Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2016., 12:31   #4921
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
FX 8300 i 380 su ti je odlican odabir. Takoder uzmi tih 2GB vise, prije ili kasnije dobro ce doc.

Evo jedan primjer takve konfe, kaj sam nedavno serafo pa stavio na forum. link

Slozio sam ih barem 20 u zadnjih mjesec dana, niko nije rekao ni rijec, osim kak gejmaju dan i noc

Imas FX8300 sa LC CC 120 na 4 ghz OC-an. 3 Sata stress test sa LC CC120 coolerom.

Peglas bez greske na full HD sto god oces, sto god pozelis, uz to da kombinacija ova gore ti je totalno bez zvuka, uopce ne znas kada ti je komp ugasen a kada upaljen.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 12:42   #4922
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Ako se slaze gaming komp ides na Intel i ATI (u 95
posto slucajeva, osim ako nejdes na sami high end), ostalo batali.
X

moš uzet i3 i nikakvih trademark frame droppova nebu bilo...nemaš potrebe za aftermarket coolerima,matičnama sa više faza od puberteta,termoelektranama od napajanja....
trouble je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2016., 13:07   #4923
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
I3 nema nikakvog smisla.

Ako imas oko 1000 kn za proc onda si manje-vise u gabuli jer ti je AMD jedini izbor.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 14:00   #4924
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Te šeme sa kombinacijama & cpu overhead su prenaglašene. Eventualno ono sa digitalfoundry sa i3 i R9 280 u gta v gdje je i3 s tom grafom davao performanse 750ti. Osim tamo toga nema baš po drugim siteovima
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 14:05   #4925
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,417
ravkan super, hvala ti puno za odgovore i linkove plan i je gejming na 1080p, nije problem ni skresati koju opciju da bi se dobio bolji FPS, ne patim da je sve Ultra i Max nego da je fluidno uz solidne postavke
nex što se tiče i3 to se slažem, davati 1000 i kusur kuna za dvojezgreni procesor u 2016. god je budalaština, ali oko drugi stvari pretjeruješ brate ja sam svjestan da je za gaming bolji izbor i5 4460, ali kad uzmem u obzir da bi samo njega platio koliko ću ovdje dati za MBO+CPU uz ovaj ograničeni budžet je definitivno bolji izbor FX, pogotovo jer i nije tolika razlika u igricama. Pogledao sam valjda svaki video na YT u kojem ih usporeduju na istim konfama i nije to neka velika razlika, štoviše negdje je AMD se pokazao kao i bolji, ali nebitno. Ugl, razumijem da si ti više na Intel/Nvidia kombinaciju i to je ok, ali da baš toliko kakiš po AMD-u, to ne razumijem a dovoljno mi je pogledat tvoj potpis da znam koliko si realan što se toga tiče živio!
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 14:35   #4926
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Dosta ti je bacit oko na moj potpis i imaces hrpu informacija i biće ti puno toga jasnije.
Primjeti kako se pravilno podeseni FX sasvim dobro nosi da i7 Devils Canyon u igrama i jedno 3-4 puta je jeftiniji.

i3 neće niko ozbiljan ponudit u 2016. godini.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 15:13   #4927
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Samo si ti uzmi FX i 380 i ne brini se. Peglaj. Ja sam ulozio u to jos 2013, igram, radim, sve radi ko sat, nemam potrebe mjenjat i ne vidim da cu trebat mjenjat uskoro.
Istina promjenio sam grafu ali cisto iz razloga jer sam uspio zamjenit GTX 770 za R290 ( koja je imala jamstvo duze od moje GTX770) uz nadoplatu od 200kn, to je bila prilika koju nisam zelio propustit
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 18:12   #4928
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Kućište nije neko bajno, al dobro.

Znači roknut vent-dva za upuh-ispuh i neki cooler ranga 212 EVO i to je to?
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 20:18   #4929
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Normalno ako si na takvom buđetu da nemres dogurat na i5, da je onda fx 8300 najbolja kupnja, i sve ispod njega su AMD procevi bolja kupnja dok ne dođemo do ove doljnje granice od 300kn gdje su Intelovi celeroni best buy.
Ako se ima para za i5 ide se na i5, ako pricamo striktno o gamingu.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 21:35   #4930
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Joj ti i tvoj i5 i gajming. Sve igre rade na fucking FX. Daj mi bilo koju igru ja je skidam i igram je doma bez greske. Jednako tako cemo onda zajedno upalit XSPLIT ili slicno, igrat i stremat online, pa cemo gledat ko ima bolji FPS.( Ako ti je FPS toliko bitan, dali igra ima 68 ili 74 AVG FPS)
Jebes FPS i par FPS gore dole, bitno je da igra radi, da ju mozes fluidno igrat i gotova prica. Kaj ti vrijedi npr uzimat i5 + 380, kada FX i 390 radi bolje??? Grafa grafa grafa.

