Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2020., 13:04   #3031
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Aha, super onda cu mu javit nek se dogovori kako to sad u doba korone ide.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2020., 23:31   #3032
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Pozdrav,

Imam grafičku karticu MSI Evoke 5700XT kupljenu u ADMa početkom 11. mjeseca prošle godine. To je prva revizija kartica koje ima velikih problema s temperaturama. Kartica je radila dobro dok su bili hladniji dani, recimo do prije tri mjeseca. Međutim kartica se počela pregrijavat i stvarati probleme (zamrzne se pc, restart, zamrzne igru...).
Kartica je reklamirana kod ADMa, te vraćena nazad kao ispravna. Međutim meni kartica opet ne radi kako bi trebala.
Temperature gledane sa afterburnerom, na dijelu memorije su oko 100C. Hot spot temperatura nakon cca 2 sata Divisiona 2 je 113C.
Evidentno je da kartica ima tvorničku grešku (Gamer nexus).
Sve ostale komponente su sigurno ispravne, probao sam sapphire 580 8 GB grafičku i sve radi normalno.
Ima li netko savjet šta da radim?
Hvala

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
antebr je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2020., 23:39   #3033
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Za početak, dal se ventovi uopće vrte?
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2020., 23:58   #3034
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Pa piše na netu da je "normalno" za tu karticu (općenito 5700XT) da ide na 110-115 stupnjeva i da je AMD predvidio to (link: TechRadar)

Ovo što Gamer Nexus kaže za točan model je očito isto istina, tako da ne vidim drugog rješenja nego upaliti klimu ili ventilator ili čekati da zahladi
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2020., 09:47   #3035
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Pa piše na netu da je "normalno" za tu karticu (općenito 5700XT) da ide na 110-115 stupnjeva i da je AMD predvidio to (link: TechRadar)



Ovo što Gamer Nexus kaže za točan model je očito isto istina, tako da ne vidim drugog rješenja nego upaliti klimu ili ventilator ili čekati da zahladi
Hmm zanimljivo.
Znači to što se PC zamrzava zbog pregrijavanja grafičke je normalno?
Pa valjda sam kupio grafičku koja bi trebala raditi normalno u svim uvjetima.
Nije poanta u visokim temperaturama, vec u tome da nakon nekog vremena nastaju problemi (crash igre, zamrzavanje, i samo crtl alt del pomaže).

"The original issue was that MSI used thermal pads which were only about 40% of the size of the top two memory modules, but also had poor mounting pressure and pads located far off-center. Further, the backplate was necessary to this test, as it acted like a thermal trap without any thermal interface between it and the PCB."

