Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2017., 01:08   #1111
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Mtm store
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2017., 17:11   #1112
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326


Lagano se puni moj kutak :3
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 09:50   #1113
Pak
Premium
Moj komp
 
Pak's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Ploče
Postovi: 264
Back to #mechmode

Pak je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 14:49   #1114
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
U potrazi sam za kvalitetnim parilom i izbor mi je overwhelming. Pario sam do sad na nekom jeftikaneru iz parilice.hr i mislim da mi treba nešto jače i bolje.

Pitanje 1tkud kupiti? Hr trgovine ili fasttech i slični?

Pitanje 2: koji model? Umjeren sam pušač, volio bih motati sam svoje coilove. Nešto da je lijepo, kvalitetno i funkcionalno - budžet oko 600kn

Hvala!
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 15:04   #1115
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
U potrazi sam za kvalitetnim parilom i izbor mi je overwhelming. Pario sam do sad na nekom jeftikaneru iz parilice.hr i mislim da mi treba nešto jače i bolje.

Pitanje 1tkud kupiti? Hr trgovine ili fasttech i slični?

Pitanje 2: koji model? Umjeren sam pušač, volio bih motati sam svoje coilove. Nešto da je lijepo, kvalitetno i funkcionalno - budžet oko 600kn

Hvala!

1. Zavisi kaj želiš, hoćeš da ti stigne sutra ili da čekaš koji tjedan, ako želiš proći jeftinije fasttech ako želiš proći brže mtm store.

2. Opet zavisi što ti treba, clouds bro clouds ili hoćeš bolju aromu? Tank ili dripper?

Osobno moj go-to mod i tank - Evic vtc mini i crown tank (iako planiram sada uzeti crown mini iliti ga manju verziju originalnog tank-a) jednostavno, maleno i kompaktno, okusi tekućina su odlični a i stvara dovoljno veliku ali ne preveliku količinu pare. Ako ne pariš konstantno cijeli dan, trajati će ti komotno cijeli dan baterija. Sve zavisi o osobnim željama



Also, dva nova moda https://imgur.com/ZfYAh0q
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 10:44   #1116
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Znači ovaj Joyetech EVIC vTwo Mini i neki drugi tank gore... jel bi bila pogreška uzeti odmah cubis kit?
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 14:35   #1117
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Welp, koliko sam čitao za njih i čuo, znaju curiti i nisu baš previše pouzdani (ali opet kao starter kit i za početnike su ok), pogledaj si i Geek Vape Avocado, daje odličan okus i dosta pare, frendoci koji ga imaju ga hvale + mozeš raditi svoje coilove, except što nije tank nego rdta

Zadnje izmijenjeno od: Toorop. 28.02.2017. u 14:46.
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 18:07   #1118
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
nemoj rdta uzimati ako mislis nositi mod sa sobom u džepu ili torbici.

merlin mini ti je najbolji izbor za RTA. jedino sto je mali kapacitet, ali se lako tanka tako da imas uz sebe bocicu i to je to.
imas sve opcije s njim, m2l, cisti lungs itd.

https://www.e-cigarette-forum.com/fo...y-roxy.762577/

https://www.youtube.com/watch?v=DDaiWN6MivY

itd. sam potraži recenzija, pun ih je youtube.

ako ces ici na neki dual 18650 mod koji ima promjer 25mm i veci onda bi preporucio OBS Engine nano. pogledaj na youtubu ako te zanima.