Glupost je davat vise para za i5, kada sve radi na FXu a bolji je multitasker. Ajde da ti trebaju neke instrukcije ili nesto sa intela, super onda. Kuzim. Da ti treba bolja ploca jer oces imat neke funkcije koje nema AMD, kuzim super onda. Ali davat za i5 za gajming je bezveze, pogotovo kaj za par godina, cemo svi igrat na vecim rezolucijama a tu razlika izmedu FX-a i bilo kojeg intela je 0.

Ja znam zasto zelim intela i zasto cu zamjenit FX-a za intela. Ali za obicnog korisnika koji oce samo igrat, nikakav intel. FX + dobra grafa + ssd i peglaj. ( Osim ako ima spec. zahtjeve, Miracast i sl. da sada ne nabrajam sve prednosti intela )
__________________
Red Vishera Blue Devil

Zadnje izmijenjeno od: ravkan. 17.01.2016. u 21:47.
ravkan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2016., 22:06   #4931
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Problem je u tome sta najjaci AAA naslovi ako maxas na 1080p nema boga da rade na 60fps (jedino u nekim dijelovima mape koji su nezahtjevni), uglavnom ce bit na 35-40 fpsa, a tu mi vec znaci tih 5-6 fpsa koje ces dobit sa i5.

Stvar je u tome i sta ti razlika između Intel i AMD komboa bude u 300kn, znaci tu se ne radi o velikoj razlici, normalno ako tih 300kn znaci jacu grafu u slucaju AMD komboa onda ides na to, u suprotnom bi aj na Intela.

Također FX 8300 ce ti biti bottleneck vec za nadolazecu generaciju grafi iz vrha high enda, vjerojatno i stock i5(ove k verzije sa klokanjem su druga prica).

Također ako igras igre tipa ARMA 3 i slicne koljacine koje vole jaku jezgru, tu je FX-a odnio vjetar, tako da nije bas da je svugdje razlika mala.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 22:50   #4932
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Stvar je u tome i sta ti razlika između Intel i AMD komboa bude u 300kn, znaci tu se ne radi o velikoj razlici.
Ok AMD FX 8300 + Cooler da radi na 4.4 + ploca = 1745 kuna.

INTEL tvoj npr 4690k 2107 kn samo proc, di je ploca na kojoj ga mozes OC,di je cooler, jer isto kao i kod AMD-a sa stock coolerom ne mozes nist osim da ti pisti sauger iz kucista.

4460 intel 1533kn samo procesor.

( Uzeo sam cijene sa nabave net, ali sam racunao prvi cro shop i za jedne i za druge )

E sad ja stvarno ne vidim tu razliku u 300kn.

Drugim rijecima zaspara se masu paru, i daje ti mogucnost da ulozis u SSD ili bolju grafu. Naravno da ako imas budet kolko oces, neces gledat AMD, neces postavit niti to pitanje dali se isplati uzet FX8300 + 380, nego ces si uzet 5960x + 980 TI i gg

Al dobro, jasno mi je da svatko pravda svoj trosak. Covjek je dobio sve potrebne odgovore i odlucio je sto ce uzeti, tako da svaka danja rasprava, zapravo i nema smisla jer ima miljon otvorenih tema, gdje se da svasta procitat.
Mislim da bi ova tema trebala dobit lokotic
__________________
Red Vishera Blue Devil

Zadnje izmijenjeno od: ravkan. 17.01.2016. u 23:03.
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 23:21   #4933
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Ja sam pricao o i5 4460 kombou sta se tice intela.

Intel

i5 4460 - 1453kn(ako cemo iz prvog shopa kako si rekao)
+
Asrock H81M HDS - 400kn

=1853kn

AMD

FX 8300 - 1044kn
GIGABYTE GA-970A-DS3P - 589kn
LC CC 95 - 83kn

=1716kn

Neš ti razlike...

