Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2012., 11:30   #331
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Ne mogu vjerovat, sad mu je cijena 1700kn, neki dan kad smo gledali bila je 2300kn, jel?
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2012., 12:41   #332
kroner
Registered User
 
kroner's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: đ
Postovi: 57
Evo mene malo s novostima

Nakon tjedan dana igranja horatia, mačke i miša dijagnoza je dobivena:
antena je izgubila kontakt i neispravna matična ploča..

E sad da li je to istina ili su to rekli da me skinu s grbače jer sam dosadio i sam sebi s pozivima, ne bih znao. Uglavnom ponudili su mi novi uređaj , 4300 ili ako hoću jači uz nadoplatu ili da mjenjam za bilo šta drugo. Naravno opet treba čekat i jedno i drugo da se pojavi u trgovinu pa će mi onda poslat.
kroner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2012., 12:50   #333
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Ne mogu vjerovat, sad mu je cijena 1700kn, neki dan kad smo gledali bila je 2300kn, jel?

da.... model 5000 jeftinij nego model 4500
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2012., 12:53   #334
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Ne mogu vjerovat, sad mu je cijena 1700kn, neki dan kad smo gledali bila je 2300kn, jel?
Da, očito još ni oni sami ne znaju cijene, pala je cijena i onom drugom modelu, tak da onaj stariji osnovni od 999kn djeluje potpuno neisplativo. Treba valjda pričekati da stignu na police tek pa će cijena biti potpuno poznata.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2012., 16:35   #335
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Instaliraj app2sd.
Ili jos bolje app2ext
alcem je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2012., 16:51   #336
Domagoj28
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 10
Citiraj:
Autor LUX_67A Pregled postova
Nema veze u kom slotu je SIM za data ... Imao sam slican problem i da sad ne duljim previse, rjesenje je bilo hard reset ... cudno, ali nakon toga sve radi kako treba ...

Imao sam i ja problem dvije kartice, neko me zove a ja nemam pojma o tome ... dobijem poruku da sa mbio zauzet, a to nije bilo tako i sl.

Recimo, nisam imao na ikonici, kad stisnes data uk/isk ikonicu, broj kartice, a sada je to ok i kako velim sve radi ok ...

Ocito da je nesto sa softwareom u pitanju, pa mozda napraviti hard reset i sve ce biti ok ... i meni malo cudno, al kod mene nakomn toga sve radi ok ...

Dakle, preporucam svima koji imaju bilo kakav problem s pap4300, vjerojatno i kod drugih modela, neka naprave hard reset ... kod mene se pokazalo ok.

Eto, ako sam nekome pomogao sa ovim postom nek proba ...

Edit: za odredivanje koja je kartica za data promet, mob prebacuje sam, samo kazez da ti je npr, sim2 za data ... tako je npr, kod mene. U SIM managamentu postavljas sve oko toga ... gdje ti je poziv gdje ti je data promet, ne mora biti sim u slotu 1 da bi imao data promet, i slot2 moze biti data ... eto
Pokušao sam dva puta s resetom, bez rezultata.
Domagoj28 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2012., 17:39   #337
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Sta je i kako se radi "hard reset" na modelu 4300 ?
Reset to factori (nesto) se smatra "hard reset" ili ne ?
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2012., 18:12   #338
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor Domagoj28 Pregled postova
Pozdrav svima,
Prošli tjedan sam kupio model 4040 i nisam baš oduševljen jer postoje dva problema:
1. mobilni internet ne radi ( Tele 2 3G )
2. aplikacije nije moguće prebaciti na mikroSD karticu
Ima li netko riješenje za gore navedene probleme?
Unaprijed hvala.
za mobilni internet moraš ručno unijeti postavke, pronađi ih na njihovom siteu, koristi postavke za recimo huawei u8650 i sve će biti ok. postavke koje dođu defaultno sa sim karticom iz nekog razloga ne rade, kreiraj novi APN i problem riješen.... ideš ovako: settings -> more -> mobile networks -> access point names -> odabereš za koji sim radiš postavke (pretpostavljam za prvi jer na njemu radi 3g) -> pa onda menu tipka -> new APN i upiši postavke s tele2 stranica za wap

trebalo bi riješiti problem
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2012., 20:39   #339
Domagoj28
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 10
Angry