Single coil za pocetak ti je najbolji, a kasnije ako hoces kupuj drippere, rdta i ostale gluparije.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 18:15   #1119
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
inace, preporuka za mtm ili parilicu. bar imas 3 mjeseca garancije.
ovako cekas 2-3 tjedan sa FTa ili 3fvapes ili sto vec, pa ti lupe carinu, pa onda cekas jos tjedan dana i ispadne te jednako ako ne i skuplje.

radi evenutalne ustede od 100 - 200 kn ti se ne isplati riskirati po meni, to bi tako i tako popusio dok cekas da dode mod.

jos jedna stvar, kupi bazu i arome a ne gotove tekucine. to dvoje smuckati je piece of cake, a pun k... jeftinije.
Preporuka za momoa arome, imas za 35kn 10ml arome. ja ih muckam oko 5% (makar predlazu 10%), znaci od 10ml arome dobijem 200ml gotove tekucine.
75kn ti je 250ml baze od 6mg, dakle za 110kn dobijes oko 250ml gotove tekucine. da paris oko 5ml dnevno, to ti je dosta za skoro 2 mjeseca.
makar ja uzimam od avorije 1 litru baze od 6mg koja kosta 140kn, jos vise ustedis.
imas ih u mtmu i na savici.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 19:07   #1120
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
nemoj rdta uzimati ako mislis nositi mod sa sobom u džepu ili torbici.
Jer? Kao biti će problema sa curenjem tekucine ako se slobodno kotrlja džepom? ... + ono za bazu i arome, računaj da mu iz prvog puta ziher neće uspjeti kako ispada, a vjv ni drugi puta... proći će vremena dokle ne pogodi omjer aroma, baze itd itd a da mu tekućina liči inašto..
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 21:12   #1121
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
hvala dečki na opširnim odgovorima. javim dojmove čim nešto od toga kupim.
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 06:47   #1122
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor Toorop Pregled postova
Jer? Kao biti će problema sa curenjem tekucine ako se slobodno kotrlja džepom? ... + ono za bazu i arome, računaj da mu iz prvog puta ziher neće uspjeti kako ispada, a vjv ni drugi puta... proći će vremena dokle ne pogodi omjer aroma, baze itd itd a da mu tekućina liči inašto..
zato bi mu trebalo? pa ne pricam da radi recept koji ukljucuje 5-6 aroma u postocima od 1%, 3% itd. već da kupi gotovu aromu i smucka 5% i ulije bazu. Nije neka znanost.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 09:56   #1123
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Inače, ako imas facebook prijavi se na grupu vaperska skvadra. tamo ce te ljudi najbolje uputit
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 07:06   #1124
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Imam problem. Navodno je neki problem s slanjem tekućina iz kine. Vjerojatno regulatorni akti s slanjem tekućina preko aviona.


posted 1 day ago
by stella Staff
We got the feedback from the shipping agency that your package failed to pass the security checking and it will be returned to us. E-cig shipping via Singapore Post is taking a high risk on custom issue.

Considering it takes time to get the package finally back to us, we directly cancel the order and issue the refund back to your original payment gateway to avoid a further trouble to you. Please check with your order status and your account.

If you still want those items, you may make a new order and choose another shipping way.

We apologize for the inconvenience caused.

I'm closing this ticket now. If you have other questions, please feel free to open a new ticket by visiting http://support.fasttech.com .


S FT sam naručio neke tekućine i odbijeno je, jedini shipping option je bio singapore post, a oni kao jebu oko tih tekućina.

Jel imao tko sličan problem?
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 07:24   #1125
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Odavno vec ne narucujem tekucinw iz kine, viec iz sam miksam. Od baze do aroma sve je iz hrv. I povoljno i kvalitetno, tako da ti to preporučam

Poslano sa mog 6055K koristeći Tapatalk
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 19:12   #1126
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor Fatal Pregled postova
Odavno vec ne narucujem tekucinw iz kine, viec iz sam miksam. Od baze do aroma sve je iz hrv. I povoljno i kvalitetno, tako da ti to preporučam

Poslano sa mog 6055K koristeći Tapatalk

Onda preporuči neku aromu, il nešto gotovo jer sam lijen i nemam vremena
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2017., 18:03   #1127
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Takodjer, ne preporucam to iz kine.

Npr meni je trenutno jedna od najboljih opcija: Pleasure tekucina
Kupis Bazu (omjere nikotina, pg/vg sam biras), kupis aromu
Izlijes malo baze, ulijes aromu, protreses, ostavis 2 tjedna.