Tolko od mene pozz
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 23:27   #4934
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,417
LC-CC-95 vec posjedujem a spomenuta ploca kosta 575kn tako da je to jos 100kn manje u korist AMD-a, ali never mind
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 23:38   #4935
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Rekao sam prvog CRO shopa, znaci 1533kn (Uzi) + 400 (ADM ) ( 1 lane, 2 memorijska utora, zvuk katastrofa itd itd. ) 1933kn.

FX 8300 1044 ( protis ) + 575 (ADM) + LC 95 83( protis ) ili LC 120 167 ( Uzi ) . Jeftinija 1702 kn ( max oc 3.8 ) ili 1786 kn ( max oc 4.4 )

Tu je razlika ako si tako mislio oko 200-250kn.

Ali jednako tako 4460 je zakljucana igracka.

Ovo mozes samo sanjat na njemu.

Takoder i tu ga pere FX bez greske .

Ako zelis gejmat i stremat online ( pogotovo sada kada je dosao VDSL ) tu 4460 nema isto nikakve sanse.

Ako zelis stavit na youtube neki svoj video iz igre ili kaj ja znam ( dosta popularno na youtube ako pogledas, svako malo neki player stavlja nest ) koliko gubis vremena.

Treba uzet u obzir da 90% ljudi koji kupuju gejming masine, zele radit iskljucivo navedene stvari. Jasno mi je da mozda ti to ne radis, ali da radis u shopu, pa kada ti dolaze ljudi vecinom ti navode te stvari.

Ali da platio si 200kn vise i imas u prosjeku 2-5% fpsa vise ( i to samo u nekim igrama ), u svemu drugom si sporiji i to DOSTA.

Cemu se u startu ogranicit samo na jedno, kada mozes imat sve za manje novaca?

Isplativost ? Nema je.
__________________
Red Vishera Blue Devil

Zadnje izmijenjeno od: ravkan. 18.01.2016. u 00:02.
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 23:52   #4936
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Ja sam pricao o i5 4460 kombou sta se tice intela.

Intel

i5 4460 - 1453kn(ako cemo iz prvog shopa kako si rekao)
+
Asrock H81M HDS - 400kn

=1853kn

AMD

FX 8300 - 1044kn
GIGABYTE GA-970A-DS3P - 589kn
LC CC 95 - 83kn

=1716kn

Neš ti razlike...

Tolko od mene pozz
H81 ploču???
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 00:02   #4937
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Da, sta sa time, dobra je ploca, također vecinom je i najpopularnija na temama o slaganju i predlaganju konfi sa tim mainstream i5-icama... neznam cemu se sad cudis?
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 00:10   #4938
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ke si nabrijan?
Mislio sam da se H čipset gura u pisaće mašine zbog sve opće poznate slabašne naponske regulacije i da za i5 koji će se opterećivati igrama ide barem B čipset ak se već nema para za Z.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 00:43   #4939
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Brko

Iskreno, ja tu plocu nisam imao pa da ti ju mogu prezentirat iz osobnog iskustva detaljno, mogu ti samo rec po specifikacijama koje se mogu nac i po komentarima ljudi koji su imali posla sa njom, da je ta ploca na razini tih mainstream B85 ploca i po regulaciji i po opremi, također kod intela je stvar u tome sta ih mozes stavit i na najjeftinije ploce a da rade normalno, sta kod AMD-a nije slucaj.

Inace, nisam uopce nabrijan ni najmanje, samo na taj nacin sudjelujem u debatama, mozda to neko krivo dozivljava, al eto sad kazem da se nit ljutim nit ista dok vodimo raspravu bez međusobnog potprcavanja i vrijeđanja ko neki pojedinci...

ravkan

Ono kaj je bitno je to da ni taj FX ni i5 nisu procesori za strimanje, pogotovo ne na grafama tipa r9 380.
Malo ljudi se bavi snimanjem i objavljivanjem gameplaya, i oni koji se bave sa time ne stede na novcima i imaju "prave" konfe, znaci X99 i gtx 980ti ili SLI/CFX setupovi, da se prezentiraju kvalitetno i navuku ljude na svoj kanal.

Ono sta ti ekipa kaze u ducanu kao, e ja bi i snimao i gameplaye i slicne brije, je uglavnom veselje ludom radovanju, na kraju nit snimaju gameplaye nit objavljuju, jer ni neznaju kako, to kazu vise onako jel im je fora.

