Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 03.04.2006., 01:39   #1
perozwer
Registered User
 
perozwer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 5
Pomoć oko konfiguracije!

Radim audio studio, te ponekad koja dobra igra za relaksaciju.
Tome je namjena, a ja se baš mnogo ne snalazim u ovim stvarima koje izlaze svaki dan a toga je brdo.:burn:
Odlućio sam uzet ove stvari:

CPU
AMD Athlon64 X2 3800+ (64-bit,integ.mem.kontr.,1M L2on-chip cache, 2000MHz, Manchester dual core), Socket 939, BOX

MB
ASUS
A8N32-SLI Deluxe
AiLife Gaming Edidion
AMD Socket 939 Athlon 64 FX/Athlon 64 X2/Athlon 64/Sempron
True Dual X16 SLI
8 Phase Power Design
Fanless Design - Heat Pipe & Stack Cool 2
Optional FAN for Water-cooling
64-bit CPU support
External Serial ATA 3.0Gb/s port

Njihov novi proizvod koji možete pogledati na ovom linku;

http://www.asus.com/products4.aspx?l...44&modelmenu=1

Meni jako bitna stvar oko svega toga je memorija sa malom latensijom
koju kod asusa na gore linku pišu za neki Corsair XMS-3500LL PRO model
kojeg nigdje nemogu nać.
Trebam 2Giga a nešto pišu da stiže u paketu od 1GB.

To bi bilo prvo.: wtf :

: DualWiel Trgovci me uvjeravaju da dual core procesori ne rade dobro sa PCI-E grafičkim karticama, a to mi nema nikakvog smisla, te u večini slučajeva su mi ponudili matičnu Asus A8 V-Deluxe Sck.939 sa AGP slotom.
Zar je to stvarno istina?

Te još jedno pitanje u vezi software-a.
Pošto su u pitanju 64-bit procesori da li se može instalirati 32-bitni XP
pošto mi je bitno zbog programa sa kojima radim jer još nisam vidio da ima novih drivera za večinu programa i kartica koje koristim.

Puno Vam hvala unaprijed. : cheers2
perozwer je offline  
Staro 03.04.2006., 02:44   #2
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Ostale komponente? Kupujes sve novo ili neke planiras zadrzati? S koliko novca raspolazes?

Citiraj:
Autor perozwer
ASUS
A8N32-SLI Deluxe
AiLife Gaming Edidion
AMD Socket 939 Athlon 64 FX/Athlon 64 X2/Athlon 64/Sempron
True Dual X16 SLI
8 Phase Power Design
Fanless Design - Heat Pipe & Stack Cool 2
Optional FAN for Water-cooling
64-bit CPU support
External Serial ATA 3.0Gb/s port
Ovo je jako dobra ploca koja "nudi" RAID5 te dva puta 16xSLI (imho marketinski trik i nista vise), dobre oc mogucnosti i 100% je tiha ... Sad se postavlja ono pitanje:
Treba li ti uopce SLI i RAID5?
Ako je odgovor potvrdan mozes uzeti ovu plocu, ALI po meni ona NICIM ne opravdava svoju cijenu od 1800KN! Ako si ogranicen budzetom uzmi jeftiniju plocu i garantiram ti da neces primjetiti nikakvu razliku! Ova ploca je ono sta vole uvaliti. Na njoj je odlicna zarada, kosta 1800Kn, tesko ce se naci los review, i ima gameing i SLI u nazivu! No to neznaci da se isplati. Po meni totalni promasaj i nesrazmjer cijena/mogucnosti.

Citiraj:
Autor perozwer
CPU
AMD Athlon64 X2 3800+ (64-bit,integ.mem.kontr.,1M L2on-chip cache, 2000MHz, Manchester dual core), Socket 939, BOX
Dobar izbor...ali mozes razmisliti o Intel konfiguraciji (930+prigodna ploca+ddr2 time i anuliras potrebu za "malim" latencijama).

Citiraj:
Autor perozwer
Meni jako bitna stvar oko svega toga je memorija sa malom latensijom
koju kod asusa na gore linku pišu za neki Corsair XMS-3500LL PRO model
kojeg nigdje nemogu nać.
Trebam 2Giga a nešto pišu da stiže u paketu od 1GB.
Nerazumijem?Pa valjda neces uzeti 2x2GB vec 2x1GB? Zasto su ti toliko bitne latencije? Imho (makar ce me nakon ovog mnogi popljuvati) neces nista bitno dobiti sa CL2 u odnosu na CL2,5... Mislim da ce dva puta 1GB ST/Samsunga za kojih 1500Kn savrseno odraditi svoj posao.