Postoji li način da dobijem ispravan proizvod, ili moram čekati da grafička prestane raditi pa da je onda reklamiram?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
antebr je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2020., 10:05   #3036
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Reklamiraj je opet, citao sam u ovom topicu da su ljudi vise puta reklamirali, e sad neznam dali nakon treceg moras dobit novce ili nesto slicno mislim da sam procitao. Mozda je nisu dobro testirali dok su je popravili.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 16:00   #3037
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Kupujem kod njih godinama, mislim preko 10 godina i bilo sve super dok nije došao ozbiljan problem. Slao grafičku asus strix rog 1080 ti kod njih u servis jer se pregrijava i ruši sve igre preko 80 stupnjeva. Na to dobio odgovor da su igrali 4 sata igru i da je sve super. A osobno testirao na 4 različita računala i na svima se dešava isti problem. Dogovorio se sa njima da pošalju asusu na testiranje oni poslali firmi od koje kupuju opremu iz Engleske koja uopće nije ovlašteni servis. Vratili mi je sa svojim radnim nalogom na sve moguće načine zaobišli asus. Kontaktirao osobno asus koji je tražio da se grafička pošalje njima jer su jedino oni ovlašteni i njihovi servisi. Asus tražio da snimim videa i po svemu poslanom ljudi govore da kartica ne može bit ispravna al oni su na temelju 4 sata igranja igre koja ne opterećuje grafičku 100% zaključili da je sve ispravno iako sam na svoj trošak odmah zahtjevao da se šalje asusu jer 20 godina sam u tome i znam dovoljno da mogu istestirat i procjenit kad nešto nije u redu sa grafičkom. Poslije toga su me samo ignorirali zanemarivali moja prava kao potrošaću. Prijavio ih na inspektorat sad čekam riješenje i nakon teške bitke kartica je napokon poslana asusu i sad čekam da vidim šta će bit. Dobar dućan dobre cijene sve dok ne dođe do problema onda pokažu svoje pravo lice. Skoro 3 mjeseca bitke i proć će bar još jedan dok se kartica ne vrati sa servisa. Od sad ću ih zaobilazit u širokom luku.
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 16:48   #3038
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Kako je to tužno kada netko ne razumije da vjerni kupci vrijede puno više od nekog komada hardvera.
Što se s njima dogodilo mi stvarno nije jasno. Prije su bili na dobrom glasu.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 17:51   #3039
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Citiraj:
Autor Proudcroat Pregled postova
Kupujem kod njih godinama, mislim preko 10 godina i bilo sve super dok nije došao ozbiljan problem. Slao grafičku asus strix rog 1080 ti kod njih u servis jer se pregrijava i ruši sve igre preko 80 stupnjeva. Na to dobio odgovor da su igrali 4 sata igru i da je sve super. A osobno testirao na 4 različita računala i na svima se dešava isti problem. Dogovorio se sa njima da pošalju asusu na testiranje oni poslali firmi od koje kupuju opremu iz Engleske koja uopće nije ovlašteni servis. Vratili mi je sa svojim radnim nalogom na sve moguće načine zaobišli asus. Kontaktirao osobno asus koji je tražio da se grafička pošalje njima jer su jedino oni ovlašteni i njihovi servisi. Asus tražio da snimim videa i po svemu poslanom ljudi govore da kartica ne može bit ispravna al oni su na temelju 4 sata igranja igre koja ne opterećuje grafičku 100% zaključili da je sve ispravno iako sam na svoj trošak odmah zahtjevao da se šalje asusu jer 20 godina sam u tome i znam dovoljno da mogu istestirat i procjenit kad nešto nije u redu sa grafičkom. Poslije toga su me samo ignorirali zanemarivali moja prava kao potrošaću. Prijavio ih na inspektorat sad čekam riješenje i nakon teške bitke kartica je napokon poslana asusu i sad čekam da vidim šta će bit. Dobar dućan dobre cijene sve dok ne dođe do problema onda pokažu svoje pravo lice. Skoro 3 mjeseca bitke i proć će bar još jedan dok se kartica ne vrati sa servisa. Od sad ću ih zaobilazit u širokom luku.
Ista stvar se i meni dešava, kartica je MSI rx5700 xt EVOKE. Kartica ruši računalo nakon cca 2 sata.
Temperature hot spota su 110C.
Poslao karticu u ADM, oni je testirali i rekli da je ispravna. Nakon toga, na moje inzistiranje kartica poslana kod uvoznika koji je takođe rekao da je kartica ispravna.
Naravno, ja karticu stavim u svoj pc i opet ista stvar.
Dok je kartica bila kod njih na servisu, ja sam koristio rx580 i sve je bilo ok.
Inače, za moju karticu je potvrđeno da ima tvorničku grešku:

https://www.gamersnexus.net/hwreview...l-pad-revision

Zvao sam ih opet ima par dana, i opet ista priča.


Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
antebr je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 18:37   #3040
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
OK, ja ću sada napisati nešto što nikako ne iznosim kao obranu nečijeg ponašanja već čisto da shvatite kako neke stvari funkcioniraju.
Dakle, ovdje je u igri klasična preprodaja informatičke opreme.
Ovlašteni distributer A uzme 300 komada određenih kartica i ima za tu količinu određenu ulaznu cijenu prema kojoj definira svoju prodajnu cijenu koju ćemo nazvati C.
Preprodavač B, veliki igrač, uzme 2.000 kartica i računa da ih prodaje na području cijele Europe i ima nižu ulaznu cijenu te time i nižu prodajnu cijenu D koja je barem 20-30% niža od C. Trgovac uzme robu od preprodavača B i ima cca 10% nižu cijenu nego ostale trgovine koje uzimaju od distributera. Mana cijele ove priče je da trgovac na reklamaciju sve proizvode šalje onome od koga je roba kupljena, u ovom slučaju preprodavaču B koji reklamaciju treba riješiti povratom robe ako je ispravna/popravljena, zamjenom za drugi proizvod ili povratom novca. Tu ni Asus niti bilo koji drugi proizvođač na žalost ne igraju nikakvu ulogu. Putanja pokvarene kartice je na žalost takva da ona mora proći cijeli lanac dobave natrag do tvornice da bi se poštovala procedura povrata novca ili zamjene robe. I to ne ovisi o ničijoj dobroj volji već je jednostavno stvar papirologije koja se mora ispoštovati da bi sve bilo po propisu, pogotovo ako se radi o robi koja je izvan EU, dakle treba riješiti papirologiju za zamijenjenu robu ili pravdati povrat novca da se ne pojavi novi porez.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 19:11   #3041
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
OK, ja ću sada napisati nešto što nikako ne iznosim kao obranu nečijeg ponašanja već čisto da shvatite kako neke stvari funkcioniraju.
Dakle, ovdje je u igri klasična preprodaja informatičke opreme.
Ovlašteni distributer A uzme 300 komada određenih kartica i ima za tu količinu određenu ulaznu cijenu prema kojoj definira svoju prodajnu cijenu koju ćemo nazvati C.
Preprodavač B, veliki igrač, uzme 2.000 kartica i računa da ih prodaje na području cijele Europe i ima nižu ulaznu cijenu te time i nižu prodajnu cijenu D koja je barem 20-30% niža od C. Trgovac uzme robu od preprodavača B i ima cca 10% nižu cijenu nego ostale trgovine koje uzimaju od distributera. Mana cijele ove priče je da trgovac na reklamaciju sve proizvode šalje onome od koga je roba kupljena, u ovom slučaju preprodavaču B koji reklamaciju treba riješiti povratom robe ako je ispravna/popravljena, zamjenom za drugi proizvod ili povratom novca. Tu ni Asus niti bilo koji drugi proizvođač na žalost ne igraju nikakvu ulogu. Putanja pokvarene kartice je na žalost takva da ona mora proći cijeli lanac dobave natrag do tvornice da bi se poštovala procedura povrata novca ili zamjene robe. I to ne ovisi o ničijoj dobroj volji već je jednostavno stvar papirologije koja se mora ispoštovati da bi sve bilo po propisu, pogotovo ako se radi o robi koja je izvan EU, dakle treba riješiti papirologiju za zamijenjenu robu ili pravdati povrat novca da se ne pojavi novi porez.
Sve super, ali mene kao kupca/ krajnjeg korisnika stvarno ne zanima koliki je ADMov ruc, i od koga je on nabavio karticu.
Ono sta je meni bitno jest, da proizvod koji sam kupio radi ispravno. E sad ako proizvod nije ispravan, očekujem da se on popravi/zamjeni.
Sve ostale stvari, koje se dešavaju između, ADM, distributera, uvoznika, nemaju nikakve veze sa krajnjim kupcem.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
antebr je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 19:11   #3042
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
A da bi se ta procedura zaobišla, jer je samo na trošak trgovini, nekada je lakše reći da je testirana i da je ok ako i nije
Ne kažem da je nužno ovdje ali možda
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 19:38   #3043
agonyii
Premium
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 79
To onda savršeno objašnjava zašto nema problema kod reklamacije npr. Logitecha nego kod šrot robe jer je kao takva kupljena. I onda se prave glupi i lažu u oči i traže svaki detalj na koji bi se mogli pozvati da ne ispadnu odgovorni.
agonyii je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 19:46   #3044
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Na žalost i ja sam imao slično iskustvo. Natezao sam se dugo s njima oko kartice i na kraju reko probat ću direktno s Asusom, ako Asus odradi reklamaciju - super, ako ne - ide prijava trgovine na Mingo. Na kraju Asus odradili reklamaciju kao goodwill jer je trebala inače ići standardno preko maloprodaje pa se nisam dalje zajebavao s adm-om.

Nekoć su bili dobar kvartovski dućan, za preporučiti, ali ta vremena su prošla. Mislim da ih je ponijelo mining ludilo i prodavali su enormne količine grafi. Pitaj boga iz kojih kanala su nabavljali jer je bila opća nestašica grafi, ali to krajnjem kupcu nije bitno. Uglavnom, fini broj kartica su prodali, preselili se na novu lokaciju, imaju veći prostor, al sad rade problem pri reklamacijama.

Prave se grbavi i pri tome su izuzetno bezobrazni u odnosu s kupcem. Pri prvom dolasku prije nego sam im i uručio karticu i rekao u čemu je problem već je bio gard i bezobrazluk s njihove strane. Bacali su krafne poput "ne vrijedi inače jamstvo ako je majnano", "to se vidi u biosu", "možda kartica opće nije naša" itd

Osobno neću više niti stick kupit tamo pa da ne znam kakvu ponudu imaju.