Također jebote ja i 25 fpsa u igrama, nebitno makar je fx bolji tu, al to je neigrivo, za snimanje gameplaya trebas gtx 980ti da ti ostane razumna kolicina fpsa za fluidnost(pricam o AAA naslovima), a onaj ko kupuje takve grafe sigurno nejde na AMD procesor IMHO. Ove CS GO i slicne nezahtjevne igre peglas i sa i5 i FX-om kako oces.

Šta se tice maticne, realno ako gledas da dobijes kvalitetnu onboard zvucnu, tu ti ionako treba maticna od 900kn nadalje, tako da ti je to sve isti drek, bila AMD ili Intel platforma.

Uglavnom svako ima svoje, ja postujem tuđe misljenje i to je to, da svi razmisljamo jednako, onda bi svi preferirali i iste vendore, iste maticne, procesore graficke i sav ostali hardver.

Zadnje izmijenjeno od: Sphere. 18.01.2016. u 00:53.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 00:51   #4940
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Također FX 8300 ce ti biti bottleneck vec za nadolazecu generaciju grafi iz vrha high enda, vjerojatno i stock i5(ove k verzije sa klokanjem su druga prica).

Također ako igras igre tipa ARMA 3 i slicne koljacine koje vole jaku jezgru, tu je FX-a odnio vjetar, tako da nije bas da je svugdje razlika mala.
To dal će FX 83 bit bottleneck ili ne ne ovisi o snazi budućih grafi nego o igri (njihovom engineu, optimizaciji, API i sl). Primjer dva extrema novijih igara (gdje fx sucka naspram i5 i gdje je bolji od i5) - recimo u fallout 4 izgleda da grafa jača od R9 390/GTX 970 (uz overclock) uz FX nema smisla, odnosno čak i 280X/380X uz niske stock clockove underclockanih modela out of the box. Dok recimo u AC syndicate FX 8350 (tj. FX 8300 na 4ghz) ima nešto bolji score od i5 4690K sa 980Ti SLI. Dakle SVE je jako relativno, ovisi od igre do igre.

i5 ima status THE gaming procesora jer je najkonzistentniji u gamingu - dobar je u singlecore bound igrama, dobar i u igrama sa ogromnim cpu loadom, ovi slabiji intelovi od i5 predstavljaju kompromis (manjak jezgri/threadova odnosno multithread performansi s obzirom na relativno visoku cijenu), a ovi skuplji poput i7 su bili nepotrebni i neisplativi za gaming tj. nije bilo razlike zbog HT-a (do nedavno). AMD naravno nema singlecore performanse (koje doduše gube na važnosti u AAA igrama sa novijim engineima). Međutim ono što primjećujem da su ljudi u zadnje vrijeme previše opsjednuti ulogom procesora u gamingu, a furaju neke maisntream grafe. Pa pcper je u onom ogromnom testu pokazao da sa grafama poput gtx 960/R9 280 u nekim prosjećnim igrama poput bioshocka infinite, nove civilizacije i sl. (ne sad nešto very cpu bound) nema praktično NIKAKVE razlike sa procesorima 860K, i3, i5, i7, FX 83.... Dakle ljudi kad gledaju te testove uopće ih ne znaju interpretirati. Kad vide da je x procesor jači od y procesora onda misle da će i u njihovoj konfi biti takav odnos, a moraju obratit pažnju na:

- koja grafa je korištena u testu (u novije vrijeme dominira 980Ti, titan X i 980Ti SLI, tu i tamo gtx 980). Realno što se tiče FX procesora, u smislenom slaganju konfiguracija - ionako se trenutno ne isplati složiti gaming konfa sa FX procesorom u kojem bi bila grafa jača od gtx 970 ili R9 390. Naravno to se odnosi na sada, sa trenutnim grafama i trenutnim cijenama. Budućnost možda nešto drugo nosi, možda će se isplatit upgrade recimo na neke osjetno jače grafe od tih, s obzirom na njihovu cijenu i kako se te grafe ponašaju sa fx u tim novim igrama što će tada biti.

