Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.09.2007., 17:20   #1
Alen43
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: a
Postovi: 59
printer za slike Canon pixa ip4300 ili ip5300

Zanima me dal' je bolje bacati 300kn za brži ispis i dvije ladice za odlaganje slika kao što ima ip5300. Samo je to razlika rezolučljivost je ista. Kako je sa nabavom catridge-a. Po meni nije baš praktično stalno mijenjati 5 catridge-a. Ali šta se može. Kada to zahtijevaju printeri za slike... Služio bi mi samo za izradu slika, kućna upotreba. Kolika je cijena tih listova cca? Ako netko ima takav sličan uređaj pa da mi pojasni detalje pošto nisam u prilici da skoknem do računalnih dućana...Hvala i pozdrav
Alen43 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 19:24   #2
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Za izradu fotografija? Jel ne bi onda bilo bolje uzeti bas foto-printer?
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2007., 21:35   #3
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Pixma ip4300 ce biti dovoljna. Foto papir preporucujem HP zato sto je jeftiniji (100 listova 10x15 se moze dobiti za cca 70ak kuna). Kvaliteta je izvrsna,i postoje zamjenske tinte koje su po kvaliteti ispisa skoro kao orginali (5 cartridgea dobijes za ~100 kn).
Nammoth je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 21:40   #4
cro_X
Premium
Moj komp
 
cro_X's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Krapina
Postovi: 78
Kakva je kvaliteta same izrade te pixime... jel škirpi kao većina jeftinijih printera ili...
cro_X je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 21:47   #5
Alen43
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: a
Postovi: 59
@ Spliff ;Ne znam šta meni stari misli sve kupovat... On hoće prvenstveno za slike, ali možda i isprinta koji dokument u boji tako da bi više ovako neš.
@ Nammoth; thx za info ostale periferije printera.
Alen43 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 21:49   #6
Seba78
Premium
 
Seba78's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 155
Citiraj:
Autor Alen43 Pregled postova
Zanima me dal' je bolje bacati 300kn za brži ispis i dvije ladice za odlaganje slika kao što ima ip5300.
Svejedno, uzmes onog koji ti je dizajnom simpaticniji.

Citiraj:
Služio bi mi samo za izradu slika, kućna upotreba. Kolika je cijena tih listova cca? Ako netko ima takav sličan uređaj pa da mi pojasni detalje pošto nisam u prilici da skoknem do računalnih dućana...Hvala i pozdrav
Preporucam Canon Glossy Photo Paper (GP-501), 100kom dodje cca 70kn te je papir odlican.
Printer koristim samo za izradu fotki sa digitalca i s obzirom koliko kosta, skidam kapu canonu.
Seba78 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 21:51   #7
Seba78
Premium
 
Seba78's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 155
Citiraj:
Autor cro_X Pregled postova
Kakva je kvaliteta same izrade te pixime... jel škirpi kao većina jeftinijih printera ili...
Zar je to bitno?
Bitno je da odlicno odradjuje posao u tom cjenovnom rangu u kojem je.

I ne, ne skripi.
Seba78 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 22:04   #8
Alen43
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: a
Postovi: 59
Ma uzmeš malo ulja za podmazat i nema škripe... a brigu na stranu . hehe. Ajd pozdrav
Alen43 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 22:31   #9
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Kvaliteta ispisa je na razini fotografija izradjenih u foto studiju. I sam pisac je opremljen sa gomilom funkcija - ispis po medijima, ispis od ruba do ruba, po vizitkama, minidiscovima, kuvertama, duplex printing. I velika prednost je, buduci da si naglasio da primarno koristis printer za ispis fotografija - kolicina tintne. 39ml CMY i 39ml crne je JAKO puno za jedan tintni pisac. Imam pixmu ip4300 vec godinu i pol dana, potrosio sam skoro 10 setova zamjenskih tinti, pisac radi i dandanas bez ikakvih problema.
Nammoth je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 22:41   #10
Alen43
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: a
Postovi: 59
thx pajdo. Ja sam zadovoljan sa odgovorima...Pozdrav
Alen43 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.09.2007., 09:21   #11
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Samo par opaski. Izbjegavaj papir drugih proizvođača. Veću razliku u ispisu ćeš primjetiti između Canon papira i nekog drugog papira, nego između original Canon tinti i zamjenskih. Možda će ti slika i izgledati korektno, ali to neće biti boje koje si uslikao. Pogotovo izbjegavaj (jeftini) HP papir.
Dobiješ uz pixmu i par komada onog PR-101 papira. Inače je skup ko vrag, al je stvarno odličan. Odmah si isprintaj na to nekoliko fotki, pa nek ti služi kao referenca za ubuduće.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 00:24   #12
jimi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 80
ip4300 uzmi. ip5300 je samo ušminkani bolje, a zbog toga se ne isplati toliko kuna više!
jimi je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 01:03   #13
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor Nammoth Pregled postova
Imam pixmu ip4300 vec godinu i pol dana, potrosio sam skoro 10 setova zamjenskih tinti, pisac radi i dandanas bez ikakvih problema.
Daj mi pljiz reci koje zamjenske koristis za njega, odnosno koje preporucujes.... Hvala
Solberg je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 01:24   #14
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Na nasem trzistu imas tri proizvodjaca: Maxtec, Orink i Inkrite. Inkrite je imo najbolji, ali je i najskupji od sva 3. Maxtec ima dosta nevjerne boje (blijeda crna, magenta je vise kao narandzasta) i u zadnje vrijeme se zna dogoditi da su tinte prerijetke i cure ili da uopce ne prolaze kroz spuzivicu; ne dolaze sa skroz punim cartridgeima - izbjegavati. Orink IMO ima dosta vjerne boje, skoro kao orginali. Jedino me prije nekoliko dana (prvi put) pocela zezati crna, slicna situacija kao kod zacepljene glave (crte po papiru). Problem uspjesno rjesen ciscenjem glave. Isto nezgodna stvar na tim tintama je poklopac, treba ga pazljivo skidati inace se moze dogoditi da tinta spricne malo (dobijes novu CMY majcu ) Cijena im je nesta izmedju Maxteca i Inkritea.
Nammoth je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 01:30   #15
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Puno ti hvala na iscrpnom odgovoru, naime jedan frend koristi te orink i jako je zadovoljan njima, cak mi je dao fotku A4 isprintanu sa tim tintama i sa originalnom i ja poslije 10 min buljenja nisam skuzio razliku, a on se inace bavi fotkom, tak da nije imao vecih zamjerki.... ali nitko nema iskustva sa drugim bojama...
Solberg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na