Zadnje izmijenjeno od: nub. 29.07.2020. u 19:54.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 20:19   #3045
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor antebr Pregled postova
Sve super, ali mene kao kupca/ krajnjeg korisnika stvarno ne zanima koliki je ADMov ruc, i od koga je on nabavio karticu.
Ono sta je meni bitno jest, da proizvod koji sam kupio radi ispravno. E sad ako proizvod nije ispravan, očekujem da se on popravi/zamjeni.
Sve ostale stvari, koje se dešavaju između, ADM, distributera, uvoznika, nemaju nikakve veze sa krajnjim kupcem.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Ni ne tvrdim da ti trebaš imati veze nego ti objašnjavam koju ulogu u tome ima proizvođač i njegova dobra volja da nešto riješi.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 13:00   #3046
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor antebr Pregled postova
Ista stvar se i meni dešava, kartica je MSI rx5700 xt EVOKE. Kartica ruši računalo nakon cca 2 sata.
Temperature hot spota su 110C.
Poslao karticu u ADM, oni je testirali i rekli da je ispravna. Nakon toga, na moje inzistiranje kartica poslana kod uvoznika koji je takođe rekao da je kartica ispravna.
Naravno, ja karticu stavim u svoj pc i opet ista stvar.
Dok je kartica bila kod njih na servisu, ja sam koristio rx580 i sve je bilo ok.
Inače, za moju karticu je potvrđeno da ima tvorničku grešku:

https://www.gamersnexus.net/hwreview...l-pad-revision

Zvao sam ih opet ima par dana, i opet ista priča.


Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Imaš identičnu situaciju kao ja. Moraš bit uporan i ne posustat u svemu. Jer oni idu na to ljudi će odustat. Lažu, mažu i muljaju jer ne ovise sami o sebi nego o uvozniku u večini slučajeva vip computers uk. Piši prigovore nemoj sa njima razgovarat telefonski samo pisanim putem. Prijavi ih na https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp.
Uhvati sotove svega do sad šta si imao sa njima i sve pošalji na prijavu i neka tržišna inspekcija odradi svoje. Već imaju i moju prijavu. Obavezno piši šta više prigovora jer su na to zakonski obavezni odgovarat i sve prosljedi na prijavu koju napraviš. Ako ti treba kakva pomoć slobodno me kontaktiraj. Moj savjet je da kontaktiraš i proizvođaća.
A nas kao kupce zaboli di oni uzimaju od koga uzimaju i kakav je proces. Grafička je pod garancijom nije ispravna očemo ispravnu ili povrat sredstava i amen
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 13:30   #3047
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Samo da ne bude drvlje i kamenje po mom postu, ono sam napisao zato da se ne iznenadite ako nešto rješavate direktno s proizvođačem da vaš može kačiti PDV na vrijednost robe i troškove transporta. Nisam sve napisao zato da vas odgovorim od ustrajavanja na rješavanju kvara, vaše je zakonsko pravo da imate ispravan proizvod unutar jamstvenog roka.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 13:34   #3048
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Prvo svi koji imate problema skinite live update od msi i vidite da li ima novi bios pa napravite upgrade.

The vBIOS of 14Gbps memory speed is available on LIVE UPDATE

Iste probleme ima Asus te je stvar riješena sa bios updateom.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 14:29   #3049
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Samo da ne bude drvlje i kamenje po mom postu, ono sam napisao zato da se ne iznenadite ako nešto rješavate direktno s proizvođačem da vaš može kačiti PDV na vrijednost robe i troškove transporta. Nisam sve napisao zato da vas odgovorim od ustrajavanja na rješavanju kvara, vaše je zakonsko pravo da imate ispravan proizvod unutar jamstvenog roka.