- refresh rate monitora. Onaniranje na 160 vs 140 fps što se zna dogoditi u nekim igrama sa high end grafom u testu je presmješno. Čak i da se ima high end grafu i high refresh rate minitor - nebi se osjetilo kurca razliku. Dobar mi je onaj video gdje "average gamer" nema pojma dal je na 60hz ili 120hz monitoru, a gdje bi tek osjetio razliku između nekih manjih razlika (karikiram 70 vs 80fps, 140 vs 160 i sl.)

Dakle jedina kolko-tolko bitna razlika između tih procesora je u onim situacijama:
- gdje gpu naravno nije bottleneck za igru (ili je eleminiran maximalno najjačim gpu)
- fps ispod 60
- razlika osjetna (ne sad recimo 10% što je neosjetno)

Takve igre doslovce možeš nabrojati na prste jedne ruke, ali eto tu je razlika relativno vidljiva. Često su to igre u kojima je optimizacija u banani (arma i derivati), ovise o singlecore perfomansama, ne znaju rasporediti load. Tu intel radi bolje, ali i dalje ostaje low cpu i gpu usage + low fps. Jednostavno je igra u banani i tu ljudi ne mogu ništa, i najbolji i7 bottlenecka jače gpu. Vidio sam negdje priču dečka koji je fx 8320 mjenjao sa skylake i5 (mislim 6600) radi arme 3 i witchera 2 (a bio je zadovoljan kako mu nove igre rade, poput witcher 3 i sl., grafa 290X). Upgrejdao je, dobio je valjda neki pomak, ali i dalje nije bio zadovoljan perofmansama jer je igra jednostavno u kurtzu

Citiraj:
Skylake ima malo bolje single core performanse ali ništa vrijedno bacanja velike love, imam 6600 i ddr4 2133mhz i arma i dalje radi ko crap u gradovima, ovako van gradova ide preko 60 u king of the hillu sa 70ak igraca, u gradu pred kraj matcha sam imao oko 30fpsa. Ali to moraš racunati i koliko dugo traje match jer u armi svakih pola sata sve gore performanse budu na pocetku bude masu fpsa ali vec nakon jedan sat je muka živa Vidio sam 6600k na njuškalu povoljno, ako ima garanciju to preporucam

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 18.01.2016. u 01:17.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 07:42   #4941
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Ekipa ovdje stavlja te crap ploce na 4460 da bi pokusava smanjit razliku u cijeni koja je porazna. Na nikakve nacine se ne moze opravdat 500 kuna skuplji proc.
I jos zakljucan.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 07:52   #4942
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@Sphere
OK, samo eto, nikad nebi proc od 1500kn stavio na ploču od 300-400kn. To kaj drugi hvale neka hvale, no eto, iz vlastitog iskustva ne hvala. Nije da taj i5 troši ne znam koliko, ali te H ploče su buđet ploče za celeronce i pentiumce.
Sad da stavim H ploču, na nju 16GB RAMa, i5 4460, GTX970, SSD i 3 HDDa te da pičim nove igre par sati svaki dan, ne bih mirno spavao. Barem B čipset bi uzeo. Barem.

@Hawker
i5 sam po sebi je dobar procesor. 200-300kn je precjenjen, kao i i3, ali to je zato što AMD nije odgovorio sa ničim godinama.
No velim, te kartonske ploče kod mene nemaju prođu ako se uparuju sa i5.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 08:08   #4943
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
@Brko

Cijena 4460 je cca 1500kn i time je za 500 kuna premašio FX8300 koji je bolji proc u svemu osim u par igara za par fpsa.

Zato ga stave na te crap ploče da bi nekako ostali u krugu 2000kn za CPU -MBO

Nasuprot tome FX8300 staviš na postenu mid range plocu (ds3p) i staviš neki AF cooler još do 2000kn.

8300 je otkljucan i na toj ploči jos možeš i OC.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 08:25   #4944
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Ja imam i5 3470 na budget ploči i nemam nikakvih problema,možda nije optimalno stavljati,ali da radi,radi.
H61 chipset na mini itx ploči,ne throttla,tako da sumnjam i5 4460 je neka veca razlika što se tiče rada na jeftinijim pločama.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: blava. 18.01.2016. u 10:20.
blava je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 08:43   #4945
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
@Brko

Cijena 4460 je cca 1500kn i time je za 500 kuna premašio FX8300 koji je bolji proc u svemu osim u par igara za par fpsa.