Citiraj:
Autor bad_ri Pregled postova
za mobilni internet moraš ručno unijeti postavke, pronađi ih na njihovom siteu, koristi postavke za recimo huawei u8650 i sve će biti ok. postavke koje dođu defaultno sa sim karticom iz nekog razloga ne rade, kreiraj novi APN i problem riješen.... ideš ovako: settings -> more -> mobile networks -> access point names -> odabereš za koji sim radiš postavke (pretpostavljam za prvi jer na njemu radi 3g) -> pa onda menu tipka -> new APN i upiši postavke s tele2 stranica za wap

trebalo bi riješiti problem
Pokušao sam, ali nažalost bez uspjeha.
Domagoj28 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2012., 21:15   #340
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor Domagoj28 Pregled postova
Pokušao sam, ali nažalost bez uspjeha.
nakon kreiranja APN-a, moraš ga odabrati da bi mob znao koji APN koristiti za vezu prema netu... negdje radiš neku sitnu grešku, mobiteli inače šljakaju ok.
bad_ri je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2012., 21:36   #341
pyzdek
Premium
Moj komp
 
pyzdek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 96
I mene tele2 mobile data j... ,navodno imam staru sim karticu (cca4god) ,napravili su mi novu i čekam da mi ovu isključe i aktiviraju novu pa bi trebalo raditi.proradilo je kad su u trgovini stavili drugi tele2 sim i radilo je 2 dana,sad opet ne radi iz meni nepoznatog razloga.
pyzdek je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2012., 22:01   #342
Duel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 131
Mene također poćeo zezat sa nedostupnošću nakon update-a na novu verziju software-a radi se o 4300 najradje bi vratio na staru verziju, pa ako netko zna kako...

Probao sam i direktno fleshat mob sa zadnjom verzijom ali isto...

Tako da svi koji imaju 4300 ne update-at...
Duel je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2012., 22:03   #343
Domagoj28
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 10
Angry

Citiraj:
Autor pyzdek Pregled postova
I mene tele2 mobile data j... ,navodno imam staru sim karticu (cca4god) ,napravili su mi novu i čekam da mi ovu isključe i aktiviraju novu pa bi trebalo raditi.proradilo je kad su u trgovini stavili drugi tele2 sim i radilo je 2 dana,sad opet ne radi iz meni nepoznatog razloga.
To nema nikakve veze s SIM karticom, pokušavao sam i s drugom karticom,
Domagoj28 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2012., 22:35   #344
pyzdek
Premium
Moj komp
 
pyzdek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 96
Sad probao drugu karticu i proradilo.vratio svoju staru i radi.
pyzdek je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 08:19   #345
LUX_67A
Registered User
 
LUX_67A's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 56
Citiraj:
Autor Domagoj28 Pregled postova
Pokušao sam dva puta s resetom, bez rezultata.
http://androidforums.com/zte-warp-n8...wer-cycle.html

znači prati
Hard Reset upute

Ovo je copy paste koji sam dobio od jednog naseg clana i sve radi ... procitaj malo moje postove i vidjet ces o cemu se radi ...

Stisnes vol - ili+ (vise se ne sjecam) i power i cekas ... kad dobijes sliku, ikonicu androida s crvenim trokutom, stisni Home tipku ... nakon toga dobivas screen s kojim radis dalje ...

I ja sam se malo napatio, ali uvijek ima ljudi koji pomognu ... ja se ubio od pokusaja, a nikako nisam stisnuo home tipku ....

