Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2023., 23:18   #11551
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
vjerujem da sve to stoji, ali ako ganjaš zvuk na koncertima pikiraj se ispred tonca ili u nekom uskom krugu oko njega. sve ostalo gubiš. ili je jedan zvučnik glasniji ili kasni, ili te bas probija na najjače ili ako su u prvom redu više ne znaš od kuda dolaze svi zvukovi ... tamo je zvuk najgori, ono baš loš.
opet .. ako si u areni ili domu sportova sve sjedalice su koma skoro.

ovisi o izvođaču ... ako je rokanje odem u prvi red i pivica u ruke
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2023., 00:27   #11552
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Kad sam spomenuo live koncerte, mislio sam na to koliko je sluh oslabio zbog istih

Inace volim ici na live koncerte i bio sam na puno njih. U zadnje vrijeme je zvuk preglasan pa svi nose cepice za usi. Onda tonci (ne Huljic ) valjda prilagode zvuk tome, dignu visoke (suprotno od ovog na sto se ti zalis) pa sve prsti.

Btw, ZZ Top sam vidio prije par godina, otvoreni amfiteatar i bilo je fenomenalno

Vec sam kupio kartu za kotrljajuce metuzaleme Al' je stadium, zatvoreni i vjerojatno ce bit bucno. Iako vece desetljecima ljudi idu na njihove koncerte jer im je vjerojatno zadnja turneja, ova bi stvarno mogla biti zadnja i zelim ih vidjeti
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2023., 01:07   #11553
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
vjerujem da sve to stoji, ali ako ganjaš zvuk na koncertima pikiraj se ispred tonca ili u nekom uskom krugu oko njega. sve ostalo gubiš. ili je jedan zvučnik glasniji ili kasni, ili te bas probija na najjače ili ako su u prvom redu više ne znaš od kuda dolaze svi zvukovi ... tamo je zvuk najgori, ono baš loš.
opet .. ako si u areni ili domu sportova sve sjedalice su koma skoro.

ovisi o izvođaču ... ako je rokanje odem u prvi red i pivica u ruke
Godinama sam fotkao koncerte, tako da sam uvijek oko rasvjete i tonaca. Uvijek su prepotentni, a odrade posao za k. Na kraju najbolje bude na otvorenom, dosad nisam bio na lošem koncertu na otvorenom.

Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Inace volim ici na live koncerte i bio sam na puno njih. U zadnje vrijeme je zvuk preglasan pa svi nose cepice za usi. Onda tonci (ne Huljic ) valjda prilagode zvuk tome, dignu visoke (suprotno od ovog na sto se ti zalis) pa sve prsti.

Btw, ZZ Top sam vidio prije par godina, otvoreni amfiteatar i bilo je fenomenalno

Vec sam kupio kartu za kotrljajuce metuzaleme Al' je stadium, zatvoreni i vjerojatno ce bit bucno. Iako vece desetljecima ljudi idu na njihove koncerte jer im je vjerojatno zadnja turneja, ova bi stvarno mogla biti zadnja i zelim ih vidjeti
Ovdje će biti u zatvorenom, i to u prostoru gdje sam već bio i nemam dobra iskustva. Začudilo me i da idu na turneju bez Dustya, tako da je ovo definitivno oproštajna, pa sam prožvakao i preskupe karte.

A ovo sa zadnjim turnejama je postala komedija. 2018. sam bio na Aerosmith Aero-vederci "zadnjoj ikad" turneji. Trenutno su sad već na drugoj turneji nakon te

Cliff Richarda sam gledao prije mjesec dana, a ono što je tužno...ne znam kaj će mi od koncerata ostati za otići poslušati nakon kaj svi pokrepaju ili završe svoje pete farewell ture.

Offtopic smo debelo
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2023., 03:21   #11554
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Billy je izjavio da je Dusty inzistirao da nastave u slucaju njegove smrti. I mislim da nije ZZ Top oprostajna turneja. Vecinji njih je to smisao zivota i ako stanu, gotovi su.

