Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2008., 16:30   #1
devil_kc
geek.
Moj komp
 
devil_kc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: koprivnica
Postovi: 260
pitanjce oko spajanja 2 rutera

dok su moji uzimali max tv doso je tkomov instalater i dal mi zyxlela bezicnoga pa dok ja nisam bil zadovoljan s njim lik mi ej donesel dlinka da si isprobam i nije uzel zyxela. posto je vec mjesec dana od toga prolo lik je ocito zaboravil da mi ej dal 2 rutera.pa ja nisam lud da im to vracam jer su mi vec uzeli para i para. sad, moj pakleni plan je: ostaviti dlinka kao glavni ruter a sloziti zyxela kao ap. jel to moguce. posto preferiram zicanu konekciju na net ja bi slozil da se zyxel spoji na dlink i onda od zyxlea do mog kompa da ide zica. izvlacenje zice od dlinka ne dolazi u obzir jer bi se moralo busiti i onda vuci 15ak metri kabla. no fun. dakle, jel mogu uvjeriti zyxela da se ponasa ko ko ap? se to opce zove ap? o wlani pojma nemam tak da natucam bezveze. ali nadam se da kuzite o cemu pricam. hvala
__________________
I nogom u guzicu je korak naprijed
devil_kc je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 16:57   #2
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Nemozes spojit ZyXEL-a i D-Link u WDS (bežično) ako na to mislis, već sam probavao pa nije išlo, jedino ih spojit kablom. ZyXEL radi samo u AP-modu pa tu nastaju problemi, mislim da je isto i kod D-Linka. Namučio sam se cijeli dan oko spajanja ZyXEL-a i SE515 al bez napretka.
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2008., 17:13   #3
devil_kc
geek.
Moj komp
 
devil_kc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: koprivnica
Postovi: 260
ne vjerujem, mislim da cu srediti to. moram. jer mi ovak nikak ne odgovara. ako neko ima ideju kakvu nek kaze. ne prihvacam da ne radi
__________________
I nogom u guzicu je korak naprijed
devil_kc je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 17:26   #4
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Bežično ih sigurno nećeš povezat, u to sam uvjeren. Pomiri se s tim!
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 17:36   #5
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Ako sam te dobro skužio ti bi spojio bežično Zyxela i D-Linka da ne moraš vući kabel i onda bi Zyxa spojio na svoj komp. Pa daj mi prvo reci koja je razlika da kupiš antenu i spajaš se na D-Link ako kažep da je bežični router?

Znači prodaj Zyxa i kupi si poštenu antenu.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 17:57   #6
devil_kc
geek.
Moj komp
 
devil_kc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: koprivnica
Postovi: 260
imam ja dlink pci g520 koja je perverzija od kartice ali ne volim bezicne mreze. pa bi se zicom spojil. necu prodavat nist idem probat ovak ako je moguce, a vjerujem da je.. idem se sad zabavljat s tim
__________________
I nogom u guzicu je korak naprijed
devil_kc je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 18:07   #7
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Sori ali izgubio si me. Kažeš da ne voliš bežične mreže, ali bi bežično spojio dva routera jer ti je tlaka vuči 15 metara kabela. Zato te i pitam koja je razlika ak se spojiš sa WLAN karticom na D-Link od ovoga što ti pokušavaš?
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 18:09   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
Isti **rac spojio ti zyxela i dlinka i onda se žicom prikopčao na zyxela ili se spojio direktno na dlink putem wlan pci kartice. Kako god okreneš imat ćeš bežični signal tj. stupanj zaštite od neovlaštenog upada (ako se toga bojiš) ti je jednak.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 21:25   #9
devil_kc
geek.
Moj komp
 
devil_kc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: koprivnica
Postovi: 260
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Isti **rac spojio ti zyxela i dlinka i onda se žicom prikopčao na zyxela ili se spojio direktno na dlink putem wlan pci kartice. Kako god okreneš imat ćeš bežični signal tj. stupanj zaštite od neovlaštenog upada (ako se toga bojiš) ti je jednak.
ma da, mislis?

nije opce stvar u tome, ja hocu da s moj komp spaja zicom na net. zasto? zato! pitam samo je li to moguce. a kajs e tice upada na mrezu, otvorena je, imam flat naime pa me to ne brine opce.
__________________
I nogom u guzicu je korak naprijed
devil_kc je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 21:39   #10
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Citiraj:
Autor devil_kc Pregled postova
ma da, mislis?