LUX_67A je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 08:35   #346
Domagoj28
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 10
Angry

Citiraj:
Autor pyzdek Pregled postova
Sad probao drugu karticu i proradilo.vratio svoju staru i radi.
Čitava priča baš i nema logike.
Ti telefoni definitivni imaju grešku u softwer-u.
Ja nikada nisam imao muščaviji uređaj.
Domagoj28 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 15:57   #347
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor Domagoj28 Pregled postova
Čitava priča baš i nema logike.
Ti telefoni definitivni imaju grešku u softwer-u.
Ja nikada nisam imao muščaviji uređaj.
ako su svi isti, onda mene te greške očito ne muče, tj uređaj mi radi vrlo solidno i besprijekorno
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 16:14   #348
Duel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 131
Citiraj:
Autor bad_ri Pregled postova
ako su svi isti, onda mene te greške očito ne muče, tj uređaj mi radi vrlo solidno i besprijekorno
Jesi update-ao software?
Duel je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 18:42   #349
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor Duel Pregled postova
Jesi update-ao software?
naravno, a nakon updatea tel radi fluidnije i bolje... jedino sam skužio da kad mi tele2 ostane bez signala zbog loše pokrivenosti, telefon kao da restarta sim-ove, baci ih u airplane i natrag, ali rijetko.... nema zaglavljivanja u airplane modu i ostalih smetnji koje drugi spominju. jednom sam ostao bez 3g podrške, ali tome sam bio sam kriv kad sam isprobavao neku aplikaciju za managemnt kartica, veza i procesora, ali kad sam to riješio od tog trenutka nema problema.
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2012., 08:24   #350
kroner
Registered User
 
kroner's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: đ
Postovi: 57
Drago mi je da drugi nemaju problema kao ja, al ja ću lovu nazad uzet jer neću čekat još mjesec dana novu pošiljku. Toliko od mene.

sretno
kroner je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2012., 10:35   #351
Domagoj28
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 10
Citiraj:
Autor kroner Pregled postova
Drago mi je da drugi nemaju problema kao ja, al ja ću lovu nazad uzet jer neću čekat još mjesec dana novu pošiljku. Toliko od mene.

sretno
Ja isto čekam povrat love.
Domagoj28 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2012., 19:34   #352
Bloodhunter
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 108
Istina, ovo je već počelo bit smiješno koliko se čeka. Prodam stari mob da bi si uzeo ovaj i sad ih nema i pitanje kad će doć. Nazovem jednu trgovinu da pitam i oni mi kažu tek početkom 12-og mjeseca. Sad si već razmisljam da uzmem neš drugo jer po nekoj realnoj priči morat ću čekat bar još 3 tjedna, a sad kad nemam mobiitel tek osjetim koliko sam se naviknuo da su mi informacije dostupne.
Bloodhunter je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2012., 21:06   #353
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Sjećam se da je tako bilo kada sam kupovao Desire
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2012., 23:12   #354
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
kaj brijete? ja sam sat vremena kliketo "purchase" na nexus 4 i kad su konačno objavili da je rasprodan, izašao iz firme na pauzu, prošetao do Importane-a na Iblerovom, ušao u svijet medija, pitao da mi pokažu 4300 i 4040 da odlučim jel mi 4300 prevelik, zaključio da je i kupio 4040. Imaju ih. Barem su ih imali početkom tjedna.

Btw, upravo kuham ICS sa CWMR-om i rootom za 4040. Brijem da će biti uspješan od prve. U pozadini se uz to kompajlira JB sa kernelom 3.6 i čim to bude gotovo prvom prilikom ga rokam na 4040. Brijem da će biti gotovo sutra/preksutra pa ako mi neka dobra duša posudi 4300, budem složio i za njega
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2012., 01:40   #355
Bloodhunter
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 108
Ma oću ovog 4500, jer 512 rama me pika u oči, sve je na tom 4300 ok, al 512 rama ne vjerujem da mi može pružit fluidno surfanje, a to mi treba. Jer nekad moram neš nabrzinu izvuć informacije i onda pizdim kad sve to polako ide.
Bloodhunter je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2012., 02:01   #356
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,706
Fluidno surfanje ovisi o sasvim drugim stvarima, ali ne o količini rama Manjak rama najviše pogađa multitasking pa ako surfaš u 10 tabova i browser ti uzme 150-200MB rama, računaj da ti je sustav ubio skoro pa sve pozadinske aplikacije. Ako nakon surfanja upališ igru, ona će vjerojatno ubiti browser pa ćeš sve one tabove morati reloadati kada ga sljedeći put upališ. Memory management pa vidi na guglu.