Citiraj:
Autor perozwer
Trgovci me uvjeravaju da dual core procesori ne rade dobro sa PCI-E grafičkim karticama, a to mi nema nikakvog smisla, te u večini slučajeva su mi ponudili matičnu Asus A8 V-Deluxe Sck.939 sa AGP slotom.
Zar je to stvarno istina?
Vecu glupost nisam dugo cuo... Mene su trgovci uvjeravali da ne postoji Celeron D 340, te da BOX AMD3000+ ima jednu godinu garancije-kod njih vise ne kupujem...

Citiraj:
Autor perozwer
Te još jedno pitanje u vezi software-a.
Pošto su u pitanju 64-bit procesori da li se može instalirati 32-bitni XP
pošto mi je bitno zbog programa sa kojima radim jer još nisam vidio da ima novih drivera za večinu programa i kartica koje koristim.
Dapace, cak ti i od srca preporucam da stavis 32-biti WinXP SP2 jer 64-bitni i dalje ima uzasnu podrsku...Cini se da ce pravi prelazak na 64-bitni software uslijediti tek nakon izlaska Viste...
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2006., 02:58   #3
psf[i]-[Tomek]
-nVidiot-
 
psf[i]-[Tomek]'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin/Zabreg
Postovi: 962
Moj prvi komentar je vezan uz ploču... Kaj nema skuplje od ove za kupiti u Hr? Znači trebaš konfu za audio studio, ajde mi onda objasni kaj će ti onda ploča sa dvije PCI-E X16 staze?! U biti kaj će ti uopće SLI ploča?!

Moj prijedlog ploča: (koje su stabilne, kvalitetne...)

EPoX 9NPA+ Ultra cca 800Kn -Bing, HgSpot, Ve-mil
DFI INFINITY cca 800Kn -Bing, Links, HgSpot
DFI LP Ultra-D cca 1150Kn -Links, Bing, HgSpot
Abit KN8 Ultra cca 850Kn -Bing, Links

Znači EPoX, DFI ili Abit. Ja osobno nisam baš ljubitelj ASUS-ovih ploča za AMD.
(Ako baš mora biti SLI ploča onda uzmi neku koja ima dvije PCI-E X8. Razlika u grafičkim performansama između ploča sa X32 i onih sa X16 je zanemariva... - ako imaš puno PCI kartica možda ih na SLI ploči nebuš imal kam uštekati - to obavezno provjeri prije kupovina -(u prosijeku SLI ploče imaju 2-3 PCI utora))

Procesor je IMO best buy kaj se tiče dual core procesora... , makar ako hoćeš proći jeftinije razmisli i o Intel soluciji sa D805 Dual Core procesorom.

Memorije sa niskim latencijama u paketu od dvije gige... hmmm... Ponuda u Hr glede toga baš i nije bajna. Ale se može i ponešto naći...

Iz Linksa:
Corsair C2, KIT, TwinX, DDR 400 MHz, 2 x 1024MB oko 2300Kn


Ovo kaj te trgovci uvjeravaju je totalna glupost!

Da Windowsi XP rade normalno na 64-bitnim procesorima. Nema potrebe za kupnjom 64-bitnih Windowsa.
__________________
psf[i]-[Tomek] je offline  
Staro 03.04.2006., 13:08   #4
perozwer
Registered User
 
perozwer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 5
Thanks !

Nisam se nadao tolikim odgovorima. Pohvalno!
Zašto AMD a ne Intel.
U većini studia i ljudi koji se bavi audio snimanjem tako i kod mojih znanaca
AMD puno bolje procesira audio i osjetno brže i kod prastarih modela.
Zašto je to tako ne znam treba pitazi ljude iz Intel-a.
Što se tiće matične.
Kod ove matične sam prvo primjetio hlađenje koje mi je jako bitno kad znam provest u studiu i do preko 24 sata, a kad toliko komp radi sve se grije a ne samo matična, pa ćemu naknadno ulagat u posebna hlađenja kad ova to ima i ćujem jako dobro.: goood :
Što se tiće grafičke tu vas molim za pomoć, pošto se radi o guranju
3 komada LCD 19" Samsung SM913N, preko Matrox-ovog
graphic eXspansion board-a TripleHead2Go

http://www.matrox.com/graphics/offhome/gxm.cfm

do rezolucije jedne šofer šajbe.: bonker :
Jebi ga kad radiš toliko pred ekranom moraš mislit i na oći a da napomenem pogled kad voziš Grand Turismo i slično.: nono :