Al' slazem se sa tobom, zato i idem na sve sto mogu pa iako ih i ne slusam vise. Na primjer, za B.B. Kinda skoro da nisam gledao cijenu karte. Na zalost, preminuo je par mjeseca nakon koncerta. Al' eto, vidio sam legendu uzivo
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2023., 08:19   #11555
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Ruku na srce streaming ako nije Master sa Tidal HIFI ili nekaj od Lossless opcija (Apple Music Lossless, Qobuz...) onda bas isto nebremo o HI-FI-u pricat. Slozio bih se da AAC recimo bolje zvuci od standardne ergele (i ima ekipe za koju je to sasvim prihvatljivo) ali - nije Lossless. A dobar izvor audia za HiFi je za mene ili dobar Vinyl Master, ili CD ili dobro poslozeni FLAC. Sve ostalo moze zvuciti odlicno ali bilo koji oblik komprimiranog Audia - nije HiFi.
govorim o wav formatu, loseless, gdje su albumi u 80tima i poečtkom 90tih snimani u AAD, pa ADD i tek pokoji u DDD tehnici.
u usporedbi sa današnjom produkcijom nekomprimiranog albuma zvuče ko da su mp3 96 kb/s

ali nebi se čudio da su neki streaming servisi fake što se tiče losy-loseless.

vidim da mnogi korsite YT kao izvor pa preko DACa na amp - kak to more bit bolje kad nisam naišao na YT snimku sa FLACom.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2023., 10:29   #11556
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
govorim o wav formatu, loseless, gdje su albumi u 80tima i poečtkom 90tih snimani u AAD, pa ADD i tek pokoji u DDD tehnici.
u usporedbi sa današnjom produkcijom nekomprimiranog albuma zvuče ko da su mp3 96 kb/s

ali nebi se čudio da su neki streaming servisi fake što se tiče losy-loseless.

vidim da mnogi korsite YT kao izvor pa preko DACa na amp - kak to more bit bolje kad nisam naišao na YT snimku sa FLACom.

Nebre Vise manje sve to zvuci isto osim ako bas neki "Hifi test" pustim preko optike na Jamo - cak se tu cuje razlika u odnosu na klasicni Youtube Music/Spotify (iako nije lossless) ali da mi sve barem tak zvuci ja sretan. Primjeri:


https://www.youtube.com/watch?v=2m0aP5AqvGg
https://www.youtube.com/watch?v=D-h6MoF7HLA
https://www.youtube.com/watch?v=CNUTlKqSO-I
https://www.youtube.com/watch?v=d5q1ApthovU



Bas se tom tematikom zadnja 2 tjedna bavim i najvjerojatniji plan izgleda tak da nabavim WIIM Amp i skroz zamjenim Jamo DMR45 Reciever i lupam sve sa Tidal HiFi ili uzmem jedan od jeftinjih modela (Pro) pa ostavim Jamo...vidjet cemo


P.S.- Dali zvucnici se malo usvirali pa se sad i cuje razlika u zvuku kad ih malo odmaknem od zida....moram nabaviti stalke
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2023., 17:56   #11557
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Ruku na srce streaming ako nije Master sa Tidal HIFI ili nekaj od Lossless opcija (Apple Music Lossless, Qobuz...) onda bas isto nebremo o HI-FI-u pricat. Slozio bih se da AAC recimo bolje zvuci od standardne ergele (i ima ekipe za koju je to sasvim prihvatljivo) ali - nije Lossless. A dobar izvor audia za HiFi je za mene ili dobar Vinyl Master, ili CD ili dobro poslozeni FLAC. Sve ostalo moze zvuciti odlicno ali bilo koji oblik komprimiranog Audia - nije HiFi.
da ti dam slipi test sa dve tri stvari kladim se nebi pogodio šta je lossy a šta loseless. tako da te spike oko HIFI ja i samo flac,wav ne drže vodu
na prosječnoj aparaturi cca 3000€
i mene je iznenadilo kako stari CDi danas zvuče loše u odnosu na nova izdanja/produkciju.