Ni 5 giga rama ti ne pomogne ako rom/kernel kombo nisu fino tvikani za ugodno surfanje ili ako cpu/gpu ne mogu fluidno tjerati te stranice ili...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2012., 19:43   #357
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
kaj brijete? ja sam sat vremena kliketo "purchase" na nexus 4 i kad su konačno objavili da je rasprodan, izašao iz firme na pauzu, prošetao do Importane-a na Iblerovom, ušao u svijet medija, pitao da mi pokažu 4300 i 4040 da odlučim jel mi 4300 prevelik, zaključio da je i kupio 4040. Imaju ih. Barem su ih imali početkom tjedna.

Btw, upravo kuham ICS sa CWMR-om i rootom za 4040. Brijem da će biti uspješan od prve. U pozadini se uz to kompajlira JB sa kernelom 3.6 i čim to bude gotovo prvom prilikom ga rokam na 4040. Brijem da će biti gotovo sutra/preksutra pa ako mi neka dobra duša posudi 4300, budem složio i za njega
Android kitchenom kuhas ICS?
JB 4.1 ili su pustili source za 4.2?
A evo i jedan mali snik pik...


A rumorsi kazu da bi do kraja ovog tjedna mogao i novi upgrade koji rjesava probleme sa GSMom.

Zadnje izmijenjeno od: alcem. 22.11.2012. u 22:59.
alcem je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2012., 09:55   #358
ivan gr_ozni
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: grad....
Postovi: 7
posto se u zadnjim postovima samo pljuje po mobu, eo ja cu napisati da do sada stvarno nisam imao nikakvih problema (da kucnem u drvo ), glatko sve ide, klizi fino.... jedina zamjerka sto ne postoje gumene maske za ovaj mob
ivan gr_ozni je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2012., 11:04   #359
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Citiraj:
Autor ivan gr_ozni Pregled postova
posto se u zadnjim postovima samo pljuje po mobu, eo ja cu napisati da do sada stvarno nisam imao nikakvih problema (da kucnem u drvo ), glatko sve ide, klizi fino.... jedina zamjerka sto ne postoje gumene maske za ovaj mob
A ono, primarna stvar kod moba je GSM i 3G.... a kako su genijalci uspjeli zeznuti baseband onda to steka na 20121102 buildu. Na 20120914 radi ok.
alcem je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2012., 11:42   #360
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
I ja moram rec koju dobru o telefonu "4300" (malo me i grize savjest jer se djelomicno osjecam odgovornim za pocetnu euforiju), moj je radio savrseno (osim mjenjanja kamere), kolegin radi od prvog dana ko puska, jos znam dvoje ljudi kojima radi bez ikakvih problema, a oba su informaticari (malo stariji i mudriji i ne prckaju puno), ja sam na VIP-u, lega je na Tcom i tele2, treci je samo na Tcom, cetvrti je samo na tele2.
Tako da telefon radi ok, naravno da ima gresaka, svi se telefoni kvare (prije ili kasnije).
Normalno je da ljudi koji nemaju problema ne vise na forumu i pisu da im je telefon ispravan i ok (pa ljudi ipak ne koristimo aplov telefon i manicno smo zaljubljeni u njega i imamo potrebu svih oko sebe udavit svojim misljenjem kako je on super i kako radi).
Ocu rec da je normalno da se ovdi vecinom javljaju ljudi sa problemima, iz razloga da rjese problem, a ne da se fale kako im je super telefon i sta ti ga ja znam.

ps- ako vam mobitel radi kako treba, zasto stavljat novu verziju firmwarea (aka builda), jel mjenjate gume na autu kad izađe nova verzija, a stare vam drze i nisu potrosene?
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413

Zadnje izmijenjeno od: ante2. 23.11.2012. u 11:54.
ante2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na