Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2019., 20:45   #13201
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Ja imam sony pa isto gledam taj sound za kupit. Vidim da ga je dosta ekipe narucilo pa cekam sta ce napisat.
Bez problema bi stavija lg/samsung sound na sony tv

Zadnje izmijenjeno od: android-split. 20.10.2019. u 22:21.
android-split je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 22:16   #13202
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 910
preporuka 50+ incha za montirat na zid

volio bi da je 4k, da se android da se mogu s time zezat.
ambilight bi bio vrh, ali ne mora bit prioritet...

hvala!!
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 22:30   #13203
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Napiši buđet, šta gledaš, izravno ili i sa strane,....
android-split je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 22:39   #13204
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 910
oh pardon, mislio sam da jesam

a gle između 5-8k kn.
Išao bi na zid, ispred njega garnitura u L, dakle ravno ispred njega, nije mi strašno bitno to gledanje sa strane tj kut. Tamo otkud bi ga ja gledao bi bilo uvijke ispred jasno.
Znam da je oLED za to super, ali su puno skuplji pa sam odustao.
Udaljenost tv-a i graniture je preko 240cm.

hvala
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 22:40   #13205
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Znaci gazda ima svoje misto na garnituri 💪
Imas i oled ispod 8tkn
https://www.nabava.net/televizori?q=oled

Zadnje izmijenjeno od: android-split. 20.10.2019. u 22:45.
android-split je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 23:09   #13206
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Vrijedi li Sony KD-55XF9005 7000 kn ili uzeti nešto drugo?
OLED ne preferiram jer se TV koristi za surfanje i filmove (50 - 50%).
Normalno burn-in je problem??
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 23:18   #13207
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Na svim forumima koje pratim taj tv se najviše spominje (xf9005). I za te pare (kako tvrde upuceniji) nema bolje kupovine. I sám sam ga kupio. Upaljen samo na 10ak min i vracen u kutiju. Čeka novu sobu.
Burn in, može i ne mora.
android-split je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 23:22   #13208
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Ono "može" je problem
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 23:24   #13209
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Na android se nemoj fokusirat, firestick 4k za 30 eura to odradi bolje od sonija/philipsa od 15000 kn. Kako kolega kaze oled imas za 7800 kn, ako ti je to puno uzmi nešto sa VA panelom(bolja crna gori kut gledanja), po mogucnosti Local dimming(full array local diming), i neki dobar procesor slike ili a7 p5 pro ili koji je vec X sonijev dobar.


@iggi ako te strah burn ina, pogotovo ako mislis puno igrat jednu igricu na njemu, ili gledat jedan te isti kanal(ili set kanala tipa sport klubovi ili arene) onda oled i nije za tebe ako ces gledat uglavnom filmove, sadrzaj bez permanentnih logoa itd nemas straha od burnina
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 23:34   #13210
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
TV programi se ne gledaju, niti se igraju igre. Biti će priključen na HTPC za surfanje i filmove.
Znači XF9005 je najbolji izbor..?

Surfanje je problem i statični browser (gornji rub).
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 23:52   #13211
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Pa taj sony je uvik dobar izbor, vrhunska slika, jedina mana mu je sporo sucelje, da sebi uzimam lcd vjerojatno bi njega uzeo, pogotovo jer je sad na akciji

Sta se oleda tice moga bi bit problem sa browserom iako ni to nije toliko ozbiljan problem kao sta se napuhuje. Nezz koji mob imas al ja vec skoro dvije godine imam oneplus 5t s amoled ekranom sa minimalno 6h screen on timea dnevno, koji ima prakticki fiksan notification bar, i da, burn inao se, al taj burn in se vidi samo ako ukljucis burnin test pri specificnim bojama(svijetlo siva i zelena) i bas se zagledas u nega, na normalnoj slici/videu se (zasad) ne vidi. Ali ako ces surfat, ja nebi riskirao
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 23:58   #13212
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Onda će biti XF9005.
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2019., 08:04   #13213
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Jeli zna ko kako onemogućit automatski rescan kanala na grunding i sony tv-ovima,

Kad god je lipo vrime oba tv-a automatski naprave rescan dvbt-a i uleti mi priko 100 talijanskih programa koji ne rade al mi poremete listu kanala redovno. Meni nije problem živcira me što moram gubit 5 min za rescan, al mi mater ne zna napravit rescan.