da se vratimo na Wiim pro - danas došao, lijepa mala kutija, unutra uređaj, optički kabel, cinc, USB. napajanje i USBA- USBC kabel. sve umotano u 100% rekiclabilne vrećice

instalacija gotova u koju minutu, bilo bi brže da nije odma nudio update koji sam objeručke prihvatio. instalacija Wiim app i to je to.
spojio sam na LAN kabel, cijelu kućnu mrežu i uređaje prepoznao odma.
odabrao Mezzmo server i hit it.
može strimat sa bilo kojeg uređaja na mreži, čak i sa Zapitti media playera ak u njemu ima hdd sa muzikom.
Wiim app je lijepo i moderno složen, čitko, logično poslagani tabovi.
čak neću koristiti Bubble UPNP app više

start trenutan bez buffera i sl.
skrolanje kroz moju fonoteku na PCju isto trenutno sa slikama albuma i još nekim metadata podacima koji mi nisu od vitalnog značaja
to je sve šta sam probao za sad. hrpa addona za muzičke servise i internet radio

nezaobilazni EQ je tu, nudi graphic i parametric, a to ću probati složiti kad budem testirao stare albume i mp3 glazbu koje nema u FLAC formatu

sam zvuk jako dobar, ne znam šta bi tu još rekao.
nema USB za slušanje za stika.

veliki plus je volume +- tak da ne moram tražiti daljinac pojačala koje ionak nije tako precizno kao na appu
nisam još našao gapless playback
na testovima icone na prednjoj strani uređaja kao da svjetle narančasto ali nije tako. ne svjetle ali reagiraju na dodir.
nema klasični ON-OFF pa je uređaj izgleda stanlo u ON modu. moram to privjeriti jer nema logike.


sve u svemu za 180 € vrijedi više nego 2-3-4x skuplji uređaji te namjene.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2024., 03:21   #11558
markan
Premium
Moj komp
 
markan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 231
Kakav sub bi mi preporucili uz 2x Q Acoustics 3020?
Sve se nalazi u dnevnoj sobi od cca 20m2.

Da li uzeti zneki iz Q Acoustics serije (https://www.qacoustics.co.uk/shop/ho...ubwoofers.html) ili nesto drugo?
__________________
Be yourself. Everyone else is already taken.
markan je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2024., 06:46   #11559
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
da ti dam slipi test sa dve tri stvari kladim se nebi pogodio šta je lossy a šta loseless. tako da te spike oko HIFI ja i samo flac,wav ne drže vodu
na prosječnoj aparaturi cca 3000€
i mene je iznenadilo kako stari CDi danas zvuče loše u odnosu na nova izdanja/produkciju.

Sto bi rekao da ti kazem da se varas? Znaci ako na postojecoj opremi znam kad svira 320kbps mp3 sample (Hotel California na primjer) ili dobar 24bit FLAC Master ili WAV cujem razliku onda ju svakako cujem na dosta skupljoj opremi koju sam imao prilike cuti (i naravno nikad necu imat jer kosta ko svetog Petra kajgana). Nemoj zaboraviti da kvaliteta debelo ovisi i o obradi pjesme , tj. kako je zapisana. Lose obraden FLAC sampleovi losije zvuce od dobro obradenog 320kbps mp3-a ponekad. Cisto informativno - cujem na 5m pistanje zavojnice Fujitsu Q-nekaj mini pc-a koji od cijele ekipe (30+) samo jos jedan kolega cuje (mislio sam ga upugonit kao streamera al zbog spomenutog problema ta opcija otpada....igram se s mini storage opcijom al o tome u drugoj temi). CD-i zvuce dovoljno dobro i ako su u pitanju original CD-i ponekad je teze razaznat razliku izmedu CD-a i Tidal HIFI (ne Master) streama. Primjer: Parni Valjak - Bez struje album mi nekako ljepse zvuci sa CD-a nego Stream - primjeti da ne koristim rijec bolje nego ljepse jer se radi o osobnoj preferenciji. Deep Purple s druge strane definitivno bolje zvuci kao Tidal Master. Da se razumijemo - razlika nije nebo i zemlja, radi se o suptilnim razlikama kad cujes odredeni instrument. Na klasicnoj glazbi ili na vokalima najbolje primjecujem razliku u kvaliteti. Iskreno ono sto me trenutno najvise smeta je akustika dnevne sobe. Previse Echo efekta. I jos uvijek moram nabavit par stalaka za Dali (preporuke do 100 Eura?) jer - ima razlike u poziciji u odnosu na zid i ostale elemente.