nije opce stvar u tome, ja hocu da s moj komp spaja zicom na net. zasto? zato! pitam samo je li to moguce.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2008., 23:39   #11
Damarko
Premium
 
Damarko's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 447
lik si . .

ti kad bi to i uspio, onda bi ti zyxel sluzio kao antena s kojom se spajas na d-linka. .

isti k. . tako da mislim da ti to nije potrebno . .

da tebe ne brine nestabilni ping ?
__________________
Ic det koz ajm blek ?
Damarko je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 00:10   #12
devil_kc
geek.
Moj komp
 
devil_kc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: koprivnica
Postovi: 260
nije nist nestabilno, zapravo mi je dosadno i razmisaljam kjaj bi mogel napraviti sa tim ekstra ruterom, prodavanje ne dolazi u obzira i sad mi je signal relativno slab i nije da se gubi niti se ja kaj igram an netu pa da mi treba nekaj posebno jednsotavno.. neznmam, vise volim zicu, valjda sam vise old school, a i zica je zica, nema variranja signala, nema gubljenaja signala.. ne kuzim samo cemu tolko pitanja. ja sam samo pital dal neko ima ideju kaj napraviti da se to tak slozi a ne moralono predavanje dal je to dobro/lose ili kaj vec. samo to.
__________________
I nogom u guzicu je korak naprijed
devil_kc je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 09:53   #13
wlcasemodding
Premium
 
wlcasemodding's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 355
Čekaj ti bi se ovako spojio:
net-----d-link----zyXEL----tvoj komp

Pa dobro di je onda tu povezivanje žicom na net kad su d-link i zyXEL spojeni wlanom?
wlcasemodding je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 01:19   #14
robyhr
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb ili okolica Čakovca
Postovi: 30
pogledaj koji ti od ta dva ima mogucnost rada kao klijent i probaj napraviti da se spoji na onaj drugi... ako ti to uspije, onda nemas problema, ali to trebas probati jer se wireless uredjaji razlicitih proizvodjaca ne podnose uvijek...
robyhr je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 11:36   #15
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Citiraj:
Autor robyhr Pregled postova
pogledaj koji ti od ta dva ima mogucnost rada kao klijent i probaj napraviti da se spoji na onaj drugi... ako ti to uspije, onda nemas problema, ali to trebas probati jer se wireless uredjaji razlicitih proizvodjaca ne podnose uvijek...
Pa već sam rekao da nema niti jedan uređaj od ta 2 klient mode jer to nisu uređaji za tu namjenu, rade kao wireless routeri u AP modu i to je to.

On bi silom pobjego od wirelessa a nemože
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 18:51   #16
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor devil_kc Pregled postova
nije nist nestabilno, zapravo mi je dosadno i razmisaljam kjaj bi mogel napraviti sa tim ekstra ruterom, prodavanje ne dolazi u obzira i sad mi je signal relativno slab i nije da se gubi niti se ja kaj igram an netu pa da mi treba nekaj posebno jednsotavno.. neznmam, vise volim zicu, valjda sam vise old school, a i zica je zica, nema variranja signala, nema gubljenaja signala.. ne kuzim samo cemu tolko pitanja. ja sam samo pital dal neko ima ideju kaj napraviti da se to tak slozi a ne moralono predavanje dal je to dobro/lose ili kaj vec. samo to.
Kakvo žica je žica brate mili, kad bi i uspio izvest ovo što želiš ti bi majstore bio spojen BEŽIČNO htio ti to sam sebi priznati ili ne. Pitao si za savjet, rečeno ti je da nije izvedivo od strane više forumaša, i ja ću ti to također potvrditi. Imao sam priliku raditi sa oba routera i mogu ti sa 1000%-tnom sigurnošću reći kako nijedan od ta 2 uređaja NE MOŽE raditi u client modeu. Unatoč tome što su ti ljudi sa očito više iskustva od tebe to već nekoliko puta istaknuli, ti i dalje inzistiraš na ideji da je to moguće.

Zašto si onda uopće pitao ovdje za savjet ako već znaš da je moguće? Složi si to i uživaj u "žičanoj" vezi...
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na