a prognoza...
http://prntscr.com/plh9cr
Ovisno o modelima. Na Grundigu je obično Meni > Postavke > Izvor > Napredne postavke > Automatsko ažur. usluga staviš na isključeno. Na Sony-u ovisno o tome je li android ili nije je zakopano isto negdje pod Postavkama kanala.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2019., 19:39   #13214
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 910
može info sad kad su se javili stručnjaci.

oled prednosti- bolji kut gledanja, i šta još? bolja slika, kolika je razlika između običnog 4k?
korišten bi bio poglavito filmovi, ali opet ko daily za sve dnevnike i sheme u low sd rezi hrt-a lol.
jel mi se isplati gunrut u oled ili kvalitetan 4k za običnog nooba prolazi kao wow efekt kad se gleda 4k sadržaj.


Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Na android se nemoj fokusirat, firestick 4k za 30 eura to odradi bolje od sonija/philipsa od 15000 kn. Kako kolega kaze oled imas za 7800 kn, ako ti je to puno uzmi nešto sa VA panelom(bolja crna gori kut gledanja), po mogucnosti Local dimming(full array local diming), i neki dobar procesor slike ili a7 p5 pro ili koji je vec X sonijev dobar.
znači postoji takav uređaj koji ''preuzme'' tv i on bude njegov ajmo reć os?
nisam to znao, morat ću izguglat.

Vrh ponude 4k modela: samsung - sony?
phillips ništa?

https://www.elipso.hr/audio__video/t...ava.net_cjenik
ambilight se može složit sam, tj. ima li nešto sa plugin play systemom za druge tv-e?
btw drkica mi je što sammy se može spajati na ostale aprate recimo u toj tizen hub mreži, ako sam dobro skužio. pa pokazivati njihov info na sebi itd.
zvuči zabavno, bar sad.


hvala hvala hvala
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Doktor O. 21.10.2019. u 20:38.
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2019., 21:09   #13215
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Po meni se led lcd isplati samo ako se ganja velika diagonala za sto manje para. Dakle ne nesto pretjerano skupi. Ove karifeke kao fald poprilicno poskupljuju kupnju lcd/a a ne donose poboljsanja u kontrastu u velikoj mjeri. Iako oled nije za svakoga, pogotovo ako netko preferira koristit tv kao monitor ili ima puno klinaca koji ganjaju konzole 24 sata dnevno, mislim da oled u high end u nema alternative. Tu je opasnost od burn ina svakako ali objektivno hardverasi pc eksperta u prosjeku i ne kupuju harder da bi im trajao vjecno. Tv je da traje tu negdje oko 5ili 6 godina I ono hej, idemo mijenjati
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2019., 21:16   #13216
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Ništa ne fali Android telkama. Imam tog Phillipsa i box A95 F2....je box nešto brzi ali hassle sa dva daljinca nije vrijedan par mikrosekundi. Ipak se navigacija na tvu svodi skočiti do netflixa ili siptva(etc).

Plus izbor appova i streaming servisa je nenadmašan.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2019., 22:03   #13217
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 910
a to bi i htio 55+ 4k da je to veliko i da drkaju na to kad dođu kod mene. Ja ću ionako živjeti uz računalo kao sve ove godine lol

kažeš imaš ovog fiću iznd šta sam stavio, zadovoljan?
nekako mi je taj oled skup, a ne znam, dali ja, kao osnovni laik kornsik imam šta od toga, konkretno. Moram vidjeti oled do leda u akciji da vidim jel to drastično tako.

burn in, to ako se igraju igre puno pa kad se ureže ono onako djelovi menija itd?
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2019., 23:35   #13218
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Oled do leda bolje nemoj gledat i meni je bio preskup dok nisam vidio uzivo Oled kupi ako želiš gledat je**** dobre filmove i serije i ako bas mrziš blago primjetnu sivu umjesto crne na ekranu. Na poslu nam je slučajno preko cijelog vikenda ostao upaljen iphone XS(amoled) sa bijelim menijima i sl. nema niti traga burnin-u, tako da bi ja rekao da to nije problem oleda, problem je cijena, koja se ako cemo realno, ne isplati, nije toliko bolje al je bolje je puno, a oled ima jos svojih problema ko npr ghosting.

