Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2016., 18:47   #31
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Ok, dobro, sve cool, obavijesti nas jednako tako ako i nekoj drugoj marki nešto crkne, ne budi stipsa
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 18:55   #32
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
Naravno, samo eto, u zadnjih 15 godina ovo mi je prvi puta da imam priliku obavijestiti...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2016., 18:56   #33
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Prije četiri mjeseca Z Ultri pukao ekran... Danas gecrk Z3... Lijepo radila preko dana i i onda umrla... neda se vise upaliti, kada se stavi na punjač niti da se upali lampica za punjenje... Uglavnom, zadnji Sloni kojega sam kupio...
Volume up + power, reset button kod sd kartice? Ne pomaže?
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 18:59   #34
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
Budem probao... nisam bas neki napredni korisnik mobitela pa mi te neki fore nisu poznate...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 19:03   #35
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Budem probao... nisam bas neki napredni korisnik mobitela pa mi te neki fore nisu poznate...
Meni se dva puta desilo na jednom custom romu ( od tad ha naravno mobitel vidio nije). Jednom pomogla prva kombinacija ( dulje držanje) ,drugi puta, reset tipka. Nadam se da će pomoći. Doduše na stock mi se nije niti jednom desilo.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 19:15   #36
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Meni se dva puta desilo na jednom custom romu ( od tad ha naravno mobitel vidio nije). Jednom pomogla prva kombinacija ( dulje držanje) ,drugi puta, reset tipka. Nadam se da će pomoći. Doduše na stock mi se nije niti jednom desilo.


Najjaci si!

Proradila prva kombinacija!

A u cemu je fora, zasto se to desilo?

Originalan rom, nikada nista prckano po mobsu?

Duzan sam ti cugu jer je već sutra Overseas trebao pokupiti mobs i nositi ga na servis
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 19:15   #37
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Ja samo znam, da Sony crkne tj. bude hardbrick to mora bit nešt iznimno jer skoro iz svih ih je situacija moguće vratit, barem prema ekipi sa XDA koja i vodi tutoriale za to.
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 19:40   #38
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Najjaci si!

Proradila prva kombinacija!

A u cemu je fora, zasto se to desilo?

Originalan rom, nikada nista prckano po mobsu?

Duzan sam ti cugu jer je već sutra Overseas trebao pokupiti mobs i nositi ga na servis
Ajde super,baš mi drago. Iskreno,nemam ideje ovako napamet zašto se desilo,pogotovo na stock,meni nije nikad. Trebqlo bi izvući crash log i onda poslati nekom pametnijem na xda recimo Jbg,da je baterija vadljiva riješio bi i sam u pet sekundi.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 20:32   #39
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Oće se to Sonyju dogoditi. Pogotovo ako je u pitanju neki brendirani softver poput Tekomovog ili vipovog pa ima na sebi razne aplikacije koje su potrebne kako mobitel nebi prebrzo i prefluidno radio.
Gunther, dobro da si pitao
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 20:42   #40
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Oće se to Sonyju dogoditi. Pogotovo ako je u pitanju neki brendirani softver poput Tekomovog ili vipovog pa ima na sebi razne aplikacije koje su potrebne kako mobitel nebi prebrzo i prefluidno radio.
Gunther, dobro da si pitao
Pa dobro, nije da sam bas pitao, vise sam se pozalio

Ja sam bio siguran da je umro
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2016., 20:43   #41
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Sva sreća po moj z3 nije kupljen preko providera.

Btw, ima netko z5 premium? Razmišljam o upgradeu.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 21:00   #42
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Uf ja još nisam nikoga upoznao sa Premiumom, nažalost. Bit će da slabo idu kod nas
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 11:06   #43
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ja volim Blekberi. Mislim da je to bitno reci na pocetku, cisto kao disklejmer. Mobitel koristim za pozive i sexting, niti slikam, a snimanje je ionako cca. 15 sekundi sa svlacenje, oblacenjem, ispricavanjem i bjezanjem od njenog tate.