Zato ga stave na te crap ploče da bi nekako ostali u krugu 2000kn za CPU -MBO

Nasuprot tome FX8300 staviš na postenu mid range plocu (ds3p) i staviš neki AF cooler još do 2000kn.

8300 je otkljucan i na toj ploči jos možeš i OC.
Kacmo kod toga, koja je razlika između FX8300 i FX8320E?
I koja ploča bi bila dobra za njih a da nije Gigabyte nego Asus ili Asrock?

Dakle da bude do 2000 (FX8300+cooler koji ga adekvatno hladi na 4.4GHz+non-gigabyte MBO). Slažem jedan komp i budući vlasnik oće FX8320E, pa zato i pitam za FX8300.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 08:53   #4946
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kacmo kod toga, koja je razlika između FX8300 i FX8320E?
I koja ploča bi bila dobra za njih a da nije Gigabyte nego Asus ili Asrock?

Dakle da bude do 2000 (FX8300+cooler koji ga adekvatno hladi na 4.4GHz+non-gigabyte MBO). Slažem jedan komp i budući vlasnik oće FX8320E, pa zato i pitam za FX8300.
Razlika je u revizijama proceva.
FX8320E, 8370E i 8370 spadaju u najnovije revizije i svi su extremno low leak.
Svaki od gorenavedenih proceva će postići jednak clock uz manji vcore od starijih revizija.
Za te revizije kod stock clocka ili blagog OC ne treba ništa više od stock coolera.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 08:56   #4947
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Također I5 4460 na H čipsetu (H87) - hlađeni VRM, sve solid kondići, 8pin dodatno napajanje za CPU koji ima TDP 84W i ne može se OC-at - sasvim mirno spavam, AUXTIN temp bude do max 60C liti.

Da sam kupova novo vjerojatno bi bilo FX 8xxx + neka bolja OC ploča (s obzirom na mrcinu od air kulera koji je trenutno drži i5 na pasivi), i ne bi ima integrušu (pola godine sam je bija prisiljen koristit).

yebiga svatko ima svoj način gledanja na ulaganje (proc sam platija 1000kn, a rabljenih FX 8xxx nikako nać bez da je razlika veća od 100-200kn u odnosu na nove u dućanima + nemaju integrušu).
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 09:53   #4948
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Ja sam pricao o i5 4460 kombou sta se tice intela.

Intel

i5 4460 - 1453kn(ako cemo iz prvog shopa kako si rekao)
+
Asrock H81M HDS - 400kn

=1853kn

AMD

FX 8300 - 1044kn
GIGABYTE GA-970A-DS3P - 589kn
LC CC 95 - 83kn

=1716kn

Neš ti razlike...

Tolko od mene pozz
Držati FXa na 4.4 sa kulerom od 83kn-bojim se da nebu išlo.Ovog mog sigurno nebi oladio
Isto tako,preskup proc u odnosu na MBO kod Intela, kako momci kažu
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 10:19   #4949
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
ibme74

A ti koji preporučuješ svima konfe na veliko, stalno otvaraš nove tebe sa glupim pitanjima. Ne vidim smisao toga zašto to radiš, a sve možes saznati u jednoj temi (slaganje konfi od do). Pogotovo ne vidim smisao stalno ispitivanja, za nekog tko je "stručan" u preporukama drugima.

bezveze...

prestani na 5 foruma isto, vec danima...kupi šta misliš da je dobro jer ako dijeliš savjete drugima onda valjda i vjeruješ svojim preporukama...pa tako i znaš kupiti sam sebi komp

Ostali

zar opet moramo sve isto u svakoj novoj temi koju neki čudak otvori?

booring...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 10:19   #4950
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Flood

Kao prvo di ti vidis da sam ja tvrdio ista o klokanju FX-a i koji ce se klok postici? ja sam samo radio usporedbu cijene Intel i AMD komboa, lc cc 95 je uzet kao opci primjer hladnjaka koji se stavlja umjesto ovog stock koji dobijes sa FX-om a sranje je.

A kao drugo, normalno da ekipi koja je navikla na ploce iznad hiljadu cak i debelo iznad hiljadu kuna su ove ploce od 400kn sranje, makar imas i njih koji ti kazu iz prve ruke jer drze procesor na nekoj od takvih kao @blava sa svojim postom iznad da im sve uredno radi i da nemju problema.

To je sve stvar afiniteta kako je ko i na sta navikao pa po tome mjeri standarde.
Sphere je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na