Ako uzmes npr firestick, standardni tv gledas normalno, sa upravljacem od tv-a a za sve ostalo smart koristis upravljac od firesticka i kazem puno bolje to odradi od tv-a, upotrebljiv je android i na tv-u ali niti blizu firesticka, a što se tiče laga, čitao sam review od XF9005(cca 13000 kuna kad je izasa) u reviewu kaže da za uć u settingse otvara 10 sekundi
Citiraj:
Autor bug
nakon što pozovemo “Action Menu”, izbornik u kojem u jednom kliku možemo aktivirati sliku u slici, isključiti ekran (korisno kad, primjerice, castamo glazbu s mrežnih servisa pa nemamo potrebu za gledanjem slike) i pristupiti postavkama slike i zvuka, te odaberemo postavke slike, samo učitavanje izbornika s postavkama traje fascinantnih desetak sekundi. Relativno je sporo i prebacivanje televizijskih kanala te prikazivanje trake za glasnoću.
ja bi bio malo ljut.... naravno review je hvalospjev o tv-u ali taj dio...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 06:37   #13219
vava
Premium
Moj komp
 
vava's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Dubrava kod Vrbovca
Postovi: 270
Kolega uzeo 55xf9005 u sd za 7400kn.
Kroz koji dan ce ga montirat, pa cu moci ocjeniti kakav je u meniju i kako je brz android u odnosu na moj sk8500 i naravno slika.

Tko misli uzeti u sd xf9005 neka pozuri jer su to zadnji komadi osim izlozbenih.
Mi smo jucer zadnjeg uzeli u sd cce.

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
__________________

vava je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 07:53   #13220
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Ja sam ima godinu dana uspio u nas ubost za 7500 tog xf-a - koji deal godine je to bio


... i još 5 godina garancije mmmm....
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 13:37   #13221
freddie
Premium
 
freddie's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Shire
Postovi: 347
Evo me,u dilemi sam dal Hisense H43B7500 ili Sony KD43XG8096. Sony je skuplji oko 1200 kn a po specifikacijama ne cini mi se nis posebno nego taj Hisense.
freddie je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 13:45   #13222
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Najbolje ti je uzivo ih usporediti, specifikacije su jedno a uzivo je druga prica...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 14:13   #13223
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Sony u tim jeftinijim tierovima je meh....ovaj moj iako HDR ne želi ili ne može očitati HDR sa USB-a ili mreže. Daljinci koma,WiFi domet koma. Izgleda da prava priča počinje sa tim 9005.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 14:16   #13224
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 910
Citiraj:
Autor vava Pregled postova
Kolega uzeo 55xf9005 u sd za 7400kn.
Kroz koji dan ce ga montirat, pa cu moci ocjeniti kakav je u meniju i kako je brz android u odnosu na moj sk8500 i naravno slika.

Tko misli uzeti u sd xf9005 neka pozuri jer su to zadnji komadi osim izlozbenih.
Mi smo jucer zadnjeg uzeli u sd cce.

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
Znači neki best buy bi bio na 55 incha taj xf9005 kojeg svi hvalite?
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Oled do leda bolje nemoj gledat i meni je bio preskup dok nisam vidio uzivo Oled kupi ako želiš gledat je**** dobre filmove i serije i ako bas mrziš blago primjetnu sivu umjesto crne na ekranu. Na poslu nam je slučajno preko cijelog vikenda ostao upaljen iphone XS(amoled) sa bijelim menijima i sl. nema niti traga burnin-u, tako da bi ja rekao da to nije problem oleda, problem je cijena, koja se ako cemo realno, ne isplati, nije toliko bolje al je bolje je puno, a oled ima jos svojih problema ko npr ghosting.

Ako uzmes npr firestick, standardni tv gledas normalno, sa upravljacem od tv-a a za sve ostalo smart koristis upravljac od firesticka i kazem puno bolje to odradi od tv-a, upotrebljiv je android i na tv-u ali niti blizu firesticka, a što se tiče laga, čitao sam review od XF9005(cca 13000 kuna kad je izasa) u reviewu kaže da za uć u settingse otvara 10 sekundi


ja bi bio malo ljut.... naravno review je hvalospjev o tv-u ali taj dio...
hvala lijepa, uz sve rečeno, mislim da ću rađe na obićčni led ili sammyev qled.
za neuko oko, bacit 4k film na takvom tv-u će ionako bit drkica sama po sebi, a i sve drugo.