Ako ti je skupa ta aroma, ima RY Double je 15kn, koja je meni isto dobra, al ni blizu pleasurea, a navodno najbolja duhanska je Gold MZ 75,00 kn al nisam je probao.

Od ducana imas jos dosta osim gore navedenih, al to sam istrazuj
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2017., 22:25   #1128
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Evo mene iz shoppinga

Bio jučer u mtm shopu, osoblje vrlo ljubazno i susretljivo.
Kupio Smok AL85 (gunmetal crni izgleda pre pre) i GeekVape Ammit, set za motanje, nešto vate i žice, ekstra bateriju i punjač.

Zasad vrlo zadovoljan ali ne kužim neke stvari pa molim za pojašnjenje:

Što mi efektivno znači razlika između wattage i temp moda?
Jel ima veze debljina coila s time koliko jako smijem odvrnut snagu u watt modu?

Kako se otpor žice i debljina odražava na okus/ doživljaj?

Imam neke postavke za hard/normal/soft puff, koji se parametri mijenjaju kad to diram?

Bio bih zahvalan da netko natipka..
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2017., 10:04   #1129
Pak
Premium
Moj komp
 
Pak's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Ploče
Postovi: 264
Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
Što mi efektivno znači razlika između wattage i temp moda?
U wattage/power modu određuješ koliko snage puštaš na coil (grijač), temperatura pare raste koliko podižeš watte.
U temp/TC modu određuješ kolika je temperatura pare, uređaj sam određuje koliko snage mu treba za doć do zadane temperature. (postavi se samo gornji limit snage)
Ne mogu sve žice/grijači se koristit u TCu. Stainless Steal, ni200, NiFe320 su najčešće žice/grijači koji se koriste u TC modu.
U watage modu to su kanthal A1, NiCr80 i Stainless steal. Bitno je znat da ni200 i NiFe320 ni u kojem slučaju ne smiješ koristiti u wattage modu. Jedino SS može i u jednom i drugom modu.

Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
Jel ima veze debljina coila s time koliko jako smijem odvrnut snagu u watt modu?
Iz aspekta sigurnosti - ne. Što se tiče osobnog doživljaja- up to you, sve ovisi voliš li više pare, manje pare, više arome, manje arome, toplija par ...

Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
Kako se otpor žice i debljina odražava na okus/ doživljaj?
Generalno, viši otpor - manje pare i više arome, niži otpor - više pare a manje arome (u ovom slučaju je i veča temperatura u wattage modu)

Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
Imam neke postavke za hard/normal/soft puff, koji se parametri mijenjaju kad to diram?
Pretpostavljam da su to presets na uređaju, unaprijed definirane snage i ostale "sitnice" koji uređaj sam odrađuje kad stisneš fire.

pogledaj ovaj link što se tiče vrsta žice, pravljenja grijača, ohmov zakon ...
Pak je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2017., 14:44   #1130
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
e hvala ti, sve si odgovorio.

skužio sam da su mi hard/normal/soft modovi za "ramp up" brzinu napona u wattage modu. hard grije brže a soft krene malo lakše.
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2017., 11:59   #1131
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
jesam ga pretjerao?

Zadnje izmijenjeno od: b1tterman. 06.10.2020. u 12:20.
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2017., 14:31   #1132
t3chno b0y
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 246
Šta bi ekipa koja je u ovome preporučila za početak neki sa e cigaretom?
Trenutno sam na kutiji lucky strikea i gledan još kao i dalje pušit al malo zdravije. Što uzeti i gdje da je jednostavno bez tih nekih modova i čuda, znači ono plug&play nešto za početak da vidin uopće jel to za mene?
Hvala na preporuci
t3chno b0y je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2017., 14:46   #1133
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Aspire pockex, par zamjenskib grijaca od 0.7ohma par duhanskih tekucina sa 6i 12 mg nikotina

Poslano sa mog 6055K koristeći Tapatalk
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2017., 15:26   #1134
t3chno b0y
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 246
Citiraj:
Autor Fatal Pregled postova
Aspire pockex, par zamjenskib grijaca od 0.7ohma par duhanskih tekucina sa 6i 12 mg nikotina