Hard definitivno odlućeno:
Sistemski;
HDD SATA150 120 GB Seagate Barracuda 7200.7 Plus 7200rpm, 8MB
http://www.optimum-online.hr/shop/vi...roduct=A506002

Arhivski ili ti ga za audio zapis:
HDD SATA150 074 GB WD Raptor 10000rpm, 8MB
http://www.optimum-online.hr/shop/vi...roduct=A507004

RAID5 prvo neznam koji je to k. ,a jel mi treba reci te mi!
Koliko imam para i nemam puno za sad oko 10000kn a mislim ić' od16kilo kn do 20kilo kuna.
Pozdrav!
: hello2 :
perozwer je offline  
Staro 03.04.2006., 13:32   #5
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Onda ako ti treba tiha i pouzdana ploča uzmi Abit AN8 SLI koja ima OTES hlađenje čipa i vjeruj mi hladna je i pošto je pasivna također je i tiha!

http://www.links.hr/index.php?option...kl=050.303.172


Kaj se tiče onog Seagate-a 120GB 7200.7 nemoj to uzimat jer rošta ko sam vrag! Imao sam .7 i vjeruj mi glasan je.
Radije ako već hočeš Seagate onda uzmi 7200.8 seriju koja je puno tiša!

Ili najradije bi ja išao na Samsung ili Hitachi SATA2 disk koji je tih, brz i hladan!

Za grafu bi ti bila odlična Matrox-ica ali ako već želiš igrat i igre onda uzmi nekaj tipa nVidia 7600GT

Kaj se hlađenja tiće jedan Freezer 64 Pro ti je odličan izbor za proc a za grafu Zalman VF700Cu

RAID polja ti ne trebaju a ionako imaš samo dva diska i to različita pa RAID ne možeš niti slagat!

Kaj se RAM-a tiće vjeruj mi ne trebaju ti 2-2-2-x postavke. A ako baš hoćeš RAM da je 2GB i da ide na niske latencije onda uzmi npr.
Corsair C2 2x1GB kit koji te dođe oko 2300kn
http://www.links.hr/index.php?option...kl=051.206.109
ili OCZ Titanium koji dođe 2500kn
http://www.links.hr/index.php?option...kl=051.206.131


E da i to kaj trgovci valjaju gluposti za X2 proceve je u najmanju ruku smješno....a i onakva matična ti definitivno ne treba!

I da...jesi razmišljao koje napajanje ćeš uzet?
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline  
Staro 03.04.2006., 13:40   #6
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ne isplati se uzimati 120GB disk bilo kojeg proizvođača, jer je razlika u cijeni između 120GB i 160GB modela jednostavno zanemariva (par destaka kuna). 160GB Samsung za kojih 580 kn u Bingu....je ko bog i još je 4 kn jeftiniji od ovog 120GB Seagatea iz Optimuma
McG je offline  
Staro 03.04.2006., 13:47   #7
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline  
Staro 03.04.2006., 15:04   #8
bluntafari
Djembe playa
 
bluntafari's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 247
Ja bi ti preporučio da uzmeš puno više diskovnog prostora od 200 GB jer se ipak tu radi o studiu, a 24-bitni wav i još recimo na 96,000 ili 192,400 Hz zauzima stvarno puno prostora. I još me zanima koju zvučnu karticu misliš uzeti ili zvučnu već imaš?
bluntafari je offline  
Staro 03.04.2006., 22:27   #9
perozwer
Registered User
 
perozwer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 5
Ho, Ho

RME
HDSP 9652 i mixer Behringer DDX3216 sa adat 16 kariticom, te još ADA8000 8-kanalni AD/DA konverter
Imam!: roller :
perozwer je offline  
Staro 04.04.2006., 00:46   #10
ScheiSSman
Premium
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 110
Q: ako je vec sve vazno zast onda ne sata300 hdd??
npr..
*HDD Seagate ST3160812AS, 160 GB 8MB, S-ATA300, 7200 610,21kn
ScheiSSman je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2006., 07:58   #11
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
zato sto je nevazno, covek ne sklapa server. ja bi bolje mjesto raptora uzeo jos jedan samsung 160gb pa ih stavio u raid0 radi boljih performansi.
Matesonik je offline  
Staro 05.04.2006., 10:33   #12
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor perozwer
Radim audio studio, te ponekad koja dobra igra za relaksaciju.
/snip

Super, kupi si masinu za audio obradu i Playstation.

