Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.09.2017., 00:46   #9871
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Moram preporučiti seriju Power. Producent 50cent, no nebitno.

Kratka radnja, radi se o dilerima u New Yorku. Da, crnci su u glavnim ulogama. Serija po epizodi drži solidne ocjene (oko 9.0 po prosjeku) no iz nekog čudnog razloga iako se emitira na Pickboxu nije poznata našoj javnosti.

Vrijedi i isplati se pogledati, ima predvidivih situacija, ali puno puta sam ostao zabezeknut. Istina, ne smatram se za velikog stručnjaka serija i filmova, ali s obzirom na solidnu količinu pogledanu zadnjih par godina smatram da mogu predvidjeti dosta radnje. Kod Powera to nije takva situacija.

Par loop-holeova ima, ali ništa strašno i što se ne može prežvakati. Soundtrack je bolestan tokom cijele serije, a gluma je poprilično i iznenađujuće dobra.

Pogledajte par epki il prvu sezonu pa vidite sami da li vam se sviđa
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2017., 02:30   #9872
rossoneri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: dalmeJša
Postovi: 139
odgleda Power. Kako ide dalje tako pada kvaliteta. Prva sezona im je nekako najbolja, kasnije se sve više gubi taj "poslovni" štih u seriji koji krasi recimo sopranose ili narcose, i prerasta u neku mlaku dramu na granici trasha. Uglavnom ok za ubit vrime (kao recimo serije Ballers, Suits i Kingdom) i ako nemaš šta gledat al ako imate drugog izbora radije ovo ostavit za kraj.

evo par prijedloga šta je meni bilo kvalitetno:

The Pacific

The Night Of

Westworld

True Detective (prva sezona)

Peaky Blinders (prve 2 sezone)

i ako ima neko da nije gleda top serije tipa Sopranos, Narcos, Breaking Bad, Oz, House of cards... imate šta radit
rossoneri je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.09.2017., 10:11   #9873
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2017., 11:24   #9874
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Da, a jbg, takve stvari se događaju..
Pa i James Gandolfini (glavna faca u Sopranosima) je imao infarkt na Siciliji ili Corleone, tu negdje.. Sad ti znaj što je istina..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2017., 20:09   #9875
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
The Orville - nekakav ispljuvak Star Treka (barem po izgledu) koji bi trebao biti smiješan. Baš i nije. Za sada meeeeh.

The Deuce - malo usporeno za start i bez previše veze sa temom. Dajem mu dodatnu šansu da se popravi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 09:05   #9876
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Pogledao Narcos...vrh!!!!
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 09:11   #9877
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
The Orville - nekakav ispljuvak Star Treka (barem po izgledu) koji bi trebao biti smiješan. Baš i nije. Za sada meeeeh.

The Deuce - malo usporeno za start i bez previše veze sa temom. Dajem mu dodatnu šansu da se popravi.
Serija je poprilično neozbiljna ali meni čak i odgovara, onako za čileks navečer
A i kako nema baš SF serija u izobilju... dodatan faktor da ju pratim.

Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Pogledao Narcos...vrh!!!!
Ja sam isto odgledao zadnju sezonu, stvarno je odlična serija, drže kvalitetu kroz sve sezone.
Tko nije gledao - apsolutna preporuka. Jedna od, meni, najboljih serija.

Krećem na Sopranose, nisam ih nikad gledao a slove za kultnu seriju.
Nabavio blu-ray komplet pa da ispravim tu nepravdu
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 09:29   #9878
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
....
Ja sam isto odgledao zadnju sezonu, stvarno je odlična serija, drže kvalitetu kroz sve sezone.
Tko nije gledao - apsolutna preporuka. Jedna od, meni, najboljih serija.

....
Upravo to...mislio sam da ce bez Emilia Gaviria serija lagano padati a kad ono međutim

E da kaj sam jos pogledao u zadnjih mjesec dana: Zanju sezonu Grimma, tu je vec pad kvalitete zamjetan ali sve u svemu neloše. Sad poceo gledati Američane zadnju sezonu i solidno kao i dosada...nakon toga je na redu Strain i GOT....juhu
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 09:48   #9879
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Narcos, prva sezona.

Meni nije nešto tako kako svi govore. Po meni je preloše prikazana njegova moć. U seriji ispada da je neki lik koji oko sebe ima 4-5 ljudi koji za njega ubijaju, što je istina, donekle. On je objavio rat jednoj državi kao što je Kolumbija, njegova moć je bila daleko iznad svega toga.

Ali super je serija, da ne duljim. Ima puno boljih dokumentaraca, od ove serije, vidjet ću. Ide druga sezona danas.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 18.09.2017. u 10:28.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 09:53   #9880
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
... Ima puno boljih dokumentaraca, vidjet ću. ....
Pobrkao si neke stvari, to nije dokumentarac. Mozda ti zato i nije nesto s obzirom na kriva ocekivanja
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2017., 10:28   #9881
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Nisam ni rekao da je dokumentarac. Ima puno boljih dokumentaraca od ove igrane serije, to sam mislio.

