Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.01.2024., 04:48   #11611
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Kako to mislis, usudis se staviti velvet sound u podnavodnike?!

Anyway, meni se cini da trazis poboljsanje zvuka u pogresnoj komponenti. Od svih, ti se uhvatio DAC-a. Trebao si krenuti od napojnog kabela, jeftiniji je
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 06:44   #11612
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Kako to mislis, usudis se staviti velvet sound u podnavodnike?!

Anyway, meni se cini da trazis poboljsanje zvuka u pogresnoj komponenti. Od svih, ti se uhvatio DAC-a. Trebao si krenuti od napojnog kabela, jeftiniji je

E sad prcas Nego kad smo kod DAC-a. S obzirom kak je ispalo sa ESS Sabre DAC-om u AMP-u - neznam dali da uopce gledam ove jeftinije DAC-ove ispod 200 Eura (Topping D10s i slicne) ili da radije pratim rabljeno trziste za necim tipa Chord Mojo 2 ili Ifi Zen One. Znaci trenutni plan je WIIM Mini > Toslink > DAC > RCA na Jamo.


https://www.youtube.com/watch?v=JTSzAJ88zmE
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 06:51   #11613
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Zbog cega mislis da ce ti bas DAC toliko promijeniti zvuk, potencijalno na bolje? Zar stvarno mislis da ti je bas DAC najslabija komponenta u lancu?
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 07:38   #11614
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Zbog cega mislis da ce ti bas DAC toliko promijeniti zvuk, potencijalno na bolje? Zar stvarno mislis da ti je bas DAC najslabija komponenta u lancu?

Pretpostavka koju moram potvrditi probom u praksi - neznam hoce li biti velika izmjena ili "tresla se brda rodio se mis". Uzeo sam WIIM AMP bas zato sto tolko ekipe tvrdi da je best bargain HIFI cudo. I je. Ali zavisi sto vec imas kako se vec ispostavilo kod mene. Iskreno mislio sam je Jamo reciever koji imam nista spomena vrijedno no iskreno - nakon probe i slusanja par stvari vise ga cijenim trenutno. Sto mi fali u odnosu na AMP neznam kako bih opisao...AMP je imao malo topliji i meksi zvuk. Plus razmisljam o kupnji malo boljih sluski tipa Audio Technica ATH-M50x (trenutno sam u fazi odvanja od bluetootha jer kolko je praktican tolko se zrtvuje na kvaliteti) i za to trebam vanjski DAC za komp. Onboard audio je za mp3-ce prek Creative T40 II sasvim OK ali za nekaj vise mu fali inspiracije. Pretpostavka koju ganjam je da bi DAC utjecao na to kako postojeci sustav zvuci. Drugo - trenutni setup je Ipad 6 > Apple lightning na 3.5 adapter sa DAC-om > RCA na Jamo. Taj mali kabel utjece na zvuk, sve je kompaktnije u odnosu na direktan 3.5 out na Ipadu. Tise ali kompaktnije, mekse. Probao sam naravno i Samsung M31s 3.5 out i taj je fakat anemican, zvuk je generican. Ipad je puno zivlji i malo puca na sve strane , taj mali adapter ga zauzda do zadovoljavajuce razine. Zato mislim da bi bolji DAC imao utjecaj na zvuk koji dobivam iz postojeceg sustava. Sam na dobrom putu ili trabunjam gluposti?


P.S.- Topping DX3 Pro?