Poslano sa mog 6055K koristeći Tapatalk
http://parilica.hr/aspire-pockex-aio.html

http://parilica.hr/aspire-pockex-zamj-grijac.html
Znači to dvoje za početak, koliko ovi grijači traju koliko da ih uzmem za prvu ruku?
Koju tekućinu uzeti s parilica.hr, vidin da su sve neki čudni nazivi, šta ima okus po duhanu, nebi nikakve mješavine radia s ovim nekim bazama i aromama nego samo da ulijen odma tekućinu s okuson cigareta i pali vozi. Ima li takvo šta?
t3chno b0y je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2017., 16:12   #1135
gibo
Premium
Moj komp
 
gibo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 187
Ništa ti nema okus po duhanu. Sve su ti tekućine slatke. Ako tražiš okus kakvu je imala cigareta nećeš to dobiti. Neka netko preporuči neku duhansku jer ja ne parim duhanske već par godina tako da ti ne bi znao reći šta je dobro od duhanskih. I uzmi si sa 18 i eventualno sa 12 mg nikotina. 6 mg će ti biti kamilica.
gibo je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2017., 16:16   #1136
t3chno b0y
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 246
To sam i pretpostavlja da nije isto, ali bar nešto šta ima takav neki sličan osjećaj, ne želim pušit jabuku ili jack daniels, nešto radije što podsjeća na cigare i da ima nikotina, pa se lako kasnije prebacin na nešto bez nikotina i okuse neke ako me to bude zainteresiralo..
t3chno b0y je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2017., 16:27   #1137
gibo
Premium
Moj komp
 
gibo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 187
Kažem ne parim duhanske tako da ne znam šta da si uzmeš od duhanskih. Neću ti sad bubati bezveze. Gledaj da ima 18 ili 12 mg nikotina i probaj. Uzmi neku duhansku bez veze čisto da vidiš jel se vidiš u tome ili ne. Nisu neki novci za 10 ml da probaš.

Naravno nećeš uzeti tekućinu od 75-100kn za probu. Imaš po 20kn 10ml. Uzmi nešto od momoe ili kts-a za probu. Mislim da imaju oglase i na njuškalu.
gibo je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2017., 16:52   #1138
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Gle, nacelno se to zovu duhanske tekucine iako s duhanom i nemaju veze. Nista ne moze imitirati smrad duhana nastao izgaranjem. Ipak, ima nekih duhanskih tekucina koje smrde, idu boljw uz pivu od ostalih. Ali to je ave manje bitno. Ako si rascistio sam sa sobom da zelis prestat pusit a ne zelis previse mijenjat stil života, ovo ti je najbolja alternativa. Zahtjwvat ce odredene žrtve, vremenske financijske i organizacijske.


Poslano sa mog 6055K koristeći Tapatalk
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2017., 16:54   #1139
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Pozdrav

Parim več 4.5 godine i navikao sam na Inawera VPG bazu.
Prije sam bio na vape forumima ali sam to sve davno prestao pratiti,skratio se uz Kayfune

Pošto sam imao zalihu od 1,5l koje je skoro pri kraju krenuo sam naručiti sa Inawere ali vidim da ne šalju ako nemaš trgovinu koja prodaje E-cig stvari http://www.inawera.com/

Sa ove Inawera stranice mogu naručiti http://www.inaweraflavours.com/en/

Jel to zbog onog zakona od prošle godine koji je nešto postrožio,ne mogu ga točno nači?

Da li se mogu naručivati nikotinske baze izvana ili ne?
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 11:22   #1140
shanta
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Split
Postovi: 87
MTM store kod nas, pogledaj ponudu. Koristim Avoria bazu i super je, a nije skupa. Zakon je stupio na snagu prije koji dan, tako da ćeš teško moći nabavljati baze izvana, a i kod nas u takvim količinama.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
shanta je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na