Očito je da nije dokumentarac
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 10:31   #9882
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
ispravis se da nisi tako mislio i onda opet ponovis da ima puno boljih dokuementara od ove igrane serije....jelte, epic
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 10:37   #9883
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Kažem, da ima puno boljih dokumentaraca koji prikazuju njegovu financijsku moć od ove konkretne serije. Znam da je ovo igrana serija, i napomenuto je da su sve sličnosti s pravim osobama slučajne, ali serija ko serija meni nije baš odrađena na očekivanoj razini (pošto je hype tako velik), pošto sam prije samog gledanja znao puno više o Escobaru i njegovoj "vladavini".
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 10:38   #9884
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
ok, ok....sve 5 vidim da ti nejde...nije za zamjeriti ipak je ponedjeljak...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 11:40   #9885
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Kaj je s Emmyima? Sve je pobro The Handmaid's Tale. Feminizam odnio ovogodišnje emije
http://edition.cnn.com/2017/09/17/en...ist/index.html
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 12:15   #9886
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Svake godine, najglasnija "manjina" dobije neku nagradu. Ionako odavno ni emmy, ni grammy, ni oscar nemaju nekog smisla niti ocjenjuju uradak uspješnim.
Naštimano kao i izbor za Miss fotogeničnosti jedne općine u mojoj okolici pred koju godinu, kad je pobjednica bila ona čiji tata zapošljava 4 od 5 članova žirija. A nije da nije bilo zgodnijih cura, čak štoviše, pobjednicu bi eliminirali u kvalifikacijama za prvi krug. Ali eto... štela se za 20 minuta facebook slave, da nebi ovo.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 13:43   #9887
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574



i zadnje, sve one zakopane hrpe novaca su takoder odredena financijska moc

-->
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Kažem, da ima puno boljih dokumentaraca koji prikazuju njegovu financijsku moć od ove konkretne serije.
zasto ti je toliko bitan prikaz financijske moci? po meni dovoljno govori to da je odgovoran za smrt velikog broja policajaca, sudaca, ministara, premijera, da ne govorimo o broju civila i pripadnika svih drugih kartela, para vojski, gerilaca itd.

sjeti se koliko ljudi je dobivalo platu samo da budu tiho, koliko je raznih vila, vozila, oruzja i svega ostaloga prikazano samo u s01.




i zadnje, sve one zakopane hrpe novaca su takoder odredena financijska moc

adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 13:51   #9888
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Možda misli da mu fali iPhone



Juice je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 13:52   #9889
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
u tom slucaju, PLOMO
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 15:00   #9890
Ammadeus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 125
Po onome što sam pogledao, Hadmaid's Tale je zasluženo pobrao nagrade.
Ali mislim da su sve nominirane serije vrijedne gledanja.
Ammadeus je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 15:33   #9891
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112



i zadnje, sve one zakopane hrpe novaca su takoder odredena financijska moc

Pa baš to i govorim. Ne pričam ovdje samo o financijskoj moći, pričam o samom prikazu njegovog "carstva". Žena je gledala s menom tu seriju, bez ikakvog znanja o njemu i dobila je potpuno krivi dojam.

Kad malo pogledaš, 90% ubojstava koja su prikazana u seriji (osim aviona) su odradili njegovi mangupi (Poison i njemu slični), i fakat dobivaš dojam da je Escobar seljak koji sjedi doma i šalje par idiota da ubijaju za njega. To je točno, ali atentati, auto-bombe, smaknuća, silovanja itd. je radila i masa klinaca koje su pokupili na ulici i dali im lovu. I točno takav je osjećaj dobila i moja žena. Ono što fali seriji je taj osjećaj straha i moći. On je bio strah i trepet u Kolumbiji u to vrijeme, ljudi nisu izlazili na ulice zbog straha, smatra se da je stajao iza 1000 i više ubojstava, imao je prste u svemu, sportu, ekonomiji, politici, policiji i vojsci, čak su i ugledni glazbenici tog vremena dolazili u posjetu jednom Escobaru (i naravno dobili kilu-dvije nagrade) itd. Sama vlada je molila boga da ne objavi rat ponovo. A da ne pričam o bogatstvu...

Njegovi "pristaše" koji su bili s njim u zatvoru su totalno krivo prikazani, masa klinaca kao u YMCA-u. Najgore što su prikazani kao glupani i idioti, a većina ljudi koja je komunicirala direktno s Escobarom su bili baš suprotno od toga.

Ali dobro, zabavno je, što je najvažnije. I dobro je sve prikazano, samo mi fali taj strah. Možda mi glumac nije sjeo, čisto moguće.
-->
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
zasto ti je toliko bitan prikaz financijske moci? po meni dovoljno govori to da je odgovoran za smrt velikog broja policajaca, sudaca, ministara, premijera, da ne govorimo o broju civila i pripadnika svih drugih kartela, para vojski, gerilaca itd.

sjeti se koliko ljudi je dobivalo platu samo da budu tiho, koliko je raznih vila, vozila, oruzja i svega ostaloga prikazano samo u s01.




i zadnje, sve one zakopane hrpe novaca su takoder odredena financijska moc

Pa baš to i govorim. Ne pričam ovdje samo o financijskoj moći, pričam o samom prikazu njegovog "carstva". Žena je gledala s menom tu seriju, bez ikakvog znanja o njemu i dobila je potpuno krivi dojam.

