Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.08.2019., 14:14   #211
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ma dobro to je iban transfer to mi je jasno. Mada cemu prebacivati sa ibana na iban sa naknadom kada imas revolut mastercard. Potrosis na spezu i bok bok. Da gore je vec netko napisao ERSTE je nedavno to ukinula i nema incoming naknada, sjecam se maila koji su slali.

P.s. Da se vratim na inicijalno pitanje, dali je netko radio paypal withdrawal? Ako je, koliko traje?
A joj, sorry, krivo sam protumačio tvoje pitanje... Što se tiće ovog prebacivanja - mene je zanimalo koliko tome treba i koliko je naknade.

E, sad, naknada je fixna? Neće me opalit ako nešto platim sa Revoluta što košta koju tisuću kuna?
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 19:27   #212
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Pozdrav,
pitanje za vas malo stručnije.

Trenutno imam MasterCard Revolving od Erste banke, ovu:
https://www.erstecardclub.hr/hr/priv...card-revolving

Služi mi samo za kupovanje preko interneta, ebay, razni inozemni i domaći webshopovi.
Posebnost te kartice je što mjesečne troškove nije potrebno platiti odjednom ali ja to ionako ne koristim nego uvijek platim cijeli račun.
Inače, moram plaćati 17 kuna mjesečno članarinu i imam limit na njoj od 2000 kn.
Dakle, mjesečno mogu potrošiti najviše 2000 kn.

Zanima me sljedeće, može li mi Revolut zamjeniti tu dotičnu karticu?
Koliko sam shvatio kod Revoluta ne moram plaćati nikakvu mjesečnu članarinu, a i nema limita jer ja mogu npr. uplatiti na nju 5000 kn s debitne kartice od tekućeg i to onda trošiti.

Znači kartica mi treba najviše za online shoping, slabo putujem u inozemstvo i gotovo nikad ne dižem gotovinu s bankomata.
Jel ima neka stvar koju sam previdio ili mi Revolut uredno može služiti?
elance je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 22:38   #213
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Nisam kupovao s tolkom sumom ali vjerujem da bi vec cuo od frendova da postoji problem.

Meni jedan online servis ne prihvaca prepaid kartice (jer Revolut je izgleda prepaid mastercard) ali stvar je besplatna pa isprobaj. Ja sam se preporodio.

Da mogu imati obrt na nju (mozda i mogu, jel zna netko?) zgasio bi sve domace kartice, a ovaj servis placao curinom karticom .

Treba jos vidjeti kako ce proc s Brexitom (99% ga ili nece biti ili ce sve ostat isto) jer je IBAN britanski: GB5xxxxxxxx

Ukratko: topla preporuka ali moguce su djecje bolesti.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 22:56   #214
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Provjeri kako revolut dise kada kao novi korisnik uplatis tako velik iznos odjednom. Na drugom forumu mi kazu da postoji sansa da te blokiraju pa moras dokazivati porijeklo prihoda...

Imam situaciju da cura treba staviti na revolut oko 10000 kn pa se raspitujem i skupljamo info. Fora je da ako je sad blokiraju onda smo u klincu, ona ce biti u Spanjolskoj i nema je doma pa prikupljamo platne liste i sto sve moze pomoci oko deblokiranja. Trenutno malo po malo filamo racun, tjeram je da koristi karticu svakodnevno.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 08:52   #215
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Koliko sam čitao, ali svakako treba bolje provjeriti kod ovakvih stvari, i prilikom blokade računa u ovim slučajevima, možeš trošiti novac koji je već na kartici. Ne možeš nadopunjavati dok te ne deblokiraju.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 11:02   #216
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
P.s. Da se vratim na inicijalno pitanje, dali je netko radio paypal withdrawal? Ako je, koliko traje?
2 dana
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 14:22   #217
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Postoji topup limit koji ovisi o X stvari tak da na to treba svakak obratit pozornost.
Nemojte zaboraviti da pričamo o bankarskom sektoru koji je gro reguliran (da bi se spriječilo pranje itd)

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 16:35   #218
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
2 dana
Baš mi I jučer jedan kolega rekao 2-3 dana. Thumbs up.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2019., 03:51   #219
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Očekivao sam brže, jednako se čeka i kod HR banaka.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2019., 11:20   #220
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,987
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Od danas i trejdanje dionica...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk


Sta treba za trejdanje? Obican revoult dovoljan?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2019., 11:53   #221
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Metal za sada
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2019., 21:37   #222
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,441
50kn i bespltana dostava ak se prek ovog regate

https://revolut.com/referral/markowck5!G10D21
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2019., 21:49   #223
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Isto kao gore. Free dostava i free 50 kn na računu.