ma nema zašto kužim šta želiš reć al to su njihovi problemi ne od kupaca nitko im ne brani da uzimaju robu i prodaju od uvoznika za Hrvatsku. Ja kad sam tražio da se pošalje o mom trošku asusu oni su pristali na to a opet nisu poslali asusu nego uvozniku koji nije ovlašteni servis. Znači lagali su me i nisu mi naplatili nikakve troškove osim put od Zg do St kad su mi vračali grafičku. A u zakonu stoji ako je proizvod neispravan da sve troškove prijevoza odvoza i dovoza snosi prodavatelj. kad se grafička vrati od asusa ako je proglase neispravnom ili da je servisirana sva slanje šta sam platija će adm refundirat jer ću to tražit i jer je to moje zakonsko pravo a još ću im i opalit privatnu tužbu a dokaza imam preko 20 di se vidi očito kršenje mojih potrošačkih prava
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2020., 19:57   #3050
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Pohvale za ADM, vidim da imaju LianLi na lageru. Izgleda da zele dio O11 kolača
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2020., 11:09   #3051
ppm3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 103
ADM nema popust za forumaše?
ppm3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2020., 21:52   #3052
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,349
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Pohvale za ADM, vidim da imaju LianLi na lageru. Izgleda da zele dio O11 kolača
Bio sam sretan da ih nema kod nas al sada će me kopkat stalno. Vec ih pikiram dugooo
axo je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2020., 00:34   #3053
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Bio sam sretan da ih nema kod nas al sada će me kopkat stalno. Vec ih pikiram dugooo
Imas jedan na trznici ovdje, kolega prodaje.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2020., 12:31   #3054
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 136
Citiraj:
Autor Proudcroat Pregled postova
ma nema zašto kužim šta želiš reć al to su njihovi problemi ne od kupaca nitko im ne brani da uzimaju robu i prodaju od uvoznika za Hrvatsku. Ja kad sam tražio da se pošalje o mom trošku asusu oni su pristali na to a opet nisu poslali asusu nego uvozniku koji nije ovlašteni servis. Znači lagali su me i nisu mi naplatili nikakve troškove osim put od Zg do St kad su mi vračali grafičku. A u zakonu stoji ako je proizvod neispravan da sve troškove prijevoza odvoza i dovoza snosi prodavatelj. kad se grafička vrati od asusa ako je proglase neispravnom ili da je servisirana sva slanje šta sam platija će adm refundirat jer ću to tražit i jer je to moje zakonsko pravo a još ću im i opalit privatnu tužbu a dokaza imam preko 20 di se vidi očito kršenje mojih potrošačkih prava

Sve isto sam i ja doživo i to sa MSI grafom, potpuno indentična prića. Tipa kolega igrao 4 sata na najjačem ne grije se i kao sve uredu. Ja nisam imao volje davit se s njom nego sam je prodao i uzeo rx.
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 10:05   #3055
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor rokonja Pregled postova
Sve isto sam i ja doživo i to sa MSI grafom, potpuno indentična prića. Tipa kolega igrao 4 sata na najjačem ne grije se i kao sve uredu. Ja nisam imao volje davit se s njom nego sam je prodao i uzeo rx.



Ja ne mogu prodat nekome nešto kad znam da to nije ispravno. A borac sam uvik bija i bit ću i ne odustajem do kraja
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 08:20   #3056
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor Proudcroat Pregled postova
Kupujem kod njih godinama, mislim preko 10 godina i bilo sve super dok nije došao ozbiljan problem. Slao grafičku asus strix rog 1080 ti kod njih u servis jer se pregrijava i ruši sve igre preko 80 stupnjeva. Na to dobio odgovor da su igrali 4 sata igru i da je sve super. A osobno testirao na 4 različita računala i na svima se dešava isti problem. Dogovorio se sa njima da pošalju asusu na testiranje oni poslali firmi od koje kupuju opremu iz Engleske koja uopće nije ovlašteni servis. Vratili mi je sa svojim radnim nalogom na sve moguće načine zaobišli asus. Kontaktirao osobno asus koji je tražio da se grafička pošalje njima jer su jedino oni ovlašteni i njihovi servisi. Asus tražio da snimim videa i po svemu poslanom ljudi govore da kartica ne može bit ispravna al oni su na temelju 4 sata igranja igre koja ne opterećuje grafičku 100% zaključili da je sve ispravno iako sam na svoj trošak odmah zahtjevao da se šalje asusu jer 20 godina sam u tome i znam dovoljno da mogu istestirat i procjenit kad nešto nije u redu sa grafičkom. Poslije toga su me samo ignorirali zanemarivali moja prava kao potrošaću. Prijavio ih na inspektorat sad čekam riješenje i nakon teške bitke kartica je napokon poslana asusu i sad čekam da vidim šta će bit. Dobar dućan dobre cijene sve dok ne dođe do problema onda pokažu svoje pravo lice. Skoro 3 mjeseca bitke i proć će bar još jedan dok se kartica ne vrati sa servisa. Od sad ću ih zaobilazit u širokom luku.

