Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2020., 11:19   #1
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Aplikacije za masovnu izradu dokumenata

Trenutno provodim istraživanje tržišta za moju organizaciju. Tražimo programsko rješenje koje će nam olakšati izradu i slanje velikog broja dokumenata, koji se rade po špranci i moraju biti popunjeni podacima iz vanjskog API, koji već postoji i za kojeg je dostupna tehnička dokumentacija.

Aplikacija bi podatke iz tog API trebala rasporediti u pregled u docx (da se poprave podaci koji možda nisu dobro definirani u bazi) i onda slanje preko Outlooka u pdf obliku, ili barem eksport u pdf.

Tražimo neko stabilno rješenje na koje bi se mogli osloniti na niz godina u budućnosti. Trenutno imamo jedan program, no star je, ima kompleksno sučelje i tražimo nešto pristupačnije. Može biti web, instalirana na serveru ili lokalno, nije ključno.

Slobodno mi napišite ovdje ako znate za neko već postojeće rješenje ili me kontaktirajte na pm ako imate nešto konkretno za ponuditi. Hvala unaprijed!
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2020., 13:27   #2
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Pogledaj ovo, nisam gledao detalje kako funkcionira s dodacima ali je Filemaker Pro svojedobno bio zakon za baratanje dokumentima.

https://www.claris.com/
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2020., 13:57   #3
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
del
hash je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2020., 14:32   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Tesko da ces naci nesto gotovo a da bude superjednostavno kako bi ocekivao; takve price ili su radjene custom made, ili imaju more opcija od kojih tebi trebaju njih jako malo. Sad je naravno pitanje sto zelis, koliko si sprema potrositi i tako dalje...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2020., 14:59   #5
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Postoji proračun, za izradu i održavanje, radi se o ozbiljnom poslu (veća je tvrtka u pitanju, 100 zaposlenih, od kojih oko 60-70 ima potrebu za ovakvim programom, tisuće dokumenata godišnje). Nadam se da već postoji negdje nešto u što bi bilo relativno lako uklopiti ono što je potrebno, ali naravno da to možda nije tako. Ovo je faza istraživanja tržišta, gdje se upravo definiraju iznosi i mogućnosti kako unaprijediti poslovanje. Zato tražim ideje da ih mogu prezentirati dalje pa da vidimo da li nastaviti s postojećim rješenjem kojim nismo jako zadovoljni (prvenstveno zbog viška opcija i kompleksnog sučelja, krivi klik može značiti da se program mora ponovno instalirati jer se sučelje poremeti i ne može se vratiti na default - ovo sam doživio dok sam bio na telefonu s developerom), ili da sklapamo nove ugovore. Nije nam u interesu potrošiti više nego što moramo, naravno.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2020., 15:32   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Iako nije dealno, u MS Wordu postoji Mail Merge opcija koja služi za slanje istih dokumenata na različite adrese/subjekte gdje podatke za to zaglavlje vuče iz baze koja se formira u njemu, Accessu ili uveze u njih iz druge API.
Pitanje je bi li to zadovoljilo vaše potrebe.
Nisam siguran može li Word po defaultu snimiti dokument kao pdf, ali uz pomoć nekog pdf editora, dobija i tu mogućnost.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2020., 15:52   #7
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Koristimo mail merge za jedan složeniji aspekt posla koji je malo pimplaviji, ali nema šanse da ga koristimo svaki put, predugo je i presloženo. Na ovome rade ljudi koji nisu informatičari (nisam ni ja) i zato mora biti pristupačno. Ono što nam treba je mogućnost da brzo i jednostavno stvorimo tisuće jednostavnih dokumenata godišnje, i mailamo ih kroz program. Ubija nas ta administracija i tražimo način da se fokusiramo na bit posla, a ne popratnu administraciju.


@Sinac, hvala ti, proučavam da li nam odgovara. Još jedan hint koji sam dobio je i ovo: https://www.jaspersoft.com/reporting...8EU6hhZpDAUMuE

Zadnje izmijenjeno od: Odinarius. 15.11.2020. u 16:03.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 06:43   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Obzirom da ćete gotovo rješenje teško naći, zašto se ne obratite nekoj softverskoj firmi da vam napravi custom aplikaciju? Takvih u ZG ima k'o pljeve.

Mogu preporučiti Libusoft Cicom. Firma radi aplikacije za lokalne samouprave, upravitelje,... Njihove aplikacije su rađene sistemom modula, pa kupite one module koji vam trebaju. Ako utvrdite da vam nešto fali, dokupite samo modul koji vam fali.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 14:37   #9
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
/cut/

@Sinac, hvala ti, proučavam da li nam odgovara. Još jedan hint koji sam dobio je i ovo: https://www.jaspersoft.com/reporting...8EU6hhZpDAUMuE
Molim.
Samo za info, još prije nekih 15-20 godina Filemaker Pro bio je nenadmašan na Macintosh računalima i korisnici su si u njemu slagali dopise, adresare, generirali ponude i fakture i sve čega bi se dosjetili. I što je bilo najbolje, nisu trebali prolaziti nikakve obuke već su se snalazili kroz priručnik i dostupne template. Vidim da je sada veća mogućnost povezivanja kroz razne aplikacije, nadam se da će ti biti od pomoći.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na