lovu za bolju stolicu. Eto, mladi, upozoreni ste. Na gumama za auto i stolcem za komp se ne štedi.

Nego, ima ko ovaj stolac iz IKE-e....dost hvale da je udoban
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 20:47   #2578
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Mislim da se pricalo o njemu unazad 2-3mj, i ja cuo po netu da je udobna ko fotelja iako ne izgleda kao fotelja...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 22:58   #2579
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Evo pokupio od kolege Ivana danas Markusa. Tek sam sad skužio na kakvim smećima sam sjedio čitav život.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2020., 02:28   #2580
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
I ja sam to skuzia kad sam kupia markusa. A kupova sranja od 500-700 kn po lesnini i yskovima...

Nema na cemu


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na