Citiraj:
Koliko imam para i nemam puno za sad oko 10000kn a mislim ić' od16kilo kn do 20kilo kuna.
Malo je nejasno gdje tocno ide taj budjet, no ipak, ja bih na tvojem mjestu isao diametralno suprotnom taktikom. Vidim da planiras koristiti TripleHead2Go koji jos sluzbeno nije ni izasao, a s obzirom na 169$ koliko kosta DualHead2Go, ne vjerujem da ovaj nece biti oko 300$ a uz to iziskuje i "glavnu" karticu, sto opet podize ukupnu cijenu. Po tom pitanju, buduci da si vec odlucio biti digitalno limitiran na 1280x1024, preporucam dvije G550 LP PCI-E. Kartice su PCI-E 1x, imaju pasivni hladnjak i u svakom pogledu spadaju u sferu ozbiljne konfiguracije kojoj je presudna kvaliteta i dugotrajnost. Netto cijena takvih kartica te ispada 1750kn (za obje), u sto moras uracunati 22% PDV-a, 10% carine i 35$ DHL troskova (1-4 poslovna dana od narudjbe do dolaska), sto te na kraju ispada ~2500kn za dvije kartice odnosno 4 neovisna izlaza.

Unatoc ozbiljnoj masini, ne valja se razbacivat novcima. Cetvrtino "smo" potrosili na grafiku a sad treba razmisljati u sto ju ubosti. Tu u svakom slucaju upada Pentium D 920 Presler, sa svojih tricavih ~2100 kn. Zaboravi letancije, DFI, voltaze, ouveurklouking, Quake 3 i nadre gurue, te u svakom slucaju gledaj na sada jeftiniji DDR2, i to onaj ECC Reg. sposoban. 2GB (2x1GB) ne bi te smjelo izaci vise od 2200kn a s proizvodjacem tesko mozes fulati ako pazis gdje kupujes. Sad ostaje pitanje ploce, storagea i kuciste, a jedno uvelike ovisi o drugom u tvom slucaju.

IMNSHO, imas totalno krivu storage percepciju. Ono sto tebi, ako zaista radis audio studio, zaista treba jest kvalitetna redundancija. Raptor za audio storage? Mozda ako tu i tamo captureas s kazete Matu Bulica i prijatelje, no sa smijesnim cijenama diskova danas, grehota je ne ici na neku 300GB verziju s pregrst cachea za prosjecnu cijenu od 900kn. Proizvodjac je manje-vise nebitan u tom slucaju. Buduci da nisam bas shvatio kontekst rijeci "arhivski", nije mi jasno mislis li permanentno pohranjivati audio zapise na taj disk ili samo privremeno, dok se ne obrade i presele na neki drugi medij. U svakom slucaju, RAID ti je nepotreban uz redoviti backup. S druge strane, ako stvarno nemas potrebe za tolikim prostorom (u sto cisto sumnjam ako je audio studio u pitanju, no dobro), mozda nije lose uzeti jos jedan disk istog kapaciteta i ubiti dvije muhe jednim udarcem te imati redundantan operativni sustav te "arhivsku" particiju.

U svakom slucaju, ako si se odlucio za sigurniju i "raskosniju" opciju, to je oko 1800kn. IME, iako namjena i sam koncept nisu u potpunosti "u duhu" RAID-a 1, ljudi su mnogo puta zahvaljivali Bogu (odnosno indirektno meni, ali se u takvim situacijama covjek prije laca invokacije nego Bubbinog imena) sto su mogli nesmetano nastaviti s radom u slucaju fizickog kvara diska, sto nije rijetkost u zahtijevnim uvjetima audio studija, sto zbog samog podneblja rada, sto zbog obima posla.

Jos uvijek nam ostaje pitanje ploce. Ploca kakvu trebas mora imati ECC podrsku, izvanredan tech support i savrsenu PCI implementaciju. Nazalost, cini mi se da je Supermicro PDSGE jedina ploca koja bi udovoljila, koja cak nema ni preveliku cijenu s obzirom na ono sto nudi. 1950kn bi otislo na nju.

Ako se ne varam, ostaje pitanje kucista. Ja cu ti preporuciti Enlight SR-5032 sa 450W SSI napajanjem, koje za 1550kn nudi jako, jako puno toga. To ti je moja preporuka, no mozes pokusati eksperimentirati s drugim kucistima i napajanjima, ali racunaj na to da napajanje te klase neces naci ispod 700njak kn.