https://revolut.com/referral/fabija2p9c!G10D21

Vidim da je dosta ljudi dobilo te linkove. Zašto, kako?
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 08:26   #224
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Imaju stalno neke incentive za dovodjenje ljudi, tipa bilo je nedavno ako u tjedan dana dovedes 7 ljudi dobijes Metal karticu free na godinu dana. https://revolut.com/referral/damirmli!G10D21 (kod mene se dobije 10 EUR )
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 09:06   #225
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Najlakše povećati bazu korisnika tako da postojećim korisnicima daš neku nagradu da umjesto tebe dovedu nove ljude
ONeill je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 12:08   #226
T0X1C
n00b
 
T0X1C's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Split
Postovi: 246
Vidim da ste spominjali blokadu accounta pa samo da javim da će vam itekako blokirati account nakon bilo koje veće uplate ako nije vaša kartica ili ime računa sa kojeg dolazi uplata.

Meni su blokirali account kad mi je došla uplata od 500€ na moj Revolut IBAN sa njemačke banke, i to, naravno, 500€ je bilo kod njih, ne kod mene na računu i nisam ih mogao koristiti.
Onda lagana jebada s njima i dokazivanje odakle mi pare i tko i zašto mi je to poslao.

Nakon 3 dana i hrpe screenshotova i uvjeravanja mi je odblokiran account i mogao sam koristiti tih 500€.

Tako da pazite ako vam netko treći uplaćuje pare, ne znam nakon kojeg iznosa triggera blokiranje accounta ali definitvno paze i uredno blokiraju account dok ne dokažete podrijetlo novca, što je zajebano ako je neka privatna uplata.

Makar i dalje koristim Revolut, sada je to samo za sitnice, nemam više povjerenja tamo staviti neki veći iznos.
Jebiga, koliko para toliko i muzike...
T0X1C je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 12:26   #227
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Sve to ovisi o hrpi faktora.

Meni je sjelo 2000€, pa nisu blokirali. Slala je jedna firma za koju ni nemam pojma gdje je registrirana.

Ali nekako računam da je to okej od njih. Ako se dešava redovito i kroz dulje vrijeme, onda je problem. Bunq, recimo, odmah pri registraciji traži hrpu dodatnih informaicja koje Revolut nije tražio.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 12:38   #228
T0X1C
n00b
 
T0X1C's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Split
Postovi: 246
Ne znam, meni je to došlo od privatne osobe, i sa njihovim supportom koji je užasno spor, nije ugodno rješavati takve gluposti.
T0X1C je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 13:20   #229
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Meni došla neka promocija, ako pozovem frenda dobijemo po 50 kn svaki. https://revolut.com/referral/tomislg5dv!G10D21

Zadnje izmijenjeno od: tskarda. 06.08.2019. u 15:27.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 13:40   #230
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Curi su isto blokirali račun kad si je uplatila preko banke 2000kn. Triggeralo valjda flag i onda su provjeravali da nije neko pranje novca. Riješila s njima sve u par sati nakon što je morala prikazat detalje o svom računu u banci
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 13:46   #231
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
50kn i bespltana dostava ak se prek ovog regate

https://revolut.com/referral/markowck5!G10D21
Dva dana prije tog doveo par frendova i sinoc mi posalju to... Poludio sam
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 14:17   #232
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor T0X1C Pregled postova
Vidim da ste spominjali blokadu accounta pa samo da javim da će vam itekako blokirati account nakon bilo koje veće uplate ako nije vaša kartica ili ime računa sa kojeg dolazi uplata.

Meni su blokirali account kad mi je došla uplata od 500€ na moj Revolut IBAN sa njemačke banke, i to, naravno, 500€ je bilo kod njih, ne kod mene na računu i nisam ih mogao koristiti.
Onda lagana jebada s njima i dokazivanje odakle mi pare i tko i zašto mi je to poslao.

Nakon 3 dana i hrpe screenshotova i uvjeravanja mi je odblokiran account i mogao sam koristiti tih 500€.

Tako da pazite ako vam netko treći uplaćuje pare, ne znam nakon kojeg iznosa triggera blokiranje accounta ali definitvno paze i uredno blokiraju account dok ne dokažete podrijetlo novca, što je zajebano ako je neka privatna uplata.

Makar i dalje koristim Revolut, sada je to samo za sitnice, nemam više povjerenja tamo staviti neki veći iznos.
Jebiga, koliko para toliko i muzike...