Uletili su nam u firmu ovi Z3 sad, pa imam par pitanja, listao sam onu nakaradno dugacku zadnju temu koju je Brkan stavio u prvi post ali nista meni bitno sto imam za pitati, pa kaze:
  1. HTC je imao jednu aplikaciju za kontakte/pozive/fejvoritse/call history. Ovdje mi stalno prebacuje izmedju toga svega, radim li nesto krivo ili to nisu integrirali u jednu aplikaciju?
  2. imamo Office 365 za kojeg mi je T-HT support rekao da su s mojim pristupnim siframa uspjeli pokrenuti/aktivirati Word/Excel/PowerPoint na mobitelima. Nama niti na jednom Z3 ne radi, prepoznaje ID/e-mail ali za password kaze da je krivi
  3. nakon instalacije PFX certifikata od firme, cijelo vrijeme stoji obavijest "Network may be monitored by an unknown 3rd party" i nudi mi "Check trusted certificates", gdje se nalaze oni od COMODA koji nam i daje tu uslugu. Na HTC-u toga nije bilo. Ideje?
  4. slusalice od Samsunga S4 ne rade kako spada - +/- gumbi pojacavaju/stisavaju zvuk (na HTC-u i Samsungu vrte pjesme, sto mi i treba) a onaj okrugli gumbic uopce ne radi (na HTC-u i Samsungu je sluzio kao play/pause). To se negdje posebno namjesta ili jednostavno nece raditi? Uz to, zvuk je nerealno tih, cujem u teretani kako se dupeta od pahuljice od 150 kila koja je na Orbitreku kraj mene taru jedno u drugo jer u to vrijeme godišta je odlucila skinuti taloge loja sa sebe skupljane jos od kad je bila predmet oklade tko ce je iskarati na maturalcu u Zakintosu '89., s HTC-om nisam imao tih problema.
  5. screen mirroring @ WiFi radi super (sto mi je bitno i zgodno za prezentacije), sve dok sam u browseru/document readeru. Kada pokrenem MX player s readhead_dildo_stepmother.mp4, na mobitelu radi OK i bez trzanja ali na TV-u se vuce ko krepana macka. YT radi kako spada. AFAIR, na HTC-u toga nije bilo, a prakticno je kada trebam pokrenuti neki video iz prezentacije, recimo.
  6. postoji li nacin, kao kod HTC-a/Samsunga, da stisam zvuk odnosno promjenim mod iz onog padajuceg menija kojeg povuces s prstima s vrha mobitela? Uzasno me nervira sto moram stisnuti gumbe za kontrolu glasnoce i prtljati po ekranu uz to kako bih takvo sto postigao.
  7. pogasio sam sva smeca u aplikacijama tipa Instafejs, Twatter i Google smeca, ali ostalo je jos nesto od Sony govana tipa "What's New" i slicne drke. Isplati li se prtljat dodatno da se to pogasi ili da ih jednostavno zaboravim?
  8. preglednik multimedije (Album) me kostala skoro jer mi je citav XHamster download bio prikazan zajedno sa recentnim slikama srece i blagostanja. HTC je to imao rijeseno da je prikazivao samo one galerije koje ja eksplicitno zelim, a do gadarija se islo preko ES File Explorera. Problem je jednostavno u tome sto se automatski prikazuje "All content", a ja bih recimo htio da to budu slike s njegove kamere.
  9. je li to standardno ponasanje Androida da ostavi sve aplikacije upaljene nakon reseta ili to ima veze sa samim mobitelom i moze li se iskljuciti?
Mislim da je to na prvu, nakon par dana koristenja, ono sto me zanima.

TIA!
Onako na prvu, obzirom da je HTC i mene razmazio boljim softverskim rješenjima, proveo sam dva dana čačkajući i podešavajući mobitel, i evo par mojih zapažanja

1. alternativna aplikacija - True Phone Dialer & Contacts
Ima sve što trebaš, i čak je u jednoj stvari bolja od nativne HTC apliakcije utoliko što za novoukucani broj odmah nudi opciju spremanja, ne mora se broj selektirati/nazvati da bi mogao spremati.

4. Problem glasnoće sam uspio riješiti uključivanjem opcije ClearAudio+ pod Postavke dodatne opreme u Zvuk i obavijesti. Ni meni komande ne rade kako treba, i generalno bolji zvuk mi daju slušalice od Ipoda, koje su bolji zvuk davale i na HTC-u One X. No, naravno, na njima komande uopće ne rade.

8. I ovo sam morao riješiti alternativnom aplikacijom, jer ova originalna je tiha jeza i ništa se ne da namjestiti. QuickPic je puno bolja alternativa. Ima i Android nativna galerija na google playu, nije loša.

9. Mislim da ih ne pokreće nakon restarta nego samo ostane zabilježen popis zadnje korištenih aplikacija. Kad pogledam pokrenute appove i RAM, nema ih tamo. To je neki fičr Androida od 5.0 čini mi se.

Time sam manje više podesio sve ono bitno što me smetalo na mobu. Solidna kamera i jebeno dobra baterija su mrak.

Dobar mob, ali svejedno me jučer štrecnulo kad sma uzeo u ruke ženim HTC M8 i na njega instalirao novi ROM sa MM
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 07.01.2016. u 11:14.
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 09:37   #44
visson
Premium
 
visson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 48
Imam sony xperia z1 compact, mobitel čija je baterija držala preko 3 dana. Nakon nadogradnje na lolipop pojavio se battery drain, mobitel više ne može izdržati ni 12 sati bez punjača. Ne netu sam našao slična iskustva ali nigdje rješenja, probao sam sve savjete ali ništa ne pomaže. Verzija androida je 5.1.1 a verzija soft za mobitel 14.6.A.1.236. Ima li netko kakav savjet ili nosit punjač s mobitelom
visson je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 09:46   #45
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
Za početak, stavi neku aplikaciju za detaljnije praćenje potrošnje baterije, da vidiš kaj cucla bateriju, tipa GSam Battery Monitor.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 19:34   #46
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor visson Pregled postova
Imam sony xperia z1 compact, mobitel čija je baterija držala preko 3 dana. Nakon nadogradnje na lolipop pojavio se battery drain, mobitel više ne može izdržati ni 12 sati bez punjača. Ne netu sam našao slična iskustva ali nigdje rješenja, probao sam sve savjete ali ništa ne pomaže. Verzija androida je 5.1.1 a verzija soft za mobitel 14.6.A.1.236. Ima li netko kakav savjet ili nosit punjač s mobitelom
Moram postavit pitanje na koje sam sam sebi dosadan koliko sam ga puta postavio
Je li mobitel updatean preko OTA ili si flešao FTF preko Flashtoola ?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 00:49   #47
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Pretpostavljam da nije napravio tvornički reset isto, iako ne treba svaki put, ali se preporuča.