Nakon duge i teške bitke jučer su me zvali i lik kao oduševljen zove javili su nam da je grafičku asus proglasio defektnu te da je bačena i odobrena zamjena za novu. I onda mi kaže nudimo Vam gigabyte 2080 s. To Vam je super bolja ovo ono nova. ja ga pustim da kažem šta ima pa počmen sa pitanjima. Zašto dobivam grafiičku gigabyte ako je asus odobrio novu i ako sam imao najbolji mogući model asus strix rog 1080 ti oc. Zato mi se nudi druge marke i to osrednji model koji je jeftiniji od iznosa koliko je moja plačena a imaju npr takav model od asusua strix rog. Pa im govorim da grafička koju mi nude je od 8 gb rama a da je moja bila 11 gb i da sam sa razlogom kupova 11 gb i da je to jedna od bitnijih specifikacija. Onda lik počme opet (telefonski ne pisano) da to neće proć nikakve komisije da je to to i da su u 10 situacija uvijek oni bili u pravu i da ću na kraju dobit taj model i bla bla bla, a ja njemu da mi to sve pošalje na mail pa ćemo to dalje riješavat po zakonu. kažem isto tako ste govorili da je grafička moja bila ispravna pa ste je slali u neovlašteni servis i slićno pa vidite da ništa na kraju nije bilo tako. Pošalje mi mail sljedećeg sadržaja:
Poštovani,
nastavno na telefonski razgovor možemo Vam ponuditi u zamjenu sljedeće
dvije kartice:
ASUS RTX2080 SUPER DUAL Evo, DUAL-RTX2080S-8G-EVO, 8GB GDDR6,
90YV0DJ2-M0NM00
ili
Gigabyte RTX2080 SUPER Gaming 8G, 8GB GDDR6, GV-N208SGAMING-8GC.
Ili opcija uz nadoplatu slijedeća:
Asus RTX2080Ti Turbo 11GB, TURBO-RTX2080Ti-11G
Srdačan pozdrav.
Nakon toga kontaktiram udrugu za zaštitu potrošaća koji mi govore da mi moraju dat grafičku istih specifikacija ili bolju a zbog 8 gb a to je bitna spec i da ne prihvačam šta nude, da zatražim istih spec ili povrat sredstava što sam i učinio. Zatražio sam ili 2080 ti bez doplate jer je to jedina od 11 gb ili da mi vrate novce. Uglavnom i nakon svega toga oni i dalje lažu i pokušavaju me oštetiti. Nadam se da će nekom drugom kad dođe u istu situaciju ova moja pomoć
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 08:59   #3057
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,019
Ako je Asus odobrio zamjenu za novu zar nije onda logicno da je Asus to odobrio za svoj brend a ne za gigabyte? Ili ovi nisu nista ni slali asusu nego su vidjeli da nemaju sto drugo napraviti nego se dogovoriti s tobom. Volio bih sa netko tko ima iskustva rada u servisima odgovori na ovo jer me bas zanima na koji nacin proizvodac odobrava zamjenu proizvoda kada mu bas posaljes njegov proizvod? Meni je logitech zamijenio mis za drugi model svog brenda,ali nisu rekli da si uzmem neki razer ili nesto slicno. To mi ima smisla. I naravno da su odobrili bolji model misa sa boljim specifikacijama jer se stari vise nije proizvodio.

Edit. Citam na mobu pa nisam vidio ovaj mail koji su ti poslali povratno. Pise i model asusa. Hmmm...ne znam sad kako bi to proslo. Ako adm moze dokazati da je asus 2080 bolji od asus 1080 onda bi zakon trebao biti na njihovoj strani jer su ti ponudili brzi model.
__________________
Free your mind and open your eyes

Zadnje izmijenjeno od: Morpheous. 11.09.2020. u 09:14.
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 09:08   #3058
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ako je financijsko odobrenje, mozes uzet krumpire doslovno.

Sto se tice jahanja po 11gb, stavio je neto u drugu temu da to ne prolazi. Bitno je da daju jaču.
E sad, ako budeš dovoljno bezobrazan, sve je moguće.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 09:09   #3059
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 136
Citiraj:
Autor Proudcroat Pregled postova
Nakon duge i teške bitke...
E ovo se zove borba. Nadam se da će i oni iz ovog izvući poruku ili ih boli brige.
Još jednom svaka čast!
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 09:22   #3060
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
A koliku te nadoplatu traže za Asus RTX2080Ti Turbo 11GB? Ovo je realno gledajući jača kartica od one koju si imao pa bih na tvom mjestu ispregovarao što manju nadoplatu.
Sinac je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na