Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2006., 15:22   #1
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Question truomim se oko nekih ovdje često spominjanih monitora

Sad imam 17˝ samsungov CRT star 5 godina i počeo mi se malo zamućivati. Još imam geforce 2 sa 32 MB i samo VGA izlazom, a budući da ću za negdje pola godine kupiti novi komp sad ću uzeti monitor i koristiti ga na ovom kompu do dolaska novoga. Ne znam, možda uzmem i neku grafičku R9600 ili gf6200 za to prijelazno razdoblje (imaju DVI, a moći ću je još i na ovome malo poigrati). U užem izboru su ova tri monitora koja koštaju oko 2300kn:

samsung 203 b
prednosti: 20.1˝, omjer 4:3 bolji za filmove od 5:4, pivot, zakretanje, namještanje po visini
mane: kao i ostali samsungi iz ovog cjenovnog ranga nema 0 bad pixel waranty, neki kažu sa slika nije baš savršena, nestandardna rezolucija 1400*1050 bi mogla gnjaviti kod starijih igara (UT), početni monitor 20˝ klase

samsung 931 bf
prednosti:mnogi po forumima kažu da ima jako dobru sliku, oko sredine 19˝ klase, dobar kontrast i vrijeme odziva, standardna rezolucija
mane: kao i ostali samsungi iz ovog cjenovnog ranga nema 0 bad pixel waranty, nema namještanje po visini niti pivot, 19˝ s omjerom 5:4 lošiji za filmove od onog 20˝ s 4:3

PHILIPS 190B7CS
prednosti:0 bad pixel waranty, jako dobar kut vidljivosti, oko sredine 19˝ klase, zvučnici, izlaz za slušalice i USB hub, kažu po forumima da ima dosta dobru sliku, standardna rezolucija
mane:nema namještanje po visini niti pivot, 19˝ s omjerom 5:4 lošiji za filmove od onog 20˝ s 4:3


Znam da ima i boljih monitora od ovih, ali koštaju bar 2600kn, što mi je previše. Ne tražim niti veće rezolucije jer ne vidim baš savršeno. Zanima me i koliko se recimo često pojavljuju bad pikseli? Jel neizbježno da će se na svakome kad-tad pojaviti ili se pojave na 1 od 10 monitora ili sl.? Znam da bi bilo iritantno da se pojavi al kolike su šanse da se to stvarno i dogodi (u strahu znaju bit velike oči). Kakva su vam iskustva s trgovinama, jel daju da kod kupnje probas jel monitor radi kako treba? Znam da kod onih manjih (a i jeftinijih) treba ići na drugi kraj grada u skladište po robu (m-computers), pa kako onda izvesti provjeru? Ako netko od vas koji od gore navedenih monitora neka kaže svoj dojam, a ako i nemate, komentari za ove monitore i protiv njih dobrodošli su.

Zadnje izmijenjeno od: prasak. 03.12.2006. u 16:46.
prasak je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2006., 15:20   #2
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
E, da, zašto ovdje Philipsovi monotori tako rijetko komentiraju i preporučuju, a jedini imaju perfect panel i za jeftinije monitore?
prasak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.12.2006., 15:30   #3
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Meni se Philipsi osobno ne svidjaju izgledom, a sigurno je da necu uzeti monitor koji mi se ne svidja, a pred ocima mi je.

931BF ce ti biti sasvim fine ako ti je toliki budzet, makar pazi - ima jedan (meni) nedostatak. Nema opciju naginjanja prema naprijed, samo prema nazad.
203B to ima, prilicno je velik, boje su sasvim OK. Rezolucija nije standardna, makar po onome sto sam citao, problema nije radila kod igara.
MagicBright i MagicColor prilicno popravljaju dojam kod raznih radnji na racunalu,
od texta preko filmova pa do igara.

Sa svojime sam prilicno zadovoljan. Probijanja pozadinskog osvjetljenja nema kao na starijim modelima, ali vidi se na dnu i pri vrhu ekrana. Ista stvar ti je i kod 960BG monitora, tako da nije iznimka kod ovog modela nesto nize klase.

Iskustva sa trgovinama - u Linksu sam osobno bio, monitori su na policama, covjek ti odvrti par scena, crnu/bijelu boju, brze radnje, mice ikone da vidis dobro za bad pixele. Ako i monitor nije na polici, a imaju ga u poslovnici,
bez problema ga otvara i prezentira. Ipak si ti kupac.
Za koji god shop da se odlucis, ne kupuj bez probavanja na licu mjesta.
Nemoj da se dogodi da dodjes doma, upalis - a ono mrtav pixel posred monitora.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na