BTW. Brko, ja OTA ili FTF flash ne vidim neku razliku u trajanju baterije ili nečemu sličnom, pa pošto nema roota već za Z5 onda se držim OTA i nikakvih problema. Za FTF ili OTA nisam ništa vidio u razlici na Z3C
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 03:36   #48
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Na Z i na Z1, iz osobnog iskustva govorim, dan i noć je kada se FW fleša na čisto (FTF) sa flashtoolom ili kad se updatea via FOTA.
A pošto kolega ima Z1C, 99,9% je do tog problema došlo FOTA-njem.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 09:55   #49
visson
Premium
 
visson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 48
Mobitel nije updatean preko flashtoola. Tvornički reset sam napravio kad je prvi put prešao na lolipop, tu je mobitel radio normalno iako vise nije baterija toliko držala, ali sad nakon zadnjeg updatea baterija je postala jako lose tj ne izdrži ni jedan dan. Znači tvornički reset pa update preko flashtoola bi trebao rjesit problem?
visson je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 12:32   #50
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ne, samo fleš preko fleštoola sa resetom. Ne treba reset prije toga. Flashtool to obavi.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 15:15   #51
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Samo mora pazit da je kod wipe kategorije sve odabrano, osim DATA parametra, tak da sačuva postavke i user aplikacije.
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 17:20   #52
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Zašto? Ako su podaci svi na SD kartici, može i DATA na wipe.
Smatram da je najbolje full wipe.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 17:49   #53
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Zato što mogu aplikacije bit na SD al se one neće vratit niti će Data particiju moći vratit, tj. podatke iz tih aplikacija, kao npr high score u igrama, viber i whatsapp račun bez novog prijavljivanja i gubljenja dosadašnjih razgovora itd. A Andorid prije 6.0 verzije nema nešto nalik na iCloud di sve sprema pa kod restorea sve vraća, nego spremi ove ''sitne'' stvari ala kontakti, poruke, mailovi i sl. no Postvavke, wallpaper, lockscreen wallpaper, wifi ssidove i passworde i tako to ne sprema, ili sprema ograničeno, tj. ne sve.
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 18:58   #54
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Dobro da, ne igram igre na mobu i nemam aplikacije koje u sebi spremaju nešto bitno pa nisam na to računao.
Ugl, kolega ima sve potrebne informacije, neka napravi po vlastitom odabiru
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 21:13   #55
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Apsolutno. Nego jel ima ko kakvu validnu informaciju o tome kad će više taj MM??? Ko ozebo što čeka sunce tako i ja MM čekam

Ili ako netko ima pristup google+ zajednici za concept ROM na Z3 da se ubacim jer što tamo bude bit će i na MMu
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 21:31   #56
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Nema baš ništa zanimljivog na g+ od Concepta, puno ljudi koji se čude gdje je stamina mod na vanilla romu. Tu i tamo ima nekih najava i bistrih ljudi, ali slabo. I ne znam koliko je uopće Concept pokazatelj kakav će biti stock. A Concept se može instalirati i bez članstva.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 21:47   #57
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Znam da se može, i čuo sam priču da će izbacit staminu iz MMa al ne vjerujem jer ni u prošlom 5.1 conceptu nije bilo isto niti stamine niti nekih featurea pa su se pojavili u regularnom ROMu. Šteta, bilo bi dobro da su produžili concept ROM i na Z5 seriju, bolje otklanjanje bugova bi bilo...
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2016., 18:56   #58
visson
Premium
 
visson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 48
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ne, samo fleš preko fleštoola sa resetom. Ne treba reset prije toga. Flashtool to obavi.
Napravio s flashtoolom baterija je bolja sad, trebam još vidjet u praksi al izgleda da bi mogao izdržati jedan dan bez punjenja. Zahvaljujem na savjetima.
visson je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2016., 10:11   #59
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
Kakav vam je onscreen time na Z3?

Testirao sam malo bateriju. 47 sati izgurao od 100% do 3%.
od toga 9,5 sati aktivno, no samo 2,5 sata on screen timea. To mi se čini nekako malo, obzirom na testove koji pokazuju i nekoliko puta više.

No opet, izgurao je dva dana bez punjenja, to sa smartphoneom još nisam doživio ni izbliza
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2016., 10:17   #60
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
48 sati korištenja, cca. 5-6.5 sati ispadne, ovisno o danu.
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na