Ovo je blagorečeno katastrofa, znači dogovorim se s frendom iz Njemačke da mi posudi 500 ojra, on mi posalje, Revolut mi zblokira acc i niti on niti ja ne mozemo do love?

Kako onda dokazati da je stvarno Pero Peric posudio 500 ojra svom prijatelju Ivanu Horvatu koji zivi u Hrvatistanu?

I kako to u budućnosti spriječit? Najavit transfer?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 14:19   #233
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Neka frend napravi besplatni revolut i sibne ti sa svog revoluta.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 14:49   #234
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Neka frend napravi besplatni revolut i sibne ti sa svog revoluta.
Da, ali kud ga ivan zica lovu da mu posudi, tud Pero jos mora i radit Revolut acc

Pero is not happy
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 14:56   #235
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Curi su isto blokirali račun kad si je uplatila preko banke 2000kn. Triggeralo valjda flag i onda su provjeravali da nije neko pranje novca. Riješila s njima sve u par sati nakon što je morala prikazat detalje o svom računu u banci
Sto tocno traze ako nije tajna (moze i na pm)?
Ja bi curi trebao prebaciti ili dati na ruke 10ak soma kn da ih stavi na svoj revolut za dizanje gotovine u inozemstvu (stanarine itd, isplativije tako usprkos 2% provizije nego da nosi vrecu eura). Ti novci su ustedjevina koja se gomilala na mom rn mjesecima pa ono... Ona njima moze poslati sta tocno? Platne liste kao dokaz o redovnim primanjima? Ispis transakcija na tekucem racunu? Ona krajem mjeseca odlazi van i ako je kasnije budu to trazili onda je sve samo ne jednostavno. Ona bauk za te stvari, racunovodstvo u hr je zakurac i bolje da nema posla s njima... Zelim se spremiti na najgori scenario pa da to bezbolno odradimo ako dodje do blokade.

Druga opcija je da ne uplacuje odmah toliki iznos nego da joj ja saljem preko revoluta recimo 400 eura svaki mjesec... Ako blokiraju mene, ja cu lako izaci na kraj s tim i zaj se sa supportom.

Imat ce backup karticu za pos i online placanje, naravno! Revolut bi primarno koristila za dizanje kesa.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 15:19   #236
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Citiraj:
Autor T0X1C Pregled postova
Vidim da ste spominjali blokadu accounta pa samo da javim da će vam itekako blokirati account nakon bilo koje veće uplate ako nije vaša kartica ili ime računa sa kojeg dolazi uplata.
Ako sam dobro razumio - kad uplaćujem sa svog tekućeg računa na svoj Revolut veći iznos, tada mi neće biti Revolut account blokiran?
A onda dalje sa svog Revolut računa šaljem dalje kome treba.

I ako šaljem veći iznos sa svog Revolut računa na nečiji drugi Revolut račun, isto ne bi smjelo biti blokirano?
ONeill je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 15:43   #237
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Tako je.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 15:47   #238
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763

Citiraj:
Revolut's difficult week started last Thursday, when the Telegraph alleged that for three months last year, Revolut turned off software designed to stop sanctions screening and dubious money transfers. The UK's financial watchdog, the Financial Conduct Authority, said that the agency had been in contact with the firm about whether Revolut acted appropriately in communicating with the regulator about the sanctions screening control software. Later last week, Wired piled on. The tech magazine published an exposé on the company's work culture, saying that applicants were asked to work for free, and that high staff turnover was hurting the company's image. On Friday things only got worse. The Telegraph reported that CFO Peter O'Higgins, who joined Revolut in 2016, had secretly resigned in January.
Izvor: Business Insider i Wired
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 16:12   #239
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Nije baš "secretly resignao" pisalo se o tome tada, bila je velika vijest, otišao je u Money Dashboard koja je puno manja firma, s manje stresa...jednostavno nije mogao podnijet pritisak u Revolutu i otišao u firmu s 20 ljudi. A ovo high employee turnover....a tko ga nema danas u IT svijetu? To ide ruku pod ruku s industrijom...

Kao i svaki uspješni tech unicorn/pionir, ruše sve pred sobom, krše zakone i polako postaju too big to fail. I uspjeva im.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 16:35   #240
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Izem ti ja takvu banku koja flaga i blokira uplate od 2k kn. Ja sam sa svog računa na Erste banci prenio >10k € na jednu drugu online banku i nitko me nije pitao ništa, a kamoli blokirao account.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na