P.S.- dolazi mi ovaj tjedan WIIM AMP pa javim kratke dojmove u odnosu na moj stari Jamo DMR40 sa Cirrus Logic DAC-om. Razmisljao sam uzet WIIM Pro pa preko coax/toslink spojit na Jamo al htio bih cuti ESS Sabre DAC svojim usima Igrao sam se sa Ipad-om (6) i Apple Lightning na 3.5 (spojen na RCA na Jamu) adapterom sa integfriranim DAC-om i - zvuci bolje nego direktno preko Ipada al nije to to. Tidal HIFI Samplovi zvuce losije nego Youtube preko TV-a. Za sluske OK i za vecinu ekipe vjerujem dovoljno dobro al - hebiga. Ako se WIIM Amp ne pokaze kao dosta bolji uredaj vjerojatno bih isao u smjeru WIIM Pro (Mini bi isto bio dosta ali ne zelim se odreci Chromecast opcije + COAX out posto mi je TV na Jamo spojen preko toslinka) + eventualno malo bolji DAC (do 300 Eura) i spojit na RCA na Jamo (dali to uopce ima smisla ili bih tu napravio totalnu glupost?). Bumo vidli

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 08.01.2024. u 06:55.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2024., 18:03   #11560
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
A slobodno pitam gdje si uzeo WIIM AMP?
Meni bi taman trebalo tako nešto za 2 QA3010 viška, pa složim klinki u sobu neki dobar setup.
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2024., 19:33   #11561
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor Lourdin Pregled postova
A slobodno pitam gdje si uzeo WIIM AMP?
Meni bi taman trebalo tako nešto za 2 QA3010 viška, pa složim klinki u sobu neki dobar setup.
Amazon.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 19:11   #11562
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Nego...pitam se upravo...dali postoji neki alternativni daljinac za WIIM proizvode? App je lijepa stvar ali hoce li raditi i za 20 godina? Taj dio me malo kopka iskreno...AMP-ov remote nemoze sve postaviti sto mogu u aplikaciji.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 19:13   #11563
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Kuzim pitanje i u pravu si, al' opet pitanje je hoces li imati WIIM za 20 godina?
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 19:26   #11564
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Nije taj Wiim ni jeftin, donedavno se za te pare moglo kupiti onkyo a-9150 , punokrvni stereo receiver, uređaj znatno više klase. Što ces, inflacije.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 20:47   #11565
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Kuzim pitanje i u pravu si, al' opet pitanje je hoces li imati WIIM za 20 godina?
Ako ce raditi - vrlo vjerojatno - da. Zato sad dok si mogu priustiti nekaj bolje radije bih uzeo nesto sto ce me drzat tako dugo. Jamo me drzao 20 godina, ne vidim zasto me novi uredaj nebi. Volim dobar zvuk al ne tolko da svako malo mijenjam DAC/pojacalo/reciever. AMP zvuci bolje nego Jamo ali ako cu ga morat mijenjat za par godina jer ce app pocet zezat...radije cu uzet nesto skuplje sto mozda nije tako dobar deal ali je bolja dugorocna investicija.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 20:51   #11566
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Nije taj Wiim ni jeftin, donedavno se za te pare moglo kupiti onkyo a-9150 , punokrvni stereo receiver, uređaj znatno više klase. Što ces, inflacije.
Bas to. Da - za 350 Eura je izuzetan buy ali isto tako - WIIM Mini + kvalitetan DAC za iste (ili par eurica vise) moze biti bolja i dugorocno isplativija investicija. AMP je izuzetno praktican i nema kaj nema i sto nemoze - ali sve preko aplikacije. Ako izbacis app iz jednadzbe - imas lijepu skupu kutiju na kojoj nemozes mijenjat nista. Nije da nece radit ali racunaj da nema display na sebi (Ultra ce to navodno imat), nema nikakav output pa ga nemozes kao streamer uz bolji reciever koristiti ako se to dogodi...nekako mi se sve vise cini da su Mini i Pro/Pro + pametnija investicija uz bolji DAC/pojacalo.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 20:53   #11567
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Nije samo u pitanju device lifespan. Ako mijenjas uredjaje svaki 20 godina, koliko jos takvih promjena mozes realno imati?
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 21:37   #11568
tomek@vz