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 16.01.2024. u 07:46.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 08:36   #11615
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
nije 100 eura - naravno, ali za 350 ... 300 ... hmmmm
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 08:37   #11616
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor grizli1 Pregled postova
Koliko sam skužio dsd će pustiti ali će ga konvertirati a što se razlika tiče to je da plus ima bolji DAC i kvalitetniji line-in
Kod mene pro plus svira zadnja 3 mj i ja sam oduševljen uređajem i supportom. Sve probleme koje sam prijavio preko aplikacije su brzo riješili i konstantno dodaju nove feature
ja još nisam prijavio nijedan"kvar"
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 11:31   #11617
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Pretpostavka koju moram potvrditi probom u praksi - neznam hoce li biti velika izmjena ili "tresla se brda rodio se mis". Uzeo sam WIIM AMP bas zato sto tolko ekipe tvrdi da je best bargain HIFI cudo. I je. Ali zavisi sto vec imas kako se vec ispostavilo kod mene. Iskreno mislio sam je Jamo reciever koji imam nista spomena vrijedno no iskreno - nakon probe i slusanja par stvari vise ga cijenim trenutno. Sto mi fali u odnosu na AMP neznam kako bih opisao...AMP je imao malo topliji i meksi zvuk. Plus razmisljam o kupnji malo boljih sluski tipa Audio Technica ATH-M50x (trenutno sam u fazi odvanja od bluetootha jer kolko je praktican tolko se zrtvuje na kvaliteti) i za to trebam vanjski DAC za komp. Onboard audio je za mp3-ce prek Creative T40 II sasvim OK ali za nekaj vise mu fali inspiracije. Pretpostavka koju ganjam je da bi DAC utjecao na to kako postojeci sustav zvuci. Drugo - trenutni setup je Ipad 6 > Apple lightning na 3.5 adapter sa DAC-om > RCA na Jamo. Taj mali kabel utjece na zvuk, sve je kompaktnije u odnosu na direktan 3.5 out na Ipadu. Tise ali kompaktnije, mekse. Probao sam naravno i Samsung M31s 3.5 out i taj je fakat anemican, zvuk je generican. Ipad je puno zivlji i malo puca na sve strane , taj mali adapter ga zauzda do zadovoljavajuce razine. Zato mislim da bi bolji DAC imao utjecaj na zvuk koji dobivam iz postojeceg sustava. Sam na dobrom putu ili trabunjam gluposti?


P.S.- Topping DX3 Pro?

Čini mi se da si zanemario dva problema:

- prvo, nisi ništa napisao o tome kako si uopće smjestio zvučnike u sobu (koji su uopće?). To što te oduševio skupi sustav kod dilera ima veze kvalitetom komponenti, ali i sa time što je bio smješten kako treba, dakle zvučnici su bili na stalcima u trokutu sa slušnom pozicijom.
Ako tebi , u tvojoj sobi, nisu smješteni zvučnici na taj, ili neki drugi pogodan način, nije ni čudo što ne čuješ neka značajna poboljšanja, jer ak je jedan zvučnik na jednom zidu a drugi na drugom, možda jedan nisko a drugi visoko, niti DAC niti pojačalo od par soma eura tu neće ništa pomoći. Mislim, barem u smislu da dobiješ onaj sound koji si čuo u trgovini.

- drugo, previše se žuriš. Wiim si otpisao nakon par dana. Uzmi si malo vremena da isprobaš sve varijante smještaja, pa onda donesi neki zaključak. isto tako, i kad kupuješ nešto novo, uzmi si vremena i po mogućnosti probaj poslušat stvar koju kupuješ, a pri tome obrati pažnju na uvjete u kojima se održala prezentacija.

Niti DAC niti pojačalo sami za sebe ne predstavljaju ništa u klasičnom setupu sa zvučnicima, jer tu prvo na rezultat utječe veza pojačala i zvučnika - što u tvom slučaju ne bi trebao biti problem jer sumnjam da imaš zvučnike koji "muče" pojačala - a zatim veza između zvučnika i sobe u kojoj sviraju, koja nikad nije idealna (osim u studiju, al ko želi provodit vrijeme u tapeciranoj sobi? ), ali sigurno postoje dobra i loša rješenja. DAC sam po sebi, ako ima normalan izlaz tipa 1.5 ili 2V (što ta tvoja kartica vjerojatno nema), može doći do izražaja sa prednostima ili manama samo u dobro posloženom sustavu (inače su gotovo svi više manje ok, ako su noviji od par godina), tako da bi ja njega posljednjeg mijenjao.

Dakle, pomalo, uživaj u procesu nabave novog dugogodišnjeg rješenja, a ne da te ono iscrpljuje.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 11:56   #11618
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Imam AKM4452 “premium” DAC u pojačalu s tom VelvetSound tehnologijom (štogod to bilo).

Zvuk je bolji nego na običnom AKMu kojeg sam imao u starom Onkyu i na zvučnicima i na slušalicama. Manje je muzikalan ali JAKO detaljan. Jasno se čuju fini detalji u zvuku i distorzije koje obični DACovi muljaju.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 12:05   #11619
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
koliko ima smisla - prije nego se kvaliteta zvucnika i njihova cjelokupna logistika stalaka, smjestaja, orijentacije.....uplete u pricu - cijeli sustav testirat na kvalitetnom paru slusalica?
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 12:08   #11620
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348