samo kažem, dvoumim se radi amblighhta, ali opet čujem da ima externi mod i možeš složit svoj ambi.
Pa onda samsungov s tom kombinacijom leda iza jer mi je to must.
Znam da zvuči djetinjasto, ali baš želim da to digne malo taj zid iza tv-a

ima netko ideju kako da usporedim modele po cijenama trgovina u rh, barem ove jače koje su na boljem glasu.
Samo preko enabava?
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 14:27   #13225
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Ma nema po nabavi, jeftinije,....svih ducana. U peveca zna bit dobrih popusta, a na nekim tv-ima ima peveca na nekima ne na nabavi. Tako da opet treba izgubit neko vrime u pronjuskat.
@doktore, ti samsung qledi imaju neki zajeb sa zvukom (dts). Pa treba skidat filmove sa nekim drugim formatom zvuka ili preko nekakvih playera premostit taj problem. Ne znam tocno, al znam da modeli od 2018 nadalje to nemaju. Zato pripazi. Ja sam isto imao dilemu sony ili qled i zbog tog sam eliminira qled.
android-split je online   Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 14:29   #13226
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 910
da gledam baš, nema nekih trgovina, a otvorim znam da ima.

Ništa moram uzet eventualno dva tri favorita, proć sve trgovine i vdijet cijene i to je to.
i sad kad sam na 55 išao i i više, a bojim se opet da ne bude prevelik da glava otpada lol
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 14:56   #13227
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Ono šta sam ja gledajuci po ducanima, tv sadržaj (ne demo) da šta sam bio bliže ekranu kvaliteta slike je opadala. Osobno se ne slažem da je uvik bolje ic na veci. Neki od do, al kao sto ne valja premali tako ne valja ni prevelik (po mom skromnom misljenju). Meni na 230cm radije bi iša na 50 nego na 65. 55 sam uzeo. Al svak uzima kako mu paše. Sony oled od 30tkn (65 ekran) svijet medija, hrt1 upaljen, užas od slike. Triba se maknit 5m da bi slika bila uredna. Hrt slova mutna da ne mozes ni procitat. Bas mi radnik prica, kao ljudi vide demo sliku, dođu kuci slika sranje. Pa kako pa zasto. Nit je svaki tv za sve (nažalost) nit je svaki za svaku udaljenost.
android-split je online   Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 15:04   #13228
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Citiraj:
Autor Doktor O Pregled postova

hvala lijepa, uz sve rečeno, mislim da ću rađe na obićčni led ili sammyev qled.
Samy qled ti i je obični led sa uglavnom kineskim panelima(ili lg u boljim modelima)

@SympForTheDevil
9005 je vrh lcd(ne oled) ponude od sonya, a isti je upravljac ko i ostalima, bitna je stavka ips ili va panel, ali dosta toga iz soecifikaicja su marketinški trikovi, npr jeftiniji sony s VA panelom ima bolju sliku od skupljeg s IPSom(stavio ih u ducanu jednog do drugog, moje osobno mišljenje )


@tiki66 tensk na guideu tek sad vidio
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 15:16   #13229
freddie
Premium
 
freddie's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Shire
Postovi: 347
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Sony u tim jeftinijim tierovima je meh....ovaj moj iako HDR ne želi ili ne može očitati HDR sa USB-a ili mreže. Daljinci koma,WiFi domet koma. Izgleda da prava priča počinje sa tim 9005.

Da , to sam i ja skužio sam kaj njega nema u varijanti 43 a za sada mi je to maksimum. Kaj vie gledam i čitam to sam sve dalje od kupovine. Izgleda da ćemo se ja i stara plazma još dugo družiti.
freddie je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 15:35   #13230
Tomica R
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Samobor
Postovi: 15
Onaj ko kaze da mu na sony xf90 meni steka i da mu je sucelje sporo taj laze.
Ja ga imam doma i istina je da je bio malo spor kad sam ga kupio ali nakon malo igranja po postavkama i updatea na oreo sve radi zadovoljavajuce.
Nije ko na lg-u ali ak nekom smeta par sekundi kod paljenja i otvaranja settingsa onda to nije 10 sekundi jebiga.

Ako zelite vidjet pravi hdr na djelu pogledajte na youtube kanal
Jacob+Katie Schwarz. Najbolji prikaz kaj je ustvari hdr.
Inace built in yt aplikacija odnedavno podrzava hdr.

Zadnje izmijenjeno od: Tomica R. 22.10.2019. u 15:44.
Tomica R je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na