Sve skupa, mislim da ovo premasivanje budjeta od 2100 kn (12100 sve skupa, ugrubo, vjerojatno i koju kunu manje) zaista ima pokrice i da neces biti nezadovoljan izabranim. Naravno ovo sve ide u scenariju kada imas tih 10ak k kn iskljucivo za konfiguraciju, mada ti ostaje dovoljno da kupis i monitore ako ih vec nemas.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 05.04.2006., 14:55   #13
perozwer
Registered User
 
perozwer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 5
Stvarno puno truda!

Stvarno puno truda oko ovoliko pisanja odgovora hvala ali opet daleko od teme.
Opet da napomenem intel : baad : u mom pogledu a opet mi se nudi.
: hitthewa Ne !!!!!!!!!!!!!!
Odlučeno je oko procesora AMD Athlon64 X2 3800+,
definitivno Asus A8N32-SLI Deluxe zbog pomanjkanja jednog PCI slota za razliku od isto tako dobre matične Abit AN8 SLI.
Što se tiće HDD ono su bile najmanje solucije i dobio sam jedno upozorenje u vezi serije 7 Barracuda da rošta ko sam vrag zato hvala BlackMack!
Pa opet čista suprotnost mada s dobrom namjerom Bubba!
Kad čovjek snima nekakav audio zapis to mu ujedno znači da taj file arhivira jer ga taj tren i snima, pa naravno da treba kvalitetan zapis ne na 7200 nego 10000 konjskih snaga da se i ja malo razbacam glupostima.
Napominjem taj tren, a ne neko presnimavanje narodnjaka koje ti očito slušaš kad znaš za njih!!!!: bonker :
Šala! Mada u svakoj šali pola istine; tako stari ljudi kažu!


Sve u svemu hvala svima na savjetima dok je odluka donešena za sad,
ako nešto ne izađe novo i bolje u roku nekoliko dana ili bolje reći sati!
Pitat ćemo mi još, pisat gluposti, raspravljat u vječnost ali ja sad idem u nabavku.
POZDRAV!!!!!
: hello2 :
perozwer je offline  
Staro 05.04.2006., 15:05   #14
psf[i]-[Tomek]
-nVidiot-
 
psf[i]-[Tomek]'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin/Zabreg
Postovi: 962
Mene još fascinira to da za audio obradu treba SLI ploču i to ni manje ni više onu sa 2x16 stazama...
__________________
psf[i]-[Tomek] je offline  
Staro 05.04.2006., 15:26   #15
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Citiraj:
Autor perozwer
da se malo razbacam glupostima.
!

Uzalud vam trud sviraci....
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline  
Staro 05.04.2006., 18:06   #16
perozwer
Registered User
 
perozwer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 5
bla, bla!

Najveća stvar da ne koristim komp samo za audio nego i za
video animacije i video montažu, web design na kraj još puno toga, a to nije bitno. : boxers :
perozwer je offline  
Staro 05.04.2006., 18:11   #17
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Meni se iskreno ta ASUS-ica nikak ne sviđa....a i složio bi se sa Bubbom da bi ti bilo puno bolje (isplativije) uzimat ono kaj je on nabrojal jer to ipak nisu desktop komponente za napucavanje COD-a već stroj da dela i šuti!

No tvoje pare pa uzmi što misliš da bi bilo najbolje!
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline  
Staro 05.04.2006., 18:30   #18
psf[i]-[Tomek]
-nVidiot-
 
psf[i]-[Tomek]'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin/Zabreg
Postovi: 962
Citiraj:
Autor perozwer
Najveća stvar da ne koristim komp samo za audio nego i za
video animacije i video montažu, web design na kraj još puno toga, a to nije bitno. : boxers :
Sebe zavaravaj s tim kolko hoćeš... Nismo ti mi od "jučer"... Vidim da bu u ovoj konfi prioritet ipak imalo igranje, a ne audio studio, video animacije....

A Bubba je priča za sebe. IMHO ono kaj on napiše uvijek je best buy za navedenu svrhu!
__________________
psf[i]-[Tomek] je offline  
Staro 05.04.2006., 22:07   #19
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor perozwer
Stvarno puno truda oko ovoliko pisanja odgovora hvala ali opet daleko od teme.
Sinko moj, ti si daleko od bilo kakvog audio studija u tom slucaju. Samo mi nije jasno zasto nas karas u zdrav mozak ako zelis Playstation na kojem bi i programir'o, i crt'o, i igro Grand Turismo, i... No dobro, nisi ti kriv - glup sam ja sto sam ocekivao da netko uopce postoji na PcE forumu koji moze postaviti pitanje "Trebao bih ozbiljno racunalo za " bez dodatka "ali bih se i igrao, pisao, crtao, modelirao, skidao pornice i slicno...". Silly me... : bonker2
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na