Kad malo pogledaš, 90% ubojstava koja su prikazana u seriji (osim aviona) su odradili njegovi mangupi (Poison i njemu slični), i fakat dobivaš dojam da je Escobar seljak koji sjedi doma i šalje par idiota da ubijaju za njega. To je točno, ali atentati, auto-bombe, smaknuća, silovanja itd. je radila i masa klinaca koje su pokupili na ulici i dali im lovu. I točno takav je osjećaj dobila i moja žena. Ono što fali seriji je taj osjećaj straha i moći. On je bio strah i trepet u Kolumbiji u to vrijeme, ljudi nisu izlazili na ulice zbog straha, smatra se da je stajao iza 1000 i više ubojstava, imao je prste u svemu, sportu, ekonomiji, politici, policiji i vojsci, čak su i ugledni glazbenici tog vremena dolazili u posjetu jednom Escobaru (i naravno dobili kilu-dvije nagrade) itd. Sama vlada je molila boga da ne objavi rat ponovo. A da ne pričam o bogatstvu...

Njegovi "pristaše" koji su bili s njim u zatvoru su totalno krivo prikazani, masa klinaca kao u YMCA-u. Najgore što su prikazani kao glupani i idioti, a većina ljudi koja je komunicirala direktno s Escobarom su bili baš suprotno od toga.

Ali dobro, zabavno je, što je najvažnije. I dobro je sve prikazano, samo mi fali taj strah. Možda mi glumac nije sjeo, čisto moguće.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 18.09.2017. u 15:45.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 18:17   #9892
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Jos od tropa de elite Moura je Bog

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 08:43   #9893
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Jos od tropa de elite Moura je Bog

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Kad sam se ulogirao prvi put na miatin forum u predstavljanju sam napisao da skupljam salvete i goblene duška lokina...dobio sam odgovor citiram: hell yeah give this man miata!!!

S obzirom da ovo nije miatin forum, napisat cu: hell yeah, give this man a beer
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 08:51   #9894
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Ammadeus Pregled postova
Po onome što sam pogledao, Hadmaid's Tale je zasluženo pobrao nagrade.
Ali mislim da su sve nominirane serije vrijedne gledanja.
Ne znam kakve su druge, ali mi je šokantno™ da je Handmaid's Tale najbolje što postoji.

Fan sam distopije, rekao bih da mi je to najdraži žanr, ako se to može smatrati žanrom, volim Fallout 1 i 2, Jericho, Jeremiah, Mad Maxa, The Man In The High Castle, donekle TWD, pogotovo rane sezone.

THT mi je neuvjerljiv i meh, mislim da je jedini razlog zašto je dobio nagradu PC bullshit.

Također, koliko slow motiona je dovoljno?
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 16:19   #9895
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Počeo gledati House of Cards, prve 3 epizode, ozbiljnije od onoga što sam do sada gledao, još se gubim s imenima itd.

Ali ajde, dobro je. Nije me još "uhvatilo" pa da odgledam jedno 5 komada odjednom, ali vidjet ću.

LP
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2017., 10:31   #9896
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Citiraj:
Autor rossoneri Pregled postova
odgleda Power. Kako ide dalje tako pada kvaliteta. Prva sezona im je nekako najbolja, kasnije se sve više gubi taj "poslovni" štih u seriji koji krasi recimo sopranose ili narcose, i prerasta u neku mlaku dramu na granici trasha. Uglavnom ok za ubit vrime (kao recimo serije Ballers, Suits i Kingdom) i ako nemaš šta gledat al ako imate drugog izbora radije ovo ostavit za kraj.

evo par prijedloga šta je meni bilo kvalitetno:

The Pacific

The Night Of

Westworld

True Detective (prva sezona)

Peaky Blinders (prve 2 sezone)

i ako ima neko da nije gleda top serije tipa Sopranos, Narcos, Breaking Bad, Oz, House of cards... imate šta radit
Sve sam to pogledao.
Što da dalje gledam, dajte preporuku!
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2017., 10:38   #9897
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Počeo gledati House of Cards, prve 3 epizode, ozbiljnije od onoga što sam do sada gledao, još se gubim s imenima itd.

Ali ajde, dobro je. Nije me još "uhvatilo" pa da odgledam jedno 5 komada odjednom, ali vidjet ću.

LP
Evo, da quotam sam sebe, završio 7 epizodu, sve bolja i bolje serija.
Povlačim ovo od gore
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2017., 12:29   #9898
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Sve sam to pogledao.
Što da dalje gledam, dajte preporuku!
The Night Manager
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2017., 12:49   #9899
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Nikad čuo, zakon.
Probat ću
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2017., 12:55   #9900
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
odlican je night manager.
ak nemas sta gledat, mozda ti se svidi i bates motel. meni je bio prilicno dobar, osim zadnje sezona koja mi je onak osrednja.

edit: i black sails
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na